0
zpět
 

diskuze k tématu: Pečeť jakosti Dekra v novém

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 24.02.2011 21:23, RE: Nesouhlasím
anonym napsal:
vážený pane,já se za svou identitu nestydím,ale upřímně řečeno,myslím,že kdybych ji sdělil člověku jako jste Vy,tak bych se asi se zlou potázal a Vy už byste si našel způsob jak dokázat že zrovna já jsem ten špatný.Třeba se pletu,v tom případě pardon.Zeptám se Vás na jedinou věc - když Vás prodej aut živí. Jakou máte záruku kvalitního auta u soukromé osoby?Odkazujete se na vymahatelnost záruky - víte o tom,že v případě prodeje opotřebené věci soukromou osobou se tento obchod neřídí obch.zákoníke...
Prosím neurazte se, ale také mám zkušenosti s bazary menších rozměrů, a nejsou zrovna pozitivní. Vstupoval jsem s nimi v kontakt mailovou cestou a chtěl jsem scany dokumentace, které slibovali a odpovědi na pár základních otázek. Úroveň odpovědí byla tristní. Velmi časté bylo nějaké mlžení nebo vykrucování popřípadě se mě prostě pokoušeli dostat na plac, abych auto viděl. Je to pohled z druhé strany. V takovém podniku se nedovoláte ničeho. Do některých, které byly blízko jsem se i rozjel, abych se utvrdil v tom, co bylo napsáno mezi řádky.
Napravil bych menší nedorozumnění, živí mne prodej, ale ne aut ani ničeho, co by si mohl běžný smrtelník koupit a na tomto serveru by mě zájemce o to zařízení rozhodně nehledal.
Od soukromníka nemám záruku, ale osoba soukromníka, krom vozidla samotného o mnohém vypovídá. Tady nejde o záruku, ale o lepší průzkum "terénu". Vstoupil jsem v kontakt i s jedním dovozcem ojetin po prvním majiteli a ten se mnou komunikoval na úrovni, že bych od něj automobil koupil, ale pak se věci seběhly jinak, ale před 2-ma týdny jsem jej na nákup doporučil známému a jednání si pochvaloval i auto. Uvidíme, zda mu spokojenost vydrží a už jen kvůli sobě doufám, že ano.
Netvrdím, že nejsou případy lemplů v servisech se zvučným názvem, sám jsem se s tím setkal, když jsem byl často technicky zdatnější než přejímací technik.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 25.02.2011 00:07, RE: Nesouhlasím
anonym napsal:
výraz - "bazarnická šelma" není paušalizování všech bazarů a strkání do jednoho pytle?Já myslím že ano,promiňte....
Výrazy koloušek a bazarnická šelma jsem převzal z blogu d-fens, kde je o tomto tématu nejeden pěkný článek, který vtipnou formou dokáže výstižně popsat realitu pořizování ojetého vozu v řadovém bazaru. Takže uznávám, že jsem tím nepřímo řekl, že některý bazary jsou všechny stejný Bohužel má zkušenost při výběru současného stroje, kterou tato diskuse ovlivní jen minimálně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 25.02.2011 00:15, RE: Nesouhlasím
anonym napsal:
a ještě dodatek - víte,já k reklamě používám plochy k tomu určené,mimo jiné i tento server.Tam za to platím a tam si mne lidé kteří chtějí najdou.Vy se přeci také živíte prodejem,proč nám svou identitu nesdělíte Vy?Něco Vám doporučim - pokud Vás nějaký nenačkový delaer napálil,hledejte chybu u sebe.Dnes již existuje tolik jednoduchých možností jak vše ověřit a doložit,že napálit se nechá pouze totální hlupák
Zásadní problém vidím v tom, že se toleruje něco takového, že prodejce může zákazníka napálit a automaticky se předpokládá, že sám zákazník si zkontroluje všechny atributy spojené s koupí. Takže i ten totální hlupák by měl být seznámen s takovým technickým stavem, který je předchozímu majiteli znám a reklamace se vztahuje na věci, které nebyly známy ani majiteli. Považuji za naprosto nepřípustné omlazování vozidel, svařování dvou různých půlek a podobné, stejně jako mi přijde naprosto nehorázné tvrzení od prodejce, že si za to může zákazník sám. A teď nemluvím za sebe, protože já nějaké drobné znalosti problematiky mám, ale za všechny ty chudáky, co si našetří kupu peněz a pak je někdo podvede.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 25.02.2011 13:05, RE: Nesouhlasím
anonym napsal:
a ještě dodatek - víte,já k reklamě používám plochy k tomu určené,mimo jiné i tento server.Tam za to platím a tam si mne lidé kteří chtějí najdou.Vy se přeci také živíte prodejem,proč nám svou identitu nesdělíte Vy?Něco Vám doporučim - pokud Vás nějaký nenačkový delaer napálil,hledejte chybu u sebe.Dnes již existuje tolik jednoduchých možností jak vše ověřit a doložit,že napálit se nechá pouze totální hlupák
K tomu: <br>
Dnes již existuje tolik jednoduchých možností jak vše ověřit a doložit,že napálit se nechá pouze totální hlupák<br>
Můžete konkrétně říct jak lajk třeba pozná, že auto bylo bourané a opravené nějakým servisem bez papírů? Nebo co a jak se dá dnes lehce ověřit?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 26.02.2011 16:17, RE: Nesouhlasím
Petr S napsal:
K tomu: <br>
Dnes již existuje tolik jednoduchých možností jak vše ověřit a doložit,že napálit se nechá pouze totální hlupák<br>
Můžete konkrétně říct jak lajk třeba pozná, že auto bylo bourané a opravené nějakým servisem bez papírů? Nebo co a jak se dá dnes lehce ověřit?
Dobrý den,rád Vám na tuto Vaši otázku odpovím: Samozřejmě,že pokud je oprava provedena dobře a kvalitně,anebo pokud je prodávající od kořene podvodník a vyzná se v tom,tak je velká pravděpodobnost,že laik nic nepozná.Ale přeci koupě auta je natolik nákladná záležitost,že pokud jsem laik a nerozumím tomu, vezmu si s sebou někoho,kdo laik není - a v tom případě takový člověk odhalí vše,protože žádná havárie ani oprava,byť sebelepší se nedá nenajít, prostě nedá.Vím,že to bude znít možná krutě,ale pokud tomu někdo nerozumí a přesto se do koupě vrhne sám a nalítne - je to opravdu z velké části jeho chyba.Dnes už existují lidé,kteří se živí tím,že odborně pomáhají při koupi vozů.Já například ve své prodejně mám velmi drahé měřáky tlouštky a originality laku,které odhalí sebemenší změnu tlouštky laku.Při prodeji vozu také vůz se zákazníkem kontroluji diagnostickým přístrojem,umožňuji návštěvu jakéhokoliv,klidně i značkového servisu dle výběru zákazníka - to vše jsou věci,díky kterým se dá riziko nevýhodné koupě značně eliminovat.Pokud to nějaký prodejce neumožňuje - je jich opravdu hodně - auto si tam přeci nemusíte kupovat.Dále,číslo karoserie - v dnešní době Vám řekne téměř vše,od barvy vozu,přes výbavu,motorizaci,historii,původ atd.....Prostě,já opravdu tvrdím,že když se dnes koupi vozu někdo bude opravdu věnovat,nenaletí.Vše se dá ověřit,zjistit,doložit.Je třeba ne jen slepě hledat nejlevnější vůz,ale dát na svůj instinkt,na styl jednání prodejce,jeho ochotu sdělit veškeré informace,umožnit opravdu podrobnou prohlídku vozu atd...,poté je velká pravděpodobnost že s koupí vozu budete spokojen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 26.02.2011 16:25, RE: Nesouhlasím
David V napsal:
Prosím neurazte se, ale také mám zkušenosti s bazary menších rozměrů, a nejsou zrovna pozitivní. Vstupoval jsem s nimi v kontakt mailovou cestou a chtěl jsem scany dokumentace, které slibovali a odpovědi na pár základních otázek. Úroveň odpovědí byla tristní. Velmi časté bylo nějaké mlžení nebo vykrucování popřípadě se mě prostě pokoušeli dostat na plac, abych auto viděl. Je to pohled z druhé strany. V takovém podniku se nedovoláte ničeho. Do některých, které byly blízko jsem se i rozjel, abych ...
Já samozřejmě věřím tomu,že takových prodejců jako jsem já je menšina.Já třeba považuju za naprostou samozřejmost to,že ofotím serv.knížku,nascenuji e-mailem.Při prohlídce vozu poskytnu zákazníkovi veškeré vybavení - jako např. laserový měřák tloušťky laku,diagnostický přístroj,vůbec nemám problém zajet se zákazníkem do jakéhokoliv - jím vybraného servisu na prohlídku vozu.To vše je u mne naprostá samozřejmost a myslím že toto vše jsou věci,které eliminují riziko koupi špatného auta.Já,když auto kupuji,dělám totéž.Zkuste se zeptat např. v AAA jestli Vám toto vše umožní,jsem přesvědčen že nikoliv.Nemá to totiž nic společného s velikostí prodejce,i když já se nepovažuji za malý autobazar - mám svou prodejní halu a na skladě cca 50-70 vozů.Na druhou stranu naprosto věřím tomu,že většina prodejců taková není - je to ale jen a pouze jejich problém.
Co se týče těch značkových servisů - ještě jednou - neberte to jako přehnanou sebedůvěru,ale já jsem doposud nepoznal přijmacího technika který by mě znalostmi aut předčil,naopak si myslím že momentálně je to tak že na takovou pozici vezmou téměř kohokoliv.
Ještě si dovolím jednu perličku ohledně jednoho velkého značkového dealera - nedávno jsem sháněl klimakompresor na vůz zvučnější a luxusnější značky - a víte kde jsem ho přes annonci sehnal?Právě od mechanika ze značkového servisu - říkal mi že kdybych potřeboval cokoliv jiného,není problém, vezme to někomu z auta,které tam přijelo na servis,tak co si o tom myslet.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 26.02.2011 16:29, RE: Nesouhlasím
David V napsal:
Prosím neurazte se, ale také mám zkušenosti s bazary menších rozměrů, a nejsou zrovna pozitivní. Vstupoval jsem s nimi v kontakt mailovou cestou a chtěl jsem scany dokumentace, které slibovali a odpovědi na pár základních otázek. Úroveň odpovědí byla tristní. Velmi časté bylo nějaké mlžení nebo vykrucování popřípadě se mě prostě pokoušeli dostat na plac, abych auto viděl. Je to pohled z druhé strany. V takovém podniku se nedovoláte ničeho. Do některých, které byly blízko jsem se i rozjel, abych ...
A ještě si dovolím dodatek k problematice vymahatelnosti záruky.Já jako prodejce mám ze zákona povinnost poskytovat záruku.A věřte tomu,není tak těžké se toho domoci.Pokud mám nějakou nemovitost trošku na úrovni,kde auta prodávám tak zřejmě mám nějaký majetek,který nějakým způsobem financuji a ve kterém potřebuji nějakým způsobem fungovat.Určitě nepotřebuji se soudit,dohadovat se se zákazníky přes právníky a poté čekat jak případný soud dopadne - vždy je pro mě lepší a jednodušší se domluvit a zákazníkovi vyjít vstříc.V opačném případě bych asi dlouho nefungoval...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 27.02.2011 01:48, RE: Nesouhlasím
anonym napsal:
Dobrý den,rád Vám na tuto Vaši otázku odpovím: Samozřejmě,že pokud je oprava provedena dobře a kvalitně,anebo pokud je prodávající od kořene podvodník a vyzná se v tom,tak je velká pravděpodobnost,že laik nic nepozná.Ale přeci koupě auta je natolik nákladná záležitost,že pokud jsem laik a nerozumím tomu, vezmu si s sebou někoho,kdo laik není - a v tom případě takový člověk odhalí vše,protože žádná havárie ani oprava,byť sebelepší se nedá nenajít, prostě nedá.Vím,že to bude znít možná krutě,ale p...
Děkuji za odpověď. Tzn. v zásadě je vše pořád při starém. Zákazník, pokud není sám zkušený automechanik si musí stále dávat hodně velkého bacha a brát sebou odborníka, apod. Všechny tyhle certifikáty jako "Vyzkoušeno" atd. jsou v zásadě k ničemu, protože se jejich dodržování nijak nekontroluje (jsou dobré jen pro lákání hejlů). Chápu to správně?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 27.02.2011 21:02, RE: Nesouhlasím
Petr S napsal:
Děkuji za odpověď. Tzn. v zásadě je vše pořád při starém. Zákazník, pokud není sám zkušený automechanik si musí stále dávat hodně velkého bacha a brát sebou odborníka, apod. Všechny tyhle certifikáty jako "Vyzkoušeno" atd. jsou v zásadě k ničemu, protože se jejich dodržování nijak nekontroluje (jsou dobré jen pro lákání hejlů). Chápu to správně?
Takže jsme se složitou oklikou dostali k tomu, co jsem psal hned v prvním příspěvku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 27.02.2011 22:11, RE: Nesouhlasím
Petr S napsal:
Děkuji za odpověď. Tzn. v zásadě je vše pořád při starém. Zákazník, pokud není sám zkušený automechanik si musí stále dávat hodně velkého bacha a brát sebou odborníka, apod. Všechny tyhle certifikáty jako "Vyzkoušeno" atd. jsou v zásadě k ničemu, protože se jejich dodržování nijak nekontroluje (jsou dobré jen pro lákání hejlů). Chápu to správně?
Dobrý den.Vůbec bych neřekl že je vše při starém.Podle mě je dneska už kvalitních ojetých aut mnohem více než dříve.Nevozí se v tak velké míře bouraná auta protože se to zkrátka nevyplatí.Ale samozřejmě,tak jako v každém oboru (ne jen v prodeji aut),existují slušní a méně slušní prodejci,a existují kvalitní,méně kvalitní a nekvalitní auta.A samozřejmě,pokud kupují starší,použitou věc a nerozumím tomu,je rozumné využít služeb někoho kdo tomu rozumí.Ale to přeci vůbec nesouvisí jen s auty,a není na tom nic divného.Já když např. půjdu koupitV starší dům,také si netroufnu rozhodnout se o jeho koupi sám,ale vezmu si na prolídku zkušeného stavaře,to je přeci jediná logická možnost a neznamená to vůbec nic špatného - naopak.
A pokud se ptáte konrkétně na certifikát VYZKOUSENO - ano,v tomto případě to vůbec nic neznamená.Není to certifikát ale program firmy Škoda auto,a.s.,na kterém nabízí ojeté vozy.A znovu platí co jsem říkal - i tam se nabízejí kvalitní,méně kvalitní a nekvalitní auta.Takže oklikou se opravdu nikam nevracíme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 27.02.2011 22:15, RE: Nesouhlasím
David V napsal:
Takže jsme se složitou oklikou dostali k tomu, co jsem psal hned v prvním příspěvku.
a ještě dodám,že pokud např. já jako prodejce poskytnu vám jako zákazníkovi všechny možné služby k prokázání skutečného stavu vozu - jako např. diagnostický přístroj,měřák tlouštky laku,prohlídku nezávislým servisem,prohlídku vozu v kryté hale,prohlídku na heveru,libovolně dlouhou zkušební jízdu kdy Vy můžete řídit,tak asi nemám v úmyslu Vás nějak obalamutit.I to při prodeji vozu leccos napovídá
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 27.02.2011 23:36, RE: Nesouhlasím
anonym napsal:
a ještě dodám,že pokud např. já jako prodejce poskytnu vám jako zákazníkovi všechny možné služby k prokázání skutečného stavu vozu - jako např. diagnostický přístroj,měřák tlouštky laku,prohlídku nezávislým servisem,prohlídku vozu v kryté hale,prohlídku na heveru,libovolně dlouhou zkušební jízdu kdy Vy můžete řídit,tak asi nemám v úmyslu Vás nějak obalamutit.I to při prodeji vozu leccos napovídá
To máte pravdu, ale jedna vlaštovka léto nedělá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.02.2011 13:11, RE: Nesouhlasím
anonym napsal:
Dobrý den.Vůbec bych neřekl že je vše při starém.Podle mě je dneska už kvalitních ojetých aut mnohem více než dříve.Nevozí se v tak velké míře bouraná auta protože se to zkrátka nevyplatí.Ale samozřejmě,tak jako v každém oboru (ne jen v prodeji aut),existují slušní a méně slušní prodejci,a existují kvalitní,méně kvalitní a nekvalitní auta.A samozřejmě,pokud kupují starší,použitou věc a nerozumím tomu,je rozumné využít služeb někoho kdo tomu rozumí.Ale to přeci vůbec nesouvisí jen s auty,a není n...
Koukam ze www.vyzkouseno.cz uz neni a je ted misto toho www.skodaplus.cz. Kazdopadne tehdy co si vzpominam, melo auto v ramci vyzkouseno podstoupit x technickych testu zarucujich bla, bla... Ted uz koukam zarucuji jen vozy do 5 let stari.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.02.2011 20:53, RE: Nesouhlasím
Petr S napsal:
Koukam ze www.vyzkouseno.cz uz neni a je ted misto toho www.skodaplus.cz. Kazdopadne tehdy co si vzpominam, melo auto v ramci vyzkouseno podstoupit x technickych testu zarucujich bla, bla... Ted uz koukam zarucuji jen vozy do 5 let stari.
no,řeknu vám to jednoduše - pokud budu chtít inzerovat auto na tomto jejich serveru,jediné co musím udělat je,postavit to k nim na prodejní plochu,poté bude můj vůz také "prověřen".Zkrátka - důvěřujte vlastnímu rozumu,instinktu a tím se problémům vyhnete daleko lépe než když budete důvěřovat různým certifikátům,programům atd....
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.