0
zpět
 

diskuze k tématu: Sportage, Kuga nebo BMW X1? Vybíráme ojetinu do 300 tis. Kč.

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla, německá vozidla, německá vozidla
Marsi
počet příspěvků2
datum registrace31.05.2020
Neděle 31.05.2020 21:43, Dotaz
Zdravím chtěla jsem poprosit o radu snad mi pomůžete. Chci si koupit starší auto a zvažuji mezi autem Ford Kuga 1,5 nebo 1,6objem nebo Wolksvagen Tiguan 1,4 objem rovněž v benzínu max. rozpětí roku výroby 2010 a výše. Pokud by bylo ve výbavě 4x4.Ktery z těchto vozů byste mi doporučili?? Do nafty jít nechci protože mě každý odrazuje že jsou poruchove motory a benzinky nejsou tak náročné.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pondělí 01.06.2020 09:44, RE: Dotaz
citace:
reakce na: Marsi, 31.05.2020 21:43 (Zdravím chtěla jsem poprosit o ...)


To s tymi motormi je uplna blbost. Neporadim vam, ktore zobrat, lebo ani jedno nepoznam, ale myslim ze prave benziny 1.2 a 1.4TSI z tych rokov trpeli fatalnymi poruchami. Taktiez ako vyslo najavo, ford 1.6 ecoboost tiez nie je synonymom spolahlivosti. Novsi 1.5 neviem. Co sa ale tyka konstrukcie, tak su to vsetko moderne benzinove motory, ktore svojou zlozitostou nijako vyrazne nezaostavaju za rokmi preverenymi dieslami. Osobne by som asi prave pri tychto dvoch znackach a tomto roku vyroby volil diesel. Dokonca ani nezalezi, kolko najazdite. Vsetky motory maju turbo a ak sa k nim budete spravat skaredo za studena, vratia vam to.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 05.06.2020 14:59, RE: Dotaz
citace:
reakce na: Marsi, 31.05.2020 21:43 (Zdravím chtěla jsem poprosit o ...)

Dobrý den, Fordí motor 1.6 Ecoboost je problémový, raději se mu vyhněte. Motor 1.5 Ecoboost zatím skandály nemá, ale více se oněm neví. Majitelé mlčí a nestěžují si
Tak či onak, rozpočtem na 4x4 nedosáhnete,taže jedině 4x2..

Ohledně Tiguanu, motor 1.4 TSI je bezproblémový až novější řadou EA211, cca rok 2014+(musíte ověřit), ale i tak cenově je to přes Váš rozpočet opět, zejémna pak s 4x4.
Pokud netrváte na 4x4, možná něco sežente a nebo budete muset vzít řadu EA111, kde berte jen slabší varianty do 10x kw, kde je důležité nechat vyměnit celou rozvodovou sadu originál, kde jsou vylepšené některé součástky. Olej měňte max po 15000km, berte raději kvalitní benzín s aditivem, stačí český VIF, pak může sloužit dobře i E111, čim novější bude tím lépe.

V dané cenové relaci bude daleko jistější volbou Honda CRV 2.0 VTEC 4x4, může být i 2.4 VTEC.Nejde o žádný lowcost, ba naopak je to fortelné auto a motory přežijí celý vůz.
Jedenu CRV v diselu 1.6 máme v rodině a poruchách nevíme, jen si prověřte cenu filtru pevných částic, myslím že stojí 4xvíce než u konkurence, proto raději volte benzín.

Pokud netrváte na "prestiži", skvělé je Suzuki Vitara nebo S-Cross, v benzínu neuděláte chybu žádným motorem.
A já bych zvážil i zánovní Dacii Duster ve vyšší výbavě, kde naopak jistota je dieslový 1.5 Dci a není se za co stydět!
reagovat
Marsi
počet příspěvků2
datum registrace31.05.2020
Pátek 05.06.2020 16:08, RE: RE: Dotaz
citace:
reakce na: BobanHTP, 05.06.2020 14:59 (Dobrý den, Fordí motor 1.6 Eco ...)


Moc děkuji za informace
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Neděle 07.06.2020 00:44, RE: Dotaz
citace:
reakce na: Marsi, 31.05.2020 21:43 (Zdravím chtěla jsem poprosit o ...)


Kugu mohu doporučit, jízdně patří mezi top. Volil bych 2,0TDCi. Ty motory jsou vydařené a filtry pevných částic jedny z nejspolehlivějších. Měl jsem to opakovaně jak v Mondeu, Tak Kuze. Mondea jsem měl celkem 3 od novoty. Poslední Mondeo jsem s tím najel 200tkm a následně prodal známému a ten dál jezdí bez problémů a má najeto aktuálně asi 230tkm. Nejvíc jsem najel s Mondeem 300 tkm a taky v klidu, bez problémů. Kuga bude mít letos 3 roky a 60tkm a bez problému. Jezdí s tím manželka 20km do práce a zpět a občas něco delšího, já se o to starám, tankuji, aditivuji VIF. Jednou jsem to vzal na dovolenou do Švýcarska a loni jsem to protáhnul na úplný jih Itálie. Dělal jsem k tomu po 30tkm video, na 60tkm asi udělám další. Servis po 15tkm, protože těch 30tkm nebo 2 roky je prostě poukázka na problémy. Tady video https://www.youtube.com/watch?v=FRCs1SLaC-c&t=1s
Momentálně je docela dobrá doba na koupení nové Kugy, kdy starší model se prodává za pakatel. Jsou tam velké slevy na skladovky. Benzín do Kugy je blbost. Jednak je to buď jen předokolka a nebo v případě silnější verze pouze automat. A upřímně řečeno, kupovat Kugu jako předokolku, to udělá jen kus hovězího.
reagovat
holini
počet příspěvků1
datum registrace03.05.2020
Čtvrtek 18.06.2020 19:06, vnitřní prostor
Zdravím,měl bych dotaz ohledně výběru sportage a kugy.Který z těchto dvou vozů je prostornější uvnitř co se týče velikosti kufru a posedu na sedadlech.Díky za odpověď.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.