0
zpět
 

diskuze k tématu: Mercedes-Benz 124 po sedmnácti letech

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2012 12:24, RE: auto super, recenze dost slabá
tom W124 napsal:
Vlastním W124 už semd let.Je to sedan 230 E r.v. 1987.Naprostá spokojenost.Spolehlivé a nezničitelné auto.Za tu dobu jsem na něm měnil pouze výfuk,destičky a kosti na zadní nápravě.Náhradní díly jsou za velmi solidní ceny .Kupoval jsem ho ,když měl najeto 280 tis.Nyní jsem na 400 tis.a motor jde stále skvěle.Letos jsem mu nadělil nový celolak protože si ho už nechám.Byl jsem tím vozem tak nadšen,že jsem mu koupil ještě bráchu W 124 300 CE s automatem.Ten musel ale po roce z domu protože jsem dos...
Jenom upřesním že 12 ventil má 132kW (cca 180 koní) a 24v 162kW (218 koní)

Mám 300CE a taky absolutní spokojenost. Pár aut mám již za sebou a se starým mercedesem jsem kromě spotřeby spokojený.
Když si člověk odmyslí spotřebu, tak není důvod s ním nejet na dovolenou. Kufr to má jak kráva, zahrádka sem tam dá také dát :) Ale samozřejmě nevýhoda coupe.

Každpádně jsem zkoušel jak německé (opel, VW), tak anglické vozy (rover) a o auta se dost zajímám a překvapilo mě, jak je tenhle brouček z roku 1991 vybaven a hlavně že všechno funguje!

Samozřejmě na dlouhé cesty si raději vezmu 2007 octavii 1.9TDI, protože jedu za 5 litrů a to už je přeci jenom docela rozdíl, ale mnohem raději jezdím v tomhle dědečkovi :)

MB zdar :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.06.2012 12:30, RE: tak fajn.. a zejtra tady bude vychvalovat o sierru 86..
karlos napsal:
Je to hezký. Kdyby tuhle recenzi napsal někdo na oldtimer server, protože tohle auto tam bude za x let patřit, beru.
To že tohle napsal klouček +-20 ale vše omlouvá .. Já jedoucí v A8 nebo GS400 vidět za sebou rozdováděnou plechovku 20let starou s vyjeveným mladíčkem ubírám také plyn a nechávám jej předjet a volám dálniční policii ..
Tím nijak nechci snižovat auto, kvalitně udržovaného v bezchybném stavu bych si ho taky dovedl představit na letní lakýrování po krajině.. nikoli na denní práci n...
Musím říct, že co se týká technického stavu, tak starší auta na tom mohou být o dost líp než pár let stará auta.
Ale musím říct, že často ty vymlácený 3er vole f tuningu na pořádnejch hlínách a vzadu pořádnej pičo lauf voe, tak to je dost hrůza.
Když má ale někdo auto, které nejezdí v zímě, má nový podvozek, brzdy apod, tak proti tomu nic nemám.

Ale ani se svým MB v top stavu, podvozkem Sportline a 225 17" koly, novými brzdami atd, bych prostě nějel víc jak 180. Auto je sice zkontrolované a v super stavu, ale prostě je to dědeček a stát se může cokoliv a bezpečnost už taky asi nebude taková, jako u nových aut (pokud nejde o dovezený kousek slepený z 12 jiných aut)

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.06.2012 14:46, RE: tak fajn.. a zejtra tady bude vychvalovat o sierru 86..
Klíma napsal:
Musím říct, že co se týká technického stavu, tak starší auta na tom mohou být o dost líp než pár let stará auta.
Ale musím říct, že často ty vymlácený 3er vole f tuningu na pořádnejch hlínách a vzadu pořádnej pičo lauf voe, tak to je dost hrůza.
Když má ale někdo auto, které nejezdí v zímě, má nový podvozek, brzdy apod, tak proti tomu nic nemám.

Ale ani se svým MB v top stavu, podvozkem Sportline a 225 17" koly, novými brzdami atd, bych prostě nějel víc jak 180. Auto je sice zkontrolované a ...
no tak zkušený mercedesář kousek slepený z 12ti aut snad pozná. jinak na čelní náraz je toto vozidlo velmi odolné i oproti dnešním běžným vozům. a airbagy fungují i po těch letech, mám to vyzkoušené. pokud je vůz skutečně poctivě udržován (ne po česku měním olej = nadstandartní péče) tak se není čeho obávat a můžete jej prohánět jak se vám zlíbí
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.