0
zpět
 

diskuze k tématu: Nejvhodnější rodinný vůz do 250 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 07:40, NAč?
Na potřebujete všichni tak velká auta? Mám tři děcka a už 10let s nimi jezdím corsou, třídveřovou... Problémy prostorové mám leda když jedu na nákup s celou rodinou. Pobyt do 14 dnů běžýně naložím. Není rozumnějsí vyměnit manželku než auto?)) Pokud bych chtěl velké šel bych do Chraslera GV, 2,5CRD, ale nevím, jestli je spolehlivý...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 08:30, RE: NAč?
pepa napsal:
Na potřebujete všichni tak velká auta? Mám tři děcka a už 10let s nimi jezdím corsou, třídveřovou... Problémy prostorové mám leda když jedu na nákup s celou rodinou. Pobyt do 14 dnů běžýně naložím. Není rozumnějsí vyměnit manželku než auto?)) Pokud bych chtěl velké šel bych do Chraslera GV, 2,5CRD, ale nevím, jestli je spolehlivý...
Nazdar Pepa,
no ja este nemam auto, ale ked konecne bude, bude musiet byt velke. Jednoducho preto, lebo moje konicky zaberaju pocas presunu vela miesta. V aute budem prepravovat bicykel, ktory je pomerne drahy a na dlhe cesty ho davat na strechu dviha spotrebu a obmedzuje cestovnu rychlost. Kamarati, s ktorymi jazdim na bike maratony, pridu dvaja na felicii a ich dva biky poskladane v aute maju vacsiu hodnotu ako samotne auto, takze preto. V zime zase robim skialpinizmus, tam vystroj nebola o nic lacnejsia. Prevazat ju v aute ma opat rovnake vyhody ako v lete pri biku. No a letna dovolenka znamena pre mna presun komplet vystroje na horsky bike a vysokohorsku turistiku, takze take mensie stahovanie. Doteraz na to skvele sluzil Civic 5D, aj ked pri obsadeni tromi osobami boli biky samozrejme na streche a aj tak bolo auto uplne plne vystroje. Takto sme s nim presli 1000 km do Nemecka a rovnako spat.
Martin, moj horuci kandidat je Ford Mondeo kombi 2,0 TDDI. Velke, silne, s perfektnymi jazdnymi vlastnostami. Vnutorny priestor vzadu na sirku je obrovsky, je to jedno z mala plnohodnotnych patmiestnych limuzin. Aj ked bezpecnostne pasy budes musiet checknut sam. Za 250 Kc by si mohol dostat rocnik 2002. Spolahlive, nekradne sa ako VW, relativne lacny servis v CR.
Nie je o com...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 08:33, RE: NAč?
pepa napsal:
Na potřebujete všichni tak velká auta? Mám tři děcka a už 10let s nimi jezdím corsou, třídveřovou... Problémy prostorové mám leda když jedu na nákup s celou rodinou. Pobyt do 14 dnů běžýně naložím. Není rozumnějsí vyměnit manželku než auto?)) Pokud bych chtěl velké šel bych do Chraslera GV, 2,5CRD, ale nevím, jestli je spolehlivý...
Třeba proto, že mu záleží na dětech, až ho nějaký machr na silnici setřelí. Dětská autosedačka je prostě věc na které nemá smysl šetřit ! Ani se radši neptám jestli Vy používátewdětské autosedačky.....Ale je fakt, že je málo aut, kam se vejdou tři dětské sedačky vedle sebe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 08:53, RE: NAč?
milan napsal:
Třeba proto, že mu záleží na dětech, až ho nějaký machr na silnici setřelí. Dětská autosedačka je prostě věc na které nemá smysl šetřit ! Ani se radši neptám jestli Vy používátewdětské autosedačky.....Ale je fakt, že je málo aut, kam se vejdou tři dětské sedačky vedle sebe.
Do Chryslera bych nešel ani za nic,nespolehlivý,a když se něco posere což určitě jo tak se s toho zase poseres,pač se nedoplatíš
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 09:14, RE: NAč?
palo napsal:
Nazdar Pepa,
no ja este nemam auto, ale ked konecne bude, bude musiet byt velke. Jednoducho preto, lebo moje konicky zaberaju pocas presunu vela miesta. V aute budem prepravovat bicykel, ktory je pomerne drahy a na dlhe cesty ho davat na strechu dviha spotrebu a obmedzuje cestovnu rychlost. Kamarati, s ktorymi jazdim na bike maratony, pridu dvaja na felicii a ich dva biky poskladane v aute maju vacsiu hodnotu ako samotne auto, takze preto. V zime zase robim skialpinizmus, tam vystroj nebola o ni...
Nove Mondeo je urcite dobry typ. Je velke a vzadu ma vsechny pasy tribodove. Zalezi jenom na tom, jak moc velke mamuti sedacky pro decka chcete koupit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 10:01, Caravelle
Možná by nebylo od věci podívat se na nabídku dodávek ve verzích mikrobus. Například VW Transporter ve verzi Caravelle je určitě taky použitelný, o šířce nemluvě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 13:06, RE: Caravelle
Time4Tea napsal:
Možná by nebylo od věci podívat se na nabídku dodávek ve verzích mikrobus. Například VW Transporter ve verzi Caravelle je určitě taky použitelný, o šířce nemluvě.
Tak to je přesně můj sen. Tam se vleze vše a všichni pohodlně. Bohužel cena jako ojetiny je asi vysoká.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 15:16, RE: NAč? Právě kvůli těm dětem...
pepa napsal:
Na potřebujete všichni tak velká auta? Mám tři děcka a už 10let s nimi jezdím corsou, třídveřovou... Problémy prostorové mám leda když jedu na nákup s celou rodinou. Pobyt do 14 dnů běžýně naložím. Není rozumnějsí vyměnit manželku než auto?)) Pokud bych chtěl velké šel bych do Chraslera GV, 2,5CRD, ale nevím, jestli je spolehlivý...
Nač? Jednoduché. Mám také 3 děti, staré 3 roky a 2x2 roky (totiž dvojčata). Garantuji vám, že při podobném věkovém složení nenarvete dětské sedačky do ničeho jiného než MPV. Kdo má děti s větším věkovým odstupem od sebe, neví, o čem mluví (alespoň pro jedno už používá mnohem menší "podsedák"). Tolik na úvod. Autorovi bych jen doporučil, aby se zkusil podívat ve specializovaných obchodech po speciálních sedačkách, které se dají upnout na 2-bodobý pás. Nabídka je rok od roku lepší i v kategoriích "velkých sedaček" (vlastní zkušenost). Rada, použít MPV se 3 řadami sedadel je bohužel nepoužitelná. Čím víc dětí, tím víc zavazadel - a pak potřebujete právě velký kufr, ne ho mít zastavěný sedadly. Navíc je do 3. řady naprosto nemožný přístup. Kam se zvládne nasoukat dospělý, nenaložíte dítě. Bohužel, ani rada s dodávkou (Transporter apod.) situaci neřeší. Místa sice mnoho, ale špatný přístup do 2. řady kvůli dveřím jen na jedné straně. Nebo kolik znáte dodávek s dveřmi na obou stranách? O významu dětských sedaček netřeba mluvit. To cestování v corse 3D bych opravdu chtěl vidět. Musí to být utrpení pro všechny zúčastněné. Tolik zkušenosti otce rodiny. Jistě se najde ještě mnoho dalších, kteří jezdí v miniautech, ale ty nemá smysl přesvědčovat. Je to jako vykládat někomu, kdo rád rozkládá každý večer gauč v garsonce, že je lepší, pořídit si větší byt. Na Západě to dávno vědí a právě proto pro lidi s rodinami vyvinuli MPV. U nás si je vzhledem k finančním možnostem pořizují bohužel většinou spíše darebáci všeho druhu, než rodiny s dětmi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 16:09, RE: Caravelle
Time4Tea napsal:
Možná by nebylo od věci podívat se na nabídku dodávek ve verzích mikrobus. Například VW Transporter ve verzi Caravelle je určitě taky použitelný, o šířce nemluvě.
VW Transporter jsem nakonec do výběru nezařadil, jelikož ceny ojetin se stále nevejdou do finančního limitu a když ano, výběr není široký.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 18:22, RE: Caravelle
Petr - TipCars.com napsal:
VW Transporter jsem nakonec do výběru nezařadil, jelikož ceny ojetin se stále nevejdou do finančního limitu a když ano, výběr není široký.
Posledni verze opel omega ma i ve verzi kombi uprostred vzadu plnohodnotny tribodovy pas, je to sice velke auto (neexistuje vetsi klasicky kombik) a asi vyhovujici i v dane cenove relaci, ale chtelo by to zkusit, zda se tam vejdou 3 sedacky vedle sebe v nejakym bazaru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 21:10, RE: Caravelle
vrgada napsal:
Posledni verze opel omega ma i ve verzi kombi uprostred vzadu plnohodnotny tribodovy pas, je to sice velke auto (neexistuje vetsi klasicky kombik) a asi vyhovujici i v dane cenove relaci, ale chtelo by to zkusit, zda se tam vejdou 3 sedacky vedle sebe v nejakym bazaru.
Těžko říct, zda se 3 autosedačky vedle sebe vejdou. Omega je široká 1786 mm a čistý vnitřní prostor činí 1510 mm, což není špatná hodnota.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 21:51, RE: NAč?
dektr1 napsal:
Do Chryslera bych nešel ani za nic,nespolehlivý,a když se něco posere což určitě jo tak se s toho zase poseres,pač se nedoplatíš
Aaa, zase jeden mytus - jezdim na "cistokrevnych amerikach" uz radu let a nejsou ani nespolehlive, ani draze provozovane (pomineme otazku nepovedeneho dieselu, ktery do spravne ameriky proste nepatri!). S benzinovym osmivalcem jezdim pri rozumne jizde nekde lehce nad deset litru a co se tyce servisu a nahradnich dilu, je levnejsi nez u vetsiny evropskych vozu, jenom se nesmi jezdit do tzv. servisu, ktery tvrdi, ze se vse musi vymenovat cele a nic se neopravuje... Jinak k tematu bych doporucil treba VW Caravelle, ktera muze mit vybavu na urovni limuziny a na zakazku posuvne dvere na obou stranach (vezl jsem se takovou v Nemecku) a pokud je jeste navic Syncro, neni ani v zime co resit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.02.2006 00:50, Můj průzkum
Taky mám 3 malé děti a hledám auto, kam by se vešly 3 autosedačky vedle sebe. Zjistil jsem, že MPV/VAN vozy (Mazda MPV, Alhambra, Galaxy, Sharan, Peugeot 806/807, Espace, C8) jsou pro 3 dětské sedačky v jedné řadě sice optimální, ale ne do roku výroby 2002 - ty mají totiž prostřední pás jen 2-bodový. Teprve od r. 2003 jsou už prostřední sedadla vybavená 3-bodovým pásem, ovšem cena ojetin začíná na cca 400tKč
Další možnost jsou kombíky. Jako ojetinu do cca 300tKč pro 3 sedačky po 45cm na šířku jsem našel Toyotu Avensis r.v.2002 (od madla k madlu 135cm), Citroen C5 r.v.2002 (138cm !) a možná Opel Omegu (neměřil jsem). Např. Mondeo má jen 132cm mezi madly. A přes 400tKč Mazda 6 (136cm) nebo nová auta se 3 samostatnými sedadly, např. Xsara Picasso nebo Peugeot Partner, kde se cena přehoupne přes 400tKč při slevě 150tKč do konce února.
Tímto výčtem naprosto nechci doplňovat odpověď Petra Šikla (vždyť otázka zněla do 250tKč), jen uvádím moje poznatky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.02.2006 01:09,
a co treba zafira nebo multipla?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.02.2006 10:59, RE: bez předmětu
anonym napsal:
a co treba zafira nebo multipla?
U Multiply by se to dalo řešit tak, že by jedna sedačka byla vpředu uprostřed a dvě vzadu vedle sebe, díky čemuž by se dala vyndat třetí zadní (neobsazená) sedačka a vzniklo by místo na bagáž... V šestimístné konfiguraci má Multipla poměrně malý zavazadlový prostor...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.02.2006 12:12, RE: NAč?
pepa napsal:
Na potřebujete všichni tak velká auta? Mám tři děcka a už 10let s nimi jezdím corsou, třídveřovou... Problémy prostorové mám leda když jedu na nákup s celou rodinou. Pobyt do 14 dnů běžýně naložím. Není rozumnějsí vyměnit manželku než auto?)) Pokud bych chtěl velké šel bych do Chraslera GV, 2,5CRD, ale nevím, jestli je spolehlivý...
To je nějaký nový vtip o Somálcích, nebo zase provokace? Asi my ostatní jsme strašně nároční, že chceme alespoň velké kombíky, děti máme rozmazlený, protože jim s sebou vozíme kočárky a manželky - to jsou fůrie, kterejm kupujem auta, aby s námi byly. Osobně jsem manželce koupil Peugeot 307 break a když naložíme obě děti (0,5 a 2 roky), včetně hlubokého a sportovního kočárku, pár tašek na chalupu - MPV by se najednou hodilo víc! S corsou bych manželku a děti neposlal ani pro svačinu, už proto, že se jich nechci zbavit. P.S. Na těch 14 dní - to ale musí být pořádný přívěs...a děti jedou vedle na kole...a Vaší manželku radši vidět nechci...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.02.2006 23:29, RE: NAč?
Pepe napsal:
To je nějaký nový vtip o Somálcích, nebo zase provokace? Asi my ostatní jsme strašně nároční, že chceme alespoň velké kombíky, děti máme rozmazlený, protože jim s sebou vozíme kočárky a manželky - to jsou fůrie, kterejm kupujem auta, aby s námi byly. Osobně jsem manželce koupil Peugeot 307 break a když naložíme obě děti (0,5 a 2 roky), včetně hlubokého a sportovního kočárku, pár tašek na chalupu - MPV by se najednou hodilo víc! S corsou bych manželku a děti neposlal ani pro svačinu, už proto, ...
Polovina lidí na zemi nemá co jíst a člověk, co má všeho nadbytek, si z nich dělá srandu. Nestydíte se? Jsem celkem rád, že jsem vám šlápl na kuří oko. Konzumujete více než je nutno, Pepe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.02.2006 12:32, RE: NAč?
pepa napsal:
Polovina lidí na zemi nemá co jíst a člověk, co má všeho nadbytek, si z nich dělá srandu. Nestydíte se? Jsem celkem rád, že jsem vám šlápl na kuří oko. Konzumujete více než je nutno, Pepe.
Proč teda neprodáte corsu a nevěnujete peníze na charitu, když vám tak záleží na lidech celého světa? Přece nepotřebujete corsu, stačí vám škoda 120 za 5 tisíc nebo ještě lépe co jezdit na kole? Mimochodem jestli máte 3 děti tak asi nepoužíváte autosedačky že? Nezdá se vám to trochu hazardní?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.02.2006 17:00, RE: NAč?
Jirka napsal:
Proč teda neprodáte corsu a nevěnujete peníze na charitu, když vám tak záleží na lidech celého světa? Přece nepotřebujete corsu, stačí vám škoda 120 za 5 tisíc nebo ještě lépe co jezdit na kole? Mimochodem jestli máte 3 děti tak asi nepoužíváte autosedačky že? Nezdá se vám to trochu hazardní?
Dva sedí na malém bobku a jsou připnuti standardními pásy, uprostřed je nejstarší a má bohužel jen pás bederní. Jakákoli sedačka na tomto místě ztrácí smysl... K tomu dalšímu nevím, jestli má význam se vyjadřovat. Nicméně. Vám nezáleží na lidech? Charita? To ne, já jim jsem užitečnější se svou corsou. Škoda 120 by byl krok zpět - neekologické, nebezpečné... Kolo, ano, ale jezdit s dětmi na kole po silnici, to je příliš velký hazard... sám, určitě ano. Co teď Jirko? Ještě něco? Vám jsem taky šlápl na kuří oko? Vy si taky rád děláte srandu z těch slabších?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.02.2006 23:07, rodinný vůz
Pane Šikl,
do výběru jste vůbec nezařadil kategorii menších MPV typu Renault Scénic, Citroen Picasso, Opel Zafira apod. Znamená to že do těchto aut se tři dětské sedačky nevejdou? Přitom cenově by to do 250 tKč určitě vyšlo.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.