0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Astra caravan 1.6 16V nebo Ford Focus 1.6 16V?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 06:21,
Jen blbe kecy o zarazeni 1 nebo 3,myslim ze v rychlosti 30-40km/h tam lze jen tezko hodis 1!!!A pokud umys radit a z neutralu tlacis paku nahoru,tak asi tezko das jednicku!!!
Vidim,ze si v Astre nikdy nejel!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 07:50, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jen blbe kecy o zarazeni 1 nebo 3,myslim ze v rychlosti 30-40km/h tam lze jen tezko hodis 1!!!A pokud umys radit a z neutralu tlacis paku nahoru,tak asi tezko das jednicku!!!
Vidim,ze si v Astre nikdy nejel!
Souhlasim, měli jsem tento model astry se stejným motorem, akorát kombi, ale řezení mě přišlo opravdu skvělé, krátké dráhy, velice přesné. Všechny motory vyjma toho nejslabsiho maji "sportovni" razeni jak udava vyrobce. V praxi to znamena jen to, ze radici paka je kratka oproti delsi u slabsi verze 1,2. Takže řezení u astry bych považoval za povedené. A splést si rychlosti je taky asi blbost. Každý ví co tam má zařazeno, a i kdyby ne, tak stačí přemýšlet, že na jedničku se akorát rozjedu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 09:29, Radenie
Autor asi myslel situáciu, keď STOJITE a radíte z neutrálu jednotku. Potom v tej rýchlosti, ak sú dráhy nepresné, tam kľudne môže skočiť 3 a vy dáte plyn, púšťate spojku a auto nejde, poprípade skape.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 09:56, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jen blbe kecy o zarazeni 1 nebo 3,myslim ze v rychlosti 30-40km/h tam lze jen tezko hodis 1!!!A pokud umys radit a z neutralu tlacis paku nahoru,tak asi tezko das jednicku!!!
Vidim,ze si v Astre nikdy nejel!
Jeste ze nepotrebujes k razeni znalosti i/y, ktere ti chybi "anonyme". Nerozjel by ses totiz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 09:58, Rozhodně Focus
Měl jsem tu čest se projet v obou autech a Astra to byla hrůza..málo místa, jízdní vlastnosti oproti Focusu hrozné...no prostě rozhosně berte Focus
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 12:11,
Tady neni nad čím přemyšlet.. Focus
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 14:02, Focus
Na Focusu mi vadí ta "rozteklá" palubovka a čeho jsem si na několika Focusech všiml, je plechovej zvuk zavíraných dveří. Bouchne to jak nějaká laciná plechovka. Ale to jsou jen drobné kosmetické vady. Astru bych nezatracoval a o nekvalitách Astry F se dočítám pouze v odborných časopisech, ale nikdy od lidí, kteří ji doopravdy vlastní. Sám mám taky Opela a na nekvalitu a poruchovost si nemohu ztěžovat a z důvodu těchto rozporů mezi "auto-odborníky" a mou zkušeností beru poradnu s rezervou. Navíc švagr měl Focuse a ze začátku si dost užil s elektrikou (dobíjení). Na obhajobu Forda musím říct, že se zvedá z prachu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 15:49, RE: Rozhodně Focus
Charger napsal:
Měl jsem tu čest se projet v obou autech a Astra to byla hrůza..málo místa, jízdní vlastnosti oproti Focusu hrozné...no prostě rozhosně berte Focus
Naprostý souhlas - -Astru nebrat,
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 15:54, RE: Focus
David napsal:
Na Focusu mi vadí ta "rozteklá" palubovka a čeho jsem si na několika Focusech všiml, je plechovej zvuk zavíraných dveří. Bouchne to jak nějaká laciná plechovka. Ale to jsou jen drobné kosmetické vady. Astru bych nezatracoval a o nekvalitách Astry F se dočítám pouze v odborných časopisech, ale nikdy od lidí, kteří ji doopravdy vlastní. Sám mám taky Opela a na nekvalitu a poruchovost si nemohu ztěžovat a z důvodu těchto rozporů mezi "auto-odborníky" a mou zkušeností beru poradnu s rezervou. Navíc ...
A Opel z popela, co ?! Měli jsme 3 opely ve firmě - ASTRY už nikdy více, teď máme Fordy a pohoda.Ty jsi asi z těch, co si jdou do Op=la i na noc lehnout, jak ho miluješ, co?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 16:29, RE: Focus
palbi napsal:
A Opel z popela, co ?! Měli jsme 3 opely ve firmě - ASTRY už nikdy více, teď máme Fordy a pohoda.Ty jsi asi z těch, co si jdou do Op=la i na noc lehnout, jak ho miluješ, co?
To ne, jen o něm nemůžu říct, že by byl nespolehlivý křáp. A navíc statistiky TUV ukazují, že Opely na tom nejsou tak špatně, jaké je o nich povědomí, to je jedna věc a druhá věc je, že se stačí rozhlédnout, kolik jich jezdí. Velice zajímavé je, že kupříkladu VW Passat i třeba Ford Mondeo jsou podle TUV za Opelem Vectrou u vozů se stáří 4-11 let a jako ještě zajímavější mi přijde fakt, že ta Vectra je všechny ty roky hodnocena, jako nadprůměrně spolehlivá, zatímco Mondeo i Passat se do průměru už nevešly (jen Mondeo pro stáří 4-5 let je na té pomyslné hranici). Čerpal jsem z TUV vydané pro letošní rok. Mám i loňskou a předloňskou. Ten nekvalitní šmejd Opel je hodnocen jako nadprůměrně spolehlivý. A já tomu věřím, jinak bych byl asi padlej na hlavu, kdybych si koupil druhýho takovýho šmejda A představ si, já ho koupil a ono mu fakt nic není. Po tom, co tady věčně čtu, tomu nemůžu uvěřit, vlastně můžu, taky jsem vybíral mezi ojetinami a viděl jsem různé vraky, které určitě novému majiteli radost dělat nebudou, ale to už není o kvalitě značky, ale o starání předchozího majitele. Dalo by se polemizovat i o tom, že ten Opel je tak špatná značka, ale majitelé jej milují natolik, že před STK (německé TUV) jej prostě dají rychle do kupy a on projde se super výsledkem. Slabá teorie, že?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 17:21, RE: Focus
David napsal:
To ne, jen o něm nemůžu říct, že by byl nespolehlivý křáp. A navíc statistiky TUV ukazují, že Opely na tom nejsou tak špatně, jaké je o nich povědomí, to je jedna věc a druhá věc je, že se stačí rozhlédnout, kolik jich jezdí. Velice zajímavé je, že kupříkladu VW Passat i třeba Ford Mondeo jsou podle TUV za Opelem Vectrou u vozů se stáří 4-11 let a jako ještě zajímavější mi přijde fakt, že ta Vectra je všechny ty roky hodnocena, jako nadprůměrně spolehlivá, zatímco Mondeo i Passat se do průměru u...
Ani Astra ani Focus nesjou špatná auta. Focus vyniká lepším a jistějším podvozkem, má o něco přesnější řazení, Astra podlě mě má zase lepší interiér, na druhou stranu o něco více koroduje. bezpečnost je u obou vozů dobrá, jinak mi přijde že to jsou stejný auta, rozdíl pouze v designu, který je otázkou vkusu. jezsil jsem dlouho s oběma a oba jsou dobré vozy v segmentu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 18:07, RE: Focus
anonym napsal:
Ani Astra ani Focus nesjou špatná auta. Focus vyniká lepším a jistějším podvozkem, má o něco přesnější řazení, Astra podlě mě má zase lepší interiér, na druhou stranu o něco více koroduje. bezpečnost je u obou vozů dobrá, jinak mi přijde že to jsou stejný auta, rozdíl pouze v designu, který je otázkou vkusu. jezsil jsem dlouho s oběma a oba jsou dobré vozy v segmentu.
Tady trochu nesouhlasím s tím, že astra více koroduje. Pokud vím, tak focus má problémy s korozí do roku výroby 2002. Není problém najít rezatýho focuse z roku 1999! Ale i přes to bych se asi přiklonil pro focus.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.06.2006 19:18, RE: Focus
petr napsal:
Tady trochu nesouhlasím s tím, že astra více koroduje. Pokud vím, tak focus má problémy s korozí do roku výroby 2002. Není problém najít rezatýho focuse z roku 1999! Ale i přes to bych se asi přiklonil pro focus.
špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem korozi výfuku, příliš rychle myslím a pomalu píši. Souhlasím, že Focus měl s korozí karoserie větší problémy v počátcích výroby, koroze kolem čelního skla nebyla vyjímkou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.06.2006 00:28, sracky
ani opla ani forda........ZDAR
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.06.2006 04:16, RE: sracky
DEKTR1 napsal:
ani opla ani forda........ZDAR
Ty jsi teda inteligent, napsat takovýhle komentář. Na některých lidech je opravdu poznat, že jsme z opice, protože některým jedincům bůh dal jen tělo člověka, ale mozek nechal opičí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.06.2006 08:38, RE: sracky
Martin napsal:
Ty jsi teda inteligent, napsat takovýhle komentář. Na některých lidech je opravdu poznat, že jsme z opice, protože některým jedincům bůh dal jen tělo člověka, ale mozek nechal opičí.
hu hu hu hu hu ha ha ha ha ha hu hu hu hu .........
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.06.2006 10:37, Astra 1.6 16V
Myslím, že výrobce na tomto motoru moc nezapracoval, ta spotřeba oleje je dost hrozná u 50% aut, která mají přes 100t km. /motory X16XEL / Pro bližší zkušenosti na www.opelclubrenbau.cz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.06.2006 14:03, RE: sracky
Martin napsal:
Ty jsi teda inteligent, napsat takovýhle komentář. Na některých lidech je opravdu poznat, že jsme z opice, protože některým jedincům bůh dal jen tělo člověka, ale mozek nechal opičí.
čoveče.....asi to napsal zbytečně stručně, ale ten výrok stojí ze zamyšlení..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.06.2006 14:12, RE: sracky
Martin napsal:
Ty jsi teda inteligent, napsat takovýhle komentář. Na některých lidech je opravdu poznat, že jsme z opice, protože některým jedincům bůh dal jen tělo člověka, ale mozek nechal opičí.
a jindy by zase clovek nabyl dojmu, ze nekteri jedinci jsou spis z prasete nebo z dobytka (nenarazim na obezni spoluobcany, ale na zpusob vyjadrovani a celkove chovani) ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.06.2006 18:03, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jen blbe kecy o zarazeni 1 nebo 3,myslim ze v rychlosti 30-40km/h tam lze jen tezko hodis 1!!!A pokud umys radit a z neutralu tlacis paku nahoru,tak asi tezko das jednicku!!!
Vidim,ze si v Astre nikdy nejel!
No to byste se docela divil, ono to někdy jde i když člověk umí řadit. U Astry se mi to konkrétně zatím nestalo, ale dostal se mi do ruky jeden pěkný favorit a u toho jsem si musel dávat sakra pozor aby tam ze dvojky místo trojky neskočila zase jednička, přičemž si o sobě rozhodně nemyslím, že bych neuměl řadit Ojeté Astry se "záhadnýma" drahama šaltrpáky se rozhodně mohou objevit, záleží jen na tom jak je předchozí majitel rasoval.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.