0
zpět
 

diskuze k tématu: Fiat Stilo vs Mazda 3

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 11.06.2017 15:41, RE: Rozpočet
Fanda napsal:
Koukni se na forum majitelů Fiata Stilo a zjistíš,že elektriku řeší především.


Tak tos mě pobavil!!
Elektrika se sere u všech aut naprosto fatálně, protože se řeší na fórech všech značek !!! :D :D

na ten výplod o elektrice fiatu je třeba snad mozková dysfunkce (nemyslím to na nikoho osobně)
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Neděle 11.06.2017 15:53, RE: Rozpočet
Zvirak napsal:
Fanda napsal:
Koukni se na forum majitelů Fiata Stilo a zjistíš,že elektriku řeší především.
Tak tos mě pobavil!!Elektrika se sere u všech aut naprosto fatálně, protože se řeší na fórech všech značek !!! :D :Dna ten výplod o elektrice fiatu je třeba snad mozková dysfunkce (nemyslím to na nikoho osobně)


To víš, jak to není škodovka, tak se Fandovi nezavděčíš a ještě mohl přidat hlášku - auta od F nebrat, tím by to završil, on prostě jezdí škodovkou a nikdy nic jinýho si nekoupí, protože se na foru píše....
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 12.06.2017 05:46, RE: Rozpočet
driver111 napsal:
Zvirak napsal:
Fanda napsal:
Koukni se na forum majitelů Fiata Stilo a zjistíš,že elektriku řeší především.
Tak tos mě pobavil!!Elektrika se sere u všech aut naprosto fatálně, protože se řeší na fórech všech značek !!! :D :Dna ten výplod o elektrice fiatu je třeba snad mozková dysfunkce (nemyslím to na nikoho osobně)
To víš, jak to není škodovka, tak se Fandovi nezavděčíš a ještě mohl přidat hlášku - auta od F nebrat, tím by to završil, on prostě jezdí škodovkou a nikdy nic jinýho si nekoupí, protože se na foru píše....


Majitelé fabií asi totiž nikdy na fórech neřešili, že jim co 2 měsíce praskne žárovka v předních světlech. :D
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pondělí 12.06.2017 10:39, RE: Rozpočet
Giorgio napsal:
driver111 napsal:
Zvirak napsal:
Fanda napsal:
Koukni se na forum majitelů Fiata Stilo a zjistíš,že elektriku řeší především.
Tak tos mě pobavil!!Elektrika se sere u všech aut naprosto fatálně, protože se řeší na fórech všech značek !!! :D :Dna ten výplod o elektrice fiatu je třeba snad mozková dysfunkce (nemyslím to na nikoho osobně)
To víš, jak to není škodovka, tak se Fandovi nezavděčíš a ještě mohl přidat hlášku - auta od F nebrat, tím by to završil, on prostě jezdí škodovkou a nikdy nic jinýho si nekoupí, protože se na foru píše....
Majitelé fabií asi totiž nikdy na fórech neřešili, že jim co 2 měsíce praskne žárovka v předních světlech. :D


Oni ale majitelé Fiatu Stilo neřeší blbosti jako je žárovka,ale především řídící jednotku a věci s ní související. Často několik servisů,včetně značkových nevědí co s tím.Přečtěte si to. Stilo mi bylo vždy lhostejné,ale kdybych se sám nepřesvědčil co to dokáže,tak bych snad ani nevěřil,že je to možné.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pondělí 12.06.2017 10:41, RE: Rozpočet
driver111 napsal:
Zvirak napsal:
Fanda napsal:
Koukni se na forum majitelů Fiata Stilo a zjistíš,že elektriku řeší především.
Tak tos mě pobavil!!Elektrika se sere u všech aut naprosto fatálně, protože se řeší na fórech všech značek !!! :D :Dna ten výplod o elektrice fiatu je třeba snad mozková dysfunkce (nemyslím to na nikoho osobně)
To víš, jak to není škodovka, tak se Fandovi nezavděčíš a ještě mohl přidat hlášku - auta od F nebrat, tím by to završil, on prostě jezdí škodovkou a nikdy nic jinýho si nekoupí, protože se na foru píše....


pro mě za mě,ať si každý koupí co chce,vyvracet to nikomu nehodlám.Každého jeho věc co si koupí,co preferuje.
reagovat
Anet
počet příspěvků4
datum registrace09.06.2017
Pondělí 12.06.2017 13:16, Alfa Romeo 147
Tak Mazdu už jsem teda vyloučila. Stilo ještě zvažuji. Ale zajímalo by mě, co si myslíte o Alfě Romeo 147 1.6 Twin Spark?
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Pondělí 12.06.2017 14:03, RE: Alfa Romeo 147
Anet napsal:
Tak Mazdu už jsem teda vyloučila. Stilo ještě zvažuji. Ale zajímalo by mě, co si myslíte o Alfě Romeo 147 1.6 Twin Spark?


Trochu se obávám, že na Alfu je těch 50 taky málo. Já se teda vlezl, ALE auto má lehce pobouchaný předek a přední nárazník je stříbrný, i když zbytek auta je v šedé metle. Druhou věcí je interiér v červené kůži. To jsou věci, které dokážou spolehlivě odradit zájemce, kteří koukají i na jiné věci než technický stav mechaniky auta... Stilo bude co se týče servisu méně náročné. Představu o tom, kolik může Alfa stát najdeš výše... Pokud neznáš šikovného garážmechanika, částka za servis bude o dost vyšší...
Jinak, pokud budeš hledat Alfy, tak rok 2003+, v tomto roce už je vychytaná spousta menších či větších dětských nemocí tohoto modelu.
reagovat
Anet
počet příspěvků4
datum registrace09.06.2017
Pondělí 12.06.2017 21:28, Alfa Romeo 147
Já už si právě jednu Alfu vyhlídla. Má najeto 166 tisíc, rok 2004, 1.6 Twin Spark, červený interiér, je taky po mladý holce, tenhle týden bude mít novou stk, je vyměněný zadní ložisko pravého kola, nové brzdy a lanovody a do budoucna je prej potřeba vyměnit přední ramena, stojí 48, ale prej mi klidně sleví. Pak má tu klasickou výbavu jako klimatizaci, vyhřívání sedaček atd.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 13.06.2017 00:19, RE: Jedině Mazdu
gablenz napsal:
Doporučuju jedině novodobý globální shit Mazdu 3 made in Mexico fkorozi. Doby Xedosu 9 made in Japan už dávno skončily.


Nevím co máš proti Mexiku. Tam vyrábí auta hromada automobilek, např. Ford. Z německých pak VW (už 50 let), dál Audi, BMW a Daimler: https://www.tagesschau.de/wirtschaft/autobau-mexiko-usa-101.html Mazda tam vyrábí model určený pro USA, jinak se Mazda 3 vyrábí na 4 místech na světě včetně Japonska.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Úterý 13.06.2017 08:23, RE: Alfa Romeo 147
Anet napsal:
Já už si právě jednu Alfu vyhlídla. Má najeto 166 tisíc, rok 2004, 1.6 Twin Spark, červený interiér, je taky po mladý holce, tenhle týden bude mít novou stk, je vyměněný zadní ložisko pravého kola, nové brzdy a lanovody a do budoucna je prej potřeba vyměnit přední ramena, stojí 48, ale prej mi klidně sleví. Pak má tu klasickou výbavu jako klimatizaci, vyhřívání sedaček atd.


Pokud si najdeš někoho, u koho tu alfu budeš servisovat, tak se s ním na to auto jeď podívat. Na fotkách vypadá celkem hezky. Přední ramena jsou celkem nelevná investice.
Pokud neseženeš někoho, kdo se na to auto s tebou podívá, a stejně ho budeš chtít, zajdi s majitelkou na tu stk, tam ti toho o tom autě taky můžou říct dost...
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 13.06.2017 08:40, RE: Rozpočet
Fanda napsal:
Giorgio napsal:
driver111 napsal:
Zvirak napsal:
Fanda napsal:
Koukni se na forum majitelů Fiata Stilo a zjistíš,že elektriku řeší především.
Tak tos mě pobavil!!Elektrika se sere u všech aut naprosto fatálně, protože se řeší na fórech všech značek !!! :D :Dna ten výplod o elektrice fiatu je třeba snad mozková dysfunkce (nemyslím to na nikoho osobně)
To víš, jak to není škodovka, tak se Fandovi nezavděčíš a ještě mohl přidat hlášku - auta od F nebrat, tím by to završil, on prostě jezdí škodovkou a nikdy nic jinýho si nekoupí, protože se na foru píše....
Majitelé fabií asi totiž nikdy na fórech neřešili, že jim co 2 měsíce praskne žárovka v předních světlech. :D
Oni ale majitelé Fiatu Stilo neřeší blbosti jako je žárovka,ale především řídící jednotku a věci s ní související. Často několik servisů,včetně značkových nevědí co s tím.Přečtěte si to. Stilo mi bylo vždy lhostejné,ale kdybych se sám nepřesvědčil co to dokáže,tak bych snad ani nevěřil,že je to možné.


Sám ses, Fando, nepřesvědčil o ničem. Mám ve svém blízkém okolí dvě stila, jedno z nich má najeto přes 315 tisíc km (z toho téměř 300 náročné "dělnické" služby v úklidové firmě) a příležitostně ho osobně používám jako "náklaďák". Řídicí jednotka na něm sice nyní hází hlášku "check engine", ale to proto, že se katalyzátor limitně přiblížil své životnosti, což není závada, ale opotřebení a ŘJ tedy funguje správně, když na takový stav upozorní. Jiný problém s ŘJ není. A ostatně auto jako takové taky problémy nevykazuje mimo opotřebení úměrné způsobu předchozího drsného zacházení. Stilo určitě není etalonem nesmrtelné ojetiny, ale v nízkých cenových hladinách je to výborná volba - i když při výběru potřebuješ trochu štěstí (viz "capslock").

Za život jsem vystřídal volant asi 6 fabií první a druhé generace s HTP, 1.4 TDI, 1.4 MPI a 1.4 16V různých specifikací a kdybych si měl dneska vybrat domů jediné auto za pár peněz, tak při volbě mezi stilem a fabií je prostě fabka nonsens (nenabídne ani takové pohodlí, ani takový prostor, ani takovou bezpečnost jako stilo - a nesouhlasím ani s tím, že by byla provozně levnější, spolehlivější nebo výrazně lépe udělaná - do jedničky mj. zatékalo přes origo el. šíbr, praskaly žárovky, zkratovalo se rádio, ve dvojce s 1.4 16V zase byla třeba chatrná převodovka). Posledních 20 let jsou obyčejná auta kvalitativně srovnatelná. Když máš smůlu na kus, tak máš prostě smůlu.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 13.06.2017 09:47, Resume pro Anetku :-)
Chlapi, každý z nás napsal názor podle svých zkušeností, liší se, ale hlavně pojďme poradit Anetce, na co se původně ptala
Zkusím to sepsat, když tak mě opravujte prosím..

1. Mazda 3 - spolehlivá s benzínovým motorem, ale pozor, ráda rezne a to hodně a může z toho být problém na následují STK. Takže při koupi vzít sebou kamaráda ať si to pořádně prohlédne i zespodu atd., samozřejmě auto pořádně projet a vyzoušet co se dá.

2. Fiat Stillo - opět oukej, do města raději ben. motor. Ale tak jako u Mazdy zkontrolovat nejenom podvozek, ale také si vyzkoušet všechny funkce + jízda. Nechat auto i na volnoběh, sledovat teplotu chladící kapaliny jestli se nepřehřívá auto, atd atd...



reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 13.06.2017 18:58, RE: Alfa Romeo 147
Anet napsal:
Já už si právě jednu Alfu vyhlídla. Má najeto 166 tisíc, rok 2004, 1.6 Twin Spark, červený interiér, je taky po mladý holce, tenhle týden bude mít novou stk, je vyměněný zadní ložisko pravého kola, nové brzdy a lanovody a do budoucna je prej potřeba vyměnit přední ramena, stojí 48, ale prej mi klidně sleví. Pak má tu klasickou výbavu jako klimatizaci, vyhřívání sedaček atd.


Upřímě Alfa je značka pro fajšmekry, fandy kteří vědí co to auto chce. Nemyslím si že to je v tomhle případě vhodná volba a už vůbec ne po mladý holce.

Já bych v téhle cenové kategorii preferoval přece jen japonské auto. V benzínových variantách jsou to naprosto spolehliví nezmaři. Obecně starší Nissany a Mazdy hnijou, Toyoty a Hondy ne. Takže bych se kouknul buď Toyota Corrola nebo Honda Civic. Myslím něco takového https://www.tipcars.com/honda-civic/honda-civic--22531623.html.
Sám jsem minulý měsíc prodal 21 let starou Corollu, z toho jsem jí já měl 11 let a kromě spotřebáku to auto nechtělo nic. Kdyby nebyla pro mě již malá tak s ní jezdím dál.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.