0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda 323

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 08:28, nafťák
To že holej diesel nemá akceleraci je snad jasný, a porovnávat s ním filcku MPI může jen trouba...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 10:49, pískání
Jestli ti při studeném motoru pískají rozvody, tak se na to rychle podívej. Mně to na jiném autě taky tak pískalo, říkal jsem si pohoda, asi nějaký klínový řemen a po dvou týdnech rána...... a oprava za 26000,- Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 10:51, RE: nafťák
Sunshine 29 napsal:
To že holej diesel nemá akceleraci je snad jasný, a porovnávat s ním filcku MPI může jen trouba...
A že si někdo koupí diesel pro svých 8tis km/rok a jezdí s ním závod o nejnižší spotřebu se spotřebou skoro stejnou jako s benzínovým autem nižší střední třídy v běžném provozu s lehkou nohou ... . (má spotřeba na dovolenou do Maďarska a zpět ve třech lidech a plným kufrem, světly a ca1/2 klima s Octávií Tour Combi - naj.17tis km, 1,6 75kw a průměrem 5,4 tam a 5,6 zpět v rámci rychlostních limitů - tedy pardon, po dálnici na tempomat jen 120, jedna trasa ca 600km)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 10:59, RE: nafťák
anonym napsal:
A že si někdo koupí diesel pro svých 8tis km/rok a jezdí s ním závod o nejnižší spotřebu se spotřebou skoro stejnou jako s benzínovým autem nižší střední třídy v běžném provozu s lehkou nohou ... . (má spotřeba na dovolenou do Maďarska a zpět ve třech lidech a plným kufrem, světly a ca1/2 klima s Octávií Tour Combi - naj.17tis km, 1,6 75kw a průměrem 5,4 tam a 5,6 zpět v rámci rychlostních limitů - tedy pardon, po dálnici na tempomat jen 120, jedna trasa ca 600km)
No zřejmě věříš pal. PC, kterej je u všech aut a spešl u octáv hodně optimistickej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 11:05, RE: nafťák
bestdrifter napsal:
No zřejmě věříš pal. PC, kterej je u všech aut a spešl u octáv hodně optimistickej.
Kazdopadne je blbost kupovat japonskyho naftaka. Ta 1,5 nebo 1,3 co se tam davala, by dosahla stejny spotreby pri jezdeni v rychlostnich limitech. No a pal. pocitaci bych nikdy moc neveril. Ono neni tezky spocitat si spotrbu bez nej...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 11:11, RE: nafťák
anonym napsal:
Kazdopadne je blbost kupovat japonskyho naftaka. Ta 1,5 nebo 1,3 co se tam davala, by dosahla stejny spotreby pri jezdeni v rychlostnich limitech. No a pal. pocitaci bych nikdy moc neveril. Ono neni tezky spocitat si spotrbu bez nej...
No osobně bych si nekoupil žádnýho atmosféráka. A jinak ti teda nežeru žes s 1,6 oktávou ve třech lidech s plnym kufrem a s klimou jel někam ven za 5-6l/100.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 11:27, spotřeba
bestdrifter napsal:
No osobně bych si nekoupil žádnýho atmosféráka. A jinak ti teda nežeru žes s 1,6 oktávou ve třech lidech s plnym kufrem a s klimou jel někam ven za 5-6l/100.
Tu spotřebu u octávky mohu potvrdit. Dá se toho docílit pouze při té velmi dlouhé trase a plynulé jízdě( třeba do chorvatska). Jinak je spotřeba okolo 7l.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 11:34, RE: spotřeba
davy napsal:
Tu spotřebu u octávky mohu potvrdit. Dá se toho docílit pouze při té velmi dlouhé trase a plynulé jízdě( třeba do chorvatska). Jinak je spotřeba okolo 7l.
Ten palubak tomu dost pomuze...ale s tym PC u oktavky je to tak hodnota z PC + 10%...hehe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 12:04, RE: spotřeba
jan napsal:
Ten palubak tomu dost pomuze...ale s tym PC u oktavky je to tak hodnota z PC + 10%...hehe
A jak si ty chytráku přišel na těch 10%?
My jsme zkoušli s kamarádem pc na fabii při cestě do CH (1200km) a hodnoty se téměř shodovali se spotřebou při přepočtu z natankovaného benzínu a ujetých km. hehe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 12:42, RE: nafťák
bestdrifter napsal:
No zřejmě věříš pal. PC, kterej je u všech aut a spešl u octáv hodně optimistickej.
NE! Měřeno podle plného tankování, počítač byl asi o 0,3L níže.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 13:05, RE: spotřeba
davy napsal:
Tu spotřebu u octávky mohu potvrdit. Dá se toho docílit pouze při té velmi dlouhé trase a plynulé jízdě( třeba do chorvatska). Jinak je spotřeba okolo 7l.
Mno já nevim, já mam 1,6 oktávu(služební - 74kw, r.v.2004) taky a pod 7 litrů jsem se ještě nidká nedostal a to opravdu nijak nedrtim, je fakt že někam k moři jsem s tim nejel a radši ani nepojedu. Moje 2,0 Primera mi žere to samý (do 8l/100km), ale když chci tak na to šlápnu a to auto jede, s oktávkou na to sice můžu šlápnout taky, ale jedinej efekt je, že to začne víc žrát.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 13:10, Spotřeba
Jinak k té spotřebě, já s tou Oct. dokážu jet i za 10L, to není vůbec problém. Jde jen o jízdní styl. Když jsem před dvěma týdny auto po zimě zprovoznil ( na zimu mám jiný vůz), tak jsem pedál plynu pěkně prošlapal, opojen zrychlením atd. Na prvních 100 km jsem měl spotřebu dle počítače - nyní píši s vědomím ev.odchylky počítače ca 9,5L. Jel jsem fakt jako prase a 150 do kopce plyn na podlaze nebyl problém. Další víkend jsem jel trasu ca 150km, tempo do 100km/h, okresky, kopec nahoru/dolů, prům. spotřeba dle poč. 6,2L. Ať někdo věří či ne, vše je odvislé jen od stylu jízdy, počasí, terénu , provozu a hlavně předvídavosti, abych nejel stylem brzda plyn. Ono je už celkem rozdíl, jestli jedete ustálenou rychlostí 90km/h nebo 100km/h. Schválně si to někdy vyzkoušejte.(samozřejmě ne na dálnici, myslím okresky). Dál je zajímavé pozorovat spotřebu když jedete s nebo bez tempomatu. Je to docela rozdíl.
Apropo, nechci se chlubit ale s TDI 66KW (neříkám, že je to nejlepší motor ap. - nechci otvírat tuto diskusi) jsem dokázal jezdit mezi 4,5 až 5,5L celkem běžně.
Omlouvám se, nechci ale nikoho poučovat, záleží na každého naturelu.
I když je mi "jen 32" let, fakt nemám potřebu závodit, přednější mi je, abych se vrátil zase ke svým dětem, když někam jedu.
PS: když jsem jednou musel jet na služebku (1000km) s Ren Safrane, myslím 2L benzín, který jezdil běžně v průměru za 12L, vyhrál jsem láhev, protože mi nikdo nechtěl věřit spotřebu ca 8,5L - dalo se to potom bezproblémů odečíst z lístků od tankování - recept- po dálnici v D jsem jel ca 130-140, u nás dle předpisů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 13:36, RE: Spotřeba
anonym napsal:
Jinak k té spotřebě, já s tou Oct. dokážu jet i za 10L, to není vůbec problém. Jde jen o jízdní styl. Když jsem před dvěma týdny auto po zimě zprovoznil ( na zimu mám jiný vůz), tak jsem pedál plynu pěkně prošlapal, opojen zrychlením atd. Na prvních 100 km jsem měl spotřebu dle počítače - nyní píši s vědomím ev.odchylky počítače ca 9,5L. Jel jsem fakt jako prase a 150 do kopce plyn na podlaze nebyl problém. Další víkend jsem jel trasu ca 150km, tempo do 100km/h, okresky, kopec nahoru/dolů, prům...
toto je diskuse k mazde 323 a ne o spotrebe ochcavky 1.6...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 13:53, RE: Spotřeba
Jack Harrer napsal:
toto je diskuse k mazde 323 a ne o spotrebe ochcavky 1.6...
To je pravda,

ale od majitelů 323 jsme se toho mnoho nedozvěděli, to ani nemluvím o katastrofě, která je napsaná autorem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 15:38, RE: Spotřeba
anonym napsal:
Jinak k té spotřebě, já s tou Oct. dokážu jet i za 10L, to není vůbec problém. Jde jen o jízdní styl. Když jsem před dvěma týdny auto po zimě zprovoznil ( na zimu mám jiný vůz), tak jsem pedál plynu pěkně prošlapal, opojen zrychlením atd. Na prvních 100 km jsem měl spotřebu dle počítače - nyní píši s vědomím ev.odchylky počítače ca 9,5L. Jel jsem fakt jako prase a 150 do kopce plyn na podlaze nebyl problém. Další víkend jsem jel trasu ca 150km, tempo do 100km/h, okresky, kopec nahoru/dolů, prům...
Pane vy musíte být solidní blb.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 20:12, RE: Spotřeba
anonym napsal:
Pane vy musíte být solidní blb.
Tak se nad tim usměj mysli si svý , ale nenadávej mu --nebo ty lidičky votrávíš a budeš číst jen líbivý články,který se budou tvářit chytře ale opak bude pravdou .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 28.04.2006 16:08, RE: Spotřeba
anonym napsal:
Pane vy musíte být solidní blb.
)))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 29.04.2006 08:11, Mazdička
Jste idioti je to diskuze k Mazdě a né k nějaké posrané Octávii.Ať majitel octávky řekene co za ní dal.Pak se má cenu bavit dál. Majitel rozebírá Mazdu, to auto je v jiné třídě. A teď k Mazdě, máme jí v rodině,ale myslím že má označení 323 P.Prosím uveďte mi co je správně.Jinak absolutní spokojenost¨.Táta ji vlastní 3 roky,najel 100000 km a zatím absolutně bez poruchy.Má 1,4 16v,žere 7 l. Trochu nesouhlasím s pánem a to jsou díly. Došlo ke kolizi,díly jsme sehnali za 3 dny a docela levně. Kapota 2500 Kč, světlo 2500 Kč,nárazník 1500 Kč.Tak to není tak špatný,ale musí se trochu shánět.Jinak se dá sehnat za dobrý peníz skoro vše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 10:09, rozvody
jestli jde hvídzdání od rozvodů - je to buď pryč vodicí kladka nebo přešponovaný řemen
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 18.03.2007 13:16, RE: Spotřeba
anonym napsal:
To je pravda,

ale od majitelů 323 jsme se toho mnoho nedozvěděli, to ani nemluvím o katastrofě, která je napsaná autorem.
Co je na tom tak katastrofického??
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.