0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroën Saxo, Peugeot 106, Fiat Punto, nebo Opel Corsa?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla, německá vozidla, italská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.12.2006 15:41, RE: Mrkněte i na VW Polo
Nesuhlas napsal:
Nemožem s tim suhlasit pretože celkovo image peugeot-citroen to ani netreba hovorit že o čom to je.Renomé Punta je velmi dobré na punto by som povedal sa stažuje asi najmenej ludi čo poznam a aj z toho čo som tu čítal aj v iných člankoch zasadne punto.Ked francuza tak možno renault ale tyto dvaja bratia urcite nie.Nehovorim že mas zle auto ale myslim že to je skorej vynimka.Mal som aj citroen zx 1,9d ale okrem motora nic dobre vsetko odislo.a co viem od ostatnych do tyhto aut radsej nie.A hovori...
Aby ti to neodešlo, musíš zavírat dveře... A myslet si, že to vyhraješ s renaultem, tos teda netrefil... Už kvůli ceně ND (dvojnásobné než ost F), a je jich třeba sejně tolik. Takže uber plyn, brácho.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.12.2006 20:57, RE: PUNTO II.
A4 napsal:
Nic proti, ale jak může někdo psát recenzi po 2 měsících ježdění s autem...?
Nenpsal sjem to vyloženě jako recenzi, ale jako postřehy a z čeho jsem vybíral a proč se rozhodl nakonec pro punto, spotřebu a první poznatky. Bylo to spíše shrnutí faktů. Za rok napíšu něco více
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.12.2006 21:02, miniautra
fascinaci čechů miniautama nikdy nepochopím, zvlášť když je jednou z tazatelových priorit bezpečnost. bezpečné miniauto prostě neexistuje, kdy už to lidem konečně dojde
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.12.2006 23:50, corsa
Rozhodně corsu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.12.2006 10:03, RE: Mrkněte i na VW Polo
zigi napsal:
jj,Astra G ma dobrou antikorozni ochranu.Bylo to uplne prvni auto se zarukou 12 let proti proreziveni kastle!
Jinak k tomu 1.6 16V z Pola,muze mi nekdo vysvetlit kde se ten motor podel?Byl to vybornej motor a klidne mohl byt v Octavii,Golfu,Passatu...atd!
Davali tam posrany 1.6 (55kw, 74kw a 75kw)
Kdyz nemas co psat vo aute napis vo svym čůrákovi jak si ho tady honíš ty slavnej zigi.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.12.2006 10:20, RE: Mrkněte i na VW Polo
zigi2 napsal:
Kdyz nemas co psat vo aute napis vo svym čůrákovi jak si ho tady honíš ty slavnej zigi.......
too zigi2: tak co ty frajere? machrovat přes net umí každej...pojď se někdy sejít osobně a vyříkat si názory do očí hm? to by sis asi stříknul do kalhot viď srabe...?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.12.2006 20:59, RE: Mrkněte i na VW Polo
cruise napsal:
too zigi2: tak co ty frajere? machrovat přes net umí každej...pojď se někdy sejít osobně a vyříkat si názory do očí hm? to by sis asi stříknul do kalhot viď srabe...?
to cruise: neurážej mě, do kalhot bych si stříknul tak leda z toho kdybych tě viděl, a kde tě kdyžtak najdu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.12.2006 21:23, RE: miniautra
anonym napsal:
fascinaci čechů miniautama nikdy nepochopím, zvlášť když je jednou z tazatelových priorit bezpečnost. bezpečné miniauto prostě neexistuje, kdy už to lidem konečně dojde
tak ty si asi blb. co by si tak doporucoval ako skromne rodinne auto? bmw 7 alebo mb S? alebo najlepsie tank... ked si to hodis v stovke pod kamion tak ta nezachrani ani panboh a nie to este vacsie auto
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.12.2006 22:28, pro zigiho
Promin zigi, miluji tě. Omlouvám se opravdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.12.2006 09:20, RE: pro zigiho
Cruise napsal:
Promin zigi, miluji tě. Omlouvám se opravdu.
too zigi2: nebo co jsi za hovado... chceš psát pod mým nickem? stejně tak jako píšeš pod nickem zigiho? jseš vymytlaná nula která ví absolutní hovno o autech a jen se ukájí nad tím, že tu ostatní uráží a píše jejich jmény... jseš teplej homouš, kterej si nad každou reakcí ostatních honí , stejně tak, jako to děláš teď.... takže....napiš odkud jsi, a kde se chceš sejít a jak tě poznám hm? chlapče dráždíš hada bosou nohou, já si s tebou moc rád přijdu popovídat...tak dokaž, že nejsi srab ty hrdino co?
jenže to ty nikdy neuděláš, protože jseš chodící nula a hovno a bojíš se, že by jsi dostal přes hubu a dost právem...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.12.2006 09:22, RE: pro zigiho
cruise napsal:
too zigi2: nebo co jsi za hovado... chceš psát pod mým nickem? stejně tak jako píšeš pod nickem zigiho? jseš vymytlaná nula která ví absolutní hovno o autech a jen se ukájí nad tím, že tu ostatní uráží a píše jejich jmény... jseš teplej homouš, kterej si nad každou reakcí ostatních honí , stejně tak, jako to děláš teď.... takže....napiš odkud jsi, a kde se chceš sejít a jak tě poznám hm? chlapče dráždíš hada bosou nohou, já si s tebou moc rád přijdu popovídat...tak dokaž, že nejsi srab ty hrd...
too zigi2:jo a ještě něco, fakt si potvrdil, že si homouš, když píšeš že by sis stříknul do kalhot, kdyby jsi mě viděl...je to fakt...jsi prostě teplouš, tak se za to už nestyď....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.12.2006 10:03, RE: spotřeba
Zdeněk napsal:
Sice to není k tématu. Já jezdím s astrou f-combi ...1,4L 16v (66kW). Spotřeba běžně kolem 6,8 - 7L a to má najeto 180 000km. Pokud jezdím po dálnici kolem 130-140 a po okreskách do 100, tak se vždycky vejdu do 7,5L. Pokud je venku pod mrazem, tak cca +0,4L. Musím ještě zdůraznit, že tam je téměř 1/4km po Praze. Předchozí fábie 1,4L (44kW) na stejné trase jezdila za 8,5 - 9L ... při prodeji měla najeto 115000km.
Ta spotřeba u Astry může být +- reálná, v létě cesta do Francie s Astrou combi 97, 1,6 16V - v podstatě s 1300 km po dálnici při konstatních 140km/h ve dvou s autem naloženym po střechu a spotřeba 6,7.. Jinak osobně mám Saxo a naprostá spokojenost, ale převážně v něm jezdím sám, jako "rodinne" auto bych bral Punto, protože je větší..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.12.2006 12:26, RE: Mrkněte i na VW Polo
Tomáš napsal:
Polo GTI 16V je super, ale děklalo se jen krátce a to od konce roku 1998, ještě se starou palubní deskou, následující rok prodělalo facelift + nová palubní deska, no a když přišla nová generace VW Polo, tak skvělé GTI skončilo ((. S normální 1,6 OHC se to vůbec nedá srovnávat. Osobně bych si z uvažovaných vozů koupil 106 nebo Saxo. saxo sám mám a je to skvělé malé auto, ale hlavně spolehlivost 106 a saxa je ve srovnání s Corsou a Puntem nesrovnatelně lepší. Nevím, jak pan Vaculík přišel u Cor...
Pozeram prave to Polo na autocsout24.de a da sa zohnat slušné od 4500 do cca 5000 euro, väčšinou teda model 99. S Polom (Classic 96, 1.4-asi 44Kw) som absolvoval par krat cetu z BA do Prahy a bol som milo prekvapeny ake bolo živé...Keby si mám kúpiť Polo-myslím, že je zo všetkých spomínaných aút v tejto diskusii najlepšie, tak jedine to GTi-čko, vypada super a s váhou 1050kg a 88kw to bude bomba. Len by som asi začal mať veľmi zlý spánok, keďže ide o WV-najkradnutejšie autá snáď na celom svete. Aspoň že väčšina ľudí si dnes myslí, že kúpiť sa oplatí len TDíčko....a že 1.6tka "strašne žerie"....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.12.2006 14:24, RE: Mrkněte i na VW Polo
A.K.Alex napsal:
Pozeram prave to Polo na autocsout24.de a da sa zohnat slušné od 4500 do cca 5000 euro, väčšinou teda model 99. S Polom (Classic 96, 1.4-asi 44Kw) som absolvoval par krat cetu z BA do Prahy a bol som milo prekvapeny ake bolo živé...Keby si mám kúpiť Polo-myslím, že je zo všetkých spomínaných aút v tejto diskusii najlepšie, tak jedine to GTi-čko, vypada super a s váhou 1050kg a 88kw to bude bomba. Len by som asi začal mať veľmi zlý spánok, keďže ide o WV-najkradnutejšie autá snáď na celom svete. ...
Je třeba si ale uvědomit, že polo classic a variant jsou vlastně přebouchané cordoby, které se také montovaly ve Španělsku a jejichž zpracování i spolehlivost je údajně poměrně tristní (ve srovnání s hatchbackem 3/5d). A u těchto karosérií bych už nehovořil o malém autě, které tazatel shání...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.12.2006 16:56, RE: Mrkněte i na VW Polo
Giorgio napsal:
Je třeba si ale uvědomit, že polo classic a variant jsou vlastně přebouchané cordoby, které se také montovaly ve Španělsku a jejichž zpracování i spolehlivost je údajně poměrně tristní (ve srovnání s hatchbackem 3/5d). A u těchto karosérií bych už nehovořil o malém autě, které tazatel shání...
Tak to hej, okrem toho je rozdiel medzi 1.4kou a 1.1tkou (vo Francúzoch), ako v spotrebe tak v poistke-ale zase aj v jazdných vlastnostiach...Neviem, či pýtajúci sa chce zmieneované autá len kvôly tomu, že ho tlačí peňaženka, alebo má aj iný dôvod. Čo sa týka bezpečnosti, medzi Polom a 106/Saxom je asi dosť rozdiel. Zároveň tu už niekto hovoril aj o tom, že z fyzikálneho hladiska malé auto skrátka nemôže byť bezpečné-zoberme si náraz zo zadu, ked je za vami cca 30cm "batozinový priestor" a potom nic...(to len na margo toho, ze chcel bezpecne vozidlo)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.12.2006 06:19, RE: pro zigiho
cruise napsal:
too zigi2:jo a ještě něco, fakt si potvrdil, že si homouš, když píšeš že by sis stříknul do kalhot, kdyby jsi mě viděl...je to fakt...jsi prostě teplouš, tak se za to už nestyď....
To Cruise:Nevim zda to pises ty nebo ten uchylak,co si rad dela dobre,ale taky bych rad vedel kdo to je a odkud je!
Pak bychom nekde mohli dat scuka a dat mu pekne do tlamy,at se vzpamatuje.
To co pise je na psychiatrickou lecebnu,nemuzu si jinak pomoct!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.12.2006 10:38, RE: pro zigiho
zigi napsal:
To Cruise:Nevim zda to pises ty nebo ten uchylak,co si rad dela dobre,ale taky bych rad vedel kdo to je a odkud je!
Pak bychom nekde mohli dat scuka a dat mu pekne do tlamy,at se vzpamatuje.
To co pise je na psychiatrickou lecebnu,nemuzu si jinak pomoct!
Too zigi: no tak asi oba víme o co jde, rád se budu s tebou hádat o autech a o tom to i je, ale ten kokot, co píše pod našimi nicky je fakt úchyl a asi mu to dělá opravdu moc dobře...pár reakcí na něj jsem psal já...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.12.2006 10:54, RE: Mrkněte i na VW Polo
A.K.Alex napsal:
Tak to hej, okrem toho je rozdiel medzi 1.4kou a 1.1tkou (vo Francúzoch), ako v spotrebe tak v poistke-ale zase aj v jazdných vlastnostiach...Neviem, či pýtajúci sa chce zmieneované autá len kvôly tomu, že ho tlačí peňaženka, alebo má aj iný dôvod. Čo sa týka bezpečnosti, medzi Polom a 106/Saxom je asi dosť rozdiel. Zároveň tu už niekto hovoril aj o tom, že z fyzikálneho hladiska malé auto skrátka nemôže byť bezpečné-zoberme si náraz zo zadu, ked je za vami cca 30cm "batozinový priestor" a potom...
Asi tři měsíce jsem sháněl (pro mámu) malé auto do 100.000 Kč a přitom jsem občas mrkal i na Polo. Sehnat Polo ve slušném stavu do této částky je velký problém. Sehnat v dobrém stavu Punto do této částky je problém ještě větší. Cena a dostatek náhradních dílů hovoří pro Polo. Nicméně známý má Punto r.v. 1999 ve výborném stavu, najezdí ročně 10 000 km, garážované a opečovávané. Naproti tomu kolegyně vlastní stejný typ i r.v., a přestože její manžel je bazarista a automechanik, Punto po ní bych nechtěl ani zadarmo. Tak zhuntované auto po 6 letech provozu jsem dlouho neviděl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.12.2006 10:58, RE: pro zigiho
cruise napsal:
Too zigi: no tak asi oba víme o co jde, rád se budu s tebou hádat o autech a o tom to i je, ale ten kokot, co píše pod našimi nicky je fakt úchyl a asi mu to dělá opravdu moc dobře...pár reakcí na něj jsem psal já...
Na hadani o autech nic neni,kazdy ma svuj nazor a za tim at si kazdy stoji,ale psat pod jinym nickem je hnus a ten clovek by s tim mel skoncit a ti co tady jeste obcas chodi,by si tohle meli precist a na nektere (mnou napsane,i kdyz ja to nepsal) nereagovat!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.12.2006 11:00, RE: Mrkněte i na VW Polo
Ryšár napsal:
Asi tři měsíce jsem sháněl (pro mámu) malé auto do 100.000 Kč a přitom jsem občas mrkal i na Polo. Sehnat Polo ve slušném stavu do této částky je velký problém. Sehnat v dobrém stavu Punto do této částky je problém ještě větší. Cena a dostatek náhradních dílů hovoří pro Polo. Nicméně známý má Punto r.v. 1999 ve výborném stavu, najezdí ročně 10 000 km, garážované a opečovávané. Naproti tomu kolegyně vlastní stejný typ i r.v., a přestože její manžel je bazarista a automechanik, Punto po ní bych ne...
Jinak mati ma Punto I 1.2 8V z roku 99 naj cca 30t km)
Je jak v novem stavu,furt to lesti a jezdi uplne minimalne.

Takove auto bude mit za 10 let cca 60t km a mozna ani to ne,pak bych po ni to auto bral!!
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.