0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 525 Tds nebo Opel Omega?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 08:49, Omega
Jsem pro Omegu z poslednich let vyroby nejlepe s nejaky 6ti valcem.Bud 2.5 nebo 3.0 (3.2) a taky je jeste vhodny 2.5TD (110kw)!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 10:56, TDS
Myslím, že takto stará atuta se vyplatí kupovat pouze v případě, že jsou opravdu jen ve špičkovém stavu, a že umíte si spousty věcí opravit sami. Protože jinak jsou to auta sice tecnicky vyspělá, ale velice opotřebované, a i nějlepší součástky mají svou životnost. Jinak Já soboně bych volil asi BMW 525TDS je to můj sen, ale nakonec jsem si koupil za podobné peníze něco jiného. O několik tříd nižšího, ale zato pouze 6 let starého. Ale záleží kolik chcete do auta vrazit, jinak doporučuji nekupovat ho v CR, ale nechat si ho na zakazdu dovezt ze zapadu, budou urcite drazsi (hlavne z nemecka) ale milionkrat v lepsim stavu a s lepsim servisem nez u nas
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 11:15, Vrakoviště Evropy
Mám solidní návrh pro všechny, co se jim nelíbí, že tady jezdí staré vozy. Nechte svoje auto ekologicky zlikvidovat po té, co se rozhodnete koupit si jiné, jen tak dosáhnete toho, že si nebudeme moci kupovat ojetiny. Do té doby držte laskavě ústa. Jinak zatím Vám velmi děkujeme, že tak nečiníte a my si můžeme za zlomkvou cenu koupit ještě relativně solidní auta, ale zároveň bych na Vás chtěl apelovat, abyste se o svoje auta dobře starali a my v bazarech nenaráželi na takové hujdy, které už si to vrakoviště opravdu zasloužily.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 12:00, Co takhle Volvo 2,5TDI
Možná by stálo za to podívat se po Volvu V nebo S70 2,5 TDI. Motor Také dostatečně výkonný a příkladně spolehlivý, kategorie auta stejná a celková spolehlivost nadprůměrná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 14:01, Pro Davida V.
Seš blázen, pochop konečně, že až tak starý auto je nebezpečný jak pro řidiče, tak pro okolí, nebot většina těchto aut má za sebou min. 500 tis. km a x majitelů.. Až na pár zachovalých vyjímek, kterých je jak šafránu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 15:10, RE: Pro Davida V.
Pola napsal:
Seš blázen, pochop konečně, že až tak starý auto je nebezpečný jak pro řidiče, tak pro okolí, nebot většina těchto aut má za sebou min. 500 tis. km a x majitelů.. Až na pár zachovalých vyjímek, kterých je jak šafránu.
No, však ty jsem zmínil na konci svého příspěvku, navíc jsem se snažil o co nejironičtější tón
Jinak mám taky zkušenost spíše s ojetými než novými, ale moje A-čková Vectra jezdí dobře a všechno funguje jak má. Ještě jsem tady v diskuzi zahlédl, že v 90-tých letech se vyráběla nejkvalitnější auta a já si to nezávisle na tom myslím také. Každý stroj, který má dobře sloužit, musí mít své. I starý auto, který není prožraný až příliš korozí, může po výměně unavených částí fungovat na 100%. Pokud se budeme bavit o BMW a Opelu, tak v těchto letech je to otázka pouze aktuálního stavu. Motory mohou být i shodné a bohužel jsem na ně zatím moc chvály neslyšel, jen spoustu rad, jak s motorem zacházet, aby sloužil jak má. Zvuk má moc pěkný, na turbochrochtu opravdu velmi pěkně přede, ale sáhl bych u Omegy po 2,5 V6 v benzínu a BMW až tak moc neznám, nicméně se mi líbí a věřím, že benzínové motory mají prvotřídní, když je za války montovali do letadel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 16:11, RE: TDS NEBRAT
Jan Kos tipcars.com napsal:
No nevim co chcete seřizovat na vytahaném řetězu, to mi vážně nenapadá. Prakticky Omegu neznám, to je pravda, ale zase kdo zná prakticky všechny auta. S těma fórama, kolik lidí, co má Omegu TD chodí na forum? Asi moc ne, Spousta lidí to auto má a auta je vůbec nezajímají, tak proč by měli chodit na nějaký fóra? Fórum je podle mě občas takové to ,,jedna paní povídala" )). To, že někomu určitá věc odejde neznamená, že je to pravidlem. S tím chováním na silnici vycházím z vyspělosti podvozku, kt...
Pro pana Kose:je vidět že jste s autem asi nikdy nejezdil.Já jsem s ním najel asi 80tis.km.Rozvodový řetěz se seřizuje pootočením vstřik.čerpadla protože jeho vytáhnutím(řetězu) se rozhodí vstřik.Možná kdybyste chodil na ty fora"jedna paní povídala" tak byste tohle věděl.Jízdní vlastnosti omegy jsou dobré ale vy jste je dal do předností vozu a tam by to bylo spíš u BMW nebo např nissanu primera kde auto sedí jak přikované.tam už by omega byla "plaváček"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 16:31, RE: TDS NEBRAT
bruno napsal:
Pro pana Kose:je vidět že jste s autem asi nikdy nejezdil.Já jsem s ním najel asi 80tis.km.Rozvodový řetěz se seřizuje pootočením vstřik.čerpadla protože jeho vytáhnutím(řetězu) se rozhodí vstřik.Možná kdybyste chodil na ty fora"jedna paní povídala" tak byste tohle věděl.Jízdní vlastnosti omegy jsou dobré ale vy jste je dal do předností vozu a tam by to bylo spíš u BMW nebo např nissanu primera kde auto sedí jak přikované.tam už by omega byla "plaváček"
Tohle samozřejmě vím, ale proč to sem všechno psát? Miožná také víte, že na načasování doby vstřiku musíte mít správné měřící zařízení a pochybuju, že někdo z běžných uživatelů má tyhle věci doma. Jasně, kdo dělá auta a má dílnu, tak jo. Mimochodem koukal jsem na recenze.cz a Omegu tam všichni chválí, jak je to bezproblémové auto. Přitom vím a nejen já, určitě i vy, že problémů měla a má docela dost. Tak k čemu pak jsou ty Vaše fóra?)) V tom se shodnem. Jinak máte pravdu v Omeze jsem nejel, ale řídil jsem cca 80 jiných aut. Vzhledem k tomu, že pracuju v autoopravárenství to asi nepřekvapí.Ty Vaše poučky jsem se učil už ve škole)) Víte, ono to nastavení správné doby vstřiku není tak jednoduchý, jak to tady prezentujete. Vím, že když přijde automechanik po vyučení, tak tohle třeba neví a musí mu to někdo ukázat a naučit ho to. Ale vy a ten druhej rejpal zřejmě znáte všechno, já bohužel ne, tak se učím.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 16:54, RE: Pro Davida V.
Pola napsal:
Seš blázen, pochop konečně, že až tak starý auto je nebezpečný jak pro řidiče, tak pro okolí, nebot většina těchto aut má za sebou min. 500 tis. km a x majitelů.. Až na pár zachovalých vyjímek, kterých je jak šafránu.
máš pravdu v tom, že auto 15 let starý nemusí bejt nic moc,
ale sem přesvědčenej, že v 90% případů bude takový auto vždycky lepší než Schade 105 nebo 120, Favority a Lady atd.. ať už z hlediska bezpečnosti a provozu,ale třeba i ekologie. Takže bych nebyl tak radikální, nikdo si nekoupí za 15000 Omegu, to bude vrak a takovej člověk pude po tý škodovce, ale myslím, že za dejme tomu v relaci 70000 a vejš se daj sehnat auta v přiměřeným stavu, který odpovídá ceně a že majitel z nich bude mít větší užitek a bude s nima jezdit ke svý spokojenosti a to auto mu nebude pořád stát v servisu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 17:39, RE: PRO M
M napsal:
máš pravdu v tom, že auto 15 let starý nemusí bejt nic moc,
ale sem přesvědčenej, že v 90% případů bude takový auto vždycky lepší než Schade 105 nebo 120, Favority a Lady atd.. ať už z hlediska bezpečnosti a provozu,ale třeba i ekologie. Takže bych nebyl tak radikální, nikdo si nekoupí za 15000 Omegu, to bude vrak a takovej člověk pude po tý škodovce, ale myslím, že za dejme tomu v relaci 70000 a vejš se daj sehnat auta v přiměřeným stavu, který odpovídá ceně a že majitel z nich bude mít větší ...
Omega za 15 tis.kč je rozhodně lepší než Favorit za stejnou cenu. To je má osobní skušenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 19:31, RE: Pro pana Kose a Tomáše
Jan Kos napsal:
Tohle samozřejmě vím, ale proč to sem všechno psát? Miožná také víte, že na načasování doby vstřiku musíte mít správné měřící zařízení a pochybuju, že někdo z běžných uživatelů má tyhle věci doma. Jasně, kdo dělá auta a má dílnu, tak jo. Mimochodem koukal jsem na recenze.cz a Omegu tam všichni chválí, jak je to bezproblémové auto. Přitom vím a nejen já, určitě i vy, že problémů měla a má docela dost. Tak k čemu pak jsou ty Vaše fóra?)) V tom se shodnem. Jinak máte pravdu v Omeze jsem nejel, a...
Víte pánové nevím v jakém jste vy dva poměru, že se tak hezky vzájemně bráníte, ale je to dojemné. K tomu, že pracujete v autoopravárenství: to je sice pěkné, ale to z Vás ani z daleka nedělá odborníka na určitý tip, nebo model vozu. Až na výjimky znám většinou mechaniky, kteří jenom mění díly,nebo celé komponenty. Většinou je to jen stylem pokus-omyl, což draze zaplatí zákazník. Kvalitně diagnostikovat umí málokdo. Nevím co konkrétně umíte Vy, ale já jsem od Vás osobně přečetl již spoustu blábolů, nesmyslů a informací, které jsem četl v jiných časopisech (nejspíš vaše zdroje), ale v praxi se mi neosvědčily. Pan Tomáš psal, že blbě kecám a sám nic nenapíšu. To nebudu komentovat, protože jsem toho napsal již spoustu. Jenom to dělám trochu jinak, pokud s něčím nemám osobní zkušenost, tak o tom nemelu nesmysly. Neuznáváte jiná fóra, kam si majitelé různých vozů píší své zkušenosti, ale ono je to jediné, jak se někdo může dozvědět nezkreslené informace o daném voze. Jsem majitelem Japonského vozu a dozvěděl jsem se na určitém fóru, kromě fanatických nesmyslů, které jsou na každém fóru, také spoustu užitečných rad. Vy využíváte pouze obecné a otřepané fráze, ale spousta soudných lidí se raději zeptá skutečných majitelů na jejich problémy a z 10 vozů už si uděláte nějaký úsudek. Já Vás tady nechci nějak napadat, ale všechno není tak černobílé, jak to vidíte Vy dva. Vím, že sem zase budete na přeskáčku psát, jací jste odborníci a kolika jste jezdili auty a jak dlouho sem píšete, ale věřte mi, že auto poznáte až za delší dobu, než je jedna jízda i kdyby byla třeba do Bulharska Těším se na Vaši nabroušenou reakci, ale je to názor můj a věřím, že spousty dalších lidí tady.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 19:31, RE: TDS NEBRAT
Jan Kos napsal:
Tohle samozřejmě vím, ale proč to sem všechno psát? Miožná také víte, že na načasování doby vstřiku musíte mít správné měřící zařízení a pochybuju, že někdo z běžných uživatelů má tyhle věci doma. Jasně, kdo dělá auta a má dílnu, tak jo. Mimochodem koukal jsem na recenze.cz a Omegu tam všichni chválí, jak je to bezproblémové auto. Přitom vím a nejen já, určitě i vy, že problémů měla a má docela dost. Tak k čemu pak jsou ty Vaše fóra?)) V tom se shodnem. Jinak máte pravdu v Omeze jsem nejel, a...
Pane Kos tak proč píšete recenzi na auto v kterém jste nikdy nejel?To opravdu nechápu.Mimochodem fora na klubových stránkách např.opelclubrenbau jste taky asi nikdy nečetl jinak byste věděl o omeze víc.nechtěl jsem se tady dohadovat ale když někdo píše zcestné informace o autě v kterém nikdy nejel tak to mluví za vše.přeji pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 20:29, RE: TDS NEBRAT
Jan Kos napsal:
Tohle samozřejmě vím, ale proč to sem všechno psát? Miožná také víte, že na načasování doby vstřiku musíte mít správné měřící zařízení a pochybuju, že někdo z běžných uživatelů má tyhle věci doma. Jasně, kdo dělá auta a má dílnu, tak jo. Mimochodem koukal jsem na recenze.cz a Omegu tam všichni chválí, jak je to bezproblémové auto. Přitom vím a nejen já, určitě i vy, že problémů měla a má docela dost. Tak k čemu pak jsou ty Vaše fóra?)) V tom se shodnem. Jinak máte pravdu v Omeze jsem nejel, a...
Pane Kos,jak můžete na zcela oprávněnou kritiku tak hloupě reagovat? Plně se podepisuji pod to ,co napsal Šakal.Na klubových fórech lze bez toho,abyste obcházel majitele a ptal se jich na zkušenosti,zjistit prakticky všechno! To,že jste již jel mnoha auty ještě neznamená,že o nich něco víte a můžete o nch kvalifikovaně psát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 20:31, RE: TDS NEBRAT
bruno napsal:
Pane Kos tak proč píšete recenzi na auto v kterém jste nikdy nejel?To opravdu nechápu.Mimochodem fora na klubových stránkách např.opelclubrenbau jste taky asi nikdy nečetl jinak byste věděl o omeze víc.nechtěl jsem se tady dohadovat ale když někdo píše zcestné informace o autě v kterém nikdy nejel tak to mluví za vše.přeji pěkný den
Ano bohužel mám s p. Kosem podobnou zkušenost. Díky takovým "odborníkům" jsou mnohá auta ověnčená nesmyslnými pomluvami a mýty. My s tím asi nic nenaděláme, jediné co dělám, že už sem prakticky nelezu a každému to říkám. Čus
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.01.2007 22:26, RE: PRO M
ROMAN napsal:
Omega za 15 tis.kč je rozhodně lepší než Favorit za stejnou cenu. To je má osobní skušenost.
Uz vidim jak vypada omega za 15 tis, to uz opravdu radsi skodu 120, protoze za 15 tis nesezenete ani dobreho favorita. Omega A, kterou jsem jeste nedavno chtel koupit slusna stoji okolo 30 tis a vys. Ale za 15 se neda sehant podle me pekan omega. Sice bude bezpecnejsi nez facko, ale jestli pojede za ty penize
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.01.2007 01:23, RE: PRO M
ROMAN napsal:
Omega za 15 tis.kč je rozhodně lepší než Favorit za stejnou cenu. To je má osobní skušenost.
Omega za 15000,- nemůže být lepší,než stejně drahý Favorit,to by o ní byl větší zájem a cena by vzrostla. Zboží se nejčastěji ustálí na ceně,jakou prostě má. Suběktivní cena je samozřejmě pro každého jiná. Já osobně bych asi zvolil Favorit,jehož časté opravy a nutná údržba (a ta je u tak levného auta jistotou),je o proti většině aut směšně levná. Někdo dá zase třeba přednost pohodlí omegy. Jinak jsem rád,že nemusím o koupi vozu této cenové kategorie uvažovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.01.2007 08:12, PRO Všechny tady!!!!!!!!
Pavel L. napsal:
Ano bohužel mám s p. Kosem podobnou zkušenost. Díky takovým "odborníkům" jsou mnohá auta ověnčená nesmyslnými pomluvami a mýty. My s tím asi nic nenaděláme, jediné co dělám, že už sem prakticky nelezu a každému to říkám. Čus
Víte, vždyť to nemusíte číst, Já o Vás nic nevím, Vy o mně také ne, tak nevím, proč se tady hádáme. Uznávám, že třeba na německých forech se něco dozvědět můžete, ale s tím řetězem, jak tu někdo psal, je to opravdu nesmysl a za tím i stojím. To že pan Pavel L nečte tipcars je jeho věc. Víte ono něco pomlouvat je tak jednoduché. Napište třeba Zkušenosti uživatele s Vašim vozem (Omegou). Já patent na rozum nemám a uznávám, že s těma forama jsem to trochu přestřelil. Vaši kritiku mé osoby beru. Pokusím se to do budoucna zlepšit. Ale věřte, že moje informace nejdou vymyšlené. Nikdy nepíši nic, co není pravda. Také uznávám, že ne každý, kdo pracuje v autoopravárenství, musí o autech něco vědět. Opravdu je dneska hodně mechaniků, kteří pouze mění. Ty jsou asi špatný. Ale pak je řada těch, kteří o autech opravdu něco vědí. Sám ale automechanik nejsem. To, že jsem s Omegou nikdy nejel je bohužel fakt, kdybych si ji mohl někde půjčit, tak to hned udělám. Zkuste ale najít člocvěka, který jel se všemi auty, co se na Tip cars probírají (Je jich opravdu hodně). A aby o tom dokázal něco napsat. Tajkový člověk, ke vší úctě k ostatním zkušenějším redaktorům, i z jiných periodik, není. Ono také psát o ojetinách je daleko složitější, než psát o nových autech. Všichni z Vás tady máte s ojetýžmi auty zkušenosti a třeba zcela jiné, než tady já píšu. To však neznamená, že by se závady, které uvádím, nevyskytly. Však tam mám také často rok, do kterého se závada vyskytovala. Zkuste se zeptat třeba ve značkovém servisu, nebo na zastopupení značky. Budete-li mít štěstí, řeknou Vám to samé. Omega není vůbec špatný vůz, ale já osobně bych si vybral Japonce (Primeru), nebo Francouze( 406). BMW řady 5 ani Omegu B určitě ne.Zatim s pozdarvem a doufám, že mě tento příspěvek aspoň trochu ospravedlní. Jan Kos.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.01.2007 09:20, RE: PRO Všechny tady!!!!!!!!
Jan Kos - tipcars.com napsal:
Víte, vždyť to nemusíte číst, Já o Vás nic nevím, Vy o mně také ne, tak nevím, proč se tady hádáme. Uznávám, že třeba na německých forech se něco dozvědět můžete, ale s tím řetězem, jak tu někdo psal, je to opravdu nesmysl a za tím i stojím. To že pan Pavel L nečte tipcars je jeho věc. Víte ono něco pomlouvat je tak jednoduché. Napište třeba Zkušenosti uživatele s Vašim vozem (Omegou). Já patent na rozum nemám a uznávám, že s těma forama jsem to trochu přestřelil. Vaši kritiku mé osoby beru. Pok...
Slovo chlapa! Nikdo nemá patent na rozum a komu to vadí ať to nečte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.01.2007 20:18, RE: PRO Všechny tady!!!!!!!!
Figo napsal:
Slovo chlapa! Nikdo nemá patent na rozum a komu to vadí ať to nečte.
No a pak jsou tady pičuskové, jako je například Figo, kteří nepíšou nic o autech, asi o nich hobvno vědí a píšou sem nesmyslné štěky. Takže Figo, skoč do zdi, jsi fakt debil. ahoj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.01.2007 23:33, RE: TDS NEBRAT
Šakal napsal:
Pan Kos je bohužel mimo poměrně často. Nejspíš je to člověk, který si někde něco přečte a pak bez jakýchkoliv vlastních zkušeností vstoupí do děje. No uvidíme, co se ještě od pana Kose dozvíme.
Di do prdele
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.