zpět

diskuze k tématu: Převoz vozidla z Dánska přes Dopravní společnost do ČR

kategorie zařazení tématu: poradna, dovoz vozidel, ostatní
Yulz
počet příspěvků4
datum registrace28.10.2017
Sobota 28.10.2017 12:25, Převoz vozidla z Dánska přes Dopravní společnost do ČR
Dobrý den,

mám v úmyslu si pořídit vozidlo (jedná se o SSV - bugina).

Inzerát jsme našel na Bazos. cz, ale po kontaktování prodávajícího jsem zjistil že žije v Dánsku a tudíž i vozidlo je tam.

Chce to vyřídit přes dopravní společnost : www.lines-transport.com, se kterou pak jednám o doručení a platbě.

Celý proces se zdá být v pořádku (přeprava, kupní smlouva ), ale o společnosti jsem nenašel žádné jiné zmínky o už proběhlých přepravách a nějakých zkušeností s nimi.

Požadují zálohu 20% z celkové prodejní ceny - převod na účet.

S tím že mi zboží dovezou až domů a mám 5-denní lhůtu na prohlídku vozidla a dokumentů.

Je to tohle běžný postup nebo je to možný podvod, uvítám jakékoliv zkušenosti s touhle dopravou.

reagovat
mufik.martin
počet příspěvků177
datum registrace09.05.2007
Sobota 28.10.2017 12:41, Podle me podvod
Pusobi to na me jako podvod. Vzal bych auto s vlekem a nekoho, kdo ma ridicak na vlek a jel do danska. Nebo bych nasel bazar, ktery z Danska vozi a nechal je at to za provizi privezou
reagovat
Humusus
počet příspěvků500
datum registrace16.10.2016
Sobota 28.10.2017 13:00, re
přesně tak, žádné peníze nikomu dopředu neposílat, najdi si jiný inzerát na zahraničním serveru a přivez si ho sám nebo si ho nech přivézt českou společností co se tím zabývají

tenhle trik je známý i z jiných odvětví - psi, motocykly atd., teď když mu napíšeš že sis to rozmyslel tak bude tvrdit že už to je zabalené a připravené v přepravní společnosti a bude chtít uhradit náklady, projdi internetová fóra a hlavně nebuď kafka
reagovat
driver111
počet příspěvků516
datum registrace13.03.2013
Sobota 28.10.2017 16:52, RE: re
Humusus napsal:
přesně tak, žádné peníze nikomu dopředu neposílat, najdi si jiný inzerát na zahraničním serveru a přivez si ho sám nebo si ho nech přivézt českou společností co se tím zabývajítenhle trik je známý i z jiných odvětví - psi, motocykly atd., teď když mu napíšeš že sis to rozmyslel tak bude tvrdit že už to je zabalené a připravené v přepravní společnosti a bude chtít uhradit náklady, projdi internetová fóra a hlavně nebuď kafka

jj, přesně je to podvrh.Ani omylem bych to neudělal, je to jasný podvod.
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Neděle 29.10.2017 06:54, Je to podvod,
ale existují u nás firmy, které ti zakoupené auto přivezou. Jenže to musí být auto zaplacené a v tomhle případě bych to neudělal. A ani bych do Dánska jen tak pro auto s podvalem nejel, protože na fotkách to může vypadat skvěle a skutečnost je jiná, nebo v horším případě žádné auto neexistuje.
reagovat
Humusus
počet příspěvků500
Neděle 29.10.2017 07:11, re
neexistuje, on ani nechce abys tam jel, chce jen poslat tu zalohu, o tom nemá cenu se dohadovat, je toho plny internet, nechapu ze na to muze v dnesni době ještě někdo skocit, jak rikam najdi si jiny inzerat třeba na mobile.de
reagovat
Yulz
počet příspěvků4
Pondělí 30.10.2017 14:31, Doklady
Ikdyž mi poslali kopii registrace vozidla a firma je také v databázi firem s vlastním IČ. Já fakt nevím.
Dělali/falšovali by tohle všechno pro 700 EUR ?
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Pondělí 30.10.2017 15:28, 700?
proč ne. Jistě nachytá víc lidí. Po sedmi stovkách třeba padesát...
reagovat
driver111
počet příspěvků516
Pondělí 30.10.2017 16:52, RE: Doklady
Yulz napsal:
Ikdyž mi poslali kopii registrace vozidla a firma je také v databázi firem s vlastním IČ. Já fakt nevím.Dělali/falšovali by tohle všechno pro 700 EUR ?

nebuď blázen a vykašli se na to, jinak o těch 700 éček přijdeš. Je toho plný internet s těmito podvody.
reagovat
azerty
počet příspěvků62
datum registrace23.06.2016
Pondělí 30.10.2017 19:10, podvod
Je to celkem casty podvod, poznavaci znameni jsou napadne nizka cena auta, a pozadavek prevodu penez predem (vetsinou nejakym hure dohledatelnym zpusobem typu Western Union).
reagovat
Yulz
počet příspěvků4
Pondělí 30.10.2017 23:24, jistota
Jde kontaktovat nějakého odborníka/organizaci, aby se mi nato podívalli/prohledali abych měl jistotu
reagovat
Dannyk
počet příspěvků7
datum registrace16.06.2017
Úterý 31.10.2017 07:56, Já tě nechápu
Já tě nechápu,proč se ptáš lidí na jejich subjektivní názory, když pak tvrdohlavě věříš, že nejde o podvod ? Internet je inzerátů plnej, pokud nutně chceš tohle i za cenu podvodu(což se mimochodem stalo málem mému známému skrze Airbnb-hledal byt do pronájmu, naštěstí si email, který mu přišel zkontroloval v prohlížeči a vyjel mu odkaz na nespočet fór...- ) tak mu těch 700eur pošli a pak si truchli nad vyhozenými penězi. Jestli tomuhle nevěříš a ten člověk tě kontaktuje skrze email, zkus si nějaký podezřelejší text vložit do googlu taky, třeba ti to otevře oči :)
reagovat
Yulz
počet příspěvků4
Úterý 31.10.2017 08:51, tučné
Já to tomu tvrdohlavě nevěřím ! Ale chci mít 100% jistotu, takže se ptám Vás lidí na vaše zkušenosti a rady. Už sem si to právě prohledával a nic podezřelého jsem nenašel. Stejně podle všeho, od toho jdu radši pryč.
reagovat
6M/T
počet příspěvků47
datum registrace10.09.2016
Úterý 31.10.2017 09:18, RE: tučné
Yulz napsal:
Já to tomu tvrdohlavě nevěřím ! Ale chci mít 100% jistotu, takže se ptám Vás lidí na vaše zkušenosti a rady. Už sem si to právě prohledával a nic podezřelého jsem nenašel. Stejně podle všeho, od toho jdu radši pryč.

Je to jednoznačný podvod. Po první platbě by následovala žádost o další peníze kvůli vyřízení dokladů, poté by byl zádrhel na hranicích a potřeba další platby a tak by to pokračovalo dokud by vám to nedošlo. Ne auto, ale že je to fake. Soused si takhle naběhl s motorkou z Anglie, a to je člověk který se obchodem živí. Nyní se objevují i obrácené pokusy o podvod, na prodávající. Pošleme vám peníze, pro auto/motorku přijede přepravní společnost, jen udělejte exportní doklady. Banka, tedy údajná, vám potvrdí že peníze jsou blokované a že vám je převede ihned po předání na pokyn kupujícího. Samozřejmě se to nikdy nestane. Přepravní firma o ničem neví, obvykle je to nějaký živnostník najatý přes internet, nějaký chudák to koupí, kdekoliv po světě a když se náhodou podaří dohledat registraci tak mu to zabaví a za rok dva tři to máte zpět doma. Možná, a nebo také ne, protože institut nabytí v dobré víře.
reagovat
astorka5
počet příspěvků1
datum registrace29.11.2017
Středa 29.11.2017 19:56, řešíme podobnou situaci
Dobrý den, právě řešíme podobný případ: auto jsme našli na bazos.cz, z e-mailové komunikace vzešlo, že je v Dánsku a že ho pošlou dopravní společností na 5 dní, i s dokumenty. O zálohu si zatím neřekl. Prosím o info, jak jste dopadl? Zkusil jste to? Děkuji.
reagovat
Humusus
počet příspěvků500
Čtvrtek 30.11.2017 18:55, RE: řešíme podobnou situaci
astorka5 napsal:
Dobrý den, právě řešíme podobný případ: auto jsme našli na bazos.cz, z e-mailové komunikace vzešlo, že je v Dánsku a že ho pošlou dopravní společností na 5 dní, i s dokumenty. O zálohu si zatím neřekl. Prosím o info, jak jste dopadl? Zkusil jste to? Děkuji.

tak ho raději neřešte, je to podvod

reagovat
driver111
počet příspěvků516
Pátek 01.12.2017 13:29, RE:
Já nechápu ty lidi, co s vidinou ušetřených pár korun, chtějí přijít o tisíce a destitisíce. Nikdy bych neudělal, to, že bych kupoval auto, aniž bych ho viděl, odzkoušel a zkontroloval, vždyť aut je mraky. To si raději zajedu do toho německa a dovezu, nebo najdu firmu, která to dělá, vytipuje a pak se s nimi dá jet přímo pro auto. Ale kupovat auto, dle fotky z bazoše, které je někde v dánsku, no potěš koště. Zkuste mi někdo prosím vysvětlit, proč to ti lidi dělají, co je na tom tak zajímavého?Asi jde o velké dobrodružství a jsou to dobrodruzi
reagovat
Wulukas
počet příspěvků1
datum registrace20.12.2017
Středa 20.12.2017 16:50, RE: Převoz vozidla z Dánska přes Dopravní společnost do ČR
citace:
reakce na: Yulz, 28.10.2017 12:25 (Dobrý den,mám v úmyslu si poří ...)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak jste pořídil?? Řeším stejnou situaci. Děkuji L.
reagovat
Humusus
počet příspěvků500
Středa 20.12.2017 19:22, RE: RE: Převoz vozidla z Dánska přes Dopravní společnost do ČR
citace:
reakce na: Wulukas, 20.12.2017 16:50 (Dobrý den, chtěl bych se zepta ...)

Je tohle možný? To je skutecne tolik troubu, kteří se i přes varovani prostě chtěj nechat oskubat?
reagovat
David V
počet příspěvků1851
datum registrace16.05.2007
Středa 20.12.2017 20:14, RE: RE: Převoz vozidla z Dánska přes Dopravní společnost do ČR
Humusus napsal:
citace:
reakce na: Wulukas, 20.12.2017 16:50 (Dobrý den, chtěl bych se zepta ...)
Je tohle možný? To je skutecne tolik troubu, kteří se i přes varovani prostě chtěj nechat oskubat?

Je.
Mnoho lidí je hnáno touhou získat něco zdarma nebo za pakatel, bez práce a vlastního přičinění. Tohle je přesně ta věc, kterou hledají. Prostě si myslí, že to prodává nějaký trouba, který nezná hodnotu věci, ale takové zázraky se nedějí a rozhodně ne přes net. Pokud je někdo totiž takto negramotný, tak obvykle ani neumí ovládat počítač, jinak by si samozřejmě hodnotu věci zjistil.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.