0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Omega B - jak jezdí po dvanácti letech?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 12:09, Ano, ale ..
.. ta verze kombi je opravdu "rozumnější" - jde totiž vskutku o nečekaně pohodlný "kočár", ale v tom zavazadelníku je rozumné jednoho šikovného pohotového opraváře trvale vozit ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 12:15, Recenze
Recenze si pekne odporuje, spotrebovava benzin, ale ma nad predni napravou tezky diesel.
Auto se stale prodava - nevsiml jsem si, ze by byl rok 2003, kdy se prestala Omega B 2000 vyrabet.
Nevyhoda v retezu - jsem zvedav co bude klucina delat az mu praskne rozvodovy remen (pokud ma opravdu benzin) a cely motor bude muset vymenit.
Zadni pohon bych dal spis jako vyhodu nez nevyhodu, ale ja jsem zadokolkovy :).

Jinak musim souhlasit, k omeze se musi najit vztah (sam jezdim 2.5i V6). Musi se akceptovat reznuti, nebo najit dobry kousek. Musi se clovek smirit s vymenou remenu kazdych 60000 (coz muze byt i jeden rok jizdy). Dostane ale velke a pohodlne auto s rozumnou spotrebou (vejdu se do 10 litru) a hlavne s pohonem zadnich kol, coz je dneska spis rarita a pokud nekdo nechce BMW , Mercedes nebo Lexus, tak uz volbu moc nema. Skoda, ze omega nastupce nema (nejlepe prave se zadopohonem).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 12:48, RE: Recenze
sybok_ok napsal:
Recenze si pekne odporuje, spotrebovava benzin, ale ma nad predni napravou tezky diesel.
Auto se stale prodava - nevsiml jsem si, ze by byl rok 2003, kdy se prestala Omega B 2000 vyrabet.
Nevyhoda v retezu - jsem zvedav co bude klucina delat az mu praskne rozvodovy remen (pokud ma opravdu benzin) a cely motor bude muset vymenit.
Zadni pohon bych dal spis jako vyhodu nez nevyhodu, ale ja jsem zadokolkovy :).

Jinak musim souhlasit, k omeze se musi najit vztah (sam jezdim 2.5i V6). Musi se akcep...
Docela jsem se pobavil. Kromě "nesmyslů", které jsi identifikoval, mě taky rozesmála pochvala zimních startů v benzínu (to je snad základ, aby auto nastartovalo), únava tlumičů (jak to, že jsou po 500tis. km špatné, když má auto podle údajů pisatele 167tis.? - po smrti bývají často po 100tis., většina výrobců tlumičů udává životnost 60tis.) a hlavně pro čtenáře nesmírně přínosná (budovatelsky znějící) věta "pravidelná a důkladná péče o vozidlo přispívá k jeho pěknému vzhledu i ke dlouhodobému udržení dobrého stavu."
Na Omeze se mi taky líbí zadní náhon, ale pro mě je to moc velký stroj, nezajel bych s tím, kam potřebuju.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 12:57, RE: Recenze
Muroň napsal:
Docela jsem se pobavil. Kromě "nesmyslů", které jsi identifikoval, mě taky rozesmála pochvala zimních startů v benzínu (to je snad základ, aby auto nastartovalo), únava tlumičů (jak to, že jsou po 500tis. km špatné, když má auto podle údajů pisatele 167tis.? - po smrti bývají často po 100tis., většina výrobců tlumičů udává životnost 60tis.) a hlavně pro čtenáře nesmírně přínosná (budovatelsky znějící) věta "pravidelná a důkladná péče o vozidlo přispívá k jeho pěknému vzhledu i ke dlouhodobému ud...
ad tlumice: spravne by se mely po 60tis kontrolovat, 100tis najet muzou, ale nemusi. Zalezi na tom kde to auto jezdi. Nicmene zaklad je pravidelna kontrola a vymena v pripade nutnosti.

Ta veta me ani netrkla, az kdyz jsi ji vypichl. Kdo by to byl rekl, ze pri pravidelne udrzbe to auto bude jezdit a nejak i vypadat ;).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 13:33, nájezd
Tak to je fakt hustokrutot, za 8 měsíců 2t km, to je opravdu jen do Lidlu, max. každý měsíc 1x do Kauflandu. Za rok to budou 3t km, není levnější jezdit taxíkem? (ale jen 2,0i 16V co jezdí na naftu)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 13:43, RE: nájezd
Alda napsal:
Tak to je fakt hustokrutot, za 8 měsíců 2t km, to je opravdu jen do Lidlu, max. každý měsíc 1x do Kauflandu. Za rok to budou 3t km, není levnější jezdit taxíkem? (ale jen 2,0i 16V co jezdí na naftu)
No tak si autor ty motory splet, nemusíš do něj hned rýpat. 2,0i 16V je samozřejmě benzínový (V označuje valve jako ventil). Vznětový je ten 2,0i 16v (malé v znamená vznětový a 16 znamená, že má výkon jako 1,6 zážehová) - spoustě lidem se to plete.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 14:38, RE: nájezd
Muroň napsal:
No tak si autor ty motory splet, nemusíš do něj hned rýpat. 2,0i 16V je samozřejmě benzínový (V označuje valve jako ventil). Vznětový je ten 2,0i 16v (malé v znamená vznětový a 16 znamená, že má výkon jako 1,6 zážehová) - spoustě lidem se to plete.
Nechtěl jsem nějak moc rýpat, ale uznej na 3t km/rok si kupovat takovéhle (nebo jakékoliv) auto? Pravda, někdo nenajede ani 1t km/rok (např. můj otec) ale je celý život zvyklý, že má auto před domem tak ho má, i když ho už nepotřebuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 14:39, RE: nájezd
Alda napsal:
Nechtěl jsem nějak moc rýpat, ale uznej na 3t km/rok si kupovat takovéhle (nebo jakékoliv) auto? Pravda, někdo nenajede ani 1t km/rok (např. můj otec) ale je celý život zvyklý, že má auto před domem tak ho má, i když ho už nepotřebuje.
Omlouvám se, až teď jsem se podíval na foto. Tak Lidl ani Kaufland NE, je to Globus!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 14:45, RE: nájezd
Alda napsal:
Nechtěl jsem nějak moc rýpat, ale uznej na 3t km/rok si kupovat takovéhle (nebo jakékoliv) auto? Pravda, někdo nenajede ani 1t km/rok (např. můj otec) ale je celý život zvyklý, že má auto před domem tak ho má, i když ho už nepotřebuje.
V případě pana Aldy st. je důvodem zvyk, v případě pisatele recenze je důvodem nezvyk - koupil si auto a až poté zjistil, že ho vlastně vůbec nepotřebuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 14:48, RE: nájezd
Alda napsal:
Omlouvám se, až teď jsem se podíval na foto. Tak Lidl ani Kaufland NE, je to Globus!
Omega B (B=benzín) je na Lídl moc nobl. Ke Globusu se hodí. Globus mám rád, taky tam tankuju, jsou tam nejlepší uzeniny a občas zajímavé slevy na autopříslušenství. Minulý týden jsem tam koupil plato jogurtů Florian za 4,50/Ks. - no nekup to!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 14:52, RE: nájezd
Muroň napsal:
V případě pana Aldy st. je důvodem zvyk, v případě pisatele recenze je důvodem nezvyk - koupil si auto a až poté zjistil, že ho vlastně vůbec nepotřebuje.
"Alda st." - fakt dobrý!
Nakonec autorovi je teprve 19, v těch letech bych psal recenzi na (v té době) 22 let staré auto z východního bloku (ne žigul to nebyl)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 15:32, RE: nájezd
Alda napsal:
"Alda st." - fakt dobrý!
Nakonec autorovi je teprve 19, v těch letech bych psal recenzi na (v té době) 22 let staré auto z východního bloku (ne žigul to nebyl)
Hlavne ze to je OPRAVDU RYCHLE auto. Ale uznejte - kdyz to nejezdi tak se to nekazi, ale jen zabira misto na parkovisti. Jinak neroztahovat auto protoze ma rozvody retezem - to je taky prima veta. To napise jen jojo ktere technice nerozumi, jen neco nekde slysel a jeste si to spletl. NEroztahuje se pokud jsou rozvody remenem. Retez je mensi riziko - nepotkaji se ventily, ale porad je riziko odpaleni katalyzatoru. Takze na dvojku a pomalu.
Ale proc si vlastne kupovat auto ktere budu roztahovat aby jelo?
No evidentne on snad i veri ze to auto melo pri koupi opravdu najeto 165 tisic :o) Nikde ani zminka co na tom aute od koupe udelal - zadna vymena rozvodu, olej atd... A ty tlumice bude menit asi az v tech 500 tisicich :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 15:43, RE: nájezd
Mazel napsal:
Hlavne ze to je OPRAVDU RYCHLE auto. Ale uznejte - kdyz to nejezdi tak se to nekazi, ale jen zabira misto na parkovisti. Jinak neroztahovat auto protoze ma rozvody retezem - to je taky prima veta. To napise jen jojo ktere technice nerozumi, jen neco nekde slysel a jeste si to spletl. NEroztahuje se pokud jsou rozvody remenem. Retez je mensi riziko - nepotkaji se ventily, ale porad je riziko odpaleni katalyzatoru. Takze na dvojku a pomalu.
Ale proc si vlastne kupovat auto ktere budu roztahovat ab...
O nějakých konkrétních opravách se přece nebude rozepisovat. Tys nečetl, že pravidelnou a důkladnou péčí o vozidlo přispívá k jeho pěknému vzhledu i ke dlouhodobému udržení dobrého stavu?
Jestli ho často roztahuje, měl by nechat tlumiče původní, protože nové tlumiče při roztahování houpou (jedině, že by roztahoval na tyči) a hrozí poškození pružného ložiska příčné vzpěry
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 16:02, RE: nájezd
Muroň napsal:
Omega B (B=benzín) je na Lídl moc nobl. Ke Globusu se hodí. Globus mám rád, taky tam tankuju, jsou tam nejlepší uzeniny a občas zajímavé slevy na autopříslušenství. Minulý týden jsem tam koupil plato jogurtů Florian za 4,50/Ks. - no nekup to!
A ty jogurty jsi nalil do nádrže? ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 16:10, RE: nájezd
Koloss napsal:
A ty jogurty jsi nalil do nádrže? ))
Nééé, to byly ovocný. Dal jsem je do kufru. Do nádrže se můžou lejt jen bílý, případně kefír. Pomáhají udržovat čistotu vstřikovacích trysek a chrání palivové čerpadlo před opotřebením.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 16:11, RE: nájezd
Muroň napsal:
Nééé, to byly ovocný. Dal jsem je do kufru. Do nádrže se můžou lejt jen bílý, případně kefír. Pomáhají udržovat čistotu vstřikovacích trysek a chrání palivové čerpadlo před opotřebením.
ano tak to je, ale zapomněl jsi dodat, že pouze bílé jogurty s živími kulturami l-casei imunitas
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 16:15, RE: nájezd
free78 napsal:
ano tak to je, ale zapomněl jsi dodat, že pouze bílé jogurty s živími kulturami l-casei imunitas
Pozor - to platí jen pro common raily - kultury zvyšují kultivovanost chodu, TDi se obejde i bez nich.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 18:07, Silvestrovská recenze
Že bysme měli tu čest číst ji letos dříve?
Panu recenzentovi zřejmě na pojížďky Fabia nestačila, tak koupil auto "pro určitou skupinu lidí" a je asi spokojen.
Hlavně, že je auto opravdu rychlé , nějak se nemohu zbavit dojmu, že si z nás pan recenzent dělá legraci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 19:58, RE: nájezd
Muroň napsal:
Pozor - to platí jen pro common raily - kultury zvyšují kultivovanost chodu, TDi se obejde i bez nich.
Tos myslel spíš naopak ne ? :) TDi má hrubší a míň kultivovanější chod, ten by spíš ty jogurtíky měl papkat :). Ale jsem zvědav co by na to řekly palivový filtry :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.11.2008 22:59, RE: nájezd
RoblaX napsal:
Tos myslel spíš naopak ne ? :) TDi má hrubší a míň kultivovanější chod, ten by spíš ty jogurtíky měl papkat :). Ale jsem zvědav co by na to řekly palivový filtry :)
Myslel jsem to tak, že Tdi stejně žádný jogurt kultivovanost nezvýší a jsou odolnější. Jogurty s kulturami slouží ke kultivaci již kultivovaných motorů (to by bylo házení perel sviním, lejt to do Tdi). Do Tdi můžeš lejt klidně zakysanou smetanu a furt bude traktor (co jede jak svině a žere jak mraveneček).
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.