0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda3 - s úsměvem kupředu

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 06:55,
Mám 3MPS ar.v. 2008 a jsem s Mazdou zatím veeelmi spokojen, skoro tak, jako s druhým autem, cože je Subaru. Japonci prostě umí a jsou jaksi srdci bližší, než němci či F.
V obou vozech je parádní poježdění. Osobně Mazdu 3 doporučuji, je to výborný nástroj pro denní ježdění.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 08:41, Spolehlivost
Mám M 3 r.v. 2004 a musím říci, že po stránce spolehlivosti je to nadprůměrné auto. Zatím mě nechala ve štychu jenom baterka, která mi klekla vloni právě na Štědrý večer. Jinak mě v hodnocení redaktora překvapilo, že dílenskému zpracování dal za 3. Já jsem s kvalitou zpracování spokojený. A taky se mi nechce věřit, že hodnota CO2 je pouze 55 g/km. Spíše by tam mělo být 155 g/km. Další velkou výhodou je, že M 3 jezdí u nás poměrně málo, takže je to neokoukaný auto a zájem zlodějů profíků je o tuto značku minimální.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 11:33, srovnání
v případě ČR jde o to,že se tohle auto bude srovnávat v testech s Octavií a tam se dá Octavii 1 za kufr, 1 za zpracování interiéru a lepší známka za nižší cenu. Takže vítězem bude Octavia a prodeje M3 budou opět nevýrazné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 11:56, Milan
pro Tipcars.com - protože jsem vášnivý fotograf, tak bych se zeptal kdo Vám fotí fotky a čím a několik dat k nějakým fotkám - fotografové pochopí, děkuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 12:23, RE: Milan
milan. napsal:
pro Tipcars.com - protože jsem vášnivý fotograf, tak bych se zeptal kdo Vám fotí fotky a čím a několik dat k nějakým fotkám - fotografové pochopí, děkuji.
Fotografie fotím sám, jelikož jsem také vášnivý fotograf Některé fotografie v pohybu fotí přítelkyně - slečna z fotek (Lexus). Použitá technika: Canon EOS 400D nebo Sony H50.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 12:30, RE: srovnání
Tomi napsal:
v případě ČR jde o to,že se tohle auto bude srovnávat v testech s Octavií a tam se dá Octavii 1 za kufr, 1 za zpracování interiéru a lepší známka za nižší cenu. Takže vítězem bude Octavia a prodeje M3 budou opět nevýrazné.
Máte pravdu, že Octavie v některých médií bezhlavně poráží konkurenty, zejména japonské vozy. My však nemáme zapotřebí nadržovat "rádoby" vlastenecké Octavii. V přímém srovnání Mazda vyniká rozhodně lepším podvozkem a pro mě zajímavějším vzhledem. Ten kdo vsází na zábavné jízdní vlastnosti s dostatkem komfortu, lehkost řízení a určitou originalitu, zajisté sáhne po trojce. Komu jde předěvším o velikost zavazadlového prostoru, usedlejší design, přeplňované motory a příplatkovou výbavu, sáhne po Octavii. Ono srovnávat tyto dva vozy moc nejde. Octavia svými rozměry přerůstá nižší střední třídu. Navíc většina Čechů si bohužel myslí, že Škoda vyjde vždy levněji, což není pravda. Bohužel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 12:46, RE: Milan
Petr - TipCars.com napsal:
Fotografie fotím sám, jelikož jsem také vášnivý fotograf Některé fotografie v pohybu fotí přítelkyně - slečna z fotek (Lexus). Použitá technika: Canon EOS 400D nebo Sony H50.
ještě bych se zeptal, jaké sklo jste použil na první fotku interiéru?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 12:51, RE: srovnání
Petr - TipCars.com napsal:
Máte pravdu, že Octavie v některých médií bezhlavně poráží konkurenty, zejména japonské vozy. My však nemáme zapotřebí nadržovat "rádoby" vlastenecké Octavii. V přímém srovnání Mazda vyniká rozhodně lepším podvozkem a pro mě zajímavějším vzhledem. Ten kdo vsází na zábavné jízdní vlastnosti s dostatkem komfortu, lehkost řízení a určitou originalitu, zajisté sáhne po trojce. Komu jde předěvším o velikost zavazadlového prostoru, usedlejší design, přeplňované motory a příplatkovou výbavu, sáhne po O...
souhlasím. Nejpravdivější věta je,že se Octavie nedá srovnávat s auty nižší střední třídy. Jedině díky tomu dopadá v testech "skvěle".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 23:34, RE: srovnání
Petr - TipCars.com napsal:
Máte pravdu, že Octavie v některých médií bezhlavně poráží konkurenty, zejména japonské vozy. My však nemáme zapotřebí nadržovat "rádoby" vlastenecké Octavii. V přímém srovnání Mazda vyniká rozhodně lepším podvozkem a pro mě zajímavějším vzhledem. Ten kdo vsází na zábavné jízdní vlastnosti s dostatkem komfortu, lehkost řízení a určitou originalitu, zajisté sáhne po trojce. Komu jde předěvším o velikost zavazadlového prostoru, usedlejší design, přeplňované motory a příplatkovou výbavu, sáhne po O...
"Navíc většina Čechů si bohužel myslí, že Škoda vyjde vždy levněji, což není pravda." - ja tady porad cetl ze Skoda je neskutecne predrazene auto, s cimz je vyse uvedene tvrzeni trochu v rozporu. Ze by si nekdo myslel ze Skoda vyjde vzdy levneji jsem jeste nikoho neslysel rikat. Zazity nazor spis je opacny, japonec a korejec jsou levna auta. Neni tomu tak. Bohuzel :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.09.2009 07:32, RE: srovnání
mikes napsal:
"Navíc většina Čechů si bohužel myslí, že Škoda vyjde vždy levněji, což není pravda." - ja tady porad cetl ze Skoda je neskutecne predrazene auto, s cimz je vyse uvedene tvrzeni trochu v rozporu. Ze by si nekdo myslel ze Skoda vyjde vzdy levneji jsem jeste nikoho neslysel rikat. Zazity nazor spis je opacny, japonec a korejec jsou levna auta. Neni tomu tak. Bohuzel :o)
Každý den se mě někdo ptá, jaké auto si má koupit, přičemž ve výběru téměř vždy figuruje Škoda, o které si většina kupujících myslí, že přijde na méně peněz než srovnatelný japonec, který navíc podle nich má nedostupné náhradní díly a předražený servis...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.09.2009 08:48, RE: srovnání
Petr - TipCars.com napsal:
Každý den se mě někdo ptá, jaké auto si má koupit, přičemž ve výběru téměř vždy figuruje Škoda, o které si většina kupujících myslí, že přijde na méně peněz než srovnatelný japonec, který navíc podle nich má nedostupné náhradní díly a předražený servis...
Ale odkud berou ti lidé (co se Vás ptají jaké koupit auto) názor na Škodu? Možná je to jakási setrvačnost, ale hlavně si to přečetli někde v odborném tisku či na netu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.09.2009 13:20, RE: srovnání
Petr - TipCars.com napsal:
Každý den se mě někdo ptá, jaké auto si má koupit, přičemž ve výběru téměř vždy figuruje Škoda, o které si většina kupujících myslí, že přijde na méně peněz než srovnatelný japonec, který navíc podle nich má nedostupné náhradní díly a předražený servis...
Hadat se s vami nebudu, asi mate jine zkusenosti nez ja - taky je otazka co mate na mysli tim "prijde na mene penez", jestli je tim myslena prodejni cena nebo i provozni naklady. S tim drazsim servisem to je ale dle meho pravda, alespon co jsem zaznamenal o Toyote a Mazde. Auta spolehliva, ale jak se objevi nejaky problem tak to je celkem drahe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.09.2009 14:03, RE: srovnání
mikes napsal:
Hadat se s vami nebudu, asi mate jine zkusenosti nez ja - taky je otazka co mate na mysli tim "prijde na mene penez", jestli je tim myslena prodejni cena nebo i provozni naklady. S tim drazsim servisem to je ale dle meho pravda, alespon co jsem zaznamenal o Toyote a Mazde. Auta spolehliva, ale jak se objevi nejaky problem tak to je celkem drahe.
Uvedete prosím nějaké konkrétní ceny a adresy servisů? Nebo to jako obvykle skončí jen u obecného tvrzení typu "jsem zaznamenal" apod?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.09.2009 17:05, Srovnání
mikes napsal:
Hadat se s vami nebudu, asi mate jine zkusenosti nez ja - taky je otazka co mate na mysli tim "prijde na mene penez", jestli je tim myslena prodejni cena nebo i provozni naklady. S tim drazsim servisem to je ale dle meho pravda, alespon co jsem zaznamenal o Toyote a Mazde. Auta spolehliva, ale jak se objevi nejaky problem tak to je celkem drahe.
Výměna rozvod. řemenu kladky a nějaký pružiny u Mazdy 3 v servisu Mazda 2800kč s fakturou.Tak si myslím,že celkem dobrý.Servisní prohlídka po 1. roce užívání u Oktávi2 7200kč a to samý u Meganu2 5300kč.Oktáva šla do světa.Mazda a Megane zůstal.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.09.2009 21:26, RE: Srovnání
Kobyla napsal:
Výměna rozvod. řemenu kladky a nějaký pružiny u Mazdy 3 v servisu Mazda 2800kč s fakturou.Tak si myslím,že celkem dobrý.Servisní prohlídka po 1. roce užívání u Oktávi2 7200kč a to samý u Meganu2 5300kč.Oktáva šla do světa.Mazda a Megane zůstal.
1. garanční kontrola Yarise 1,3 (r.v. 2008) v autorizovaném servisu v Praze 3200 kč s DPH a fakturou. Trochu mě ale zklamalo, že oficiálně uvádí pevnou cenu o 300 kč nižší. Nepřijde mi to úplně fér byť 300 kč rozdíl samozřejmě neřeším.

S Mazdou 6 mám jít na garančku ve 100tkm a tam se obávám, že to bude poněkud dražší. Nicméně třeba se Superbem bych taky čekal trochu vyšší cenu než na yarise...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.