0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia Venga v testu spotřeby - malý velký žrout

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.06.2010 23:45, RE: bez předmětu
Vendys napsal:
Co to bude asi ještě neprozradíte, že
Počkejte si ještě nějakou dobu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.06.2010 08:25, RE: bez předmětu
Vendys napsal:
Co to bude asi ještě neprozradíte, že
No co, to bude nějakej Passat, když vidím 3,6 ltr, tak mě hned napadl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.06.2010 08:45, RE: bez předmětu
David V napsal:
No co, to bude nějakej Passat, když vidím 3,6 ltr, tak mě hned napadl.
ne, passat to nebude ... bude to auto z japonska, za které jsem rád, že se vůbec dostalo do prodejů v česku, kde nemá téměř žádnou konkurenci ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.06.2010 09:32, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
ne, passat to nebude ... bude to auto z japonska, za které jsem rád, že se vůbec dostalo do prodejů v česku, kde nemá téměř žádnou konkurenci ..
Outback!!! nebo dokonce Tribeca?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.06.2010 13:42, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
ne, passat to nebude ... bude to auto z japonska, za které jsem rád, že se vůbec dostalo do prodejů v česku, kde nemá téměř žádnou konkurenci ..
3,6 dělá ještě Nissan ne? (350Z a jiné)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 25.06.2010 12:56, Nereaguje...
Je zaujímavé, že rekator Petr Šikl nereaguje na príspevky ktoré sa týkajú testu KIA VENGA, ale odpovedá na príspevky ktoré s testom vôbec nesúvisia. Doteraz sa stále nezobrazuje testovaná trasa, lebo keď si na článok kliknem, je tam stále odkaz: článek se nezobrazuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2012 14:17, RE: Doplnenie údajov
puli napsal:
Pri hodnotení KIA VENGA v tabuľke spotreba dle dotankování ste neuviedli žiadne údaje-máte ju prázdnu. Mohli by ste to doplniť, aby sme si to mohli porovnať so spotrebou uvdenou na PP. Toto auto vlastním, mám najazdené 2200 km, ale spotrebu mimo mesta mám cca 6.2. V meste je to o niečo viac ako udáva výrobca. Myslím že po zábehu pôjde spotreba dole.
Dobrý den,

Kia Venga jsem si koupila, zatím mám najeto cca 6000. S autem jsem absolutně spokojená, co se týče spotřeby - jezdím sama nebo ve dvou - když si užívám pohodové jízdy, jsem na 5,5 l/100 km, při svižnější jízdě 6,2. Nechápu, jak autor testu dosáhl tak vysoké spotřeby...
reagovat
ra10069
počet příspěvků1
datum registrace01.12.2012
Neděle 02.12.2012 12:48, Kia venga spotreba
Škoda Roomster 1.4 16V
odchylka palubního počítače:
okruh I. okruh II.
průměrná spotřeba dle PP (l/100 km) 6,2 10,5
průměrná spotřeba dle dotankování (l/ 100km) 7,8 11,9

rozdíl hodnot (l/100 km) + 1,6 + 1,4


hodnoty udávané výrobcem: hodnoty naměřené dle PP: rozdíl:

město: (l/100 km) 8,9 9,2 +0,3

mimo město: (l/100 km) 5,6 6,5 +0,9

kombinace: (l/100km) 6,8 7,8 +1,0

Závěr:
Zážehový agregát nedokáže Roomsteru poskytnout dostatečnou dynamiku a proto ho označuji za nutné minimum. Benzínová čtrnáctistovka navíc nedosahuje výrobcem prezentovaných hodnot průměrné spotřeby. Tuto skutečnost můžeme přisoudit ještě syrovému motoru, který měl najeto necelé čtyři tisíce kilometrů. Během redakčního testu jsme najezdili necelé 2000 kilometrů a vůz odevzdávali s průměrnou spotřebou 7,8 litrů včetně dynamických zkoušek i ekonomických defenzivních jízd.

Hlavne že Kia Venga mala spotrebu o 2,5 litra nižšiu na okruhu II. Keď Venga je malý veľký žrout, tak Škoda Roomster s obdobným motorom je MEGA VEĹKÝ ŽROUT páni redaktori, trochu objektivity. A ete si pozrite koľko žere 1,2 HTP a opravte si titulky...
reagovat
P.Štieber
počet příspěvků2
datum registrace04.07.2016
Pondělí 04.07.2016 23:00, RE: Doplnenie údajov
Petr - TipCars.com napsal:
puli napsal:
Pri hodnotení KIA VENGA v tabuľke spotreba dle dotankování ste neuviedli žiadne údaje-máte ju prázdnu. Mohli by ste to doplniť, aby sme si to mohli porovnať so spotrebou uvdenou na PP. Toto auto vlastním, mám najazdené 2200 km, ale spotrebu mimo mesta mám cca 6.2. V meste je to o niečo viac ako udáva výrobca. Myslím že po zábehu pôjde spotreba dole.
Doplněno, údaje měly špatnou barvu .-) Jinak průměrnou rychlost PP počítač Vengy nezobrazuje, proto není uvedena.


Môžem vedieť skade ste usúdili že malý veľký žrút?Naša venga má 34000KM a jej najväčšia spotreba meraná Servisákom nie Palubným počítačom ktorý môže udávať skreslené údaje!!! Najväčšia bola okolo 7,2-7,3 litra...Najmenej 5,8 litra...Keby ste sa neriadili Palubným počítačom toto by ste nikdy nenapísali..Jedine čo merá kvalitne je počet KM ktoré sme/Ste prešli!..Takže láskavo si upravte spotrebu..
reagovat
P.Štieber
počet příspěvků2
datum registrace04.07.2016
Pondělí 04.07.2016 23:01, RE: Doplnenie údajov
hajiup napsal:
puli napsal:
Pri hodnotení KIA VENGA v tabuľke spotreba dle dotankování ste neuviedli žiadne údaje-máte ju prázdnu. Mohli by ste to doplniť, aby sme si to mohli porovnať so spotrebou uvdenou na PP. Toto auto vlastním, mám najazdené 2200 km, ale spotrebu mimo mesta mám cca 6.2. V meste je to o niečo viac ako udáva výrobca. Myslím že po zábehu pôjde spotreba dole.
Dobrý den, Kia Venga jsem si koupila, zatím mám najeto cca 6000. S autem jsem absolutně spokojená, co se týče spotřeby - jezdím sama nebo ve dvou - když si užívám pohodové jízdy, jsem na 5,5 l/100 km, při svižnější jízdě 6,2. Nechápu, jak autor testu dosáhl tak vysoké spotřeby...


To nechápem ani ja :/
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Středa 06.07.2016 07:24, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
Vendys napsal:
Jestli není lepší se spotřebou vůbec nezabývat.... S mrňavou pixlou spotřeba 9,5, s "normálním" větším autem 3,0l 170kW za 10,5litrů....Prostě otevřít peněženku, zaplatit a co nejrychleji zapomenout. Rozdíl je v tom, že v 3-litru zapomenu rychleji
Máte pravdu v tom, že velký vůz vybavený silným atmosférickým agregátem alespoň s šesticí válců má při stejném rychlostním průměru a zatížení stejnou či dokonce nižší spotřebu. Brzy se dočkáte testu benzínového šestiválce o objemu 3.6 litru, který překonal všechna má očekávání.


Už aby ten test byl tady - knečně! Furt tu jsou samý mrňavý parodie na auta. Bohužel se bojím, že půjde o nějakého Superba. Koho dnes zajímá? Co třeba auta typu Genesis, Lexus, Infiniti???
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.