0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Vectra Combi 1,6 16V po 150 000 km

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.02.2006 00:52, krokáč
Poradte mi někdo co je to krokáč. Na vectře mi jdou nepravidelně otáčky, někdy to zhasne, někdy se to zase vytočí. Minule se o tom někdo zminoval, že měl tento problém a že vyčistil krokáč a má po problémech. Ale nevím co tím myslel. Dik.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.02.2006 14:58, RE: krokáč
ruda napsal:
Poradte mi někdo co je to krokáč. Na vectře mi jdou nepravidelně otáčky, někdy to zhasne, někdy se to zase vytočí. Minule se o tom někdo zminoval, že měl tento problém a že vyčistil krokáč a má po problémech. Ale nevím co tím myslel. Dik.
Zkus tenhle odkaz http://enzo.opf.slu.cz/~foltyn/fist/readarticle.php?article_id=7 , je to tam nefocene a opravu zvladnes svepomoci.Hodne zdaru. Krkovicka, reznik, kupec a sedlak v jedne osobe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.02.2006 17:22, RE: krokáč
Krkovicka napsal:
Zkus tenhle odkaz http://enzo.opf.slu.cz/~foltyn/fist/readarticle.php?article_id=7 , je to tam nefocene a opravu zvladnes svepomoci.Hodne zdaru. Krkovicka, reznik, kupec a sedlak v jedne osobe.
Díky moc Krkovičko. Jsem se tam těd díval a už vím co a jak. Hned se do toho pustím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.02.2006 08:13, kontrolka
No já nevím, ale Vebe se svítící kontrolkou elektroniky bych si určitě nekoupil....... Mám 1.8 16V ´98 najeto přes 230tkm, dost utraceno v servise , ale na druhou stranu, vím, že mi ještě dlouho bude sloužit, protože je ve velmi dobré kondici a v provedení caravan (combi) sem nenašel moc věcí, které bych neodvezl.....
www.volny.cz/opel.vectra
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.02.2006 08:37, RE: krokáč
ruda napsal:
Poradte mi někdo co je to krokáč. Na vectře mi jdou nepravidelně otáčky, někdy to zhasne, někdy se to zase vytočí. Minule se o tom někdo zminoval, že měl tento problém a že vyčistil krokáč a má po problémech. Ale nevím co tím myslel. Dik.
Krokáč - je to vlastně elektromagnet, který při zavřené škrtící klapce ovládá volnoběžné otáčky a je ovládán přímo ŘJ. Je umístěn většinou v prostoru sání .... je to takovej stříbrnej váleček a vedou do něj 2 hadičky a kabelovej svazek.... novej ve značkovym servise cca 5 - 7 tis. ale většinou jde vyčistit .... btw ještě zmíňka k AGR (EGR) zmiňovaném v článku .... pokud se někdo chce zbavit věčných problémů okolo tohoto výmyslu - pomůže vyčistit od karbonu a jiných nečistot a poté zaslepit ....

Více ohledně těchto "nespolehlivých" aut na www.opelclubrenbau.cz v sekci PORADNA ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 11:30, RE: krokáč
Bad.Man napsal:
Krokáč - je to vlastně elektromagnet, který při zavřené škrtící klapce ovládá volnoběžné otáčky a je ovládán přímo ŘJ. Je umístěn většinou v prostoru sání .... je to takovej stříbrnej váleček a vedou do něj 2 hadičky a kabelovej svazek.... novej ve značkovym servise cca 5 - 7 tis. ale většinou jde vyčistit .... btw ještě zmíňka k AGR (EGR) zmiňovaném v článku .... pokud se někdo chce zbavit věčných problémů okolo tohoto výmyslu - pomůže vyčistit od karbonu a jiných nečistot a poté zaslepit .... ...
Ahoj Bade,
koukám, že sjíždíme stejný stránky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.02.2006 00:52, Vectra po 150
Mohu psát pouze z vlastní zkušenosti : 6-tý rok jezdím Vec.caravan 2,5 V6 najeto pres 250.000 bez větších oprav.Nejsem žádný spořílek ani louda a jezdim mezi 9-10 l !!! Tak nevím co by jste od takoveho auta čekali jiného.P.S.nejsem ani žádný opel fanda jenom mně pořád deptají zaručené zprávy o "děsný spotřebě".
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.