0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda2 - vymazlený prcek z plakátů

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 05.04.2008 18:48, mám ji doma
nevím jak mnoho zde diskutujících, ale já ji mám v garáži. Koupil jsem ji manželce. Dal jsem ji na vybranou Yaris, Grande Punto, Mazda 2. Ešče jsem viděl něco i jiného ale z téhle trojice si takto vybrala. Ve Škodovce jsem nebyl ani u dealera. Podle mně dělaj v Boleslavi vše proto aby se Fabia neprodávala. Škoda, hodně jim totiž fandím, na Škodovkách jsem vyrostl 120,Fávo, Felda, ale dál už to nešlo a OII nepotřebuji.
Škoda je, že krecenzi se přistaví vždy nadupaný model, který si smrtelník obvykle nekupuje. Běžně dealeři objednávají model se základním motorem 55kW a druhou nejlevnější verzi s klimou. Ty dražší verze by se totiž moc neprodávaly.
Recenze docela sedí, jen bych něco k té obvyklejší výbavě. Není tam zabudované rádio, musí se dokoupit a člověk pak se nasírá s tatrankou. Druhá a poslední věc co mi vadí je nedělená zadní lavice, ešče že je alespoň sklopná. Pak už to jou věci zcela podle gustu. Sedadla jsou dobrá, ale podle mně dmenzovaná na ženu nebo malého žluťáska, betlný český chlap si bude muset zvyknout na úzké opěradlo. Ten centrální rychloměr se mi osobně nelíbí, vypadá jak z trabanta, a otáčkoměr je tam již v základu ale takový titěrný, no to se jim nepovedlo.
Řazení mi přijde normální žádné 1*, brzdy taky normální žádný dravec, vzadu jen bubny. Motor bymohl být lépe odhlučněný (asi jsem zvyklý na lepší třídu) ale jinak OK. ve škodovce by fakt mohli závidět resp. přiučit co se dává do základu, delší převody tak aby to moc nežralo, když se jede rychle, pro mně 1*.
M.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 06.04.2008 17:54, RE: Mazda?
anonym napsal:
Nechci se Mazdy nijak dotknout, mám ji rád - ale v čem je tohle auto technicky, prostorově lepší a z hlediska designu (mimo interiéru, kde je časový odstup znát) působivější, než Toyota Yaris z roku 1999...?
No přece ve všem blbcu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 06.04.2008 18:14, RE: Mazda?
anonym napsal:
No přece ve všem blbcu
Mimořádně vtipné, inteligentní a přínosné. Dávám za jedna a volám - jen houšť a po větších kapkách...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.04.2008 09:50, RE: mám ji doma
anonym napsal:
nevím jak mnoho zde diskutujících, ale já ji mám v garáži. Koupil jsem ji manželce. Dal jsem ji na vybranou Yaris, Grande Punto, Mazda 2. Ešče jsem viděl něco i jiného ale z téhle trojice si takto vybrala. Ve Škodovce jsem nebyl ani u dealera. Podle mně dělaj v Boleslavi vše proto aby se Fabia neprodávala. Škoda, hodně jim totiž fandím, na Škodovkách jsem vyrostl 120,Fávo, Felda, ale dál už to nešlo a OII nepotřebuji.
Škoda je, že krecenzi se přistaví vždy nadupaný model, který si smrtelník obvy...
Mno uprimne, teda cumim :). Razeni ti prijde normalni? A v jakych jinych autech jezdis, BMW? Kdyz to srovnam s jinymi, cenove podobnymi, tak je razeni spicka. Lepe odhlucneny motor? Projel jsem tech aut furu a pokud opet neberu nejakou lepsi stredni tridu, tak tahle M2 ma motor odhlucneny sakra dobre. Za studena je hlcunejsi, ale to dela koncovka vyfuku Sebring (seriove ve vsech vybavach), po zahrati se zklidni a jak pise autor clanku, o motoru pri beznych otackach clovek doslova nevi a rika to spousta lidi, ktere svezu nebo si sednou za volant a projedou se. JAsne, kdyz ji clovek vytoci, ozve se klasicka Mazdacka syrovost, kterou se Mazda snazi hrat na sportovnejsi notu (vlastnici M6 2.0 MZR vi, o cem mluvim ;)). Ja jsem s ni maximalne spokojeny, mam vybavu TE, jedine, co mi chybi, je ten palubak a ukazatel venkovni teploty, ale da se s tim zit. Je radost s tim autem jezdit, tesim se vzdy na vikendy, kdy vyjedu za mesto a prohanim ji po klikaticich, parada...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 11.04.2008 15:54, RE: mám ji doma
anonym napsal:
nevím jak mnoho zde diskutujících, ale já ji mám v garáži. Koupil jsem ji manželce. Dal jsem ji na vybranou Yaris, Grande Punto, Mazda 2. Ešče jsem viděl něco i jiného ale z téhle trojice si takto vybrala. Ve Škodovce jsem nebyl ani u dealera. Podle mně dělaj v Boleslavi vše proto aby se Fabia neprodávala. Škoda, hodně jim totiž fandím, na Škodovkách jsem vyrostl 120,Fávo, Felda, ale dál už to nešlo a OII nepotřebuji.
Škoda je, že krecenzi se přistaví vždy nadupaný model, který si smrtelník obvy...
Pokud budete chtít stejně vybavený model Fabie, to je mimo jiné s 6 airbagy, rádiem s ovládáním na volantu, aut. klimatizací, 15" koly, s motorem 1.4 atd., zkuste konfigurátor na webových stránkách škody. Dostanete se na cenu cca 375 tis. což je rozdíl téměř 40 tisíc. Z vlastní zkušenosti vím, že nová dvojka je po všech stránkách lepší než Fabia. Není to možná vinou škodováků, ale koncernu WV, který dal novou platformu k dispozici Seatu. Ten má proto podstatně vyrovnanější proporce než Fabia dvojka.¨Nyní se budeme koukat několik let na fabii, která se z technického hlediska téměř neliší od fabie I (pouze je ošklivější). Zdraví Honza
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.