0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Galaxy 1.9 TDI - jaký je stav po 220 tis.km?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 06:57, Úroveň
To tam fakt nic jinýho nemáte?
Zaujalo mě , že auto za prvních 10 let najezdilo prakticky stejé kilometry, jako za následující 4. Nemyslím si o tom nic, ale zaujalo mě to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 07:53, RE: Úroveň
David V napsal:
To tam fakt nic jinýho nemáte?
Zaujalo mě , že auto za prvních 10 let najezdilo prakticky stejé kilometry, jako za následující 4. Nemyslím si o tom nic, ale zaujalo mě to.
Předchozí auto jsem měl A6 3.0 TDI. Koupil jsem ji po paní z Německa s najetými 60 tkm po třech letech a pak jsem na ní najezdil dalších 60 za rok....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 08:45, RE: Úroveň
Michal napsal:
Předchozí auto jsem měl A6 3.0 TDI. Koupil jsem ji po paní z Německa s najetými 60 tkm po třech letech a pak jsem na ní najezdil dalších 60 za rok....
jenže to je jeden případ z tisíce. také mám obavy že až budu prodávat FXko tak nikdo nebude věřit že jsem s ním najezdil jen deset k. ročně. ale konkrétně Galaxe v naftě si nikdo nekupoval na cesty kolem komína.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 11:19, RE: Úroveň
tomaskrtek napsal:
jenže to je jeden případ z tisíce. také mám obavy že až budu prodávat FXko tak nikdo nebude věřit že jsem s ním najezdil jen deset k. ročně. ale konkrétně Galaxe v naftě si nikdo nekupoval na cesty kolem komína.
Tak například já jsem si jí koupil s 2,2tdci jako předváděčku a najedu max 20 ročně. Takže za 5-6 let bude mít kolem 100 najeto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 13:08, RE: Úroveň
Renda28 napsal:
Tak například já jsem si jí koupil s 2,2tdci jako předváděčku a najedu max 20 ročně. Takže za 5-6 let bude mít kolem 100 najeto.
... a určitě se dostane přes no name bazar k úplně neznámému člověku. Reálná příhoda ze života.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 13:31, RE: Úroveň
Pepe napsal:
... a určitě se dostane přes no name bazar k úplně neznámému člověku. Reálná příhoda ze života.
všechna auta přece nemusí mít nutně najeto 20-30tis ročně. Existují i auta, která mají reálně málo najeto. A poznat to na nich jde. Sestra kupříkladu před pár týdny koupila Focuse 2006 s 30tkm (což je 6tkm ročně!). Původně jsme tam jely a počítaly, že když bude mít do 100-120tkm, tak to berem. Byl jsem fakt překvapenej jak vypadal, ty km to má na 99%, vše tomu nasvědčuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 14:43, RE: Úroveň
Tomi napsal:
všechna auta přece nemusí mít nutně najeto 20-30tis ročně. Existují i auta, která mají reálně málo najeto. A poznat to na nich jde. Sestra kupříkladu před pár týdny koupila Focuse 2006 s 30tkm (což je 6tkm ročně!). Původně jsme tam jely a počítaly, že když bude mít do 100-120tkm, tak to berem. Byl jsem fakt překvapenej jak vypadal, ty km to má na 99%, vše tomu nasvědčuje.
Sorry, ale srovnávat Focuse (a nejlépe benzínového) s Galaxy ohledně nájezdu je jako srovnávat Airbuse s Cessnou, a libovat si, jak je ta Cessna zachovalá, a jak má málo nalítáno...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 15:05, RE: Úroveň
Pepe napsal:
Sorry, ale srovnávat Focuse (a nejlépe benzínového) s Galaxy ohledně nájezdu je jako srovnávat Airbuse s Cessnou, a libovat si, jak je ta Cessna zachovalá, a jak má málo nalítáno...
Proč si myslíš, že se s velkým krámem typu Galaxy musí najíždět hodně a Focusem málo? Galaxy může mít manželka co vozí 2-3 děti na kroužky, do školky a občas zajede na nákup. Přesně tak to mají sousedi (manželka Sharan, manžel Passat).<br>
V recenzi zaznělo že pokud chci naložit něco do kufru, tak se do auta vejde jen 5 lidí. Pokud naložím kufr Focusu kombi po střechu, tak jsem na tom docela podobně. Airbus vs. Cessna zas tak moc nesedí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 15:17, RE: Úroveň
Pepe napsal:
Sorry, ale srovnávat Focuse (a nejlépe benzínového) s Galaxy ohledně nájezdu je jako srovnávat Airbuse s Cessnou, a libovat si, jak je ta Cessna zachovalá, a jak má málo nalítáno...
Se vi, nekdo najede s Polem 30 tisic za rok a neni na tom nic divneho, a navic v benzinu :-]]]
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 15:59, RE: Úroveň
gottak napsal:
Se vi, nekdo najede s Polem 30 tisic za rok a neni na tom nic divneho, a navic v benzinu :-]]]
PEPE: to srovnání nemělo být konkrétně pro Focuse a Galaxy, ale obecně, že ne všechny auta mají prostě nutně po 5 letech cca 150tkm. Jednoduše i třeba A6 v naftě může být málo jetá, jak je výše, ikdyž bys u takového auta očekával běžně 30 a víc tkm ročně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 18:13, RE: Úroveň
Tomi napsal:
PEPE: to srovnání nemělo být konkrétně pro Focuse a Galaxy, ale obecně, že ne všechny auta mají prostě nutně po 5 letech cca 150tkm. Jednoduše i třeba A6 v naftě může být málo jetá, jak je výše, ikdyž bys u takového auta očekával běžně 30 a víc tkm ročně.
Já to nezpochybňuju. Manželka takové auto taky má - nižší střední, 1,6 benzín, kombi. 7 let, nájezd 67tkm, serviska, 1A stav. Ale přes bazar k cízímu se nedostane, za to dám ruku do ohně. Furt se mě někdo ze známejch ptá, kdy už ho prodám. Na poslední "inspekci" v aut. servisu se mě 2 zaměstnanci ptali, jestli ho neprodám, že by ho brali pro ... bůhví koho, nezájem.

A pro nevěřící Tomáše - na 1 auto velikosti Galaxy s naft. motorem s uvedeným nájezdem je jich cca 50, co mají 200 + po prvních 3 letech...

Že se takhle staré "zachovalé" auto dostane ze zahraničí "náhodou" až k nějakému Čecháčkovi, si může fakt myslet jen ten nejnaivnější Jarmil...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 19:00, RE: Úroveň
Pepe napsal:
Já to nezpochybňuju. Manželka takové auto taky má - nižší střední, 1,6 benzín, kombi. 7 let, nájezd 67tkm, serviska, 1A stav. Ale přes bazar k cízímu se nedostane, za to dám ruku do ohně. Furt se mě někdo ze známejch ptá, kdy už ho prodám. Na poslední "inspekci" v aut. servisu se mě 2 zaměstnanci ptali, jestli ho neprodám, že by ho brali pro ... bůhví koho, nezájem.

A pro nevěřící Tomáše - na 1 auto velikosti Galaxy s naft. motorem s uvedeným nájezdem je jich cca 50, co mají 200 + po prvních ...
no ty vole, to jsou zas rádoby chytrý teorie.
Se lidi podívejte do statistik kolik průměrně najede nějaký auto a pak o tom filozofujte. konkrétně průměr pro galaxy jě nějakých 20tis za rok, takže možný je všechno a rozhodně je blbost, že na jeden málo jetý jich je 50 s 200tis km za 3 roky - to by ten průměr nevycházel - jednoduchá matematika
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 19:46, díly podvozku
do těch tyček stabilizátoru a čepů je lepší místo stokorun investovat nějakej tisíc a koupit kvalitní díly.Pak to není třeba měnit každej rok...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 19:53, RE: Úroveň
jarmill napsal:
no ty vole, to jsou zas rádoby chytrý teorie.
Se lidi podívejte do statistik kolik průměrně najede nějaký auto a pak o tom filozofujte. konkrétně průměr pro galaxy jě nějakých 20tis za rok, takže možný je všechno a rozhodně je blbost, že na jeden málo jetý jich je 50 s 200tis km za 3 roky - to by ten průměr nevycházel - jednoduchá matematika
Mě připadne hodně naivní si myslet,že 14.letý galaxy v naftě má 240.tis,normální průměrné nestočené KM je tak o 200.tis více,zajímá mě kdy ta naivita ohledně Km u nás v čechách skončí!!!
připadne mě,že čím starší auto tím má méně Km,za 3-4 roky mají tak 100 až 150.tis a za 10.let mají stejně,zajímavé počty,asi samí staří doktoři!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 22:20, RE: Úroveň
dagošek napsal:
Mě připadne hodně naivní si myslet,že 14.letý galaxy v naftě má 240.tis,normální průměrné nestočené KM je tak o 200.tis více,zajímá mě kdy ta naivita ohledně Km u nás v čechách skončí!!!
připadne mě,že čím starší auto tím má méně Km,za 3-4 roky mají tak 100 až 150.tis a za 10.let mají stejně,zajímavé počty,asi samí staří doktoři!!!
Koukám pánové, že každý soudíme hlavně podle sebe a děláme z toho univerzální soudy BTW s Mazdou 6 jezdíme 9 tkm ročně. To je skandál co?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.03.2011 23:20, RE: Úroveň
Petr S napsal:
Koukám pánové, že každý soudíme hlavně podle sebe a děláme z toho univerzální soudy BTW s Mazdou 6 jezdíme 9 tkm ročně. To je skandál co?
Já jsem koupil 10 let starou BMW 540 se 150 000 km prodanou a serviskou v ČR a taky jsem měl pochybnosti ikdyž vypadala skvěle. V servisu, kde byla prodána a servisována mně technik řekl "nojo on pan Novák měl ještě 7 a X5, tak s tou 540 moc nejezdil".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.03.2011 06:43, RE: Úroveň
bobus napsal:
Já jsem koupil 10 let starou BMW 540 se 150 000 km prodanou a serviskou v ČR a taky jsem měl pochybnosti ikdyž vypadala skvěle. V servisu, kde byla prodána a servisována mně technik řekl "nojo on pan Novák měl ještě 7 a X5, tak s tou 540 moc nejezdil".
Průměr nájezdů a obezřetnost při koupi je jedna věc a v případě obezřetnosti i prozíravosti při koupi věc správná, ale nelze to paušalizovat. Točí mě když někdo automaticky od monitoru smázne pisatele že to prostě není možný že se zbláznil. Například otec koupil rok a půl starou 530Xd s necelými 90tisíci a po dalších dvou a půl letech jeho užívaní je nyní na tacho 125Tkm tzn. nájezd ani né 15/rok tedy absolutně mimo průměr této kategorie. Nechte si prosím tedy své úsudky pro sebe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.03.2011 08:53, RE: Úroveň
Renda28 napsal:
Průměr nájezdů a obezřetnost při koupi je jedna věc a v případě obezřetnosti i prozíravosti při koupi věc správná, ale nelze to paušalizovat. Točí mě když někdo automaticky od monitoru smázne pisatele že to prostě není možný že se zbláznil. Například otec koupil rok a půl starou 530Xd s necelými 90tisíci a po dalších dvou a půl letech jeho užívaní je nyní na tacho 125Tkm tzn. nájezd ani né 15/rok tedy absolutně mimo průměr této kategorie. Nechte si prosím tedy své úsudky pro sebe.
ale to co uvádíte jsou extrémy, já osobně byl svědkem dovozu dvouleté oktávky z rajchu, která měla 300tkm a po úpravě servisky a tacho se prodala se sedmdesáti, viděl jsem padělané servisky z Itálie, i s ofic razítky...nebuďte naivní, auto ktreré najede prokazatelně deset a méně tisíc km ročně se skutečně do běžného bazaru nedostane, natož aby tam čekalo na kupce z ulice.
ano, jsou taková auta, ale je to jedno ze sta, možná z tisíce jiných, které jsou jeté normálně. a pro nevěřící Tomáše, zkuste se podívat na německý spritmonitor, tam uvidíte kolik s jakým autem lidé průměrně najezdí za rok. a u galaxů je to 20+. já osobně radši koupím auto s 300tkm a prokazatelnou servisní historií vč. faktur než se 130ti nedoložitelnými ničím jiným než pochybnou serviskou. a dokud tohle lidi nepochopí, tak se bude stáčet, stáčet a stáčet.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.03.2011 08:54, RE: Úroveň
dagošek napsal:
Mě připadne hodně naivní si myslet,že 14.letý galaxy v naftě má 240.tis,normální průměrné nestočené KM je tak o 200.tis více,zajímá mě kdy ta naivita ohledně Km u nás v čechách skončí!!!
připadne mě,že čím starší auto tím má méně Km,za 3-4 roky mají tak 100 až 150.tis a za 10.let mají stejně,zajímavé počty,asi samí staří doktoři!!!
dagošku a nejsi náhodou naivní ty? myslet si, že 14 letý auto má běžně 440tis km?? 30tis ročně každý ze 14 let věku? proč jako?
možná tak první tři roky (a i tom můžem diskutovat), ale pak si takový auto koupí táta od čtyř dětí, co pracuje v místě bydliště a nebo dojíždí do práce třeba yarískem a na galaxy najede třeba 15tis ročně, no a máme tu 255tis km za 14 let - vidíš v tom problém?naivitu?
nehledě na to, že pro průměrného tátu od čtyř dětí, co má třeba ještě manželku na mateřské(asi neplatí celých 11 let) je vůbec problém uživit rodinu a k tomu ujet(zaplatit) 15tis km ročně. Takže vůbec není divný, že lidi ,kteří nemusí daným autem denně dojíždět do práce na něm najedou 10-12 tis km/rok
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.03.2011 13:51, RE: Úroveň
jarmill napsal:
dagošku a nejsi náhodou naivní ty? myslet si, že 14 letý auto má běžně 440tis km?? 30tis ročně každý ze 14 let věku? proč jako?
možná tak první tři roky (a i tom můžem diskutovat), ale pak si takový auto koupí táta od čtyř dětí, co pracuje v místě bydliště a nebo dojíždí do práce třeba yarískem a na galaxy najede třeba 15tis ročně, no a máme tu 255tis km za 14 let - vidíš v tom problém?naivitu?
nehledě na to, že pro průměrného tátu od čtyř dětí, co má třeba ještě manželku na mateřské(asi nepla...
Tak tak. Pokud má rodina 2 auta, manžel jezdí do 50 km denně, manželka najede po okolí s dětma do 30 km denně, plus se něco najede o víkendech a dovolených, tak není šance najet nijak moc. Leda prodat jedno auto. Každý se na to kouká podle sebe. Profi řidič co sedí 5-8h denně v autě si 10 tkm rok nedovede představit.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.