0
zpět
 

diskuze k tématu: Které palivo se více vyplatí?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.10.2008 15:34, RE: Děkuji
Kylie napsal:
Moc dobře vím, že "provoz" auta je docela drahá "legrace", ale nemohu si pomoci, vybírat JEN a HLAVNĚ dle spotřeby .. vždyť u jiných věcí spotřebu nestavíte tak jednoznačně na první místo..
A navíc, spotřeba je jedna věc, co ale další náklady? Pořizovací cena a servisní náklady?
Myslím, že je rozumné jí brát v potaz (hlavně při vyšším počtu km), ale nezapomínat i na "ostatní" ,-)
Ano, uznávám, že je to zvláštní, ale konkrétně u mně je to tak, že vstupní investici vem čert, důležité je to, kolik dávám u pumpy a jak často. To mně bude pronásledovat celou dobu, co vozidlo budu mít.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.10.2008 17:24, RE: Děkuji
Reno napsal:
Ano, uznávám, že je to zvláštní, ale konkrétně u mně je to tak, že vstupní investici vem čert, důležité je to, kolik dávám u pumpy a jak často. To mně bude pronásledovat celou dobu, co vozidlo budu mít.
V minulém tisíciletí jsem dieslům říkala jednoznačné NE, poté jeden ozkoušela (2.2 HDi) a docela (dost) spokojená byla, ale "pocit" či "zážitek" z jízdy dá, přes veškeré klady moderních naftových motorů, lepší benzínový motor.
Já shodou okolností "plánuji" příští motor také naftu (čož je dáno ale spíše "souhrou okolností") , ale benzín je prostě na cestách "lepší" společník ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.10.2008 23:08, RE: srovnani
mikes napsal:
Clanek zajimavy, jeste by to chtelo promitnout nejak realnou spotrebu paliva, ne teoretickou od vyrobce, ale kde vzit nejakou spolehlivou hodnotu...

PS. Jen takovy detail, pisete, ze Octavia v nafte ma pevne servisny intervaly na 30 000km. Nema. Ma bud pevne 15 000km nebo promenne intervaly, max. vsak 30 000km nebo 2 roky. Tech 30 000km nenajede v realu v podstate nikdy.
Ked budete chciet vediet presnu realnu spotrebu, najdete ju napr. na www.spritmonotor.de , kde sa berie v uvahu dlhodoby priemer uzivatelov. Samozrejme, rozhoduje aj v akych podmienkach sa auto pouziva a jazdny styl vodica (ale aj toto tam je znazornene). Kazdopadne informativne su to hodnotne udaje a urcite sa tam nestretnete s informaciami "moje tdi mi berie len 2,5 litra"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.10.2008 23:09, RE: srovnani
A.K.Alex napsal:
Ked budete chciet vediet presnu realnu spotrebu, najdete ju napr. na www.spritmonotor.de , kde sa berie v uvahu dlhodoby priemer uzivatelov. Samozrejme, rozhoduje aj v akych podmienkach sa auto pouziva a jazdny styl vodica (ale aj toto tam je znazornene). Kazdopadne informativne su to hodnotne udaje a urcite sa tam nestretnete s informaciami "moje tdi mi berie len 2,5 litra"
Aha, uz to sem niekto pisal :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.10.2008 11:18, http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
A.K.Alex napsal:
Aha, uz to sem niekto pisal :)
Můj "Brumla" C5 V6 bere právě takhle ..
PS: Jak rychloměr, tak počítač jsou docela (až super) přesné .. jen počítač to "vzdá", když v nádrži zbývá tak na 30 km benzínu a dlouhodobý průměr "udrží" tak do 5000 km - pak "spadne" a začne znovu od nuly.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.10.2008 11:26, RE: Milý vasapasa(o)!
Kylie napsal:
To bylo hooooodně ošklivé! Vlastně dokonce hnusné..
PS: To je zááááávist? Jestli ano, tak vzhledem k vašemu (opravdu ošklivému) příspěvku vám jí přeji ,-)
PPS: Ano těch 168 km/h byl PRŮMĚR ,-)
To je vtip? Závidět někumo C5..... not tak tomu říkám nestát nohama na zemi.... myslet si že bych záviděl C5ku..... takhle jsem se dlouho nezasmál....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.10.2008 14:19, http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
vasapasa napsal:
To je vtip? Závidět někumo C5..... not tak tomu říkám nestát nohama na zemi.... myslet si že bych záviděl C5ku..... takhle jsem se dlouho nezasmál....
Čím dál tím více mne přesvědčujete, že vůůůůbec netušíte "která bije" ,-)
1) reagujete trochu "mimo" - ta "závist" se týkala jak ona vámi "opovrhovaná" C5 jezdí - viz www... výše
2) tak se předveďte s "lepším" vozem, jaký rychlostní průměr (v pohodlí jak v kočáře) ukazuje váš vůz ("trumfnete" mne?)
3) asi fakt závidíte - váš vůz takhle asi nejezdí, že ,-)
4) to přání "nabourej se" - bylo fakt ubohé! Stejně jako netušíte jak umí jezdit takový docela povedený vůz střední třídy, evidentně netušíte CO to znamená když praskne pneu! Může to "napáchat" opravdu pěkný masakr a to i na okolojedoucích vozech - něco takového může popřát opravdu jen neznalý nezkušený "idiotto"
5) jaký nejvyšší průměr máte vy? (tenhle "zdokumentovaný" můj je "náhodný" z tohoto týdne (nová dálnice na Nürnberg), netvrdím že je nejvyšší, jaký kdy Brumla či jeho předchůdce C5 2.2 HDi dosáhl
6) já bych se zase (pravděpodobně) smála, kdybych viděla data z VAŠEHO palubního počítače ,-)))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.10.2008 19:01, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Kylie napsal:
Čím dál tím více mne přesvědčujete, že vůůůůbec netušíte "která bije" ,-)
1) reagujete trochu "mimo" - ta "závist" se týkala jak ona vámi "opovrhovaná" C5 jezdí - viz www... výše
2) tak se předveďte s "lepším" vozem, jaký rychlostní průměr (v pohodlí jak v kočáře) ukazuje váš vůz ("trumfnete" mne?)
3) asi fakt závidíte - váš vůz takhle asi nejezdí, že ,-)
4) to přání "nabourej se" - bylo fakt ubohé! Stejně jako netušíte jak umí jezdit takový docela povedený vůz střední třídy, evidentně netuš...
Aaaaa tady jsme někomu pocuchali ego....
...tak aby bylo jasno nikomu bych to nepřál,ale právě proto že zde pak musím číst přípsěvky typu .... 1) blab blab lnxb 2) acvdsb 3)adbabgbg .....konče někdy i za 10) bla bla bla... tak právě proto a stejně tak mi nikdo nevymluví že po přejetí hranic (dnes už je mají prakticky jen děti v atlasech) jede netrumfnutelná C5 max.140(tuto rychlost bych považoval za tolerovatelnou). Člověk kterej má průměrnou takovou co byla psána výše určitě nepojede průměrnejch 110-120 v Čr. Nehodlám zde moralizovat,taky občas překorčím,ale nechlubím se tím pak na netu...takhle přesně uvažují a plácají stejný bláboly ti motorkáři co se pak chlubí videama na youtube.A co na závěr dodat...snad jen to že nemám potřebu se trumfovat .... moje auto taky umí 200 a rozhodně si nebudu honit ego někde na netu jestli je lepší nebo horší. Ti co zde nějakou dobu čtou recenze tak vědí čím jezdím,protože zde byla i ta moje. A ti co tady posledního půl roku plácají bláboly typu trumfni mě tak ať žijí dále ve svém omylu....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.10.2008 20:24, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
vasapasa napsal:
Aaaaa tady jsme někomu pocuchali ego....
...tak aby bylo jasno nikomu bych to nepřál,ale právě proto že zde pak musím číst přípsěvky typu .... 1) blab blab lnxb 2) acvdsb 3)adbabgbg .....konče někdy i za 10) bla bla bla... tak právě proto a stejně tak mi nikdo nevymluví že po přejetí hranic (dnes už je mají prakticky jen děti v atlasech) jede netrumfnutelná C5 max.140(tuto rychlost bych považoval za tolerovatelnou). Člověk kterej má průměrnou takovou co byla psána výše určitě nepojede průměrn...
"Kecat" umíte pěkně, jen co je pravda, škoda jen, že "skutek utek" ,-)
To jste asi "raněn" docela dost, že? Čelem k fotografiím se už moc "vymýšlet" nedá, že? Volíte "raččí" přístup vycouvat, vycouvat? Ono 200 km/h dnes hravě "umí" i nová BMW/PSA jednašestka v levné C4 - v TOM to asi nebude, že?
To přirovnání k motorkářům je skoro tak ubohé, jako přání bouračky a smrti z vašeho minulého příspěvku. Takovéto "trapnosti" mne opravdu NEberou. Těch pár foteček je jen reálný důkaz a odpověď na bláboly typu: "Citroën není auto" apod., které jste zde předvedl i vy (Že je to blábol - to si prostě přiznejte. KDE se v lidech jako vy bere "přesvědčení", že zrovna citroën C5 bude horší než ...? JAK jste na to přišel? Opravdu by mne to zajímalo. Zkuste odpovědět, prosím!).
Je zajímavé, že lidé jako vy neustále "blábolí" o "netrumfnutelné C5" atp. atd. NIC takového není pravda, pravdou je, že jde o vůz vhodný na dálkové přesuny a na kvalitních dálnicích se s ním lze přesunovat i naddvěstěkilometrovými rychlostmi - toť vše (že s tím někdo - třeba vy - má "takový" problém, to je jen jeho "problém" - že to je pravda, to je prostě fakt .-)
1) přirovnávat mne k exhibicionistům na motorkách - ubohé (myslím, že málokdo jezdí tak "trapně" dle předpisů, jako já)
2) myslím, že řeč NEbyla o voze které se umí ROZjet na 200 km/h - těch už je dnes docela dost. ZCELA něco jiného je vůz, který umí JET 200 (a více) km/h - třeba hodinu, tím myslím na prázdné a jinak "vhodné" dálnici UJET za hodinu 200 km - a za 2 hodiny 400 km). I když se s tím evidentně smířit nechcete, vozy typu C5 (ve vyšších verzích 2.2 HDi, 2.7 V6 HDi a 3.0 V6) či C6 jsou právě na toto "stavěny", jsou pro to vhodné - prostě to "umí" - vaše "popichování" na to má vliv asi jako "rozčílená" moucha na slona..
PS: Takže "rozčílená moucho" - smiřte se s tím nebo ne, C5 je prostě docela příjemný pohodlný vůz na dálkové trasy a váš "takynázor" je "faktům" docela "fuk"
PPS: Když už se tak (bůhvíproč) "navážíte" do C5, jaký vůz střední třídy (včetně motorizace) by jste mi doporučil?
Pěkný den (i když si ho za to přání propíchlé pneu ve 220ti km/h nezasloužíte)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.10.2008 20:39, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
vasapasa napsal:
Aaaaa tady jsme někomu pocuchali ego....
...tak aby bylo jasno nikomu bych to nepřál,ale právě proto že zde pak musím číst přípsěvky typu .... 1) blab blab lnxb 2) acvdsb 3)adbabgbg .....konče někdy i za 10) bla bla bla... tak právě proto a stejně tak mi nikdo nevymluví že po přejetí hranic (dnes už je mají prakticky jen děti v atlasech) jede netrumfnutelná C5 max.140(tuto rychlost bych považoval za tolerovatelnou). Člověk kterej má průměrnou takovou co byla psána výše určitě nepojede průměrn...
Mimochodem, vy jste (ten, ta, to) vasapasa, co "chválí" spielbergovu Válku světů? Tak tam se také NEshodneme, dle mého názoru je to pěkná ....
PS: Kdyby jste tak "nepopichoval" a to co napíši "nezpochybňoval", neobtěžovala jsem se s focením a "dokládáním" důkazů
PPS: Jsem zvědavá CO mi doporučíte jako alternativu k Brumlovi (a preferujete benzín či naftu)?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.10.2008 23:19, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Kylie napsal:
Mimochodem, vy jste (ten, ta, to) vasapasa, co "chválí" spielbergovu Válku světů? Tak tam se také NEshodneme, dle mého názoru je to pěkná ....
PS: Kdyby jste tak "nepopichoval" a to co napíši "nezpochybňoval", neobtěžovala jsem se s focením a "dokládáním" důkazů
PPS: Jsem zvědavá CO mi doporučíte jako alternativu k Brumlovi (a preferujete benzín či naftu)?
tak takhle jsem se dlouho nezasmál..... nebudu svoje poznámky číslovat

-nikdy jsem vám smrt nepřál,přečtěte si znova co jsem napsal (rozplácnout senerovná zemřít - vždyť přece v C5.......to by snad ani nešlo vzhledem k hodnocení v nárz....... bla bla bla)

-na žádný vaše NOVÝ (cca 2 měsíce zpátky když se tu tato adresa www.fickr..... prvně objevila jsem se jednou podíval a to mi stačilo) fotky jsem se nedíval protože na ně nejsem absolutně zvědavej
(viz přípsěvek výše o trumfování na netu)

-o autech se s váma nehodlám bavit protože by to skončilo obhajobou C5 kterou jsme zde již asi 60x četli včetně slova trumfňete mě, který začínám pomalu ale jistě nenávidět

-a doporučovat někomu včem má jezdit taky nehodlám (vy to víte až moc dobře),každej má svůj rozum a když budu někomu něco doporučovat tak max. kamarádům, rodině a podobně

-a válku světů jsem nikdy neviděl, s někým si mě pletete (podle názvu soudím že se bude jednat o sci-fi osobně preferuji thrilery) jo a jinak ten vasapasa

-my co nám teče doma ze záchodové trubky nafta (nebudete tomu veřit ale je to tak) preferujeme naftu protože je pro nás nejvýhodnější,nebude to ale dlouho trvat a během pár let dojde tak pak si koupím benzín a abych ukojil vaši zvědavost prozradím že to bude jedna z posledních E39 530i a to je konec pohádky.Dobrou noc všem, bez vyjímky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.10.2008 02:26, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
vasapasa napsal:
tak takhle jsem se dlouho nezasmál..... nebudu svoje poznámky číslovat

-nikdy jsem vám smrt nepřál,přečtěte si znova co jsem napsal (rozplácnout senerovná zemřít - vždyť přece v C5.......to by snad ani nešlo vzhledem k hodnocení v nárz....... bla bla bla)

-na žádný vaše NOVÝ (cca 2 měsíce zpátky když se tu tato adresa www.fickr..... prvně objevila jsem se jednou podíval a to mi stačilo) fotky jsem se nedíval protože na ně nejsem absolutně zvědavej
(viz přípsěvek výše o trumfování na netu)

-o ...
Ano, citroën C5 má vynikající nárazové testy, nicméně přát někomu ve vysoké dálniční rychlosti "..škoda že ti neprdla pneumatika a nerozmázla ses.." mi stejně příjde poněkud "přespříliš", ostatně "..v klidu by pak šlo pročítat diskuzi na tipcars.cz..." - no raději to NEbudeme rozebírat, že?
Víte, stejně jako se slovo "trumfuje" píše trošičku jinak, než jste ho "pojal" vy, stejně "jinak" je to i myšleno (pouze jsem chtěla "dokázat", že ony jízdní výkony, které popisuji jsou prostě faktem - tak to je). Nejsem "blond bubka", která si myslí, že zrovna to její (auto) je nejlepší na světě (to zde zaznělo docela hodněkrát - ani jednou ode mne .-)
Jen mne zajímalo PROČ některé lidi (např. vás) tenhle model tak "irituje" - prostě v některých "disciplínách" si stojí naopak velmi dobře. Že je (možná spíše už "bylo", mám pocit že se to trochu "zlepšilo", "zreálnilo") "vnímání" zrovna téhle značky docela NEstandardní, to je také fakt. Nedávno jsem tu zmiňovala modely jako GS, SM, DS - to je obrovský kus (respektované, uznávané) historie, který vám komunismus prostě "ukradl". Po pádu železné opony zde VW koupil místní maličkou jeden zastaralý model vyrábějící (polo)zkrachovalou automobilku ..a výrazně ovlivnil "myšlení" lidí ..
Já opravdu kilometry s Hondami, Subaru a dalšími najezdila, než jsem (momentálně) u Citroën skončila - vy pravděpodobně jen "střílíte od boku"
Mimochodem, kdybych vám řekla, že 2 "nej-" auta, kterými jsem v posledních letech jela a nej- pocit z nich měla a nej- pohoda to byla jsou .. (zmiňuji to proto, že ty vozy jsou si "stylem" více podobné, než by jste kdy věřil) Mercedes S 320 CDi a Citroën C6 2.7 HDi (NEmusí se vám to líbit, na hlavu se můžete postavit, nějak "rádobyvtipně" to můžete oglosovat - nic to nezmění na tom, že tahle dvě auta více než spřízněná jsou ,-)
Já se rozhoduji při výběru auta po přečtení více recenzí a důkladném vyzkoušení, zajímal mne pouze váš "názor" či "tip" na povedený vůz střední třídy (myslela jsem, že bych pak třeba pochopila tu docela intenzivní kritiku citroën) a i když s autem opět příliš nejezdím a má ještě docela dost km záruku, stejně plánuji příští, max. přespříští rok nákup - a váš názor, také názor..
Prima, existuje ještě jeden "diskutér" jménem vasapasa ...když thriller, jak se vám líbila honička v Ronin?
Proti moderním naftovým motorům nic nemám (výkonem a "chodem" naprosto uspokojivé), poslední nafta kterou jsem "ochutnala" byla cupka 330xd a opravdu se mi líbila (ale benzín je stejně ... benzín)
530i - dobrý vkus! Při té cestě co jsem pár foto "cvakla" se mi trochu "příjemněji" jelo "tam", neb na začátku té nové dálnice na Nürnberg jsem se za pětkové bmw "zavěsila" a svorně jsme až téměř k Nürnberg dojeli, tedy párkrát se mne pokusil "setřást" a ve chvíli, kdy metr za omezením rychlosti "zadupl" do podlahy se mu to málem povedlo, ale jinak byl příjemným "prorážečem" a rychlostně zcela "vyhovoval" i Brumlovi, neb v reálu tak do 210 km/h se pohyboval (Brumla je "čilouš" tak do 220, pak už mu to jde maličko "ztuha" - ale nedávno jsem na /z/ YouTube viděla kterak s Ferrari Enzo celkem čile do téměř 330 km/h se dostali a pak už to šlo ztuha velmi ztuha pomalu pomaličku nahoru - tak úplně stejné to je s Brumlou, jen ten "zlom" je u něj o těch 110 km/h dříve)
Dobrou noc a nechápejte to, že C5 srovnávám s bmw 5 - to NEE!
PS: C5 srovnávám s auty střední třídy a vím, že tam se nijak stydět nemusí (a v něčem dokonce vytahovat se může ,-)

reagovat
  1 ... 5 6 7


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.