0
zpět
 

diskuze k tématu: Lancia Lybra

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 17:30, Thesis
Aleš napsal:
Přesně můj názor
Nedávno jsem viděl thesis v reálu a je to designově hodně povedený auto i když na fotkách vypadá líp.Ta lybra se podle mě moc nepovedla a vcelku se divím,že by si ji někdo koupil,zvlášť když se tady oficiálně neprodává a tudíš s toho plynou nevýhody a fiat-alfa-lancia servis je celkem hroznej.Z vlastní zkušenosti z brna.A to jsem měl alfu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.05.2006 21:52, RE: bez předmětu
Aleš napsal:
Z žádným motorem nešlápnete vedle? Pokud vím , tak jestliže jsou to motory totožné s AR 156 tak asi ano. O to píše i pan Vaculík a to je Alfa jeho oblíbená značka problémy se spotřebou oleje benzínu, klikovka u 2,5 dieselu atd.
Mě by zajímalo jestli má např. lybra také stejně cholostivou přední napravu a dvojitá ramena jako AR156...?
staci si vsimnut, ze LEN AR robi Twin Spark a o tom tu Vaculik hovoril...tie motory nemaju s Lanciou nic spolocne. A preco tu niekto pochybuje o tom ze Thesis je nastupcom Kappy tiez nerozumiem.Asi je tu tych "odbornikov" priliz..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 13:10, RE: Thesis
Roňouch napsal:
Nedávno jsem viděl thesis v reálu a je to designově hodně povedený auto i když na fotkách vypadá líp.Ta lybra se podle mě moc nepovedla a vcelku se divím,že by si ji někdo koupil,zvlášť když se tady oficiálně neprodává a tudíš s toho plynou nevýhody a fiat-alfa-lancia servis je celkem hroznej.Z vlastní zkušenosti z brna.A to jsem měl alfu.
Hmm, tak nevím. Já měl dedru a teď lybru a na rozdíl od kámoše co má 2 roky staré BMW 3, toho fakt nelituji. A že se tady neprodává, neznamená, že se jedná o problémové auto. Zatím jsem potřeboval jen základní věci jako tlumiče, rozvody apod. a fakt v tom nevidím žádný problém. Jsem max spokojen a jiné auto bych fakt nechtěl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.05.2006 21:31, Lancia Lybra
No tady se teda dá dočíst věcí ... :- ) Můžu taky přispět? Jen stručně: Lybry je FAKT nástupcen Dedry... a Thesis je fakt nástupcem Kappy. Benzínové motory vycházejí z Fiata - ale nejsou stejné! Kromě základní 1.6... Lancie jsou mimořádné "držáky" a neprodávají se tady z marketingových důvodů - nikoliv proto, že by byly špatný... diesely jsou stejný jako v AR a 2.4 FAKT přetežuje přední nápravu... :- ) ... Dostupnost originálních dílů fakt není nic moc - a jsou drahý... a v náhradách je jen omezený sortiment ( a kvalita..). V režimu individuálního dovozu je možné Lancii dostat přes www.unipart.cz i se zárukama ... ale zatím jen Ypsilonku a Musu ... a každopádně je Lancia auto, který v záplavě Oktávek a Passatů působí jak z jiného světa! Óda na radost... Howgh
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.05.2006 13:14, RE: bez předmětu
Vojtěch, TipCars.com napsal:
Souhlasím, že zařazením Lybry jako nástupce Kappy jsem se přehmátl. Na druhou stranu ohledně dílů budu citovat váš výrok "kdo se auty zabývá, tak si díly bez problémů sežene". Těch lidí, kteří se auty zabývají a zejména Lancií není mnoho, poradna na TipCarsu má pomoci zejména těm, kteří chtějí auto a nejsou zcela rohodnuti jaké. Proto tvrdit, že na Lancii seženete vše bez problémů není zrovna ideální přístup s ohledem k těm, které jsem teď zmínil.
Lybra je nástupce Dedry, která se dělala od roku 1989 a motorově a podvozkově nemá Lybra nic společného s Alfou Romeo 156 (má úplně jinou přední i zadní nápravu), a motory jsou totožné, až na 2,4 JTD s Fiatem Mareou, coupe, bravo apod.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.09.2006 19:54, RE: bez předmětu
Maros napsal:
staci si vsimnut, ze LEN AR robi Twin Spark a o tom tu Vaculik hovoril...tie motory nemaju s Lanciou nic spolocne. A preco tu niekto pochybuje o tom ze Thesis je nastupcom Kappy tiez nerozumiem.Asi je tu tych "odbornikov" priliz..
A v článku je i chybný údaj o zadní nápravě, ta rozhodně není vlečná(tenhle pojem je mi nesrozumitelný-v technické literatuře se takové označení vůbec nevyskytuje), ale jedná se zvláštní typ poměrně složité nápravy označované jako GLA. každé kolo je zavěšeno na jednom podélném rozvidleném rameni a jednom příčném, taktéž rozvidleném rameni, s tím, že to podélné je v karoserii, zatímco příčné je uložné v nápravnici. máprava má samozřejmě proměnnou kinematiku, což zaručuje Lybře velmi dobré jízdní vlastnosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 21:41, lancia lybra 1.9 jtd 77 kw
ahojte chcel by som sa opytat ci tento motor ma dvouhmotny zotrvacnik
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.04.2008 00:48, Cože??
Lybra má vzadu vlečná ramena? To slyším poprvé.....hmmm...to tal leda Fiat Uno, ne? No, myslím, že Lybra nemá vlečná ramena...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.07.2008 00:40, RE: Cože??
anonym napsal:
Lybra má vzadu vlečná ramena? To slyším poprvé.....hmmm...to tal leda Fiat Uno, ne? No, myslím, že Lybra nemá vlečná ramena...
vlečná ramena má i passat B5 tak proč ne lancia????
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.