0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Vectra C - stále dostupnější vůz

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 15:14, RE: Kylie a čeština :-)
Kylie napsal:
Netušila jsem, že to taká problém být?!? Není problém, mohu (docela bez problémů) psát spisovněji než je zde "praxí".
To s těmi názvy je můj "soukromý" názor, tak jako mi "vadí" (nejen mě) "úpravy jmen" z "Lucy Liu" na "Lucy Liuová" a München NENí Mnichov (a naopak Vltava NENí Moldau a Praha je Praha) a úplně špatně je Řezno místo Regensburg, tak Vectra = Vectra - tak je to skoro ve všech jazycích ...
Ale jak říkám, pokud na to vyloženě myslím, NEMÁM problém (pravda malé párměsíční"vylepšení ...
Já to taky zanamenal, že to sloveso dříve na konci nebývalo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 15:33, RE: Vectra C
Koloss napsal:
Nemohu mlčet. Jestli se jedná o Vectru B a motor 2.5 V6, který se dával i do Omegy B, pak bych doporučil se tomu raději vyhnout. Kamarád si ho koupil v té Omeze, moc ho chtěl, ale postupem času se o tom dozvěděl, že snad horší motor vybrat nemohl. Rozvody se mění po 60 tisících za poměrně dost peněz, kryty obou hlav se teplem kroutí a pak z nich teče olej po celém motoru, přetěsnění vyřeší situaci jen dočasně a vyhořelý motorový prostor s tímto motorem prý není zase až taková vzácnost. Nějaká so...
Zajímavé. Jediná závada motoru, která se mi donesla je možnost prasklých výfukových svodů a co se týká intervalu výměny řemene, tak to se říkalo o C25XE, ale na druhou stranu na jednom jiném Opel fóru jeden mechoš i tento motor, s ohledem na trvanlivost a spolehlivost, velmi chválil. Měl jsem za to, že X25XE má v sobě nějakou změnu k lepšímu a přiznám se, že o nadměrných únicích oleje a o vyhořelém motoru dnes tady čtu poprvé. Řemen se dnes holt musí preventivně vyměnit u mnohých aut, takže s touto investicí, která bude určitě cca 10 tisíc, počítám. Pokud se ale negativních info sejde více nezávisle na sobě, tak situaci klidně přehodnotím. V6 je sice fajn, ale spolehlivý pohon má pro mě větší cenu. Ještě se poohlédnu po netu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 15:45, RE: Bude ještě lépe (levněji)
Kylie napsal:
To že se koncern GM ohledně Vectra "vzdal" otcovských práv, nechce o ní slyšet a "big" rozdíl mezi ní a novou Insignia všude inzeruje, myslím, povede k dalšímu propadu cen staré vectry.
Ona se Insignia zřejmě opravdu povedla a Vectra ... no její pověst není příliš "gut". Pro zájemce o koupi z toho vyplývá momentálně velmi dobrá cena, která se (jistojistě) ještě vylepší a docela "big" propad bych očekávala v bazarech!
To je sice možné, ale zas takový průser to nebyl. Vám snad nemusím vysvětlovat, že marketing jakékoli automobilky nepřipustí, aby se neudělal propastný rozdíl mezi novým a starým modelem, ať již je skutečnost jakákoli (viz. starý nový Superb, felicia-favorit a milión jiných)
Kamarád dostal služební VECTRU fkombajnu fbenzínu 1.8 (103kW) najel s ní za 7!!!! měsíců 98 000 km a tvrdil trochu něco jiného, než se dočítám na tento vůz ve fórech (většinou od lidí, kteří v tom neseděli, nebo najeli pár km).
V této porci kilometrů za tak krátký čas mu chyběl, světe div se, jen tempomat. Jako přesvědčený HONDISTA (modří i červení vědí) dokonce velmi chválil motor. Dále chválil ergonomii a posez a vůbec variabilitu a interiér. VECTRA dle jeho slov se jen dizajnově minula s evropským okem, jinak je to auto naprosto na úrovni své doby, v některých aspektech jej spíše převyšuje. Výtky jsou snad jen k chronické nedotáčivosti (vina velkého rozvoru a samozřejmě konstrukci) ale to je běžné. Za 98 000 km neměl na voze jedinou se standardním provozem spojenou závadu (jen oleje, garančky a přední mřížka vozu - liška přes cestu) Jeho závěr zněl, že kdyby nefasoval služební auta a neměl doma pro radost ACCORDA, tak VECTRU bere všema deseti. Úsmevné na tom celém je, že dělá v automotive a OPEL pro něj bylo před VECTROU sprostou nadávkou. Proto bych negeneralizoval a chlubil bych se opravdu jen zkušeností a ne informacemi z dalekého doslechu a nebo nedejbože macešskými prohlášeními automobilek, které v rámci PR nového modelu udělají z předchozí generace dřevěný trakař
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 17:08, RE: Vectra C
David V napsal:
Zajímavé. Jediná závada motoru, která se mi donesla je možnost prasklých výfukových svodů a co se týká intervalu výměny řemene, tak to se říkalo o C25XE, ale na druhou stranu na jednom jiném Opel fóru jeden mechoš i tento motor, s ohledem na trvanlivost a spolehlivost, velmi chválil. Měl jsem za to, že X25XE má v sobě nějakou změnu k lepšímu a přiznám se, že o nadměrných únicích oleje a o vyhořelém motoru dnes tady čtu poprvé. Řemen se dnes holt musí preventivně vyměnit u mnohých aut, takže s to...
Poohlédnutí po netu doporučuju, přece jen to nejsou mé zkušenosti. Možná ve Vectře byla instalace tohoto motoru vyřešena lépe, ale to fakt netuším. Ten motor 2.2 jsem u druhého kamaráda automechanika viděl rozebranej v dílně, to taky nebyl hezkej pohled. Tady ale byla vina na majiteli - kupoval laciný olej, měnil ho po 30 tisících a lítal s tím po dálnici co to dalo. Výsledek byl jasnej - totálně obroušené válce zevnitř a strašná spotřeba oleje. Navíc se ten motor kdysi potkal a to i přesto, že jsou rozvody řetězem (snad si to pamatuju dobře). Pak se na tom podepsal servis - při opravě těch rozvodů přehlídli nějaký úlomek ve válci a tak v něm byla pohybem pístu vybroušená drážka. Ale tím nechci hanět ten motor obecně, dobře fungující kousky se do dílny nedostanou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 17:08, RE: Vectra C
David V napsal:
Zajímavé. Jediná závada motoru, která se mi donesla je možnost prasklých výfukových svodů a co se týká intervalu výměny řemene, tak to se říkalo o C25XE, ale na druhou stranu na jednom jiném Opel fóru jeden mechoš i tento motor, s ohledem na trvanlivost a spolehlivost, velmi chválil. Měl jsem za to, že X25XE má v sobě nějakou změnu k lepšímu a přiznám se, že o nadměrných únicích oleje a o vyhořelém motoru dnes tady čtu poprvé. Řemen se dnes holt musí preventivně vyměnit u mnohých aut, takže s to...
Poohlédnutí po netu doporučuju, přece jen to nejsou mé zkušenosti. Možná ve Vectře byla instalace tohoto motoru vyřešena lépe, ale to fakt netuším. Ten motor 2.2 jsem u druhého kamaráda automechanika viděl rozebranej v dílně, to taky nebyl hezkej pohled. Tady ale byla vina na majiteli - kupoval laciný olej, měnil ho po 30 tisících a lítal s tím po dálnici co to dalo. Výsledek byl jasnej - totálně obroušené válce zevnitř a strašná spotřeba oleje. Navíc se ten motor kdysi potkal a to i přesto, že jsou rozvody řetězem (snad si to pamatuju dobře). Pak se na tom podepsal servis - při opravě těch rozvodů přehlídli nějaký úlomek ve válci a tak v něm byla pohybem pístu vybroušená drážka. Ale tím nechci hanět ten motor obecně, dobře fungující kousky se do dílny nedostanou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 19:41, RE: Vectra C
Kylie napsal:
Já naposledy jezdila s Vectra již před lety, ale to JAK se firma k tomuto modelu staví "něco naznačuje", to je docela dost "nezvyklé"!
PROTO jsem poukazovala na to (všeobecně očekávané a opravdu asi blížící se a reálné) "zlevnění" (možná na ceny, které opravdu BUDOU velmi atraktivní - to asi ano, ale .. to snad i nová Kia či i30 poslouží podobně (i místa uvnitř je podobně) a (hrůza!) snad budou/jsou i méně poruchové!
PS: Asi je opravdu "správné" na cosi jménem Vectra zapomenout (jak se nás Opel ...
No já si myslím, že na každém šprochu je pravdy ....... Já třeba nejezdím s Vectra, ale se Superb a jsem docela spokojený. Určitě bych zvažoval, než nějakou Vectra, spíš nějakou Accord, jak někdo psal nahoře. Možná si myslíte, že se vyjadřuji jako k.....t, ale myslím, že na to mám na rozdíl od jiných morální právo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 19:56, RE: Vectra C
David V napsal:
Zajímavé. Jediná závada motoru, která se mi donesla je možnost prasklých výfukových svodů a co se týká intervalu výměny řemene, tak to se říkalo o C25XE, ale na druhou stranu na jednom jiném Opel fóru jeden mechoš i tento motor, s ohledem na trvanlivost a spolehlivost, velmi chválil. Měl jsem za to, že X25XE má v sobě nějakou změnu k lepšímu a přiznám se, že o nadměrných únicích oleje a o vyhořelém motoru dnes tady čtu poprvé. Řemen se dnes holt musí preventivně vyměnit u mnohých aut, takže s to...
Mhhhhmmm, tak kámoš tento motor (2,5 V6) má v Omeze a je s ním již déle než 3 roky velmi spokojen. najel na něm přes 70 000km a navíc v LPG. Rozvody nebyly dražší než u jakékoliv V6, tak nevím Co člověk to názor, já osobně dávám přednost vlastní zkušenosti. Měl jsem tolik vychvalovanou Toyotu Avensis a nasypal jsem do ní pěkných pár tisíc, nyní mám Mitsubishi Carisma (podle většiny motoristických časáků propadák) a jsem velice spokojený! Chce to se vy.....t na názory ostatních a prostě to zkusit. I Toyota, když je po hovadu se musí nechat opravit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 20:03, RE: Kylie a čeština :-)
Koloss napsal:
Já to taky zanamenal, že to sloveso dříve na konci nebývalo.
Není lepší mít nick, jako já? Já si můžu dovolit ůplně fšecko, nebo se mílým?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 21:01, RE: Kylie a čeština :-)
kokot napsal:
Není lepší mít nick, jako já? Já si můžu dovolit ůplně fšecko, nebo se mílým?
To je právě "ono" - na "holčičku" jsou nepatrně vyšší nároky kladeny ,-)
PS: To je ale "normální", já vím že na "chlapské" půdě jsem (to ten uvolněný řetěz z kuchyně - na svého buřtíka dopustit nedám, měnit v tomto životě nehodlám .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 21:29, RE: Vectra C
kokot napsal:
Mhhhhmmm, tak kámoš tento motor (2,5 V6) má v Omeze a je s ním již déle než 3 roky velmi spokojen. najel na něm přes 70 000km a navíc v LPG. Rozvody nebyly dražší než u jakékoliv V6, tak nevím Co člověk to názor, já osobně dávám přednost vlastní zkušenosti. Měl jsem tolik vychvalovanou Toyotu Avensis a nasypal jsem do ní pěkných pár tisíc, nyní mám Mitsubishi Carisma (podle většiny motoristických časáků propadák) a jsem velice spokojený! Chce to se vy.....t na názory ostatních a prostě to...
Ale Carisma je přeci Volvo 40! A vzpomínám si na testík, kde oba vozy byly porovnány a ten levnější zvítězil - nevím jak v česku, z německého pohledu bych Misubishi Carisma za takový propadák neviděla (je skoro "legrace", jak "jiný" pohled na konkrétní model vozu někdy udělá "čára na mapě", navíc i v době kdy dnes všude projíždíte "bez čehokoliv" a panuje plná "volnost informací"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 21:32, RE: Vectra C
kokot napsal:
Mhhhhmmm, tak kámoš tento motor (2,5 V6) má v Omeze a je s ním již déle než 3 roky velmi spokojen. najel na něm přes 70 000km a navíc v LPG. Rozvody nebyly dražší než u jakékoliv V6, tak nevím Co člověk to názor, já osobně dávám přednost vlastní zkušenosti. Měl jsem tolik vychvalovanou Toyotu Avensis a nasypal jsem do ní pěkných pár tisíc, nyní mám Mitsubishi Carisma (podle většiny motoristických časáků propadák) a jsem velice spokojený! Chce to se vy.....t na názory ostatních a prostě to...
Jasně, každý má jinou zkušenost a i já doporučil si o tom motoru poshánět více informací, protože ten kamarád po tom, co s tím měl takové potíže, tak si prošel internet a konstatoval, že kdyby to věděl hned, tak by do toho motoru nešel. V6 v Mondeu má rozvody určitě levnější, je tam odolnej řetěz.

Názory ostatních bych za hlavu neházel, jsou určitým vodítkem na co si dát pozor. Například názor, že starší motory 1.6 16V v Oplu Astra nadměrně žerou olej, se mi potvrdily. U kamaráda v dílně stálo tohle auto na opravu nějaké drobné koroze, tak jsem se majitele zeptal, jak to žere olej. On řekl že neví, že to koupil před půl rokem a od té doby jen jezdí a nic nedoléval. Tak jsme vytáhli měrku a nejen že to nebylo mezi ryskama, ale ona byla úplně suchá. Takhle by dlouho nejezdil.

Pokazit se může na autě cokoliv, dálniční expres může být zachovalý, protože jezdil po lepším povrchu v ustáleném režimu, nebo taky zhuntovaný jak jsem popsal na tom motoru 2.2 výše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 21:33, RE: Kylie a čeština :-)
Kylie napsal:
To je právě "ono" - na "holčičku" jsou nepatrně vyšší nároky kladeny ,-)
PS: To je ale "normální", já vím že na "chlapské" půdě jsem (to ten uvolněný řetěz z kuchyně - na svého buřtíka dopustit nedám, měnit v tomto životě nehodlám .-)
To nesouvisí s "holčičkou", ale s tím, že němčina má prostě jiný slovosled a Čechům tyhle germanismy lámou hlavu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 22:07, RE: Kylie a čeština :-)
Koloss napsal:
To nesouvisí s "holčičkou", ale s tím, že němčina má prostě jiný slovosled a Čechům tyhle germanismy lámou hlavu.
Pokud na to myslím, není nejmenšího problému, ale na těchto stránkách najdete takové množství "nesmyslů", že špatný slovosled (či chybná interpunkce - což mi zde bylo také "zdůrazněno") bych neviděla jako takovou "chybu" a "nedostatek"!
Když už, možná by snad na prvním místě "kritik" mohla být gramatika - najdete zde "neuvěřitelné" hrubkychybyvýplody - nevšimla jsem si že by kritizovány byly - opravdu to TAK "špatně" zní, TAK nepřijatelným až k "nesnesení" se to "jeví"? ,-)
PS: Na holčičky JSOU kladeny vyšší nároky (až budete v příštím životě holčička, za pravdu mi dáte .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 22:18, RE: Bude ještě lépe (levněji)
typek napsal:
To je sice možné, ale zas takový průser to nebyl. Vám snad nemusím vysvětlovat, že marketing jakékoli automobilky nepřipustí, aby se neudělal propastný rozdíl mezi novým a starým modelem, ať již je skutečnost jakákoli (viz. starý nový Superb, felicia-favorit a milión jiných)
Kamarád dostal služební VECTRU fkombajnu fbenzínu 1.8 (103kW) najel s ní za 7!!!! měsíců 98 000 km a tvrdil trochu něco jiného, než se dočítám na tento vůz ve fórech (většinou od lidí, kteří v tom neseděli, nebo najeli ...
Nechci hodnoti opel vectra, neb mé zkušenosti s ním jsou vpodstatě nulové, že "odstřelení" modelu výrobcem je "výrazně vyšší" než to obvykle bývá je fakt. Vnímání Vectry na německém trhu "cítím" jako docela "problematické" následkem čehož jsem doporučila s nákupem posečkat (nic jiného!), neb očekávala bych další snížení cen bazarových modelů (mohu se samozřejmě mýlit, ale skoro bych si na to "vsadila") - TO a pouze TO (s koupí posečkat) je mé doporučení k tomoto vozu.
PS: TO je totiž "moje" tak trochu moje "parketa" - nikoliv auta - to je "jen" koníček (takže: Dejte na profesionál(ku .-)
PPS: Provizi z ušetřené částky dořešíme později ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 23:13, RE: Kylie a čeština :-)
Kylie napsal:
Pokud na to myslím, není nejmenšího problému, ale na těchto stránkách najdete takové množství "nesmyslů", že špatný slovosled (či chybná interpunkce - což mi zde bylo také "zdůrazněno") bych neviděla jako takovou "chybu" a "nedostatek"!
Když už, možná by snad na prvním místě "kritik" mohla být gramatika - najdete zde "neuvěřitelné" hrubkychybyvýplody - nevšimla jsem si že by kritizovány byly - opravdu to TAK "špatně" zní, TAK nepřijatelným až k "nesnesení" se to "jeví"? ,-)
PS: Na holčičky J...
Jasně čeština v psaném projevu na internetu hodně ukazuje, jak je na tom náš národ s gramotností. Nicméně vy hrubky ani jiné chyby neděláte, tak jen to sloveso na konci kazí dojem. Zbytečně. A myslím si, že dobrý příklad pro ostatní má smysl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 23:57, RE: Kylie a čeština :-)
Koloss napsal:
Jasně čeština v psaném projevu na internetu hodně ukazuje, jak je na tom náš národ s gramotností. Nicméně vy hrubky ani jiné chyby neděláte, tak jen to sloveso na konci kazí dojem. Zbytečně. A myslím si, že dobrý příklad pro ostatní má smysl.
,-) jsem zvyklá.. Na holčičku trošičku "vyšší" nároky kladeny jsou ... Na holčičku jsou kladeny trošičku "vyšší" nároky!
PS: Opravdu je to o "tolik" lepší?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.11.2008 02:44, RE: Kylie a čeština :-)
Koloss napsal:
To nesouvisí s "holčičkou", ale s tím, že němčina má prostě jiný slovosled a Čechům tyhle germanismy lámou hlavu.
Ale souvisí! Co já znám chlapečky, mívají na sebe menší/nižší nároky než na ... (jiné .-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.11.2008 14:47, RE: Kylie a čeština :-)
Kylie napsal:
Ale souvisí! Co já znám chlapečky, mívají na sebe menší/nižší nároky než na ... (jiné .-)
Tady je spíš problém, že si vůbec dovolíš diskutovat s chlapečky a nemít stejné názory, jako oni. Prostě jsme chca-nechca šovinisté a je to! Já vím, že tady teď spousta lidí vylítne, že to není pravda, ale já si o tom myslím své. Osobně dělám takovou vyloženě mužskou profesi a vidím, když nějaká ženská jen trochu začne vyčnívat, co to s náma "chlapama" dělá) Jsou jen dva druhy chlapů-šovinistů, ti co to přiznají a ti, co to nepřiznaj. Tak je to. Můžete mi teď klidně nadávat, ale nepište, že jsem kokot)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.11.2008 21:56, RE: Kylie a čeština :-)
kokot napsal:
Tady je spíš problém, že si vůbec dovolíš diskutovat s chlapečky a nemít stejné názory, jako oni. Prostě jsme chca-nechca šovinisté a je to! Já vím, že tady teď spousta lidí vylítne, že to není pravda, ale já si o tom myslím své. Osobně dělám takovou vyloženě mužskou profesi a vidím, když nějaká ženská jen trochu začne vyčnívat, co to s náma "chlapama" dělá) Jsou jen dva druhy chlapů-šovinistů, ti co to přiznají a ti, co to nepřiznaj. Tak je to. Můžete mi teď klidně nadávat, ale nepište, že jsem kokot)))
Místo šovinista se lépe hodí mysogin. Ale jinak bych se věnoval spíš autům než gramatice.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.