0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda 626 1.8i po 128000km

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 15.05.2006 13:37, Mazda 626
Co se týče motoru, domnívám se, že hydraulická zvedátka již tento novější typ Mazdy neměl. Myslím, že tato Mazda má podložky. Jinak já mám straší typ GE. Jsem s ním plně spokojen. Nízká spotřeba, slušný výkon a pohodlná jízda. Ceny náhradních dílů z druhovýroby jsou celkem levné. Jediný problém občas dělá zatuhlá roční brzda u zadních kotoučů, kdy se po povolení nevrátí a poté při jízdě přibrzdˇuje. Rovněž účinnost ruční brzdy není moc dobrá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 15.05.2006 13:41, Mazda 626
Ještě se domnívám, že Mazda na fotkách má najeto tak 250 000 km a ne 125 000.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 15.05.2006 20:20, RE: Mazda 626
PV napsal:
Ještě se domnívám, že Mazda na fotkách má najeto tak 250 000 km a ne 125 000.
Keď ne viac ako tych 250 000. Stačí sa pozrieť na pedale, sedadlo, motor a hneď je jasnné že 200 000 ma už dávno za sebou. S tým stáčaním rýchlomerov je to už fakt sila. Predajcovia nepoznajú mieru kurňa!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 15.05.2006 21:39, RE: Mazda 626
Kolega zo Slovenska napsal:
Keď ne viac ako tych 250 000. Stačí sa pozrieť na pedale, sedadlo, motor a hneď je jasnné že 200 000 ma už dávno za sebou. S tým stáčaním rýchlomerov je to už fakt sila. Predajcovia nepoznajú mieru kurňa!
Přemýšlím o koupi M 626 a tak jsem byl potěšen, když jsem viděl titulek Mazda 626. Po přečtení ale nevím více nežli se dá říci o ojetém autě všeobecně a dále že to auto má ve skutečnosti najeto více nežli udává tacho. Sleduji nabídku těchto aut už pár měsíců a často se musím smát počtu deklarovaných kilometrů. Nové auto za cenu přes půl mega si nekupuje nějakej strejda, který v něm bude jezdit na nedělní výlety, ale obvykle podnikatel, který najezdí hodně přes 20 tis ročně. Za 8 let používání musí být 160 tis minimum. Na druhou stranu mnohá auta mají servisní knížku, která by měla něco o autě vypovídat. Tedy pokud to není story napsaná během jednoho nedělního odpoledne za pomoci něčího známého v autosalonu. Záznam o provedených opravách ve značkovém servisu by ale měl být zapsán také někde v databázi Mazdy, kam by mělo být možné nahlédnout u všech značkových servisů. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Případně typ na servis ,který by byl schopen třeba i za úplatu informace poskytnout?
Více častější nežli benzínová 1,8 je benzínový dvoulitr. Můžete někdo napsat vaše zkušenosti? Všichni ho docela chválí a spotřeba údajně kolem 7-8 průměr. 626ky mají většiou velice slušnou výbavu a přitom se jejich cela pohybuje mezi 100- 150 tis. Když to porovnám s cenami Octávie, která je navíc o třídu níže, tak na mě působí jako velice dobré auto za dobrou cenu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 15.05.2006 21:59, RE: Mazda 626
Petr napsal:
Přemýšlím o koupi M 626 a tak jsem byl potěšen, když jsem viděl titulek Mazda 626. Po přečtení ale nevím více nežli se dá říci o ojetém autě všeobecně a dále že to auto má ve skutečnosti najeto více nežli udává tacho. Sleduji nabídku těchto aut už pár měsíců a často se musím smát počtu deklarovaných kilometrů. Nové auto za cenu přes půl mega si nekupuje nějakej strejda, který v něm bude jezdit na nedělní výlety, ale obvykle podnikatel, který najezdí hodně přes 20 tis ročně. Za 8 let používání mu...
Veobecne Mazdy patří mezi spolehlivé vozy, dále vzhledem k solidnímu zastoupení u nás je jich spousta se servisní dokumentací, např Autopoint na Spořilově v Praze vykupuje Mazdy,které jsou dávány na protiúčet,takže tam je skoro jistota najetých km, na záznam určitě lze nahlédnout u prodejce AutoPalace. Doma jsme meli předchozí generaci Mazdy 626, motor 2,0, byla koupena nova v CR, za 10let najela 250tis km, žádný problém mimo zatuhlé ruční brzdy, stabilizátorů na zadnní nápravě. Pokud má auto dokumentaci, tak není problém se obávat většího počtu najetých km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.05.2006 07:57, RE: Mazda 626
Vojtech napsal:
Veobecne Mazdy patří mezi spolehlivé vozy, dále vzhledem k solidnímu zastoupení u nás je jich spousta se servisní dokumentací, např Autopoint na Spořilově v Praze vykupuje Mazdy,které jsou dávány na protiúčet,takže tam je skoro jistota najetých km, na záznam určitě lze nahlédnout u prodejce AutoPalace. Doma jsme meli předchozí generaci Mazdy 626, motor 2,0, byla koupena nova v CR, za 10let najela 250tis km, žádný problém mimo zatuhlé ruční brzdy, stabilizátorů na zadnní nápravě. Pokud má auto do...
Mazdy jsou spolehlivé a celekem prostorné. Díly, které odcházení, tyčky stabilizátorů stojí pár stovek a trochu šikovný člověk si je dokáže vyměnit sám. K zatuhávajícím ručním brzdám u zadních kotoučů doporučuji tak každého půl roku prostříknou kloub raménka táhla u brzdy olejem, používám WD 40. Ruční brzdu také často používat, aby byla často v pohybu. Známý dělá v servisu Mazda a tam jezdí na servis 626, která má najeto přes 700 000 km a stále v pohodě jezdí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 17.05.2006 16:22, RE: Mazda 626
PV napsal:
Ještě se domnívám, že Mazda na fotkách má najeto tak 250 000 km a ne 125 000.
Taky si myslím.
Po 1. majiteli a bez servisky???
Mazdu 626 si nekupují lidi, kteří s ní nejzdili za 8 let jen 125tkm...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.01.2007 14:53, RE: Mazda 626
PV napsal:
Ještě se domnívám, že Mazda na fotkách má najeto tak 250 000 km a ne 125 000.
Ja bych teto mazde hadal min 250000. Kdyz ji srovnan s moji mazdou 626 2,0 z 94 ktera mela hodne pres 3000000, tak nevidim rozdil. takhle obrousene pedaly po 125000...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.01.2007 15:03, RE: Mazda 626
Michal napsal:
Ja bych teto mazde hadal min 250000. Kdyz ji srovnan s moji mazdou 626 2,0 z 94 ktera mela hodne pres 3000000, tak nevidim rozdil. takhle obrousene pedaly po 125000...
Taky jsem mel to stesti a jezdit s Mazdou 626. Auto melo najeto jak jsem psal pres 300tis km a krom tlumicu, jednoho loziska, zadnich ramen a kazdy rok promazani rucni brzdy se lil jen benzin a menil olej.opravdu i vyfuk byl puvodni. Nevim jestli jsem mel stesti ale prijde mi ze tohle moc aut neumi. Jeste k Hydrostellum ty se mi zanesly i pres pravidelne meneni oleje, malinko hlucnejsi ventilovej rozvod (kterej nemel zadnej vliv na funkci motoru) jsem mazdicce prominul.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.11.2007 07:37, RE: Mazda 626
Michal napsal:
Ja bych teto mazde hadal min 250000. Kdyz ji srovnan s moji mazdou 626 2,0 z 94 ktera mela hodne pres 3000000, tak nevidim rozdil. takhle obrousene pedaly po 125000...
přesně tak - má na první pohled natočený min 200.000
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.