0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Vectra - auto levné na údržbu

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 00:18, Ach ty kilometry
Taky nedám na opely dopustit, mám samé dobré zkušenosti. Ale u tvýho auta opět oblíbený počet km. při koupi 150 tis. km? No to je fakt zajímavé, vynásobil bych to minimálně třemi, takže tvé auto dost možná má nalítaných 400-500 tis. km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 07:36, RE: Ach ty kilometry
anonym napsal:
Taky nedám na opely dopustit, mám samé dobré zkušenosti. Ale u tvýho auta opět oblíbený počet km. při koupi 150 tis. km? No to je fakt zajímavé, vynásobil bych to minimálně třemi, takže tvé auto dost možná má nalítaných 400-500 tis. km.
S tím tak docela nesouhlasím. Proč by nemohl být někdo, kdo s autem nenajezdí ročně 50 000km. Mimojiné s tímto vozem mám dost zkušeností
a pokud si prodejce nedá s výměnou tzv. ohmatatelných částí dost práce, tak se to dá vcelku dobře rozpoznat. A už vidim někoho, kdo se s tím u tak starého krámu zabývá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 07:46, Cukrák
Co nebo kde je ten "Cukrák"
A neřešte pořád ty kilometry! Znám plno lidí co najezdí do 10 000 km ročně. Dyť vy všichni co hážete ty obrovský cifry- kolik km najezdíte kromě těch spojených s prací?? Ono totiž existuje plno lidí co pracují tam kde bydlí a chodí do práce pěšky.A nebo mají služební auto a nebo mají prostě auta dvě-to přece dnes není žádná vyjímka. A kolik potom najedete o víkendových rodinných výletech? A na dovolený se už taky dnes spíš běžně lítá než jezdí,tak kde by se ty soukromé kilometry asi natočily?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 07:47, RE: Ach ty kilometry
anonym napsal:
Taky nedám na opely dopustit, mám samé dobré zkušenosti. Ale u tvýho auta opět oblíbený počet km. při koupi 150 tis. km? No to je fakt zajímavé, vynásobil bych to minimálně třemi, takže tvé auto dost možná má nalítaných 400-500 tis. km.
To je fakt debilismus už toto, proč kdejaký dmnt pořád musí narážet na stav km při koupi? Každý nejezdí 30-50t km, moje máti má Punto I r.v. 1998 a auto má najeto 38t km. Kolik by mělo mít podle tebe? 500t km? Vzpamatuj se anonyme, takový žvásty mám nejradši!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 08:14, RE: Cukrák
anonym napsal:
Co nebo kde je ten "Cukrák"
A neřešte pořád ty kilometry! Znám plno lidí co najezdí do 10 000 km ročně. Dyť vy všichni co hážete ty obrovský cifry- kolik km najezdíte kromě těch spojených s prací?? Ono totiž existuje plno lidí co pracují tam kde bydlí a chodí do práce pěšky.A nebo mají služební auto a nebo mají prostě auta dvě-to přece dnes není žádná vyjímka. A kolik potom najedete o víkendových rodinných výletech? A na dovolený se už taky dnes spíš běžně lítá než jezdí,tak kde by se ty soukrom...
Cukrákem zřejmě myslí autor dlouhý a poměrně prudký kopec na strakonické čtyřproudovce z Prahy 5- Zbraslavi k vysílači Cukrák. Jen tak mimochodem, je tam povolená maximálně osmdesátka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 08:50, Ano
Mohu de de-facto k této recenzi připojit. Mám model sedan z 1995 a mám i tu klimatizaci funkční. Je to ta zmíněná slabší 1.8i, což se hodně projeví, když tu klimu zapnu. Provoz je opravdu levný, a to ne ani kvůli levným ND, ale spíše, že všechno funguje správně. Ovšem koroze se mi už vloni na lemech objevila
Co se týče proběhu, tak auto, kterým se nejezdí pracovně nebo do práce opravdu má tak 10-15 kkm ročně. Třeba já jsem za necelých 5 let najezdil 50 tisíc. On je to taky hlavní důvod k tomu nekupovat nový auto, když mám tak malý nájezd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 09:07, RE: Ach ty kilometry
anonym napsal:
Taky nedám na opely dopustit, mám samé dobré zkušenosti. Ale u tvýho auta opět oblíbený počet km. při koupi 150 tis. km? No to je fakt zajímavé, vynásobil bych to minimálně třemi, takže tvé auto dost možná má nalítaných 400-500 tis. km.
Taky už mě to začíná nudit. Já najedu na soukromém 15 000 km za rok. Znám lidi co ani né polovinu mého nájezdu. Ano, pak je možná dobré položit si otázku, zda-li je auta vůvec potřeba. Ale každého věc. Pořád nějaký mudrlant co pozná kolik auto najelo podle recenze na webu.
Pisatel recenze celkem trefně popsal jak pozná nájezd. Tak proč to furt dokolečka zpochybňovat? A i kdyby to bylo jinak, tak je to prostě problém majitele, ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 09:22, RE: Ach ty kilometry
anonym napsal:
To je fakt debilismus už toto, proč kdejaký dmnt pořád musí narážet na stav km při koupi? Každý nejezdí 30-50t km, moje máti má Punto I r.v. 1998 a auto má najeto 38t km. Kolik by mělo mít podle tebe? 500t km? Vzpamatuj se anonyme, takový žvásty mám nejradši!!!!
kámoš má osobní firemní auto r.v. 2001 ( má ho od nova) a má najeto cca 40tisíc km. Provozovnu má ve stejném městě jak bydlí , takže do práce to má cca 2km a všechno jinak vozí dodávkou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:15, RE: Ach ty kilometry
anonym napsal:
Taky už mě to začíná nudit. Já najedu na soukromém 15 000 km za rok. Znám lidi co ani né polovinu mého nájezdu. Ano, pak je možná dobré položit si otázku, zda-li je auta vůvec potřeba. Ale každého věc. Pořád nějaký mudrlant co pozná kolik auto najelo podle recenze na webu.
Pisatel recenze celkem trefně popsal jak pozná nájezd. Tak proč to furt dokolečka zpochybňovat? A i kdyby to bylo jinak, tak je to prostě problém majitele, ne?
Ty kilometry se vztahuji k autum z nemecka. Sice cepy tlumice a pod vsechno v poradku, ale malo kdy je to pod 30 Tkm za rok.
Vermi, ja kupoval uz nekolik aut a vzdy to bylo mezi 30-50 tkm.
Problem je s tim, ze auta "po mamince" s najetymi 40 tkm za 6 let se prodavaji v ramci rodiny a ne do bazaru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:16, RE: Cukrák
anonym napsal:
Cukrákem zřejmě myslí autor dlouhý a poměrně prudký kopec na strakonické čtyřproudovce z Prahy 5- Zbraslavi k vysílači Cukrák. Jen tak mimochodem, je tam povolená maximálně osmdesátka.
Von je tam ještě jeden kopec, ještě před Mníškem, tak možná myslel autor ten. Jinak rodiče maj zánovní auto, najeto 20 tk po 2 letech a najíždějí dalších 8 tkm ročně. už chci vidět všechny ty chytráky, jak budou po 10 letech tvrdit, že 80 tkm nemůže tak starý auto mít
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:21, souhlasim
Mam patym rokem vectru A sedan s c20ne ( 2.0 i ), r.v. 1993. Celkove jsem druhy majitel. Auto je opravdu drzak ve srovnani s novymi oply, zejmena s Vectra B. Koroze zadnich lemu me moc netrapi pac je pravidelne 2 x rocne natru rezistinem a auto vipada stale jako nove. Najeto mam 212500 a kdyz srovnam spolehlivost s tatovou felicii r.v. 2000 najeto 60000, tak ten opl jasne vede. Muzu jedine doporucit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:36, RE: Ach ty kilometry
anonym napsal:
Ty kilometry se vztahuji k autum z nemecka. Sice cepy tlumice a pod vsechno v poradku, ale malo kdy je to pod 30 Tkm za rok.
Vermi, ja kupoval uz nekolik aut a vzdy to bylo mezi 30-50 tkm.
Problem je s tim, ze auta "po mamince" s najetymi 40 tkm za 6 let se prodavaji v ramci rodiny a ne do bazaru.
Na mobile.de je skoro 13 000 aut starších šesti let,najeto max 40 000 km.
Je jasný,že kdo prodává auto po dvou až třech letech,tak asi proto,že ho ze svého hlediska odjezdil (30 - 50 000 km/rok),ale kdo si ho nechává dýl,tak rozhodně tolik km nejezdí. Takže neni absolutně žádný problém najít auto s nájezdem pod 10 000 km/rok,ale právě pěti až šesti letý. U dvouletých až tříletých to už bude větší problém.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 11:20,
Měl jsem stejnou vectru rok 89 najeto 340 000 a kdyby neshnil spodek-resp kdybych se o ni víc staral tak s ní jezdím dodnes. Např švagrova TOYOTA RAV kupovaná nová servis značkový najeto 300 000 nutná GO motoru
zdar opláci Josef
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 12:10, Souhlasím
Mám tady taky recenzi na Vectru a musím říct, žr to je spolu se starý Mondeem nejlepší dělník....nedám dopustit. Teď budu kupovat nějakou Alfu kvůli sousedům...ať závidí pitky....a když ji budu mít pořád v servise s vylágrovaným motorem, tak mě moje super udržovaná Vectra z roku 91 vždy podrží.....v garáži ji typuju ještě tak na 6 let minimálně....no ne asi, když je na ni skoro všechno nové....když jsem naposledy měnil katalyzátor a svíčky a v servise to projížděli...tak ten mechanik měl čelist až na zemi...cože??? Tohle staré auto tak kurevsky táhne z nízkých otáček? Ty vole, to je zátah! Jak na mojim Fiat Coupe 1.8 96kw......zalté Vectry a Mondea...do každodenního provozu s trochou péče není nic lepšího.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 13:17, RE: souhlasim
anonym napsal:
Mam patym rokem vectru A sedan s c20ne ( 2.0 i ), r.v. 1993. Celkove jsem druhy majitel. Auto je opravdu drzak ve srovnani s novymi oply, zejmena s Vectra B. Koroze zadnich lemu me moc netrapi pac je pravidelne 2 x rocne natru rezistinem a auto vipada stale jako nove. Najeto mam 212500 a kdyz srovnam spolehlivost s tatovou felicii r.v. 2000 najeto 60000, tak ten opl jasne vede. Muzu jedine doporucit.
Nesouhlasim s nazorem na Vectru B. Se dvema jsem stravil celkem 8 let a cca 200tis. km bez jakychkoliv vetsich problemu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 13:26, RE: souhlasim
anonym napsal:
Nesouhlasim s nazorem na Vectru B. Se dvema jsem stravil celkem 8 let a cca 200tis. km bez jakychkoliv vetsich problemu.
To mě docela zajímá, protože zatím hodlám být značce věrný a pomalu uvažuji o posledních modelech VB, a to hlavně z důvodu existence modelu Caravan. Ovšem chci se vyhnout naftě a motoru 1.6 16V. Věřím, že kvalitativně na tom V B nemůže být o tolik hůře než její předchůdkyně. Vím, že je hodně postihují závady na tom LCD panelu a i přes pozink se objeví i na VB bublinky pod lakem, ale jiné typické bolesti (kromě zmíněných motorů) se ke mně zatím nedostaly. Líbila by se mi s V6 motorem, ale to bych musel při koupi vypojit hlavu, protože rozum volí 1.8 16V nebo až 2,2-ku, aby ten přechod do vyššího tarifu povinného ručení za to stál.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 13:32, Image
Co to je "špatná image", našel jsem to v záporech.
To jako, že nejnovější kusy letos oslaví 13 let? A za to bych se měl jako stydět, že po těch letech jezdí stále dobře, a že údržba je finančně naprosto běžná, žádné přemrštěné výdaje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 14:19, RE: Image
David V napsal:
Co to je "špatná image", našel jsem to v záporech.
To jako, že nejnovější kusy letos oslaví 13 let? A za to bych se měl jako stydět, že po těch letech jezdí stále dobře, a že údržba je finančně naprosto běžná, žádné přemrštěné výdaje.
ale je samozrejme je neco lepsiho od opla a tim jsou zadohraby-stare omegy s temito prakticky benzinovymi bezudrzbovymi motory 4valsi pocinaje 6valci konce. Jede to i rezavi temrerstejne, akorat, ze je v tom jeste mnohem vic mista a pohodli
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 14:51, RE: Cukrák
Jiřín napsal:
Von je tam ještě jeden kopec, ještě před Mníškem, tak možná myslel autor ten. Jinak rodiče maj zánovní auto, najeto 20 tk po 2 letech a najíždějí dalších 8 tkm ročně. už chci vidět všechny ty chytráky, jak budou po 10 letech tvrdit, že 80 tkm nemůže tak starý auto mít
no to je jasný že nemůže! Doporučuji si to pak přetočit na 120tis KM, jinak to neprodají....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 17:47, RE: souhlasim
anonym napsal:
Mam patym rokem vectru A sedan s c20ne ( 2.0 i ), r.v. 1993. Celkove jsem druhy majitel. Auto je opravdu drzak ve srovnani s novymi oply, zejmena s Vectra B. Koroze zadnich lemu me moc netrapi pac je pravidelne 2 x rocne natru rezistinem a auto vipada stale jako nove. Najeto mam 212500 a kdyz srovnam spolehlivost s tatovou felicii r.v. 2000 najeto 60000, tak ten opl jasne vede. Muzu jedine doporucit.
Ses posral ne? áčkové vectry nebyly tak spolehlivé jako béčkové, to je přece známé. v rodině máme dvě a celé roky bez problémů, jeden benzin, jeden diesel.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.