0
zpět
 

diskuze k tématu: Porsche Cayenne ano či ne!?

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
hogofogo
počet příspěvků9
datum registrace31.07.2007
Pátek 25.09.2015 09:24, Nevracejte se !!!!
Dobrý den, nevím co vás vede se vrátit po tak dlouhé době z ráje do pekla. Země korupce, zlodějin, lumpáren a uplacených politiků. Do toho EU řízená migrace islámu. Zásadní rada zní: nevracet se, jinak budete litovat. Jinak se omlovouvám příspěvek mimo téma.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 25.09.2015 09:26, RE: panu Karlovi tipcar.com
napsal:
Opět děkují za Vaše postřehy. Nasel jsem plno docela slibnych inzerátů v Nemecku. Moje známa tam žila celý život a je ochotna me pomoc najit neco slušného. Vsechno se to stane v dubnu 2016. Ptal jsem se na výměnu oleje tady v Australii a cena s půjčením Porsche na cely den jako náhradní vuz je v přepočtu 4700CZK (synteticky olej do 4.500ccm 8V) Tentýž servis v ČR me byla dana cena (bez pujceni náhradního vozidla) 12.000CZK Tomu nerozumim!


Pokud vás toto překvapuje, dejte na názor Rena a NEVRACEJTE SE DO ČR - v porovnání se skutečně civilizovaným světem je to tady poměrně tristní. Na druhou stranu, pokud opravdu máte peníze (hodně), můžete si dovolit o poznání více než v civilizované zemi - myšleno postavení před zákonem a úřady (rovný a rovnější).
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 25.09.2015 09:59, RE: panu Karlovi tipcar.com
Pavlik napsal:
napsal:
Opět děkují za Vaše postřehy. Nasel jsem plno docela slibnych inzerátů v Nemecku. Moje známa tam žila celý život a je ochotna me pomoc najit neco slušného. Vsechno se to stane v dubnu 2016. Ptal jsem se na výměnu oleje tady v Australii a cena s půjčením Porsche na cely den jako náhradní vuz je v přepočtu 4700CZK (synteticky olej do 4.500ccm 8V) Tentýž servis v ČR me byla dana cena (bez pujceni náhradního vozidla) 12.000CZK Tomu nerozumim!
Pokud vás toto překvapuje, dejte na názor Rena a NEVRACEJTE SE DO ČR - v porovnání se skutečně civilizovaným světem je to tady poměrně tristní. Na druhou stranu, pokud opravdu máte peníze (hodně), můžete si dovolit o poznání více než v civilizované zemi - myšleno postavení před zákonem a úřady (rovný a rovnější).


Pokud má někdo fakt hodně peněz, tak asi neřeší ojetý Porsche...
reagovat
dhalgeorge
počet příspěvků6
datum registrace24.09.2015
Pátek 25.09.2015 10:03, odpověď panu Pavlikovi
Hodně peněz opravdu nemám.
Jenom "duchod" ale AUSTRALSKY!!!
Plus tu a tam nějaké najemni byty a investice.
VRÁTIT SE MUSIM. Maminka je nemocna a potřebuje opateru.
No uvidim.......
Další v rade je Mercedes třídy R nebo ML Potom VW TOUAREG ale po tom skandalu asi ne a uplne naposledy kdyby nic nezbylo Nissan Murano! Hehehe!
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 25.09.2015 10:10, RE: panu Karlovi tipcar.com
David V napsal:
Pavlik napsal:
napsal:
Opět děkují za Vaše postřehy. Nasel jsem plno docela slibnych inzerátů v Nemecku. Moje známa tam žila celý život a je ochotna me pomoc najit neco slušného. Vsechno se to stane v dubnu 2016. Ptal jsem se na výměnu oleje tady v Australii a cena s půjčením Porsche na cely den jako náhradní vuz je v přepočtu 4700CZK (synteticky olej do 4.500ccm 8V) Tentýž servis v ČR me byla dana cena (bez pujceni náhradního vozidla) 12.000CZK Tomu nerozumim!
Pokud vás toto překvapuje, dejte na názor Rena a NEVRACEJTE SE DO ČR - v porovnání se skutečně civilizovaným světem je to tady poměrně tristní. Na druhou stranu, pokud opravdu máte peníze (hodně), můžete si dovolit o poznání více než v civilizované zemi - myšleno postavení před zákonem a úřady (rovný a rovnější).
Pokud má někdo fakt hodně peněz, tak asi neřeší ojetý Porsche...

obávám se že řeší zdravotní péči na stáří a to že s jejich důchodem z Austrálie si zde mohou dovolit více než tam. s prvním hrubě nesouhlasím-když zde po celou dobu produktivního života neodváděli zdravotní pojištění proč mají mít nyní možnost jeho neomezené konzumace? to druhé je mi celkem sympatické ale obávám se že to nevyváží to první.

reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Pátek 25.09.2015 10:15, RE: panu Karlovi tipcar.com
napsal:
Opět děkují za Vaše postřehy. Nasel jsem plno docela slibnych inzerátů v Nemecku. Moje známa tam žila celý život a je ochotna me pomoc najit neco slušného. Vsechno se to stane v dubnu 2016. Ptal jsem se na výměnu oleje tady v Australii a cena s půjčením Porsche na cely den jako náhradní vuz je v přepočtu 4700CZK (synteticky olej do 4.500ccm 8V) Tentýž servis v ČR me byla dana cena (bez pujceni náhradního vozidla) 12.000CZK Tomu nerozumim!


Zkuste pohledat nějaké recenze na 911 nebo Carreru, co tady nějaký fanda dřív psal. Pokud si vzpomínám, tak na běžný servis jezdil do Německa nebo Rakouska, pokud budete blíž hranic, tak je to asi lepší. A Mercedes - jeho servis je v Česku už poměrně vyhlášený - přemrštěné ceny za mizernou práci. Takže opět - raději za hranicemi někde v civilizovanější zemi.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pátek 25.09.2015 10:23, RE: odpověď panu Pavlikovi
napsal:
Hodně peněz opravdu nemám. Jenom "duchod" ale AUSTRALSKY!!! Plus tu a tam nějaké najemni byty a investice. VRÁTIT SE MUSIM. Maminka je nemocna a potřebuje opateru. No uvidim....... Další v rade je Mercedes třídy R nebo ML Potom VW TOUAREG ale po tom skandalu asi ne a uplne naposledy kdyby nic nezbylo Nissan Murano! Hehehe!


No tak Mercedes R a ML druhé generace je dražší a méně kvalitní ojetina než Cayenne. Touto cestou bych se tedy nevydal. U Cayenne kupte pouze motor V8 4,8, motor 4,5 má problémy konstrukčního charakteru které se těžko opravují - vydírá se povrch válců. Vyhněte se turbu, má ještě vyšší provozní náklady. Motor 3,2 V6 žere stejně jak V8 a nejede, navíc není žádný držák. Platí částečně i pro 3,6 V6 po faceliftu.
Touareg je rozumná volba, aféra co ted letí se ho nijak netýká. Navíc to neni aféra o technice, i když to tak vypadá. Motory VW nemají o nic horší emise než jiné, jen se snažili prodávat naftová auta ve státech co mají rozumné a spravedlivé emise. A to bez podvodů nejde, budte si jistý že VW není poslední automobilka co s tím bude mít problém. Už ted se mluví o BMW. Já osobně to ale ani za podvod nepovažuji, emisema na kontrole to prošlo. Mají co chtějí.
Touareg tedy bez měchů a s benzínem V8, v případě LPG provozní náklady nižší než diesel V6. Tam by neměl být žádný zásadní problém, snad jen sehnat takovou kombinaci. Ale i ten podvozek se vzduchem už dnes jde celkem rozumně uservisovat. U té ML je to daleko horší, cenově i kvalitou, i když při jízdě to Mercedesu funguje lépe.
Murano je z těch co jste vyjmenoval na první pohled asi nejméně problematické auto s jedním, ale o to zásadnějším ALE. A tím je převodovka CVT v kombinaci se silným motorem. Jako nové by to bylo jasná volba, jako ojetina bych se asi bál. A ceny na trhu tomu jasně odpovídají. Murano se také nemůže ani trochu měřit komfortem a kvalitou interieru s Porsche ani VW.
Pokud Vám nevadí spotřeba a podivný vzhled podívejte se na Subaru Tribeca, v případě že vyžadujete pohodlné auto mrkněte na US cars - Lincoln Navigator, Escalade, GMC, Toyota... pokud nevadí menší vnitřní prostor tak dodnes skvěle vypadající Infinity FX nebo kvalitou vyhlášený Lexus 400h.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Pátek 25.09.2015 10:29, Infinity
Ještě jsou tady lidé, kteří si dost pochvalují Infinity FX. Ale bude to asi menší než Cayenne.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.