0
zpět
 

diskuze k tématu: Na celoročních pneumatikách v zimě? Už ne…

kategorie zařazení tématu:
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 03.01.2019 09:23, Opravdu je to takový
problém, poslat mailem na úřad nebo policii přímo na místě v mobilu ukázat kdy jsem platil kartou za nákup pneumatik? V bankovní aplikaci hledání cca na 1 minutu....
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Čtvrtek 03.01.2019 10:41, RE: Opravdu je to takový
citace:
reakce na: Pavlik, 03.01.2019 09:23 (problém, poslat mailem na úřad ...)


Není náhodou každá pneumatika označena kódem,kde je zobrazen týden a rok výroby?
reagovat
Driver79
počet příspěvků130
datum registrace20.11.2014
Čtvrtek 03.01.2019 14:39, Reklama gumarenskeho prumyslu ?
Proč mi to jen přijde jako podprahové sdělení. Strach v každé větě.
Hlavně proboha ani na druhém autě nemít nic než opravdové zimáky. Jediná užitečná informace je snad jen to s vločkou a horským štítem. Koneckonců mohla si paní vzít primární rodinné vozidlo se správným obutím.

A jste si jita, že byste tu klouzačku na zimácích vyjela / sjela v pohodě ? Nekterá auta jsou prostě lehká a trakce na poháněné nápravě nemusí být dostatečná bez ohledu na zimní gumy.
reagovat
JARDA3
počet příspěvků89
datum registrace15.01.2010
Čtvrtek 03.01.2019 18:15, a pořád dokola
díky neustálému blábolení o zimních gumách to na našich silnicích vypadá.napadne trochu sněhu a auta jsou po příkopech.polovina lidí co jezdí po českých silnicích by vůbec neměla mít řidičák.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 04.01.2019 08:25, RE: a pořád dokola
citace:
reakce na: JARDA3, 03.01.2019 18:15 (díky neustálému blábolení o zi ...)


Přesně tak. 90% situací, které u nás nastanou v zimě, je sjízdná téměř bez potíží. Téměř - protože k tomu je potřeba použít mozek. Jenže používání mozku se stává nadbytečnou věcí, na silnicích to vypadá, jak to vypadá.
reagovat
TomášModry
počet příspěvků4
datum registrace05.11.2018
Úterý 22.01.2019 20:44, Pneumatiky
Já jsem o celoročních pneumatikách ještě neslyšel. Kupuji si letní a zimní pneumatiky z /smazáno admin/ a možná by nebylo špatné zkusit jednou koupit celoroční, abych nemusel mezi sebou gumy přezouvat a měl klid.
reagovat
gottak
počet příspěvků206
datum registrace10.06.2010
Středa 23.01.2019 07:22, RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: TomášModry, 22.01.2019 20:44 (Já jsem o celoročních pneumati ...)


Celoroční gumy jsou v zimě úplně nanic, na tom může jezdit jen sebevrah - taky jsem je před dávným časem chvíli měl a nikdy víc.....
Za sebe můžu doporučit na zimu pořádné kvalitní gumy, mám dobré zkušenosti s Continentalem, naopak Barum a podobné levné (Nokian, Kumho, Vredesten atd.) nedoporučuju - trakce, adheze, brzdná dráha opravdu špatná.
V podstatě na dobrých zimních gumách v 99 procentech případů v zimě jezdíš jak v létě na letních ))
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 23.01.2019 08:38, RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: gottak, 23.01.2019 07:22 (Celoroční gumy jsou v zimě úpl ...)


Nejlepší gumy na kterých jsem v zimě jezdil jsou Nokian WR D3. Tuhle informaci mám potvrzenou z fór a klubů značek Renault a Alfa Romeo.
Contiky jsem měl před nějakou dobou jako letní, nebyly špatný, ale rychle se sjely...
Btw. celoročky jsou asi určený pro někoho, kdo má malej nájezd a nemusí vyrážet za každýho počasí. Pro někoho kdo musí jezdit sníh nesníh, led neled opravdu určený nejsou...
reagovat
vavrisimo
počet příspěvků178
datum registrace03.07.2013
Středa 23.01.2019 10:37, RE: RE: RE: Pneumatiky
Přesně tak, znám lidi kteří nevyjedou z Hané jak je rok dlouhý a pokud se necpou do hor když je tam kalamita, tak jsou pro ně celoroční gumy úplně v pohodě. Já toho najezdím hodně po Jeseníkách a Beskydech a zimní Nokiany, stejně jako Klebery jsou dobrá volba pokud člověk hledá dobrý poměr cena/výkon.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 24.01.2019 16:55, RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: gottak, 23.01.2019 07:22 (Celoroční gumy jsou v zimě úpl ...)


Tak to s tebou hoodně nesouhlasím. Letos jsem dal na své 3tí auto v rodině celoročky klebry, jelikož se mi to fakt nechce furt přezouvat při nájezdu 5 tisíc ročně. Vybíral jsem hlavně podle vzorku a vybral jsem právě klebry, protože se nejvíc podobaly vychvalovaným michelinům croossclimate (navíc kleber patří michelinu). A světe div se - napadl sníh - u nás sněh a já to musel jít zkusit. jak na čerstvém, tak ujetém sněhu se guma chovala naprosto normálně jako zimní - sám jsem byl překvapený, Pokud bych do toho auta sedl a nevěděl, že je to celoročka, tak bych to nepoznal. Zatáčelo, brzdilo atd. Možná při výjezdu do extrémního kopce by asi problém nějaký nastal, ale zatím jsem nic nezpozoroval.
Další věc co píšeš - že by sis nekoupil gumy Vredestein, Kumho - tak to tě kamaráde uvedu v těžký omyl, Vredesteiny používám roky jak zimní tak letní a nikdy žádný problém. A stojí mnohem míň než contíky, gy atd. A ty Kumha taky nezatracuj, měl jsem zimní na 2 autech a ve sněhu to jelo jak pila a jedny mám ještě v garáži. Takže za mně se už nevyplatí přeplácet drahé gumy - ostatní to jsou schopni nabídnout za rozumnou cenu. A to jsem těch značkových gy, conti, dunlopů atd sjel dost na to, abych to mohl porovnat.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 25.01.2019 07:30, Využití celoročních pneu
V první řadě je třeba zvážit, co od pneumatik očekávám a zejména, jaké bude jejich využití. Dám příklad: u sležebáku, terý jezdí v režimu plný plyn-stop (tedy jak jezdí dnes každej cesťák, po novu dýler) s Oktávkou či pasátem, je asi dobré zvolit pneu letní a zimní v odpovídající kvalitě. Pak máme druhý případ - rodinnné ježdění na výlety, do práce a pod, kde nejezdím na časové limity 200 v městě a 300 z místa a nevyjíždím, když celá Evropa hlásí kalamitu v podobě půl metru sněhu a mrznoucího deště. Pak stačí slušné celoroční pneu. A jak to mám konkretně já? Na Subaru Outback mám už asi 4 roky celoroční Geolandary a nestalo se, že bych v Jeseníkách neprojel, nevyjel či nesjel po silnici tam, kam potřebuji a v mnoha případech mimo silnice (polní cesty a pod.) Naopak, na dalším autě (Infiniti, sice taky 4x4, ale s připojitelnou přední nápravou), používým Nokinay, protože pneu mají 225mm a auto je velké a težké. Tam už jsem sáhnul po dopbře hodnocených a výkonných zimních pneumatikách. Ale co používám nejvíce, je mozek. Přemýšlím, jak jet a zejména kam jet, když je prostě obtížná sjízdnost díky snhěu či náledí. A to se mi osvedčilo nejvíce. Celoroční pneumatiky vůbec nejsou špatná volba, ale nesmí se překročit jejich limity. Na zimní rally jsou prostě jiné pneumatiky.
reagovat
gottak
počet příspěvků206
datum registrace10.06.2010
Pátek 25.01.2019 08:14, RE: RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: driver111, 24.01.2019 16:55 (Tak to s tebou hoodně nesouhla ...)


Můžeš se mnou nesouhlasit, já Ti tvůj názor neberu, napsal jsem ze svých osobních zkušeností, a že jsem s pár desítkama aut už možná k milionu najezdil....
Pro člověka který najezdí klidně 30 tkm ročně, léto , zima, za každého počasí, ve sněhové kalamitě, hory, nehory, prostě mají kvalitní zimní gumy smysl. A ze své zkušenosti vím, jak obrovský rozdíl je jet na Barumkách nebo Conti/Michelin/Goodyear.
Je fakt, že v dnešní době Ti hodně pomůžou všelijaké ABS/ESP asistenti atd., takže v mezních situacích než třeba ty kola urveš, tak Tě z toho krásně dostanou....
Samozřejmě, je to i o cena/výkon a kdo si co může dovolit a vyplatí se mu, s tím souhlas.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 25.01.2019 15:05, RE: RE: RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: gottak, 25.01.2019 08:14 (Můžeš se mnou nesouhlasit, já ...)


Možná to blbě vvyznělo, nepřu se jestli jsou lepší zimní či celoroky, tam je to jasné, spíš jsem chtěl říct, že i ta celoročka můž překvapit a to také udělala. Každopádně na autech, které jezdí denně, mám pořádné zimní a za ta léta už jsem vystřízlivěl z prémiových značek a ty co jsem jmenoval tedy - kumho a vredestein mám fakt vyzkoušené na x autech a naprosto bezproblémové gumy s překvapiujícími jízdními vlastnostmi - tím chci říct, že se normálně dají porovnávat s prémií, ať už tomu někdo bude věřit nebo ne, pak třeba i hankook mám dobrou zkušenost a to samé s uniroyal. A jsem ten typ, který asistenty vypíná, takže chování auta zkouším při deaktivaci těchto nesmyslů. Za roky ježdění a hrubě přes mio když jsi to zmínil, tak jsem těch aut a pneu vyzkoušel mraky a mohl jsem si dovolit i laborovat s různými značkami pneu - vybíral jsem léta na firemní flotilu,známým atd. Takže ten vzorek a zkušenosti nejsou zanedbatelné. S čím souhlasím, je že barumky mi na auto nesmí. Ty jsem třeba dostal zimní předloni při koupi nového auta jako bonus do kufru a hned jsem je raději prodal. A to samé si myslím třeba o matadorech, ale co jsem v poslední době zaznamenal na forech tak nový sibir snow od matadoru je prý super guma, ale já tuhle značku zrovna nehodlám zkoušet

Každopádně je
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Sobota 26.01.2019 13:27, RE: RE: RE: RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: driver111, 25.01.2019 15:05 (Možná to blbě vvyznělo, nepřu ...)


Pod tohle se klidně také podepíšu. Sám mám na autech momentálně Continental Wintercontact TS 860, Wredestein Snowtrack 3 a Michelin Alpin 5. Rozdíly jsou v běžném provozu zanedbatelné a mnohem víc se na jízdním chování projevuje rozdílná šířka pneu u jednotlivých aut než vlastnosti konkrétního typu pneu. Sice je hezké mávat "kvalitní" značkou, ale mnohem důležitější je A) při jízdě přemýšlet, což 85% lidí neumí; B) zvážit, kde auto provozuji. Na Hané se stejně jako v Praze jezdí 99% zimního provozu na mokré silnici a jen 1% na sněhu. Proto je pro mě mnohem důležitější chování pneu na mokru. Pro toho kdo bydlí v horách je tebou zatracovaný Nokian ideální volba - na sněhu je bezkonkurenční. Konec konců je to severská značka....
Na ledě je podle mých zkušeností naprosto fuk co máš obuto, protože na ledu nedrží sebelepší pneumatika.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 28.01.2019 08:50, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: Pavlik, 26.01.2019 13:27 (Pod tohle se klidně také podep ...)


I u nokianů je třeba vybírat. Protože též vyrábí pneumatiky do mírných/teplejších podnebí... To je třeba případ mým Nokianů WR A4, které mě dneska (ten jeden den v roce, kdy v Brně sněží) fakt nepodržely a jen tak tak to dopadlo dobře...
Nicméně s tím výběrem to takhle bude asi u všech výrobců...
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Pondělí 28.01.2019 09:58, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: KoobaS, 28.01.2019 08:50 (I u nokianů je třeba vybírat. ...)


Tak to bude problém někde jinde.Bydlím v Jizerských horách ,kde sněhu bývá podstatně víc a delší dobu než v Brně.Takže zimní pneu jsou v těchto podmínkách nutnost.Mám s nokiany velmi dobré zkušenosti.Zrovna nyní mám na svém autě obuty A4 a jsem s nimi spokojený.Oproti pneu goodyear ultragrip se šípovým vzorkem ,které mám na služebním autě,nokiany drží lépe v zatáčkách,hůř jsou na tom pouze při rozjezdech.Při brzdění nepozoruji žádný rozdíl.Jak se auto chová při sněhové nadílce ovlivní na 75% řidič. Neznám vás,takže nevím jaké zkušenosti máte jízdou na sněhu,ale tady mívají největší problém se sněhem na silnici řidiči s registračními značkami krajů A a S
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 28.01.2019 10:35, RE:......
dnes jem ještě nevyjel do práce, protože je to u nás na zlínsku totálka, tak jem šel omést auta. A zase mi to nedalo a vzal jsem si auto s těma celoročkama klebrama a šel jezdit, fakt mě to furt překvapuje, jak se to chová jako zimní... Jinak mi v poslední době přijde, že čím víc asistentů auta mají, tím je na cestě víc kreténů co neumí jezdit. . Dřív byly ty zimy takové normálně, auta asistenty neměly a jezdilo se v pohodě - hold ti co si netroufli, zůstali doma a tím se to asi vselektovalo, teď každý má 3 milony asistentů a furt to stojí
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 28.01.2019 11:23, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: rejdic.25, 28.01.2019 09:58 (Tak to bude problém někde jind ...)


Musím uznat, že dneska to byla moje chyba a špatné vyhodnocení situace... Nicméně ráno byla na silnici břečka a vyjeté koleje. Musel jsem zadupnout brzdu když jsem měnil pruh a tedy jsem byl všema kolama v břečce. Dle GPS v kameře rychlost 44kmh. Musím uznat, že mě gumy a auto podržely v tom, že jsem mohl najet zpátky do svého pruhu a vyhnout se srážce. Brzdná dráha byla ale tragicky dlouhá... Předtím jsem na stejným autě měl nokiany WR D3 a ty byly na sněhu lepší... Obouvám 205/55 R16...
Ale jo, za nehody můžou řidiči, ne gumy, já měl dneska štěstí...
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Pondělí 28.01.2019 18:25, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pneumatiky
citace:
reakce na: KoobaS, 28.01.2019 11:23 (Musím uznat, že dneska to byla ...)


V břečce a na ledě nepomohou sebelepší zimáky.Břečka zalepí vzorek a auto se chová jak sáňky. Pak už pomohou akorát všichni svatý
reagovat
Subaru Sti
počet příspěvků1
datum registrace10.03.2018
Čtvrtek 15.07.2021 18:53, RE: a pořád dokola
citace:
reakce na: JARDA3, 03.01.2019 18:15 (díky neustálému blábolení o zi ...)
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.