0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW řady 3 nebo Mazdu 6?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, japonská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 06:40, rada
Tady by asi bylo nejvíc na místě zmínit částku kterou je Michal připravenej investovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 07:58, rada
No to tu máme zase rozptyl. To se snad ani nedá . A hlavně, souhlas s Valnohou, kolik na to???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 10:05, rada
Pane Michale POUZE BMW je Vás hodno a to model 33O i . Mazdu prosím přenechejte kolegům se šikmýma očima . S pozdravem .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 10:25, rada
určite M6. lepšia spoľahlivosť a taktiež praktickejšie auto. BMW sice jazdí super, ale M6 taktiež nie je na zahodenie. čo sa ale týka nákladov, japonec je japonec, proste vydrží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 11:12, rada
Pokud uvažuješ o naftě, tak bych věřil spíše BMW. A poukd to bude BMW v naftě, tak 330D. Přece se 30-40000 km ročně nechceš v autě trápit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 11:15, rada
Ja byt Vami, na trojku i 6 i M6 se pri tomto najezdu vykaslu. Sel bych po Honda Legend. Power of dreams.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 11:18, rada
2,0diesel od Mazdy je stejně kvalitní jako ten v BMW, navíc mi přišel mnohem tišší. A pokud jde o spolehlivost tak M6 poráží BMW 3 na kolena. Viz majitelé, dlouhodobé testy a statistiky. Jediná větší nevýhoda M6 je koroze,ale když se to udělá hned a než až se přihlásí, tak není co řešit. Určitě Mazdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 11:22, rada
záleží ne penězích,ale vzal bych Accorda 2,2ctdi. Má výrazně více chválený motor než BMW i Mazda. A spolehlivost?Stačí omrknout statistiky.
Je sice o něco dražší,ale v mnoha ohledech lepší volba, navíc pořád velmi moderní design.
Pokud nebudeou prachy na Accorda, šel bych do M6.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 11:44, rada
Přesně se debata strhla v to na co jsem narazil v prvním příspěvku. Není známá cena kterou chce Michal investovat. Pakli-že má peněz více a přemýšlí o BMW e90 ať už 320/325/330d zde se mazdá nechytá ani za kotníky.
Pokud je ovšem rozpočet nižší a jedná se o e46 pak si myslím že narazit na zachovalý kus rozumným nájezdem dá hodně zabrat a bude jedno jestli Magda nebo BMW, ale hlavně vybírat podle stavu výbavy atd.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 12:10, rada
Chválím tazatele za skromnost a dobrý vkus - máme cca 4 roky M6 2,3 a 330D, oba koupené jako ojetiny za 330 až 390 tisíc s deklarovaným nájezdem 60 až 90 tkm. Za tu dobu ujela M dalších 120 tkm a na opravách krom servisu stála 20 tKč a BMW ujel 65 tkm a na opravách stál 40 tKč, což 330D vyrovná o 2 litry nižší spotřebou. Obě auta mají trochu jiný charakter, ale obě patří ke špičce i ve spolehlivosti a obě je radost řídit. Tazateli bych doporučil, vzhledem k charakteru jízdy, čtyřválcové typy - třeba ty, které v testu AutoBildu absolvovaly 100.000 km zcela bez poruch - M6 1,8i nebo 320i.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 13:38, rada
Souhlas s Valnouhou.
Kdyby padl nějakej rok výroby nebo cena dalo by se radit. Jezdím v BMW sice starším,ale trochu se o značku zajímám.... pokud ojetý BMW tak nikdy NE v naftě!! To si pamatujte, mnohem výhodnější než nafta je benzín v kombinaci s plynem pokud máte nájezd 40t/rok a prostě chcete BMW. LPG systémy jsou v dnešní době tak propracovaný že se spolehlivosti bát nemusíte a dostanete záruku min. 2 roky. Pokud naftový motor tak jedině starý bezproblémový (2,5 td nebo 2,5 tds pravda nějak zázračně to nejede) - ano přesně ten co na něm praskají hlavy. V žádným případě bych nekoupil BMW s ojetým commonrailem!! Jo ono když to jede tak to je paráda což o to,ale když to nejede tak to je hodně drahý.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 17:21, rada
Přečetl jsem si prvních asi 6 reakcí a nestačil jsem se divit.Pracuji 10 let v autobazaru.Vlastnil jsem všechny zde uvedené vozy.Když mi někdo řekne že naftové BMW se ser.. tak o něm musím říct že je to jouda který ho nikdy neměl. Mám už třetí naftové BMW. První byla 46 kombi 330D měla najeto 186.000Km když jsem ho kupoval.To auto umělo jezdil kolem 6 nafty.Druhé bylo 46 kupé 330D 150Kw.Úžasný motor.Něměl jsem jediný problém.Spotřeba zhruba stejna jako u kombi.Teď mám 90 330D 170Kw r.v.2006 když jsem ho koupil mělo najeto 112000Km teď má 155000Km.Jen jsem vyměnil olej 2200Kč i s filtrem.Nemám nic proti Mazdě (měl jsem 2.0i r.v.2005 - nejede to a žere jako tank), souhlasím s 2.2Tdi Honda ( docela dobrý) ale tyhle tři auta nejdou porovnat.BMW je úplně někde jinde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 19:54, rada
nepřemýšlej a kup BMW s benzínem s vyšším obsahem - nebudeš litovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.01.2010 23:46, rada
Vždycky je to o tom, co od daného vozu očekáváš. Já jsem sice srdcem mazdař, několik let jsem dělal prodejce nových vozů v Mazdě, ale urřitě se BMW nestraním. Pokud Ti nezáleží tolik na vnitřním prostoru interieru a kufru, tak neuděláš s BMW chybu. Jízdní komfort je nepatrně lepší a hluk ve voze(havně od kol)není tak patrný jako u mazdy.
Ale co se týče spolehlivosti, potažmo nákladů na servis, stojí si mazda určitě lépe. Také je to celkově větší vůz, světším rovorem a vnitřním prostorem. Pokud sáhneš po benzínovém motoru od mazdy, vyber nejlépe 2,3i(i s ohledem na výbavu) a nebo pak 1,8i. Poku se mně týče, tak poslední z benzínových motorů 2,0i, bylo trošku zklamání. Není tak pružný jak by se od něj čekalo. Dieselovým motorem u mazdy nemáš už v dnešní době taky co pokazit. Je tichý a reaguje slušně. Další, co mluví pro mazdu, je fakt, že se japonské vozy u nás tolik nekradou. K přehledu ti poslouží jakákoli statistika odcizení vozů v ČR.
Závěr je asi takový, že pokud chceš závodit, silnější BMW 3 ti doporučí asi každý, ale na našich silnicích je se závoděním stejně konec. Takže pokud chceš být běžný uživatel, rozhodl bych se pro mazdu, jak už jsem několikrát učinil. A uplně na závěr, ať už se rozhodneš jakkoli, přeji ti hlavně hodně šťastně ujetých kilometrů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.01.2010 01:00, rada
330D kdo se nesvezl neuveri ze je to nafta, dokud se nepodiva na spotrebu. Dieslova M3
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.01.2010 10:13, rada
Mezi těmito auty bych vůbec neváhal jednoznačně BMW německá kvalita je německá kvalita!!a když to budeš v budoucnu prodávat tak bys za mazdu dostal pár korun oproti bavoráku takže jasná volba!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.01.2010 10:45, rada
Vem si 159 2,0 JTDm, nebudes vypadat jako dalsi ovce v rade, www.auto.cz a recenze tohohle auta. Je to lepsi volba nez obe auta co sisi prevybral.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.01.2010 14:27, rada
Souhlas s Markem Křížem z F.M.Michale,
když přijedeš někam s japoncem,budeš
vypadat jak nějaká sociálka...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.01.2010 17:17, rada
Neboj se. Jako sociálka v mazdě určitě vypadat nebudeš. Zajímalo by mě v čem se vozí ten, kdo tohle napsal...
Je nesmysl si vybírat auto podle toho, jak na tebe budou koukat ostatní. Myslím, že je tady konkrétních a užitečných rad dost. K té "sociálce", já mám zase zkušenost, že v ojetém BMW u nás ve městě jezdí samí komedianti a puberťáci, kterým nejde vůbec o kvalitu tohodle auta ale o to jak vypadají. A plně jim stačí kšiltovka a růženec na zrcátku. Nikdy bych ti proto ale BMW nevymlouval, Je to bezesporu dobré auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.01.2010 20:19, rada
...zatímco když přijedeš sedmičkou z roku 1996, každý hned pozná, že jsi baron - cikánský
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.