0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Vectra - jaký je stav po dvanáci letech?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 00:30, neblázni
Kámo, neblázni. po třech měsících něco hodnodit. Jinak já mám vectru 10 let a jsem s ní maximálně spokojený, nikdy mně nenechala na holičkách a dodnes slouží výborně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 02:53, Tomu říkám recenze....
...psát o svým autě u kterýho nemám ani páru kolik si vezme oleje zrovna s tímto motorem to bude každýho zajímat....kamaráde tak se mi zdá že tě ráno ukamenujou...
Jinak"vectru bych doporučil s 1,8 motorem....blabla bla od majitele co se o ni stará......takže ne od sebe protože já tam liju preventivně 1xza 6000km litr oleje"
.... to sem málem nerozdejchal,ale tak aspon že autor dolil...si o sobě určitě myslí jak není vzornej šofér co pečuje o svý auto.Mějte se cus
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 06:17, Skúsenosti užívateľa
Sám o takomto autíčku dlhšie uvažujem a táto skúsenosť užívateľa (nie je to recenzia!) obsahuje hodne informácií, ktoré sú pre začínajúceho majiteľa, ktorý nie je profi servisák, veľmi užitočné. Aj keď snáď niekto bude z výšky svojej erudície na príspevok pľuvať, mne dal viacero informácií, ktoré mi dúfam pomôžu pri výbere a hlavne následnom "repase" auta. Autorovi ďakujem a s obdivom pohliadam na jeho odvahu (musel tušiť reakcie "Einsteinov").
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 08:18, Vectra B
Taky doporučuji motor X18XE1 do Vectry B, jeho 85kw a cca 170Nm je už dostačující. Mám tento motor v Astře a jsem s ním spokojenej, navíc spotřeba oleje je cca 0,2-0,3l/10 000km, což je vlastně nic!

Navíc jeho proměnlivá délka sání zajišťuje příjemnou pružnost motoru a spotřeba je cca stejná jako u X16XEL.

Souhlas, EGR ventil čistit nebo sem tam motor trochu podržet v otáčkách ( je to přeci jen 16V, podtáčení není dobrý kor za studena ), ať se trochu pročistí sám, navíc si nech, jak píšeš, vyčistit krokáč a pak i vzduchovou klapku, pak už by s volnoběhem neměl být problém.

Jinak koroze je myslím u 12 roků starýho auta akceptovatelná, viděl jsem nedávno Golf III z roku 1997 a ten byl tak prokvetlej korozí, že jsem až nevěřil že je to možný, ale je to tak, každý auto hnije.
Ještě jeden příklad hodím, kamarád mechoš servisuje známé Felcku, rok 1995, stojí pořád venku a nemá na sobě ani smítko koroze krom mírně chycených zadních dvěří, až k neuvěření, ale on se jí o to fakt stará a každoročně stříká dutiny, ošetřuje podvozek...atd., prostě jak se k autu chováte, tak bude spolehlivé...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 08:34,
Recenze ,kde autor neujel alespoň 50000 km je úplně o ničem. Že to neví li ve svém prvo nadšení z koupě vozu majitel vozu toleruju,ale že to neví redakce je smutné.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 09:17, opel
Hlavní věc,že osolené rádio hraje skvěle!Proč dáváte do recenzí testy po 6000km,závad jako maku,ale mladý chlapec je nadšen!Trapné!Vlastním Zafiru již 5 let a je to obyčejný průměr s běžnými závadami.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 09:34, zajímavé
Nic ve zlém, ale toto není recenze, ale nadšení kluka, který si konečně koupil první auto. Jak jsi naznačil, je to v podstatě auto pro kutila, který bude víc v dílně než na silnicích, ale jsi rád, že máš auto. Blahopřeji! Napiš tak za rok, jak Vectra slouží...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 10:02, proč ne
Mám s Vectrou jedinou zkušenost-před cca 14ti dny jsem se stejnou(kombík, tmavě modrá, 1.6 16V) najel na jeden zátah cca 1500km, spotřeba 7, oleje ani kapku, záda nebolela, vše fungovalo jak mělo. A to se jednalo o mimořádně zanedbaný kus s 200tkm na tachometru. Věřím že pokud se jedná o zachovalý a pravidelně servisovaný kus může být majitel nadšený, notabene pokud do ní přesedlal z nějaké plečky. Tak mu jeho nadšení neberme a popřejme mnoho šťastných kilometrů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 10:05, RE: zajímavé
anonym napsal:
Nic ve zlém, ale toto není recenze, ale nadšení kluka, který si konečně koupil první auto. Jak jsi naznačil, je to v podstatě auto pro kutila, který bude víc v dílně než na silnicích, ale jsi rád, že máš auto. Blahopřeji! Napiš tak za rok, jak Vectra slouží...
No těmto debilům už nepiš nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 10:26, Nadšení
Z recenze je cítit rozjásanost po 3. měsících, když nic nezlobí, se ani moc není čemu divit. Ovšem po 3. měsících je těžké mluvit o nějaké spolehlivosti ojetiny. Mám 13 let starou Vectru, z toho 5 let s ní jezdím já a krom koroze (už mi začaly lehce kvést lemy) ji nemám co vytknout. Ne že by se na ní něco nevyměnilo, ale nic, kvůli čemu jsem neodjel nebo nedojel.
Po béčkové sem tam pokukuji, ale jedno vím jistě, motoru 1.6 16V (X16XEL) se určitě vyhnu. Ani ne tak pro slabý výkon, ale pro strach ze spotřeby oleje. Co vím, tak ještě zlobívají ty LCD panely a elmag. spojka klimy, což se mě bude týkat, protože bez klimy už auto nechci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 10:54, 16v motory opel
Vlastnim jiz druhy vuz znacky opel. S predchozi corsou B 1,2L 33kW jsem byla maximalne spokojen, ale jak sel cas, bylo nutne se porozhlednout po necem vetsim. Volba padla na astru F 1,4L 16V 66kW. Vuz je vzhledem ke stari a porci ujetych km v dobre kondici, ale ta spotreba oleje je hrozna !!! Bezne si vezme litr na 1500km ... Nebyt tohoto faktu, byl bych celkem spokojeny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 11:27, RE: 16v motory opel
anonym napsal:
Vlastnim jiz druhy vuz znacky opel. S predchozi corsou B 1,2L 33kW jsem byla maximalne spokojen, ale jak sel cas, bylo nutne se porozhlednout po necem vetsim. Volba padla na astru F 1,4L 16V 66kW. Vuz je vzhledem ke stari a porci ujetych km v dobre kondici, ale ta spotreba oleje je hrozna !!! Bezne si vezme litr na 1500km ... Nebyt tohoto faktu, byl bych celkem spokojeny.
Zajímavé, tento motor tak strašnou spotřebou obvykle netrpí. Nedáváš tam nějakou 0W nebo 5W?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 12:02, RE: 16v motory opel
David V napsal:
Zajímavé, tento motor tak strašnou spotřebou obvykle netrpí. Nedáváš tam nějakou 0W nebo 5W?
Ne ne, davam tam 10w 40. Pri pristi vymene rozvodu chci nechat udelat gufera, jinak me to sezere. Najezdim 2000km mesicne, tak to musim neustale dolevat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 13:02, Vectra 2.0 Combi, najeto přes 350... máte dotazy?
Za tu dobu vím o tom autě dost.... máte dotazy?
Jsem s ním ale pořád spokojený...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 13:29, RE: 16v motory opel
anonym napsal:
Ne ne, davam tam 10w 40. Pri pristi vymene rozvodu chci nechat udelat gufera, jinak me to sezere. Najezdim 2000km mesicne, tak to musim neustale dolevat
Hm, tak to jo. Tak to ani neřešíš klasickou spotřebu benzínu, ale kombinovanou. Tak ať ta výměna gufer vyřeší problém.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 13:42, RE: 16v motory opel
anonym napsal:
Vlastnim jiz druhy vuz znacky opel. S predchozi corsou B 1,2L 33kW jsem byla maximalne spokojen, ale jak sel cas, bylo nutne se porozhlednout po necem vetsim. Volba padla na astru F 1,4L 16V 66kW. Vuz je vzhledem ke stari a porci ujetych km v dobre kondici, ale ta spotreba oleje je hrozna !!! Bezne si vezme litr na 1500km ... Nebyt tohoto faktu, byl bych celkem spokojeny.
Podobnú spotrebu oleja som mal u Mondea 2,0 l, pritom kompresné tlaky boli špicové (12,8 - 13,0). Nakoniec sa ukázalo, že stieracie krúžky sú karbónom pripečené v drážkach piestu. Nezotretý olej pritom "dotesňoval" - výborná kompresia - vrchné krúžky a prechádzal do spal. priestoru, čo následne vyvolalo ťažšie štartovanie. Nedali sa zohnať samotné krúžky, takže sa vymenili celé piesty. Spotreba oleja klesla prakticky na 0 a drží sa tam aj po 5 tkm.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 14:29, RE: 16v motory opel
anonym napsal:
Podobnú spotrebu oleja som mal u Mondea 2,0 l, pritom kompresné tlaky boli špicové (12,8 - 13,0). Nakoniec sa ukázalo, že stieracie krúžky sú karbónom pripečené v drážkach piestu. Nezotretý olej pritom "dotesňoval" - výborná kompresia - vrchné krúžky a prechádzal do spal. priestoru, čo následne vyvolalo ťažšie štartovanie. Nedali sa zohnať samotné krúžky, takže sa vymenili celé piesty. Spotreba oleja klesla prakticky na 0 a drží sa tam aj po 5 tkm.
Obavam se, ze po vymene gufer bude nalsedovat i vymena krouzku. Otazkou je, zda-li se to u stareho vozu vyplati. STK projdu bez priprav, servisuji ho pravidelne. Jak jsem jiz psal. Nebyt spotreby oleje, je to super vuz. Tak uvidime...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 14:31, RE: Vectra 2.0 Combi, najeto přes 350... máte dotazy?
anonym napsal:
Za tu dobu vím o tom autě dost.... máte dotazy?
Jsem s ním ale pořád spokojený...
Zajimala by me realna spotreba ... nechci spotrebu na dalku, na kterou se lze dostat. Bere tento motor olej ??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 14:56, RE: Vectra 2.0 Combi, najeto přes 350... máte dotazy?
anonym napsal:
Zajimala by me realna spotreba ... nechci spotrebu na dalku, na kterou se lze dostat. Bere tento motor olej ??
Spotřeba je závislá na mnoho aspektech... v první řadě u silnějších motorů (což už snad tento je se zmenšuje (u mě k nerozeznání) zapnutá či vypnutá klimatizace. Dále pneumatikami uděláte hodně... mít pěkně vypadající a sedící, široké pneumatiky je fajn, ale nic pro Mirky Dušíny... Schváílně jsem začal tímto, protože tím se dá udělat rozdíl 2 litry....
Jinak moje dlouhodobá spotřeba je 7,5 venku, 9 město. Jezdím, jak jezdím, spíš rychle. Dal jsem i Rakousko za 6,8, umím po městě i 14. Tatíkova Fabia 1,4 žere stejně, ale nejede ani s tak malým autem
Díky za dotaz...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 15:01, RE: Nadšení
David V napsal:
Z recenze je cítit rozjásanost po 3. měsících, když nic nezlobí, se ani moc není čemu divit. Ovšem po 3. měsících je těžké mluvit o nějaké spolehlivosti ojetiny. Mám 13 let starou Vectru, z toho 5 let s ní jezdím já a krom koroze (už mi začaly lehce kvést lemy) ji nemám co vytknout. Ne že by se na ní něco nevyměnilo, ale nic, kvůli čemu jsem neodjel nebo nedojel.
Po béčkové sem tam pokukuji, ale jedno vím jistě, motoru 1.6 16V (X16XEL) se určitě vyhnu. Ani ne tak pro slabý výkon, ale pro strach...
1. 1.6 nebrat, je to 1.4 se sníženou výškou válců. Nic nevydrží.
2. LCD panely stačí za pár korun vyměnit vzadu kondíky... plno firem umí.
3. O spojce klimy jsem nic neslyšel.... nikdy....
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.