0
zpět
 

diskuze k tématu: Náhrada skryté vady

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 07:28, ???
Moc nerozumím pojmu "skrytá vada" v případě že klimatizace evidentně nefungovala již při převzetí vozidla...Ach jo další odborník co si jde koupit desetiletou ojetinu a myslí si, že ho bude stát jen to za co ji koupí...PS:samozřejmě jsem ještě neviděl bazar, kterému by ležel na srdci spokojený zákazník...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 07:52, RE: ???
anonym napsal:
Moc nerozumím pojmu "skrytá vada" v případě že klimatizace evidentně nefungovala již při převzetí vozidla...Ach jo další odborník co si jde koupit desetiletou ojetinu a myslí si, že ho bude stát jen to za co ji koupí...PS:samozřejmě jsem ještě neviděl bazar, kterému by ležel na srdci spokojený zákazník...
Vidíš anonyme. To já si koupil a dovezl 16 letou ojetinu, najel jsem s ní už cca 4 tkm a zatím jsem kromě 1ks 10W žárovičky za 7,50kč neinvestoval vůbec nic a nevypadá to, žebych v nejbližší době musel ))) Na konci léta max možná vyměnim motor oil. Jooo není nad to vybírat si auto rok a půl po německých bazarech. V Dekře pochválili, STK formalita, následně i odborníci na tydle vozy, všichni nezávisle na sobě pochváli. To jsou jen ty kecy od VW grup + frantíků +taliánů - 10 letá ojetina. No a co? To takové M-B, R-R, Bentley atd, na ty jsou při správné péči krátké čas i km .... jen se musí umět koupit Auto je od toho aby 100% jezdilo či dělalo majiteli radost, ne aby mělo problémy.

Vyměň si kompresor sám a zpytuj svědomí proč jsi se nechal nachytat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 08:59, těžko
Jestli nefungující klimu díky odpojenému kompresoru, zjištěnou po 3 týdnech, uhraje někdo na tzv. skrytou vadu, tak to pře ním smeknu. Nepochybuji o tom, že ho jaksi bazarysta zapomněl informovat, ale teď už s tím neudělá nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 09:37, Magor
To by za mnou mohl nejaky takovy chytrak prijet po pul roce uzivani auta, ze se mu tam neco prestalo fungovat ;]
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 11:55, RE: ???
Ráďa napsal:
Vidíš anonyme. To já si koupil a dovezl 16 letou ojetinu, najel jsem s ní už cca 4 tkm a zatím jsem kromě 1ks 10W žárovičky za 7,50kč neinvestoval vůbec nic a nevypadá to, žebych v nejbližší době musel ))) Na konci léta max možná vyměnim motor oil. Jooo není nad to vybírat si auto rok a půl po německých bazarech. V Dekře pochválili, STK formalita, následně i odborníci na tydle vozy, všichni nezávisle na sobě pochváli. To jsou jen ty kecy od VW grup + frantíků +taliánů - 10 letá ojetina. N...
Presne tak, neni nad to, poradne vybirat auto a nekupvoat prvni co koupite, a kdyz je auto levnejsi nez je treba pruemrna hodnota, tak je potreba do toho stejn eneco vrazit. Kazdopadne vam zavidim, a velmi vam preji, ze jste kouzpil 16 stare auto, ktere jezdi bez oprav. Nejde ani tka o stari vozu, jako spsie o to, jak o auta bylo starano. Jinak opravdu lituji ty lidi, co koupi ojetinu a myslis si, ze jen udelaji rozvody a kapaliny a budou jezdit. Proste je to ojetina a z usetrenych peenz ceny noveho auta musite investovat neco do oprav. At je to klima, rucka, nebo podvozek tak prsote vzdycky se neco objevi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 12:00, Málo km
Ráďa napsal:
Vidíš anonyme. To já si koupil a dovezl 16 letou ojetinu, najel jsem s ní už cca 4 tkm a zatím jsem kromě 1ks 10W žárovičky za 7,50kč neinvestoval vůbec nic a nevypadá to, žebych v nejbližší době musel ))) Na konci léta max možná vyměnim motor oil. Jooo není nad to vybírat si auto rok a půl po německých bazarech. V Dekře pochválili, STK formalita, následně i odborníci na tydle vozy, všichni nezávisle na sobě pochváli. To jsou jen ty kecy od VW grup + frantíků +taliánů - 10 letá ojetina. N...
4 tisíce jsou málo na to, aby se dělaly soudy o kvalitě a spolehlivosti. Pokud máš prověřené informace o výměně rozvodového řemene (pokud tam tedy je) a oleje, tak není problém se jich přidržet, avšak není to obvyklé a na tuto základní údržbu je lepší počítat s nějakou tisícikorunou dle technické zdatnosti kupujícího. Nicméně pokud se vrátím zpět k článku, tak si myslím, že na nefungující kompersor se muselo přijít už při předvádění vozu. A pokud se toto nekontrolovalo, tak se nynějšímu majiteli dost divím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 12:18, RE: ???
Ráďa napsal:
Vidíš anonyme. To já si koupil a dovezl 16 letou ojetinu, najel jsem s ní už cca 4 tkm a zatím jsem kromě 1ks 10W žárovičky za 7,50kč neinvestoval vůbec nic a nevypadá to, žebych v nejbližší době musel ))) Na konci léta max možná vyměnim motor oil. Jooo není nad to vybírat si auto rok a půl po německých bazarech. V Dekře pochválili, STK formalita, následně i odborníci na tydle vozy, všichni nezávisle na sobě pochváli. To jsou jen ty kecy od VW grup + frantíků +taliánů - 10 letá ojetina. N...
Hele strejdo, 4tkm je opravdu truchu málo na takovou jistotu, jakou se tady dmeš, ale samozřejmě přeju, aby ti to jezdilo a nekazilo se. Napiš po 20tkm nebo aspoň po roce další soupis oprav. Určitě nejen mě zajímá, jaký že to máš stroj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 12:21, 100% kecy
Věta "Můžete se dožadovat výměny opravy věci nebo výměny věci tedy vůz za vůz ve 100% stavu" je míněná vážně? Co je to 100% stav u jakkoliv ojetého vozu? A jak dlouho má takový 100% stav vydržet? Týden, půl roku, nebo snad do konce životnosti auta?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 17:23, RE: 100% kecy
Max napsal:
Věta "Můžete se dožadovat výměny opravy věci nebo výměny věci tedy vůz za vůz ve 100% stavu" je míněná vážně? Co je to 100% stav u jakkoliv ojetého vozu? A jak dlouho má takový 100% stav vydržet? Týden, půl roku, nebo snad do konce životnosti auta?
Už jsme to tady řešili, než ojetinu prodat, to ji radši nechat sešrotovat, ne? Ve 100% stavu není snad 80% nových aut, tak jak se toho lze domáhat u ojetiny, to fakt nevím. Prostě : buďto je to kavka, která se už jen tak nevidí, nebo si zase někdo dělá pr.el. Prostě a jasně - nákupem ojetiny to teprve začíná.... To Ráďa: a co rozvoďák? Že by řetěz?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 20:39, RE: 100% kecy
Pepe napsal:
Už jsme to tady řešili, než ojetinu prodat, to ji radši nechat sešrotovat, ne? Ve 100% stavu není snad 80% nových aut, tak jak se toho lze domáhat u ojetiny, to fakt nevím. Prostě : buďto je to kavka, která se už jen tak nevidí, nebo si zase někdo dělá pr.el. Prostě a jasně - nákupem ojetiny to teprve začíná.... To Ráďa: a co rozvoďák? Že by řetěz?
ˇProstě je to blázen.když kupuju auto s klimou tak ji hned vyzkouším jestli fungujeˇať je léto nebo zima.kup si kompresor na vraku anebo budeš chodit k soudu 3 roky.čau
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2007 22:22, RE: ???
Max napsal:
Hele strejdo, 4tkm je opravdu truchu málo na takovou jistotu, jakou se tady dmeš, ale samozřejmě přeju, aby ti to jezdilo a nekazilo se. Napiš po 20tkm nebo aspoň po roce další soupis oprav. Určitě nejen mě zajímá, jaký že to máš stroj.
Nejde o drutí pýchou. Jen mám ze sebe radost. Vždycky tu čtu jak někdo na zánovním autě, takové problémy co si neumím představit ani v černém snu. A že takových lidí není málo, a já niiiic

Taky je to dáno tím, že první majitel, serviska, origo klíče, zcela jasný původ, všecko sedí a odpovídá, majitel fanda (najít si ho podle techničáku, pokecat s ním), prolustrovat prověřit vše co se dá atd atd atd, pak teprve můžeme reálně uvažovat o nějaké koupi. Samozřejmě si předem o autě pořádně načíst, pokecat s odborníky na co se zaměřit, zcela nezávazně si projet x exemplářů ať máš srovnání mezi jednotlivými kusy. Prohnat státní zkušebnou, odborným servisem atd. Navíc jde o auto co si jako nové mohlo pořídit jen pár těch majetnějších, tak na servis se asi nekašlalo. A jak se ti nelíbí jen jedna ještě nic neznamenající indiie, pak dát ruce pryč. Cena je pak věc druhá, je o domluvě, štěstí atd někdy. Je jasné že výrazně pod cenou to nepustí nikdo, na druhé straně ti největší fandové co to měli z lásky si na tom kapsu mastit nebudou, spíš jim záleží na tom kdo si to koupí.

Jinak jaktože jsis té klimy nevšim? To je tak když si někdo před koupí nezajel ani na diagnostiku. Jinak aspoň snad kuwa pustím nezávislé topení, vyhřívání všech sedaček, klimu pro obě zóny atd ne? Zrovna toto mi pod pojem SKRYTÁ vada nepřipadá, to je přece jasné - odpojený kompresor. Nebo potřebuje naplnit, toš buď všecko jede na 100% nebo nashledanou. Že necháte z bazarů aby z vás dělali hlupáky, toš tak co by toho nevyužili že.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.06.2007 11:41, kilometry
Jak je to v případě, když kupující následně po koupi zjistí, že automobil má místo deklarovaných 100 tis. km v kupní smlouvě skutečně najeto např. 200 tis. km (potvrzeno např. autoservisem kde bylo dříve servisováno). Má kupující nárok na slevu, nebo vrácení vozidla?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.06.2007 13:07, skryta vada???
pokud pri prodeji klima nefungovala a prodavajici na to neupozornil, je to skryta vada OK. Z clanku jsem to ale pochopil tak, ze klima pri prodeji fungovala a k poruse doslo az pri dalsim provozu auta novym majitelem, tudiz nemuze byt rec o nejake skryte vade. S tim musi kupujici pocitat, ze se na tak starem aute neco pokazi. Na to se snad zadna zaruka nevztahuje, nebo? Nedovedu si predstavit, ze by byvaly majitel platil opravu klimatizace, pripadne dalsich poruch, ktere se vyskytnou pri dalsim provozu auta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.06.2007 15:56, RE: skryta vada???
anonym napsal:
pokud pri prodeji klima nefungovala a prodavajici na to neupozornil, je to skryta vada OK. Z clanku jsem to ale pochopil tak, ze klima pri prodeji fungovala a k poruse doslo az pri dalsim provozu auta novym majitelem, tudiz nemuze byt rec o nejake skryte vade. S tim musi kupujici pocitat, ze se na tak starem aute neco pokazi. Na to se snad zadna zaruka nevztahuje, nebo? Nedovedu si predstavit, ze by byvaly majitel platil opravu klimatizace, pripadne dalsich poruch, ktere se vyskytnou pri dalsim provozu auta.
z toho co napisal majitel vypada, ze klimu od kupenia vozidla ani nezapinal a az po 3 tyzdnoch ju chcel zapnut, ale to sa mi zda nejake divne
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.06.2007 17:48, RE: skryta vada???
anonym napsal:
pokud pri prodeji klima nefungovala a prodavajici na to neupozornil, je to skryta vada OK. Z clanku jsem to ale pochopil tak, ze klima pri prodeji fungovala a k poruse doslo az pri dalsim provozu auta novym majitelem, tudiz nemuze byt rec o nejake skryte vade. S tim musi kupujici pocitat, ze se na tak starem aute neco pokazi. Na to se snad zadna zaruka nevztahuje, nebo? Nedovedu si predstavit, ze by byvaly majitel platil opravu klimatizace, pripadne dalsich poruch, ktere se vyskytnou pri dalsim provozu auta.
1. Myslím si rovněž, že se nejedná o skrytou vadu, neboť si měl kupující řádně prověřit funkčnost všech el. a mech zařízení. Normální lidi to dělají.

2. Pokud si kupujete ojeté vozidlo, tak v zápise o tech. stavu je takový posudek, že byste museli vozidlo ihned hodit ze skály. Pokud Vám napsali, že je všechno v prvotřídním stavu, tak je to jiná.

3. Bazarníci jsou cházka darebácká (90%), těm slušným se omlouvám. Používají finty, jako že klima sepne až při vyšších teplotách, že není naplněná, ale jinak funguje a td. Pozor na to.

4. Něco podobného se mi taky stalo, zajel jsem na vrakáč, koupil díl za pár kaček a dokonce s možností díl vrátit, pokud by byl nefunkční. V tomto případě se mi zdá, že jde spíše o vychcanost a vymáčknutí nějaké kačky z bývalého majitele.

5. Kdybych měl každé auto vybírat stylem, že pojedu za předchozím majitelem, budu několik měsíců studovat všechno o tom modelu a navštěvovat servisy, kde to auto bylo, tak bych asi nemohl chodit do práce a musel bych se věnovat jen tomu. Asi bych to udělal, pokud bych kupoval káru za půl mega a výš (možná je to tvůj případ) , ale jinak bych se na to mohl .....

6. Autům trochu rozumím a pokud bych si nebyl jsitý, tak požádám nějakého kámoše, aby mi s výběrem píchnul, víc očí víc vidí.

7. Nechval dne před večerem ! Kdysi jsem koupil auto s naprosto jasným původem, všemi klíči, serviskou v autorizovaném servisu ho chtěli ode mě koupit, jak bylo dobrý a po roce se mi docela rozsypala hlava a byl to ranec, takže se prosím prober ze snu a sundej si ty růžové brýle pane šťastný a blažený ) Nepřeji ti to, spíš jen připravuji na případné zklamání.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 02.06.2007 14:54, RE: skryta vada???
Šakal napsal:
1. Myslím si rovněž, že se nejedná o skrytou vadu, neboť si měl kupující řádně prověřit funkčnost všech el. a mech zařízení. Normální lidi to dělají.

2. Pokud si kupujete ojeté vozidlo, tak v zápise o tech. stavu je takový posudek, že byste museli vozidlo ihned hodit ze skály. Pokud Vám napsali, že je všechno v prvotřídním stavu, tak je to jiná.

3. Bazarníci jsou cházka darebácká (90%), těm slušným se omlouvám. Používají finty, jako že klima sepne až při vyšších teplotách, že není naplněná...
Bazarnici to je chátra prašivá, možná i víc než 90% jsou hajzlové a zloději.
Ale myslet si že OJETINA bude ve 100% stavu může jen totální idiot. Ve 100% stavu je pouze auto, které vyjelo právě nové z autosalónu, pak už se postupně opotřebovává a opotřebovává... Hodně záleží na tom jak se předchozí majitel o auto staral - 3-letý vůz může být jak v 90% stavu, tak i v 40%

Když kupuju x-letou ojetinu... tak si aspon 10% ceny vyhradim jako rezervu na případné opravy, to už jsem věděl když jsem v 19 kupoval první šáde...

Ted máš na výběr jestli se několik let soudit s nejistým výsledkem, anebo si vadné díly zakoupit v autorizovaném servisu a opravit sam.

Když tohle všechno čtu, tak jsem moc rád že jsem šel do funglovky, Ojetiny jsem uz taky mel a nikdy vic, to budu radsi jezdit busem nebo na kole....

Preju hodne zdaru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 02.06.2007 15:18, nechápu
Já nechápu jak může někdo koupit auto kde nefunguje klima a zjistit to až za měsíc nebo kolik, snad když kupuji auto prohlídnu si to zkusím zda vše funguje a ne že si za měsíc vzpomenu že něco nejde kort keště klimakompresor, tohle mi příjde jako úplná blbost kupujicího.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.