0
zpět
 

diskuze k tématu: Povinná výbava vozidel - co nesmí chybět?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.10.2005 17:07, Hasící přístroj
Já bych klidně dal hasící přístroj mezi povinnou výbavu osob. vozů.Jeden nikdy neví,kdy ho bude potřebovat......já osobně hasičák vozím.Ono je lepší mít hasičák a nepotřebovat ho,než nemít hasičák a potřebovat ho.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.10.2005 19:33, RE: Hasící přístroj
Passat napsal:
Já bych klidně dal hasící přístroj mezi povinnou výbavu osob. vozů.Jeden nikdy neví,kdy ho bude potřebovat......já osobně hasičák vozím.Ono je lepší mít hasičák a nepotřebovat ho,než nemít hasičák a potřebovat ho.
Jo. Jsem také pro. Ale podle mých zkušeností by 80% řidičů mělo hasicí přístroj někde zahrabaný v kufru, kde by jim byl prd platnej, a ne někde u sedačky, jak by to mělo být.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.10.2005 11:26, RE: Hasící přístroj
anonym napsal:
Jo. Jsem také pro. Ale podle mých zkušeností by 80% řidičů mělo hasicí přístroj někde zahrabaný v kufru, kde by jim byl prd platnej, a ne někde u sedačky, jak by to mělo být.
Jj to mělo,ale to už si každý musí zhodnotit sám na kolik si váží svého zdraví.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.10.2005 21:49, RE: Hasící přístroj
anonym napsal:
Jo. Jsem také pro. Ale podle mých zkušeností by 80% řidičů mělo hasicí přístroj někde zahrabaný v kufru, kde by jim byl prd platnej, a ne někde u sedačky, jak by to mělo být.
blbej pražáku !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.10.2005 16:47, RE: Hasící přístroj
char napsal:
blbej pražáku !!!
Char:doufám že to nebylo na mě!Já su totiž moravák! a za tím si teda stojím!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.11.2005 10:13, RE: Hasící přístroj
Passat napsal:
Já bych klidně dal hasící přístroj mezi povinnou výbavu osob. vozů.Jeden nikdy neví,kdy ho bude potřebovat......já osobně hasičák vozím.Ono je lepší mít hasičák a nepotřebovat ho,než nemít hasičák a potřebovat ho.
To je sice pěkné, že vozít hasičák, ale zda-li pak jej měníte. (většina druhů projde -li mrazem tak je nepoužitelná)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.03.2006 11:48, RE: Hasící přístroj
franco napsal:
To je sice pěkné, že vozít hasičák, ale zda-li pak jej měníte. (většina druhů projde -li mrazem tak je nepoužitelná)
Je to všechno krásný, jak tu na sebe nadáváme, ale kam ten hasičák bezpečně umístit? Myslím tedy tak, aby za a) byl pokud možno co nejlépe přístupný - v kufru je mi na 2 věci, když jedu na dovolenou, mám v autě bagáž pro 4 lidi na 14 dní a hasičák pod ní, a za b) co nejméně ohrožoval při případném ztroskotání - minimax na dveřním sloupku vedle levé nohy řidiče asi neposuzovala státní zkušebna motorových vozidel v jakémkoliv crash-testu, že? Je to přece jen tlaková nádoba, plus rozmezí teplot v interiéru auta v průběhu roku, plus výše zmíněné lhůty výměn - proto se ptám: co je lepší pro mne - nemít hasičák, riskovat, že ho budu potřebovat, ale nemít starosti s jeho umístěním, kontrolami, výměnami.. anebo mít hasičák se všemi zmíněnými starostmi a sperspektivou, že mi stejně bude na nic, protože mi v okamžiku potřeby selže nebo nebude dost velký. Co si vyberete Vy, dámy a pánové? Já mám jasno - co není povinné, a tím pádem k tomu není ani patřičné tržní a HLAVNĚ PRÁVNÍ zázemí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.12.2007 15:16, RE: Hasící přístroj
EKKAR napsal:
Je to všechno krásný, jak tu na sebe nadáváme, ale kam ten hasičák bezpečně umístit? Myslím tedy tak, aby za a) byl pokud možno co nejlépe přístupný - v kufru je mi na 2 věci, když jedu na dovolenou, mám v autě bagáž pro 4 lidi na 14 dní a hasičák pod ní, a za b) co nejméně ohrožoval při případném ztroskotání - minimax na dveřním sloupku vedle levé nohy řidiče asi neposuzovala státní zkušebna motorových vozidel v jakémkoliv crash-testu, že? Je to přece jen tlaková nádoba, plus rozmezí teplot v i...
Jednoduchý výběr je hasící sprej PYROCOOL . Je vhodnější pro hašení automobilu než klasický práškový . Já ho vozím pod sedadlem. Stojí asi 250 Kč. K tomu tržnímu prostředí - nikoho nezbavuje alespoň morální odpovědnosti pomoci druhému v nouzi. Až uvidíš auto po havárce jak začíná hořet a uvnitř je někdo zaklíněný a nemůže se dostat ven , tak uděláš co ? Nic ? Tak z druhé strany - Pojedeš se svojí rodinou a po havárce auto začne hořet a nelze se dostat ven. Uhořet je hrozná smrt. Co ti zbývá ? Doufat , že zastaví někdo , kdo má hasičák nebo Pyrocool, je pro něj na žebříčku hodnot postaven lidský život nad tržním prostředím,a ne někdo jako jsi Ty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 25.04.2008 19:09, Chemické světlo
Mě se osvědčilo vozit s sebou pár červených tyček. Když jsem zastavil u nehody (v zatáčce), tak jsem je rozhodil na silnici před a za místem nehody a bylo to lepší než cokoli jiného. Kdo vozí několik trojúhelníku?
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.