0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit BMW 3 Compact, Opel Tigra, nebo Ford Puma?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, americká vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 10:13, POMOC!
Kluci mám na vás prozbu. Pujdu si koupit své 1 vlastní auto, a proto bych od vás znalejších potřeboval radu! Co všechno musím udělat. Mužete mi poradit? Abych neudělal chybu!
-sepsat kupní smlouvu
-odhlasit vozidlo
- jit na STK?
Chci si vozidlo odvest hnet ten den. Předem děkuji.
Chcu si koupit W Golf III 1.6 je to dovoz Německo 1 majtel v ČR. Ale ném servisní knížku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 10:34, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tak nevím ani jedno auto z těch třech není sportovní! A taky jsem rád, že už někdo napsal kritiku na BMW. Já měl E46 což je jiné kafe ale i tak bych to nechtěl. V cenové kategorii 120.000Kč bych bral jako sportovní auto 2.2VTi Honda Prelude r.v. 98 nejlépe 4WS nebo jaké to má označení ( natáčecí zadní náprava) Uvnitř pohodlný, tichý, držíto jak přibytí na silnici, spolehlivý, kultivovanej motor s kterým se dá jezdit za rozumnou spotřebu ale i dost sportovně!
Za 120 000 ,- Vti ???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 11:05, Sportovni auto si kupuje jen magor

Je zvlastni, ze jste vsichnin zapomeli na to, ze clovek, ktery si kupuje tak zvane sportovni auto, je nezodpovedny jedinec, ktery resi za volantem osobni problemy a komplexy. Normalni clovek si takove auto nikdy nekoupi. Jezdim bezpecnym a krasnym Volvem, 100-110 po dalnici, 80 po okresce, 50 ve meste, i pres to, ze auto ma maximalku pres 200. Kdyby tak jezdili vsichni, nebylo by tolik mrtvych...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 13:10, RE: Sportovni auto si kupuje jen magor
Alex napsal:

Je zvlastni, ze jste vsichnin zapomeli na to, ze clovek, ktery si kupuje tak zvane sportovni auto, je nezodpovedny jedinec, ktery resi za volantem osobni problemy a komplexy. Normalni clovek si takove auto nikdy nekoupi. Jezdim bezpecnym a krasnym Volvem, 100-110 po dalnici, 80 po okresce, 50 ve meste, i pres to, ze auto ma maximalku pres 200. Kdyby tak jezdili vsichni, nebylo by tolik mrtvych...
jsem jeste zodpovednejsi nez Ty, po chodniku chodim 3 km/h, kdyz chci trochu sportovniho vyziti, zrychlim na 15 km/h . Proste nikoho neohrozim. zdar
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 17:38, RE: Z této trojice
anonym napsal:
Z této trojice bych bral určo PUMU,ikdyž to je strašně malý nautilus!Jináč motor 1.7 je super,jedeto,sedíto!!! Mám osobní slabost na italky,takže fiat coupé,nebo ar gtv 2.0 Tb,proč né,ale radši bych šel do toho fiatu,než do ar gtv. Já osobně radši velké prostorné kočáry! Třeba Lybra apod!
Lybra "velky prostorny kocar". Tak to je ovsem mega LOL! Mimochodem i sama Lancia tohle malinkate auticko oznacovala jako "executive compact". Asi proto, ze je to velky kocar.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 17:43, RE: Renault Mégane Coupé
anonym napsal:
A co takhle Renault Mégane Coupé (1999 a novější)? Třeba s motorem 1.6 16V nebo 2.0 16V. Sice nemá tak dobrý podvozek jako Puma, ale má mnohem lepší interiér, mnohem lepší sedačky, mnohem lepší výbavu, mnohem lepší bezpečnost a mnohem lepší design.
co má tohle auto společnýho se sportovním? Jo už vím název Coupé haha
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 21:51, RE: edmund
napsal:
tak to znaš velmi málo )))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 22:42, RE: Sportovni auto si kupuje jen magor
Alex napsal:

Je zvlastni, ze jste vsichnin zapomeli na to, ze clovek, ktery si kupuje tak zvane sportovni auto, je nezodpovedny jedinec, ktery resi za volantem osobni problemy a komplexy. Normalni clovek si takove auto nikdy nekoupi. Jezdim bezpecnym a krasnym Volvem, 100-110 po dalnici, 80 po okresce, 50 ve meste, i pres to, ze auto ma maximalku pres 200. Kdyby tak jezdili vsichni, nebylo by tolik mrtvych...
Aha aky hrdina, ja mam sportiak a co? na dialnici 130, mimo 100 v meste do 60 a aj tak sa najde niekto kto si mysli ze pumu za zadkom nemoze mat a neda si povedat ze jeho bezpecne volvo ma na to a najde sa vykoteny, daj si prosim ta ruku na srdce, blbec co sa vykoti sa najde aj za kamionom a ked sa niekomu paci sport tak proste sport a ten komplex, xhod si ho vyliecit niekam na okruh ako ostatny a nie volvom na dialnici

BMW neznam, no ak tigra vs puma, vo vsetkych smeroch puma je lepsie uto, radsej par korun viac do spolahlivo dovezenej, komplet fordom skontrolovanej pumy nez do hmm posrtaka ala tigra. Inak puma fakt, motor - OK, podvozok - OK, riadenie - OK, jazda - SUPER, je to krasny pocit, mal som pod zadkom dost toho, ale ak chces slusny sport za nie vela, ber to a nevahaj a mozno sa ti aj postati jak mne ked som nestihol dojst na parkovisko nez mi skoncila platnost karty nasiel osm za stieracom listok od mestskych policajtov ze moj opel tigra blabla a usetrili mi par korun a cestu na stanicu - ja tigru nemam :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 22.09.2007 23:37, Puma verzus focus
Osobně vlastním pumu a jsem spokojen, svižně jezdím okolo 7 litrů což si myslím s focusem nikdy nebudete.
Jinak pokud najdete zachovalý kousek budete bezproblémů, osobně vidím největší slabinu v reznoucích lemech, které se u nás neprodávají, takže musíte bud zehnat v zahraničí nebo vyměnit celý blatník
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.09.2007 03:58, RE: Z této trojice
anonym napsal:
Lybra "velky prostorny kocar". Tak to je ovsem mega LOL! Mimochodem i sama Lancia tohle malinkate auticko oznacovala jako "executive compact". Asi proto, ze je to velky kocar.
http://www.autointell.com/european_companies/fiat/LanciaLybra1.9jtd_LX-sm.jpg

Ty "megaLOLe" :D Trosku si to posral, vid? Asi si myslel Ypsilon.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.09.2007 12:48, sportové autícko
Ja som sa taktiez zamyslal nad podobnou otazkou, v centre mojej pozornosti bola hlavne Puma, velmi pozitivne ju ohodnotili napriklad aj v relacii Top Gear (pozrite si na youtube, napriklad). Problem ale vidim v tom, ze autícko je naozaj velmi male. V interiery sa tiez velmi nevyhrali, je prevzatý z Fiesty tej generacie, co by zase az tak nevadilo. Napriek tomu, ze mam 24 rokov, by som ocenil aku-taku praktičnosť svojho auta a kedze teraz jazdim na kombi, tazko si odvykat. V tej istej cenovej kategorii ako Puma je napriklad Primera 2.0, ktora v sebe spaja aj nejakú tú praktičnost aj dynamiku a jazd´é vlastnosti. Ale to "tázajícího" asi nebude velmi oslovovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.09.2007 17:03, RE: Z této trojice
anonym napsal:
Lybra "velky prostorny kocar". Tak to je ovsem mega LOL! Mimochodem i sama Lancia tohle malinkate auticko oznacovala jako "executive compact". Asi proto, ze je to velky kocar.
Tak Thesis nó ! ! !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.09.2007 17:04, RE: Z této trojice
anonym napsal:
http://www.autointell.com/european_companies/fiat/LanciaLybra1.9jtd_LX-sm.jpg

Ty "megaLOLe" :D Trosku si to posral, vid? Asi si myslel Ypsilon.
Nebo Kappa!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.09.2007 20:57, Mír na silnicích
Mně tady v tom výčtu zcela chybí Opel Manta. To byl před 35 lety pojem, vypadalo to auto jako malý Mustang a kdejaký učedník si s ním hrál na Chirona. Škoda, asi už všechny Manty sežral rez.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.09.2007 22:32, RE: Mír na silnicích
anonym napsal:
Mně tady v tom výčtu zcela chybí Opel Manta. To byl před 35 lety pojem, vypadalo to auto jako malý Mustang a kdejaký učedník si s ním hrál na Chirona. Škoda, asi už všechny Manty sežral rez.....
Jo manta, nádherná kárečka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 23.09.2007 22:51, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Za 120 000 ,- Vti ???
Tak VTec a Vti je rozdil.Psal jsem, že by sis musel připlatit cena je cca 160tis ale 2.0i 16V bude levnější a pořád to bude dobrá volba než co tu padlo...Jo já jsem asi teda magor když mám sportovní auto..Ale ty si hovado s volvem co si myslí, že má to nejbezpečnější auto na světě že ! Souhlasím s víše uvedeným chodím 3km/h takže jsem ještě bezpečnější :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.09.2007 08:46, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tak VTec a Vti je rozdil.Psal jsem, že by sis musel připlatit cena je cca 160tis ale 2.0i 16V bude levnější a pořád to bude dobrá volba než co tu padlo...Jo já jsem asi teda magor když mám sportovní auto..Ale ty si hovado s volvem co si myslí, že má to nejbezpečnější auto na světě že ! Souhlasím s víše uvedeným chodím 3km/h takže jsem ještě bezpečnější :)
No já jako majitel Prelude jsem tady nechtěl dělat reklamu na sportovní auta, ale samozřejmě máš pravdu !

Jenom bych dodal, že takové Prelude 4 generace s motorem 2.3i nebo 2.2 VTEC se dá sehnat pod 100tis. Ale je potřeba vědět, jak to auto má jet. už jsem se setkal s naprostými vraky, co pořádně ami nejely ani nebrzdily ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.09.2007 08:50, RE: Sportovni auto si kupuje jen magor
Alex napsal:

Je zvlastni, ze jste vsichnin zapomeli na to, ze clovek, ktery si kupuje tak zvane sportovni auto, je nezodpovedny jedinec, ktery resi za volantem osobni problemy a komplexy. Normalni clovek si takove auto nikdy nekoupi. Jezdim bezpecnym a krasnym Volvem, 100-110 po dalnici, 80 po okresce, 50 ve meste, i pres to, ze auto ma maximalku pres 200. Kdyby tak jezdili vsichni, nebylo by tolik mrtvych...
... Volvo si kupuje jenom magor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.09.2007 08:55, RE: POMOC!
anonym napsal:
Kluci mám na vás prozbu. Pujdu si koupit své 1 vlastní auto, a proto bych od vás znalejších potřeboval radu! Co všechno musím udělat. Mužete mi poradit? Abych neudělal chybu!
-sepsat kupní smlouvu
-odhlasit vozidlo
- jit na STK?
Chci si vozidlo odvest hnet ten den. Předem děkuji.
Chcu si koupit W Golf III 1.6 je to dovoz Německo 1 majtel v ČR. Ale ném servisní knížku.
Viděl jsem takovou brožuru od sdružení SOVA. Tam to bylo pěkně všechno sepsané. Tak hledej. Tady ti nikdo asi neporadí, je toho na celý článek, nebo spíš seriál ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.09.2007 10:01, RE: Sportovni auto si kupuje jen magor
Alex napsal:

Je zvlastni, ze jste vsichnin zapomeli na to, ze clovek, ktery si kupuje tak zvane sportovni auto, je nezodpovedny jedinec, ktery resi za volantem osobni problemy a komplexy. Normalni clovek si takove auto nikdy nekoupi. Jezdim bezpecnym a krasnym Volvem, 100-110 po dalnici, 80 po okresce, 50 ve meste, i pres to, ze auto ma maximalku pres 200. Kdyby tak jezdili vsichni, nebylo by tolik mrtvych...
Hm, pokud to jezdite dle tachometru, tak to vás asi vyblikávají i aviatici, že jo ? Ale co, vy jste bezpečný jezdec ! Nalepíte se na dělící čáru, a ať si všichni trhnou, že ?

Uvědomte si, že běžné auto má při tacho 100 km/h kolem 93-95 km/h reál. Bezdůvodně pomalou jízdou ohrožujete, světe div se, i sebe. V autě to není tak markantní jako na motorce,ale je to tak. Přidejte alespoň na těch devadesát. Budete si asi připadat jako pirát, ale bude to bezpečnější pro všechny. Pokud se na to necítíte, jezděte raději vlakem ...

JP
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.