0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojetý Opel Omega - slouží i po čtvrt milionu kilometrů

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 16:26, RE: Omega C
zigi napsal:
No pokud majitel bude chtít přejít na Omegu C, šel bych asi do nafty a to do 2.5DTi, je to motor BMW a něco by snad mohl vydržet, jeho výkon 110kw by mohl být dostačující a spotřebu bych odhadl dlouhodobě na cca 8l.

PS: tohle je jen má teorie, není ověřená praxí!
Já jsem měl tuhle omegu ale 2.5TD a motor patřil k tomu lepšímu z auta.po 2.5V6 jsem vždy toužil ale neodvážil jsem to koupit kvůli spotřebě.jinak pohodlné auto s křesly jak v obýváku a je hrozně těžké a tomu odpovídá spotřeba brzdových destiček.koupil bych ji znova.stojí ta loď za to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 16:31, RE: Už jsem tam měl dvojku, 6 000 ot./min a 120 km/h! TEN ZVUK!
anonym napsal:
Nemam sice Omegu ale tipujem ze pri 120km/h budes mat na dvojke asi 8500ot./min mozno aj 9000ot./min :)))))

Jak je to sprevodovane ?
Na dvojku jsem jel nejakych 100 nebo 110 i ve ctyrvalcovym Mondeu, nevim proc by na to nemel tenhle motor s dlouhyma prevodama...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 16:46, RE: Už jsem tam měl dvojku, 6 000 ot./min a 120 km/h! TEN ZVUK!
anonym napsal:
Na dvojku jsem jel nejakych 100 nebo 110 i ve ctyrvalcovym Mondeu, nevim proc by na to nemel tenhle motor s dlouhyma prevodama...
No jistě,na dvojku jel sto i žigulík. Na dvojku jede sto většina benzinových aut. Nevím proč se tady tomu někdo diví,že 2,5 litr jede 120.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 18:27, RE: Omega C
anonym napsal:
Já jsem měl tuhle omegu ale 2.5TD a motor patřil k tomu lepšímu z auta.po 2.5V6 jsem vždy toužil ale neodvážil jsem to koupit kvůli spotřebě.jinak pohodlné auto s křesly jak v obýváku a je hrozně těžké a tomu odpovídá spotřeba brzdových destiček.koupil bych ji znova.stojí ta loď za to.
Tu jsem si málem taky koupil - Omegu B.
Když jsem studoval, hrozne jsem ji chtel. Akorat jsem na ni nemel. Ted na ni mam a uz ji nechci, protoze je to pekac....takze setrim na nejakou hezkou S60, uz na ni skoro mám ale zase se mi prestava libit. Ted prahnu po BMW 330Ci (cena zhruba 350.000.-). Takze to dopadne tak, ze budu prdět ve feline dalsi rok:) Auto je nejhorsi investice.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 18:30, RE: Omega C
anonym napsal:
Tu jsem si málem taky koupil - Omegu B.
Když jsem studoval, hrozne jsem ji chtel. Akorat jsem na ni nemel. Ted na ni mam a uz ji nechci, protoze je to pekac....takze setrim na nejakou hezkou S60, uz na ni skoro mám ale zase se mi prestava libit. Ted prahnu po BMW 330Ci (cena zhruba 350.000.-). Takze to dopadne tak, ze budu prdět ve feline dalsi rok:) Auto je nejhorsi investice.
jo a zapomel jsem napsat, ze pristi rok bude BMW3 posledni generace levnejsi, okolo 400.000.- prvni rocniky - a proč kupovat E46 Ci, když je to starej pekáč?? Otázka zní, jaké auto budu mít v roce, pokud se bude trh ubírat dál stejným tempem????????? pořád tu felicii - výsernici:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 18:53, RE: Omega
sybok_ok napsal:
Jezdím naprosto stejnou omegou, 2.5i V6, i s podobným počtem km. Potkali mě i stejné závady, ale nic co by se nedalo zvládnout. Motor i po těch km běží výborně, spotřeba je podobná jako u 2.0 16V, kterou jsme měli před tím. Upřímě pro mě je též důležitý prostor, takže mezi novější fabií a starší omegou bych volil právě omegu. Krom toho mám rád zadní pohon a omega je jedna z těch levnějších variant. V každém případě panuje s omegou spokojenost a to jak s vozem kupovaným jako novým, tak s ojetinou...
No musim rict,ze jsme meli taky tuhle omegu a uprimne uz bych ji nechtel.
Je to krasny pohodlny auto,ale potrebuje mnoho pece a hlavne motor.
Bohuzel jsme narazili na spatny kousek a opomneli ihned vymenit rozvody a po 14 tisicich se potkal motor...
Oprava silena, novej motor taky spatnej,uz nikdy tohle neabsoluvovat.
Co se vsak tyce spotreby,da se bez problemu jezdit kolem 8mi litru a zrychleni i ve 160 solidni..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 19:52, RE: Pěkná recenze, pravil Sněhulák
anonym napsal:
Velká pravda,přesně tak...každý na to nemá a ten pokles cen u nových aut je jen pro bohaté nebo blázny a tím jak se honí ekologie,výkon,spotřeba a auta se dělají čím dál rychleji jsou to větší zmetci až na vyjímky.Nové auto je často jedna z nejhorších investic...navíc až po letech provozu se mnohdy ukáže,které auto a s kterým motorem je skutečně kvalitní,a které je od začátku jen kasička na problémy,ikdyž vypadá krásně:o)Shodou náhod mám dodnes taky šestiválec BMW 520,poprvé budu měnit střední d...
Souhlas! Počítám, že mé příští auto už bylo vyrobeno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 20:20, maximus
velmi dobře napsáno, jedna ze slušných recenzí...díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 20:21, RE: Můj první příspěvěk
Ráďa napsal:
Proč by, milý anomyme, měl být autor recenze vůl? Ve školce jsme říkávali: "kdo to říká ten to je, na toho to pasuje" takže tak nějak ju? Ne každý je přemachrovaný primitivní honěmír, aby si musel hřát zadek v 4m tdi s černými skly, které bourá zákony selského rozumu i fyziky. Náhodou koupil slušné auto s charakterem poměrně dost muziky za míň peněz. Kdysi před lety jsem přesně o stejném uvažoval, pak jsem ho ale přerostl. Kromě pětky v 35km/h a hlavně dvojky ve 120 km/h (takové prase nejs...
čao, ja bych teda opel nechtěl ani zadarmo a takhle velkou krávu ani s doplatkem, ale autor je docela vtipný, tak bych se přidal k tomu kdo to říká ten to je...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 20:23, RE: Omega C
anonym napsal:
Tu jsem si málem taky koupil - Omegu B.
Když jsem studoval, hrozne jsem ji chtel. Akorat jsem na ni nemel. Ted na ni mam a uz ji nechci, protoze je to pekac....takze setrim na nejakou hezkou S60, uz na ni skoro mám ale zase se mi prestava libit. Ted prahnu po BMW 330Ci (cena zhruba 350.000.-). Takze to dopadne tak, ze budu prdět ve feline dalsi rok:) Auto je nejhorsi investice.
Volvo S 60 je usedle vypadající auto pro důchodce. BMW 330i je sice pěkný, ale má pekelně drahej servis a za povinný ručení dáš taky ranec a to nemluvim o spotřebě paliva a zájmu zlodějů... Takže OMEGA zase takovej pekáč není !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 23:04, RE: Můj první příspěvěk
anonym napsal:
čao, ja bych teda opel nechtěl ani zadarmo a takhle velkou krávu ani s doplatkem, ale autor je docela vtipný, tak bych se přidal k tomu kdo to říká ten to je...
Toto auto bych nechtěl ale recenze na něj byla napsána velmi dobře no a ten první přízpěvek napsal nějaký blbec který auto ani nemá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.04.2008 00:35, edmund
Jsem odborník na slovo vzatý, poradím a zdarma.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.04.2008 08:15, RE: edmund
anonym napsal:
Jsem odborník na slovo vzatý, poradím a zdarma.
nevim, co ti edmund proved, ale očividně kvůli tomu nemůžeš spát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.04.2008 09:17, RE: Omega C
anonym napsal:
Tu jsem si málem taky koupil - Omegu B.
Když jsem studoval, hrozne jsem ji chtel. Akorat jsem na ni nemel. Ted na ni mam a uz ji nechci, protoze je to pekac....takze setrim na nejakou hezkou S60, uz na ni skoro mám ale zase se mi prestava libit. Ted prahnu po BMW 330Ci (cena zhruba 350.000.-). Takze to dopadne tak, ze budu prdět ve feline dalsi rok:) Auto je nejhorsi investice.
Ta felina Ti pravděpodobně vydrží ještě hóóódně dlouho, když stále čekáš na slevnění "výběhových" modelů. Ale časem našetříš na fungl novou káru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.04.2008 23:25, Tak to buď rád
Mě na Omeze mě 2 x rupnul blok motoru,tak sem šel do Mazdy a už od ní neodejdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 14:19, Omega
Souhlasím s autorem a musím z vlastní zkušenosti říct, že Omega je sice stará, ale plno aut se s ní ještě dnes nemůže rovnat. Jak designem, tak provedením. Mám Obegu B 96 3.0i v Irmscheru a plný palbě včetně kůže a používám to jako rodinný autíko na dovolený, víkendy a tak různě. Nemůžu si na tohle auto stěžovat. Spotřeba jako 2.0 (10 lt) a i když je to 12 let starý auto, nikde nic nevrže, neskřípe, nebouchá. Jediná bolístka jsou ty dveře a zadní lemy, ale to je už za dvojku vyřešený. Fakt parádní vozítko
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.04.2008 14:21, RE: Omega
anonym napsal:
Souhlasím s autorem a musím z vlastní zkušenosti říct, že Omega je sice stará, ale plno aut se s ní ještě dnes nemůže rovnat. Jak designem, tak provedením. Mám Obegu B 96 3.0i v Irmscheru a plný palbě včetně kůže a používám to jako rodinný autíko na dovolený, víkendy a tak různě. Nemůžu si na tohle auto stěžovat. Spotřeba jako 2.0 (10 lt) a i když je to 12 let starý auto, nikde nic nevrže, neskřípe, nebouchá. Jediná bolístka jsou ty dveře a zadní lemy, ale to je už za dvojku vyřešený. Fakt parádní vozítko
Ještě jsem zapomněl pro rypáky, že u tohodle auta nejde o spotřebu a povinný ručení. A komu o to jde, tak tu nemá co dělat. Jinak jsem s tím už nalítal 65.000 km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 09:43, RE: Dotaz na autora
anonym napsal:
Mohl by sem autor nebo někdo kdo to auto měl napsat konkrétní ceny těch dílů co měnil? - destičky,kotouče,tlumiče atd.. Kolik třeba stojí čepy nebo výfuk... Někdo mě strašil,že tím,že to je největší Opel, jsou ceny těchto dílů dost vysoké. Tak aby měl člověk představu jaká je realita.
Díky.
Pokud to není verze MV6, která má např. větší brzdy a možná i jiné části budou pozměněné, tak s tím nemůže být žádný problém. Omega podle mě není žádná rarita, 2,5 V6 je běžný motor v takto velkém autě a s díly nebude problém
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.