0
zpět
 

diskuze k tématu: Nákup ojetiny bez rizika

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 01:28, Renomovany Bazar
Dobrý den,

chtěl bych Váas požadat jestli byste mohl upřesnit tzv. pojem renomovaný autobazar. Když u jsem po nejake dobe a vybíraní našel typ auta, který by mě vyhovoval. Nastal zde další problem kde ho koupit?
Co jsem se dočetl na nekterých různých web. forech je vcelku zarážející ( a i kdyby byla pravda jenom částečná ) nechci ponechat nic nahode nebo ji aspon zmenšit :o)

Dekuji predem za odpoved
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 10:36,
No dobře, všechny ty rady josu krásné, ale já to prostě jako laik nepoznám. Nedávno jsem posílal dotaz, jestli existují profesionální služby v oblasti vyhledání a výběru ojetin. Raději zaplatím 5000 za kladné doporučení, než bych to auto sám prohlížel - stejně tomu prd rozumím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 11:21, RE: bez předmětu
Riccardo napsal:
No dobře, všechny ty rady josu krásné, ale já to prostě jako laik nepoznám. Nedávno jsem posílal dotaz, jestli existují profesionální služby v oblasti vyhledání a výběru ojetin. Raději zaplatím 5000 za kladné doporučení, než bych to auto sám prohlížel - stejně tomu prd rozumím.
Pokud si člověk není jistý, je lepší kupovat u orig. dovozců. Vozidlo je vždy trochu dražší, ale za ten klid to stojí. Sice i tak může člověk narazit na již bourané vozidlo, v každém případě by mělo být kvalitně opravené.
Pokud člověk kupuje v bazaru, měl by mít možnost zajet s vozidlem na prohlídku do autoriz. servisu. Těch pár korun za prohlídku se vyplatí. Kdyby tuto prohlídku bazar odmítl umožnit, je jasné, že vůz není v úplném pořádku.
Když dávám prachy na stůl, budu já ten člověk, kdo si klade podmínky a požaduje záruku. Rozhodně se sebou nenechám orat !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 11:41, bazar
Kupoval jsem auto v bazaru na nove jsem totiz nemel. Co bazar to jiny prodavajici. V jednom jsem si prohlizel pekneho skoro noveho forda focuse ale prodavajici to byl masakr neochota sama o sobe. Kdyz jsm si predstavil ze bych mu tam mel nechat dost penez tak jsem se otocil na pate a ficel jinam. Bylo mi to trochu lito. Auto jsem koupil uplne jine a v jinem bazaru. Clovek ktery ke me prisel byl velmi prijemny. Rikal mi ze memam nic uspechal zajel semnou do autorizovaneho servisu na prohlidku jeste jsme se dohodli na lepsi cene protoze na prohlidce zjistily nejake opotrebene dily. S autem jsem zatim spokojen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 11:53, serviska u auta v cr prodaneho
koupil jsem ojetou mazdu se serviskou(najeto 115 tis.)a kdyz jsem pak jel do autoriz. servisu po zadani vin videli zaznam kdo auto vlastnil a co za servis na nem bylo - proste komplet historii.presne to sedelo se zaznamy v servisce- vymena rozvodu atd.Ale zaujalo me ze v samotny servisce byl vzdycky jen datum,ujety km a razitko + podpis.Nikde nebylo napsany co presne se delalo.Ale pro servis nebyl problem mi vytisknout znovu zakazku 2 roky dozadu abych videl co se presne na aute delalo.Musim rict ze jsem byl rad aspon mam klid a vim co bylo na aute udelano.
Mate nekdo podobne zkusenosti s jinymi znackymi?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 12:50, km
Měl bych dotaz ohledně stáčení km. Je tuto skutečnost vůbec možné odhalit např. diagnostikou? Co v příp. přehrání SW řídící jednotky? Po přečtení mnoha článků ohledně koupě ojetého vozu začínám propadat skepsi, že koupit auto s pravdivým stavem km je věcí opravdu velké náhody.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 12:57, RE: km
FSE napsal:
Měl bych dotaz ohledně stáčení km. Je tuto skutečnost vůbec možné odhalit např. diagnostikou? Co v příp. přehrání SW řídící jednotky? Po přečtení mnoha článků ohledně koupě ojetého vozu začínám propadat skepsi, že koupit auto s pravdivým stavem km je věcí opravdu velké náhody.
Slyšel jsem, že pokud se nevymění celý počítač, záznam se nechá najít i zpětně. Určitě to platí u některých Peugeotů - kamarád měl havárii, při které mu dali nový počítač a toto mu říkali.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 13:07, RE: km
FSE napsal:
Měl bych dotaz ohledně stáčení km. Je tuto skutečnost vůbec možné odhalit např. diagnostikou? Co v příp. přehrání SW řídící jednotky? Po přečtení mnoha článků ohledně koupě ojetého vozu začínám propadat skepsi, že koupit auto s pravdivým stavem km je věcí opravdu velké náhody.
Z motoru se da vytáhnout poze počet ujetých hodin (myslím moto hodiny), ale ty Vám neřeknou kolik to má km, ale můžete si obecně spočítat, podle toho kolik najedete za jednu hodinu km, takže je jasné, že nějaký malí vůz bude jezdit převážně ve městě - tedy menší km, než luxusní limuzína, která si to nejčastěji posviští na dálnici, ale přesně to vědět nebudete. Víc toho podle mě poznáte důkladnou prohlídkou.
Co se týká těch "renomovaných bazarů", tak často stačí přijít do bazaru a podívat se obecně na auta, pokud to bude samá šunka, tak si můžeme udělat hned představu, protože ti bazaristi, kteří nechtějí mít problémy vůbec totální shity neberou, neboť si nechcou zkazit jméno, takto to aspoň funguje u mě v okolí. Co se týká prověření původu a poskytnutí leasingu, tak to dnes dělají všichni, co znám. Určitě by jsem ale souhlasil s tím, že pokud vám nechce dovolit, aby jste prohlédli auto v servise, tak raději ruce pryč!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 13:09, RE: km
Falco napsal:
Z motoru se da vytáhnout poze počet ujetých hodin (myslím moto hodiny), ale ty Vám neřeknou kolik to má km, ale můžete si obecně spočítat, podle toho kolik najedete za jednu hodinu km, takže je jasné, že nějaký malí vůz bude jezdit převážně ve městě - tedy menší km, než luxusní limuzína, která si to nejčastěji posviští na dálnici, ale přesně to vědět nebudete. Víc toho podle mě poznáte důkladnou prohlídkou.
Co se týká těch "renomovaných bazarů", tak často stačí přijít do bazaru a podívat se obe...
Průměrná se jezdí kolem 60km/hodinu, pokud jezdíte obec/mimo obec zhruba stejnoměrně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 13:26, RE: serviska u auta v cr prodaneho
a napsal:
koupil jsem ojetou mazdu se serviskou(najeto 115 tis.)a kdyz jsem pak jel do autoriz. servisu po zadani vin videli zaznam kdo auto vlastnil a co za servis na nem bylo - proste komplet historii.presne to sedelo se zaznamy v servisce- vymena rozvodu atd.Ale zaujalo me ze v samotny servisce byl vzdycky jen datum,ujety km a razitko + podpis.Nikde nebylo napsany co presne se delalo.Ale pro servis nebyl problem mi vytisknout znovu zakazku 2 roky dozadu abych videl co se presne na aute delalo.Musim ric...
Ačkoliv si auta často opravuji sám, z časových důvodů svěřuji auto na větší "servisy" odborníkům. Naštěstí jsem ve svém okolí objevil servis, který opravuje obě mnou vlastněné značky - Škoda, Citroen a ačkoliv mám značkový servis Škoda přes ulici a přišel jsem o záruky mobility, koroze a pod.(stáří 2,5roku) , raději to auto vozím ca 15km do malého servisu se 4stáními, kde se mi pan majitel věnuje, vše mi vysvětlí, dá vybrat z různých řešení a pod.. Ale hlavně, auto má vedené ve své databázi a vždy si vyjede, co se s autem dělo a další práce vždy připisuje. Já zase k servisní knížce tyto výpisy+faktury přikládám a tím existuje dokonalý přehled. Skladuji též výpisy z STK (jsou tam i počty kilometrů) a když auto prodávám, vždy to kupujícímu nabízím. Docela mě pobavilo, že náš největší autobazar takové záznamy vůbec nezajímají, doslovně mi řekli, že je jím to úplně jedno a nového zákazníka nemusí zajímat, co se kdy opravovalo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 14:13, RE: bez předmětu
Riccardo napsal:
No dobře, všechny ty rady josu krásné, ale já to prostě jako laik nepoznám. Nedávno jsem posílal dotaz, jestli existují profesionální služby v oblasti vyhledání a výběru ojetin. Raději zaplatím 5000 za kladné doporučení, než bych to auto sám prohlížel - stejně tomu prd rozumím.
Asi tak :o) dneska se vsechny bazary tvářej jako profi, ale ja potrebuji eliminovat vsecky mozné poruhcy hned pri koupi...protoze snim potrebuji hned vyjet do zahranici a nerad bych nekde zustal hned viset.

Btw. nevite nekdo kolik stoji priblizne ta servisni prohlidka ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 15:36, bazary
Srpi napsal:
Asi tak :o) dneska se vsechny bazary tvářej jako profi, ale ja potrebuji eliminovat vsecky mozné poruhcy hned pri koupi...protoze snim potrebuji hned vyjet do zahranici a nerad bych nekde zustal hned viset.

Btw. nevite nekdo kolik stoji priblizne ta servisni prohlidka ?
Je třeba si uvědomit, že SHIT vozy dávají do bazaru lidi ... bazar si je sám nevyrobí. Prostě co tam lidi dají, to bazary nabízejí. A pokud se bazar chce vyhnout reklamacím a následným tahanicím, musí si každé vozidlo důkladně proklepnout. V opačném případě musí mít větší náklady než zisk !!! Jinak by vůz musel být nabízen hodně pod cenou, aby případného zájemce neodradila větší částka za nutné opravy (to by bazar musel uvést do smlouvy) !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 18:05, renomovaný bazar
Zakoupil jsem od autorizovaného prodejce VW ojety VW Golf IV v rámci programu auto plus. Vzhledově je auto excelentní, pravda o skutečném stavu? Přesně po půl roce (konec záruky) jsem do vozu nasypal takový ranec, že nyní jsem na hodnotě vozu nového! Ponaučení a závěr? Raději se "zabořit" na dlouhou dobu, ale do NOVÉHO vozu!!! Nový je prostě nový a ojetina zůstane jen ojetinou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 19:03, RE: bez předmětu
Riccardo napsal:
No dobře, všechny ty rady josu krásné, ale já to prostě jako laik nepoznám. Nedávno jsem posílal dotaz, jestli existují profesionální služby v oblasti vyhledání a výběru ojetin. Raději zaplatím 5000 za kladné doporučení, než bych to auto sám prohlížel - stejně tomu prd rozumím.
Já jsem se nevyjádřil přesně - mně nejde o prohlídku v autorizovaném servisu, protože s těma mám špatnou zkušenost. Mně jde o skutečného profíka, jako třeba je Martin vaculík, co tady píše recenze. Takový člověk přesně ví, jaké problémy u toho kterého modelu jsou a přesně ví, jak to má prohlídnout a vyzkoušet. Servisy jsou jenom vyměňovačí dílů pdle příručky, to pro mně není vhodný partner pro nákup ojetiny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.11.2006 21:01, RE: bez předmětu
Riccardo napsal:
Já jsem se nevyjádřil přesně - mně nejde o prohlídku v autorizovaném servisu, protože s těma mám špatnou zkušenost. Mně jde o skutečného profíka, jako třeba je Martin vaculík, co tady píše recenze. Takový člověk přesně ví, jaké problémy u toho kterého modelu jsou a přesně ví, jak to má prohlídnout a vyzkoušet. Servisy jsou jenom vyměňovačí dílů pdle příručky, to pro mně není vhodný partner pro nákup ojetiny.
A od koho si myslíte, že pan Vaculík bere informace, které věci se na autě častěji porouchvají. Myslíte si, že jsi půjčí auto a kompletně jej rozebere a pak zase dá dohromady. Dle mě bere informace od lidí ze servisů, kteří ty auta opravují. A vůbec by jsem se nedivil, kdyby třeba dřív dělal v servise.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 15:38, RE: renomovaný bazar
Paul napsal:
Zakoupil jsem od autorizovaného prodejce VW ojety VW Golf IV v rámci programu auto plus. Vzhledově je auto excelentní, pravda o skutečném stavu? Přesně po půl roce (konec záruky) jsem do vozu nasypal takový ranec, že nyní jsem na hodnotě vozu nového! Ponaučení a závěr? Raději se "zabořit" na dlouhou dobu, ale do NOVÉHO vozu!!! Nový je prostě nový a ojetina zůstane jen ojetinou.
Kupovat spotrebni zbozi na uver je velky ekonomicky nerozum. Obecne by si meli lide kupovat takove vozy na jake jim staci prijmy a ne resit 72 mesicni leasing a podobne zhuverilosti.
U auto-plus se delaji stejne podvody jako vsude jinde, nebot podvodu se zhusta zucastnuji i autorizovani dealeri. Koupit treba od dealera Skodovky auto se stocenym tachometrem neni nicim vyjimecnym. Navic autorizovany dealer muze i patricne "upravit" servisni knizku a servisni historii vozu. Tudiz vyhoda koupe ojetiny u autorizaku je veskrze zadna.
Vzpominam si jak se pred asi rokem probiral pripad, kdy manik dodal protiuctem svoji velmi zachovalou Octavii se 200.000km najeto autorizovanemu servisu jen proto, aby jsi za mesic nasel na vyzkouseno.cz jako "vyzkousenou" a najeto 120.000km. Bohuzel tyhle veci Skodovka vubec neresi a serioznost jejich prodejcu ji vubec nezajima.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.11.2006 08:12, RE: serviska u auta v cr prodaneho
a napsal:
koupil jsem ojetou mazdu se serviskou(najeto 115 tis.)a kdyz jsem pak jel do autoriz. servisu po zadani vin videli zaznam kdo auto vlastnil a co za servis na nem bylo - proste komplet historii.presne to sedelo se zaznamy v servisce- vymena rozvodu atd.Ale zaujalo me ze v samotny servisce byl vzdycky jen datum,ujety km a razitko + podpis.Nikde nebylo napsany co presne se delalo.Ale pro servis nebyl problem mi vytisknout znovu zakazku 2 roky dozadu abych videl co se presne na aute delalo.Musim ric...
Auto jsem koupil ojeté u dealera Ford.Bylo koupeno v ČR,1 majitel,garážované,mělo servisní knížku a k autu sem dostal všechny faktury,vše naprosto souhlasilo,potvrdilo to servisní středisko když vyjelo historii vozu.Měl jsem možnost si auto vyzkoušet a byl sem spokojen.Prodejce mě zaplatil ještě prohlídku vozu,já sem platil jen nové stěrače (ty staré byly už opotřebované ale ještě by pár měsíců vydržely).
S autem sem najezdil už 20.000 km bez jediné poruchy či problému.
Toho Focuse sem platil hotově a tím celá věc i přes zaplacení pojištění a povinného vyšla o hodně levněji.Přestože jsem z moravy,jel sem si pro auto až do Prahy a zatím toho nelituju.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.11.2006 20:44, cenová politika aut v ČR
Taky mám auto z bazaru, protože mi přijde nereálné si u nás vydělat na nové auto, pokud dělám při škole. Na plný úvazek by to asi byla jiná, ale i tak si myslím, že ceny aut u nás nejsou žádnou reflexí kupní síly. V České společnosti se v posledních letech rozmáhá trend "když na to nemám, tak si půjčím", což mi ale přijde jako dost negativní jev (obecně, ne jen na automobilovém trhu). V cenách aut jsme oproti západu ještě hodně pozadu. Měl jsem možnost navštívit USA a tam vypadá situace tak, že po silnicích nejezdí 15 let starý šrot jako u nás, ale auta do 3 let stáří a převážně vyšší střední třída. Těžko bych si představil, že by u nás někdy 70% populace mělo auta, jejichž kupní cena je v ČR od 600 000 výše. Vysokou cenu nových aut kopírují i ceny ojetin. Odborníci se shodují, že běžně používané auto za první tři roky ztratí polovinu své hodnoty. Jak je potom možné, že u nás v autobazarech vidím auta, která jsou třeba 5 let stará, mají najeto třeba 180 000 km a stojí 200 000, když nová měla cenu 400 000? To ani nemluvím o autech, která za pár šupů přivezou majitelé autobazarů z "vrakovišť" v Německu, případně udělají puzzle z více aut, napíšou žvásty typu "první majitel, skvělý stav" a na okno fixou napíšou 150 000 (při reálné ceně třeba kolem 60 000). Také by mě docela zajímalo, jestli vůbec někdy byla nějaká kontrola z ČOI nebo podobné instituce v autobazarech, myslím, že by objevili spoustu prohřešků a že ani ty "renomované" bazary ve spoustě případů nemají čisté svědomí. Nevím jak jinak než kontrolami a vysokými pokutami vymýtit běžnou praxi jako je stáčení tachometrů, změna registračních údajů vozidla atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.11.2006 23:14, RE: cenová politika aut v ČR
Maxx napsal:
Taky mám auto z bazaru, protože mi přijde nereálné si u nás vydělat na nové auto, pokud dělám při škole. Na plný úvazek by to asi byla jiná, ale i tak si myslím, že ceny aut u nás nejsou žádnou reflexí kupní síly. V České společnosti se v posledních letech rozmáhá trend "když na to nemám, tak si půjčím", což mi ale přijde jako dost negativní jev (obecně, ne jen na automobilovém trhu). V cenách aut jsme oproti západu ještě hodně pozadu. Měl jsem možnost navštívit USA a tam vypadá situace tak, že ...
No to mas pravdu...Ale ja zase ked sa pozriem z okna, vidim na svojom sidlisku preplnene parkoviska, kazdy ma v rodine pomaly aj 2 auta a ja musim vecer parkovavat na trave. (sice som z Nitry na zapade Slovenska, inde je to mozno biednejsie) Ked si budem najblizsie kupovat (ojazdene ) auto, tak si budem musiet pren zajst do Nemecka a kupit ho od sukromnej osoby a nie od tureckeho cigana, co ma odbre odr...Dost sa desím predstavy ze mi tu nejaky bazarista bude núkat nejaku "skladacku" co mu niekto za 5 korun opravil na kolene v garazi alebo nejaku staru hajtru so stocenym setkym moznym. Lebo ked budu v Nemecku trebarz 2 Focusy, jeden bude totalny shit za 4000 ojro a druhy schopny za 6000, co si myslite, ze bazarista prinesie? A da nanho cenu 240 000Sk...V biznise okolo aut sa pohybuje neuveritelne mnozstvo vselijakych curakov a fuserov a podobnej havede...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.11.2006 00:26, RE: cenová politika aut v ČR
A.K.Alex napsal:
No to mas pravdu...Ale ja zase ked sa pozriem z okna, vidim na svojom sidlisku preplnene parkoviska, kazdy ma v rodine pomaly aj 2 auta a ja musim vecer parkovavat na trave. (sice som z Nitry na zapade Slovenska, inde je to mozno biednejsie) Ked si budem najblizsie kupovat (ojazdene ) auto, tak si budem musiet pren zajst do Nemecka a kupit ho od sukromnej osoby a nie od tureckeho cigana, co ma odbre odr...Dost sa desím predstavy ze mi tu nejaky bazarista bude núkat nejaku "skladacku" co mu niekt...
Spousta těch lidí jsou opravdu gauneři. Setkal jsem se i s tím, že majitel jednoho autobazaru tvrdil, že přece na nějakém čísle motoru nezáleží, že to přivezl z Německa a že prý se tam žádná čísla neevidují atd. Prostě blábol na blábol (i kdyby to přivezl z Botswany, tak aby to u nás legálně přihlásil, musí projít evidenční prohlídkou), lidi jako on zaslouží flastr v nevyšší možné hodnotě a možná i delší pobyt na Pankráci, Borech apod. Nevim kolik tam takových aut měl, ale faktem je, že jedno takové puzzle ho vyjde na pár šupů, prodá ho za pořádný balík a na pěti lidech, kteří mu na to skočí si vydělá třeba půl mega. To je bohužel dobrý job . A neznám nikoho kdo by měl odvahu se s touhle sortou lidí pustit do vážnějšího sporu, takže jim to projde. Asi by bylo potřeba udělat pár změn v legislativě, zvýšit postihy a kontrolovat a kontrolovat.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.