0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Omega C - facelift

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 02:20, petr
jojo omega c - měl jsem a byl to příjemný cesťák, ale nic jiného, v zimě je to opravdu hrozné auto. Se vším jsem byl spokojený až na dost nic moc podvozek. V zimě je to hrůza, ale nikoliv kvůli zadnímu náhonu ale kvůli vyvážení! Koupil jsem 530i E39 a je to neuvěřitelný rozdíl, zatáčky jak na kolejích a v zimě naprosto bez potíží. Na omeze me jeste hodně zlobil imobilizer.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 07:05,
Já mám 525TDS kombi a v zimě normálka,chce to trochu cit v plnu ale jinak dobrý.PRO AUTORA:Nevim co si čekal težskej 6válec v předu phon zadních kol,ještě sedan,kdyby to byl kombas tak je to možná lepší je vzadu přece jen težší.ZDAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 07:08, omega v zimě
Dovolil bych s Vámi pánové nesouhlasit, mám už třetí omegu B caravan a když je dobře obutá a víte jak s tím autem zacházet tak v zimě nemám problém, nechci říct že je lepší než předokolka, ale kde standartně vyjedou ostatní tam já vyjedu taky, jsem z liberecka a sněhu je u nás opravdu dost, letos dostala nové gumy a sem maximálně spokojen. Zdravím
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 07:23, dotaz
Zdar pánové, mám dotaz nemáte někdo zkušenosti se subaru legacy 2.0 kombi od r.v.95 uvažuji o koupi a pořád váhám, pořád na to slyším a čtu samou chválu co se týče jízdních vlastností a spolehlivosti, ale mám trochu obavu z toho kolik to spolkne benzínu , jezdím převážně ve městě a přilehlých obcích tak bych si rád věděl kolik si ten boxer veme. Díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 08:04, k té zimě
Bydlím dost vysoko a tak o sníh u nás není nouze, ale zase žádný polární extrém. Vlastním předohrab a někdy mám namále, abych vyjel nebo jel vůbec. Měl jsem možnost jezdit s BMW 520 a vykládejte si o citu a podobný blbůstky, ale i když budete mít cit jak bejk, tak když potkáte hlubší sníh a nebo rozbředlý tající sníh ve vyrajtovaných kolejích, tak se zadohrabem ( a motorem vepředu ) KONČÍTE a jdete pro traktor. Tak to je. A nijak jinak. Můžete mít sebelepší pneu, kontrolu trakce, cit jak eskamotér , ale je vám to nanic. Zkoušel jsem s tím BMW různý fígle...rozjet, neubírat, na jedna, na dvě, jízda mimo stopy, ale opravdu to prostě neokecáte a pak když třeba s Bávem, nebo Omegou blokujete silnici a téměř škarpou vás objíždí rezatý Fávo, dupne na to a je pryč, tak vás opravdu přejdou srandy. Jediná rada BMW na léto a na zimu Landcruisera .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 08:29, stkutecne km
120tis km je po 5 letecch provozu je u auta tehle tridy dost malo, navic packy ovladacu Opelu nebyvaji ani po 200tis tak opotrebovane aby to bylo videt. Vypada to, ze predchozni majitel stocil kilometry, nebo se mylim?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 08:47, K té zimě pro ONDRU
No já mám jak sem řekl 5ku kombi každej rok jezdíme do Harachova a řeknu ti že nemám problém vyjet,no když v kopci zastavíš tak dá to práci se rozjed,já v tomhle případě ingnoruju 1 rycholstní stupen a dávkuju plyn hodně jemně.Mysli so o tom co chceš já nemám problém s tímhle...........ZDAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 09:58, omega
chci taky přidat svou trošku do mlýna...
Mám omegu 2,5benzín combi a má stejné nectnosti jaké popisuje autor v předešlém článku, ale i v zimě s ní jezdím na hory. před týdnem jsem byl ve špindlu a málo sněhu tam zrovna nebylo a přece jsem se všude dostal. Možná je to tím, že mám kombíka, protože se sedanem jsem míval potíže... jinak páčky pod volantem se ochodí docela brzo a pak když dáváte blinkr, tak se do toho pouští i dálková světla... když je den tak to nevadí, ale když v noci pořád někoho oslnujete dálkovýma, tak je to docela na prd... naštěstí je to lehce opravitelné a jsou na omeze horší věci, které se tak snadno opravit nedají... spotřeba dost podobná tomu co popisuje autor a vlastně se s ním mohu docela ztotožnit skoro ve všem...
Je to kočár na dlouhé cesty po dálnici...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 13:07, RE: omega
zorro napsal:
chci taky přidat svou trošku do mlýna...
Mám omegu 2,5benzín combi a má stejné nectnosti jaké popisuje autor v předešlém článku, ale i v zimě s ní jezdím na hory. před týdnem jsem byl ve špindlu a málo sněhu tam zrovna nebylo a přece jsem se všude dostal. Možná je to tím, že mám kombíka, protože se sedanem jsem míval potíže... jinak páčky pod volantem se ochodí docela brzo a pak když dáváte blinkr, tak se do toho pouští i dálková světla... když je den tak to nevadí, ale když v noci pořád někoho ...
je pravda že omega je hodně špatně vyvážená a to je cítit i na suchu, mám právě BMW 535i 2002 a obutí v pořádku.....jezdím harrachov,kořenov,rokytnici a problémy nemám, v kopci si myslím že bmw vyjede i víc než např. octavie s předním pohonem,. pokládám tedy některé předchozí články za blbost, mám s 5kou najeto už 55000km a problém nevidím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 14:15, Ještě k tomu sněhu...
No to v čem jsem jezdil byla starší 520 a ruku na srdce, na sněhu to bylo utrpení a to odpřísáhnu. Bydlím v Orl. Horách a v naší vesnici má taky jeden tip bmw 7 a co ten má za problémy, to je až komický. Kolikrát nemůže odjet ani z parkoviště. Je to ta předposlední sedma. Běžně ho vyhrabují tři ukrajinci, co mu tam opravují chatu. Tak mi sakra neříkejte, že není problém. Ani mi neříkejte, že s Bawcem se zadkem vyjedete víc než s třeba s koktávou. Se vší úctou je to kravina jak řemen. Netvrdím, že se s Bawcem nedá na sněhu jet, samozřejmě dá...a jak, ale jak přijde trochu kalamita a nasněží a nebo taje ( nemyslím Pardubický parkoviště někde na sídlišti ), ale třeba to moje okolí Orlických hor a vesnic, tak Bawo KONČÍ a kdo tvrdí opak, tak buď je z města a nebo neví o čem mluví. Když máte třeba vyjeté koleje plný břečky, tak si začne sedat na zadek, podhrábne a finíto. A pak můžete s plynem masturbovat třeba do zblnutí, ale nic na tom nezměníte. A předohrab se odtud dostane i když s problémy samozřejmě. Jezdím v zimě denně na sněhu a v našich podmínkách vím o čem mluvím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 14:41,
Já ti říkám že jezdím do Harachova,a to znamená že jezdím po normální silnici je jasný že když napadne 10cm novýho tak zůstane i sebelepší předohrab já jen říkám že se s tím dá jezdit normálně a je blbost říkat že to v zimě ni neujede.MOJE ZKUŠENOST
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 14:44, dodatek
Ještě jedna věc.Můj šéf má novou 320d.Ted byli na horách a vyjel tam kam se ani předokolky nedostali.Elektronika dokáže divi v tý tvojí 520 střší,skoro žádná neni..ZDAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 16:57,
moc pěkná recenze a auto taky , k tomu co tady řešíte: všeobecně platí že motor ve předu a náhon na zadek má problémy jak na mokru tak na sněhu s přilnavostí hnaných kol. Moje první auta byli Vaz 2103 a pak jsem měl další a vžycky byl větší problém než s náhonem na předek. Ale zase na druhou stranu jsem nedávno jel v BMW 316)E36) a vyjel jsem bez problému i když pod kopcem jsem si řikal že to nemá ani cenu s Vectrou jsem měl skoro větší problém a to jsm tam měl obě auta takže stejný podmínky. Tady to bude asi tím vyvážením. Jinak má Vectru B r.v 2000 a páčky jsou jako nový a mám najeto stejně co vy . můj táta v autě kouřil a měl na těch páčkách takovej povlak od kouře který nešel umýt a zůstali tam otisky prstů, tak jesti to není to, vyčictit to jde ale hodně špatně
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 17:07, pro vyznavače předohrabek
Kdo tvrdí, že se se zadním náhonem v zimě nedá jezdit tak v tom buď nikdy neseděl a nebo je kopyto ( s prominutím) první zimu se zadkem sem si myslel to samé, ale není to pravda neříkám že to je lepčejší než předohrabka, ale pokud není vyloženej extrém tak je to určitě srovnatelné. Nebo snad myslíte že BMW a Mercedesy dělají už několik desítek let auta , která jsou v zimě nepoužitelná.... Pánové to snad ani nemůžete myslet vážně....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 17:31, RE: omega v zimě
Jent napsal:
Dovolil bych s Vámi pánové nesouhlasit, mám už třetí omegu B caravan a když je dobře obutá a víte jak s tím autem zacházet tak v zimě nemám problém, nechci říct že je lepší než předokolka, ale kde standartně vyjedou ostatní tam já vyjedu taky, jsem z liberecka a sněhu je u nás opravdu dost, letos dostala nové gumy a sem maximálně spokojen. Zdravím
Taky jsem neměl s dvoulitrovou Omegou B v zimě žádné velké problémy, a to bydlím přímo v Jizerkách. Chce to jen dobré pneu a cit v noze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 18:52, RE: omega v zimě
Pavel napsal:
Taky jsem neměl s dvoulitrovou Omegou B v zimě žádné velké problémy, a to bydlím přímo v Jizerkách. Chce to jen dobré pneu a cit v noze.
Tato zima je extremni a jsem z niziny, kde normalne 2 mesice snih neleziva. Jezdim uz 8 zimu (mam uz druhou omegu) a je to opravdu des a tento rok jsem mel navic horsi zimni pneu na dojeti. Je opravdu potupne, kdyz naledovately kopec s problikavajicim protiprokluzem nevyjedete a oktavka pred vama ano, ale zvyknout se na tzadni nahon da. Muj opravar to nazval luxusni motorove sane a ja to nekdy prirovnavam k jizde v motorovem clunu. Nicmene je to predvidatelne korigovatelne plynem. Myslijm si ale, ze tyto utrapy zbyvajici 3/4 roku vyvazi-je to podle mne uzasne svezeni. Myslim, ze jste to zabalil moc brzy. V tom pripade Vam doporucuji Subaru legacy, dela se i trilitr boxer (rozvody retezem) a manualni 6kvalt a asi s nim nebudou problemy ani v zime...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 21:29, CD-R
Vypaleny Cd to bere, akorat se to nesmi vysmahnout vetsi rychlosti nez 16x. CD-RW to nevezme. Mam vyzkouseno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 21:32, RE: omega
anonym napsal:
je pravda že omega je hodně špatně vyvážená a to je cítit i na suchu, mám právě BMW 535i 2002 a obutí v pořádku.....jezdím harrachov,kořenov,rokytnici a problémy nemám, v kopci si myslím že bmw vyjede i víc než např. octavie s předním pohonem,. pokládám tedy některé předchozí články za blbost, mám s 5kou najeto už 55000km a problém nevidím.
Hlavne je to otazka zvyku - jezdim na Omegach Caravan jiz od roku 1991 a to prave proto, ze to byly jedny z poslednich velkych kombiku se zadnim nahonem (jake neskutecne problemy dnes maji v zime treba Transity, kdo to kdy videl, dodavka s predkem). Jsem ze severu - a prestoze na zimu mam predevsim Jeepa, nemam s Omegou (samozrejme na zimnich pneu) zadny problem, tam, kde vyjedou normalni "silnicni" vozy, vyjedu taky, a kolikrat maji vic problemu "predokolky" :( A o "citu" autora recenze vypovida i udavana prumerna spotreba, s MV6 jezdim dlouhodobe pod osm litru... Vsechny ostatni popisovane "neduhy" jsou veci nazoru, ja mam mnohem radeji pozvolne vyhrivani sedacek, nez elektricky sporak, na ktery me jednou posadili v Nissanu, ovladaci packy pod volantem jsou ergonomicke a presne tam, kde je clovek ceka (jen je potreba taky cas od casu interier poradne vycistit) atd. atd. atd. Cili po tech patnacti letech a tri ctvrte milionu kilometru s kombiky od Omegy bych do nich - kdyby se vyrabely - sel jednoznacne znova, snad jen s drobnou vytkou, ze by mohly byt osazeny osmivalcem a ve ctyrkolce, jako treba Audina...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 22:31, RE: omega
Tomino napsal:
Hlavne je to otazka zvyku - jezdim na Omegach Caravan jiz od roku 1991 a to prave proto, ze to byly jedny z poslednich velkych kombiku se zadnim nahonem (jake neskutecne problemy dnes maji v zime treba Transity, kdo to kdy videl, dodavka s predkem). Jsem ze severu - a prestoze na zimu mam predevsim Jeepa, nemam s Omegou (samozrejme na zimnich pneu) zadny problem, tam, kde vyjedou normalni "silnicni" vozy, vyjedu taky, a kolikrat maji vic problemu "predokolky" :( A o "citu" autora recenze vypovid...
kravina, žiadny trojliter nechodí za osem litrov! Trepeš kocky.
Mám skúsenosť s trojlitrami a pri rozumnej jazde to ide tak okolo desať ale menej isto nie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.02.2006 01:19, RE: omega
Meky napsal:
kravina, žiadny trojliter nechodí za osem litrov! Trepeš kocky.
Mám skúsenosť s trojlitrami a pri rozumnej jazde to ide tak okolo desať ale menej isto nie.
Tak máš asi traverzu na plyně! Normální pneu, lehká noha na plyně a 8l mám taky...hold každy to neumi a že ty to zrovna neumíš, to je tvůj problém a jdi si urážet na Slovensko, pokud se ti to nelíbí
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.