0
zpět
 

diskuze k tématu: Kia Sportage II. - schopný, ale zastaralý

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
plechi
počet příspěvků1
datum registrace28.05.2013
Úterý 11.06.2013 20:46, Zkušenosti
Mám 2.0 CRDI, 4WD, 2006, šestikvalt, najeto 130 000km, jezdí s tím manželka kombinaci dlouhých i krátkých tras (do 10km). Prozatím bez vážných závad, motor šlape bez problémů, nic nerezaví, podvozek drží, interiér až na popraskanou kůži na sedadle řidiče stále OK.
Motor je výkonově akorát (spotřeba pod 8 litrů), pár koní navíc by bodlo. Podvozek mně moc nevyhovuje kvůli velkým náklonům a hlučnosti v zimě (ztuhlý gumy), naopak na dobré silnici dokáže být auto jako celek velice tiché.

Údržba: všechny žhavící svíčky (110tkm), 2x destičky a 1x kotouče na všech kolech (120tkm). Každý rok olej a filtry. V 90tkm navíc výměna oleje v rozvodovce a zadním diferenciálu.
Závady: nefunkční senzor airbagu spolujezdce, sporadicky svítí kontrolka check motoru - oboje zatím nevyřešeno, jsou to čerstvé závady.

Letos mě asi nemine údržba podvozku - tyčky stabilizátoru, uložení, tlumiče.

V zimě leju aditiva a jednou za cca 5tkm používám čistič do nafty - motor má lepší chod a lépe se sbírá z nízkých otáček.

Obecně můžu Sportage doporučit. Žádný kundolap to není, ale funkčně naprosto vyhovující.
reagovat
rojack
počet příspěvků145
datum registrace06.01.2009
Čtvrtek 13.06.2013 12:00, Vzhledem k tomu, že se snad chystám takové či podobné
auto koupit, zajímalo by mě i porovnání očima odborníka například s RAV4kou. Zejména co se týká kvality provedení a spolehlivosti.
reagovat
Dubonnet
počet příspěvků1
datum registrace18.10.2014
Sobota 18.10.2014 09:25, Nesouhlasím se spotřebou 12 litrů.
Koupil jsem si před rokem Sportage rv 2008 v benzinovém dvoulitru a nevím jským způsobem při testu jezdili, ale rozhodně ne takovým jako jezdí běžný uživatel. Za 12 litrů jezdím tak v zimě ve městě a ještě v hustém provozu. Když jedu delší trasu pohodovou jízdou okolo 100km/hod, jedu za 7,4 litru. A že by byl dvoulitr slabý? No závodní vůz to není, ale pokud potřebuji předjet, žádný problém, ano musím podřadit a motor více vytočit, ale dvoulitr je znát jede to. Mám takový dojem jestli autor nepopisoval jízdu ve Spotagi s obsahem motoru 1,6 l. Ten je asi na takové auto slabý, ale benzinový dvoulitr je ok.
reagovat
Lukáš Vaňura
počet příspěvků6
datum registrace30.06.2015
Úterý 22.09.2015 16:29, KIA Sportage 2.0CRDI - velký dříč za rozumné peníze.
V roce 2012 jsem koupil KIA Sportage 2.0CRDI 103kW z roku 2007 s najetými 120tis.km. Potřeboval jsem 4x4 za zrušené Mondeo v ceně původního vozu. KIA stála 160tis.Kč a to odpovídalo. Byla koupená v ČR a kupoval jsem ji od prvního majitele. Do dneška jsem najel 60tis.km a zatím dobrý. Trochu byl problém s citlivostí plynu na 1ku, ale pomohlo přečipování motoru. Auto je živější a spotřeba nižší. Musel jsem vyměnit spojku a dvouhmoťák, přední a zadní brzdové kotouče s obložením, rozvody a repasovat dva vstřiky. Pokud mohu porovnat dílenské provedení, je to zatím to nejlepší, co jsem viděl. Na autě mám univerzální pneu Pirelli Scorpion STR a jsou super. Vytáhli mě z jakékoliv situace. Trochu problém je na ledu, ale to je se vším. Letos budu přezouvat na Falken AS200. Jinak co se týče vozu, zrychlení parádní, spotřeba v průměru 7,8litru/100km. Motor je tichý a má zátah. Zpřevodování je dobré, ale velké mezery mezi 1-2 a malé mezi 4-5-6. Auto jede příjemně kole 120km/h, kdy točí na 6ku cca 2500ot/min. Maximálka je kole 180km/h. Celkem v pohodě jede 160km/h, pak už ztrácí dech. Interiér je příjemný, není přeplácaný. Prima je polohování zadních opěradel, sklopná sedačka spolujezdce na stolek. Výhled z vozu je dobrý, zpětná zrcátka jsou velká, bohužel i přední sloupky jsou dost robustní. Na couvání jsem přidal couvací senzory, bez nich to není moc dobré. Tahám za autem vozík a je to bez problémů. Zadní dveře se buď dají vyklopit celé, nebo jen horní část (super věc!). Přední světla by mohla být lepší, ale přidal jsem mlhovky a je to v pohodě. Ovládací prvky jsou všechny dobře dostupné. Sedačky jsou příjemné. Autorádio jsem pořídil Pioneer s intergovanou hadsfree sadou Parrot a paráda. Topení, ventilace i klimatizace fungují také velmi dobře. Když jsem auto kupoval, tak jsem se Korejce bál, ale auto auto předčilo má očekávání.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Středa 23.09.2015 10:23, RE: KIA Sportage 2.0CRDI - velký dříč za rozumné peníze.
Lukáš Vaňura napsal:
V roce 2012 jsem koupil KIA Sportage 2.0CRDI 103kW z roku 2007 s najetými 120tis.km. Potřeboval jsem 4x4 za zrušené Mondeo v ceně původního vozu. KIA stála 160tis.Kč a to odpovídalo. Byla koupená v ČR a kupoval jsem ji od prvního majitele. Do dneška jsem najel 60tis.km a zatím dobrý. Trochu byl problém s citlivostí plynu na 1ku, ale pomohlo přečipování motoru. Auto je živější a spotřeba nižší. Musel jsem vyměnit spojku a dvouhmoťák, přední a zadní brzdové kotouče s obložením, rozvody a repasovat dva vstřiky. Pokud mohu porovnat dílenské provedení, je to zatím to nejlepší, co jsem viděl. Na autě mám univerzální pneu Pirelli Scorpion STR a jsou super. Vytáhli mě z jakékoliv situace. Trochu problém je na ledu, ale to je se vším. Letos budu přezouvat na Falken AS200. Jinak co se týče vozu, zrychlení parádní, spotřeba v průměru 7,8litru/100km. Motor je tichý a má zátah. Zpřevodování je dobré, ale velké mezery mezi 1-2 a malé mezi 4-5-6. Auto jede příjemně kole 120km/h, kdy točí na 6ku cca 2500ot/min. Maximálka je kole 180km/h. Celkem v pohodě jede 160km/h, pak už ztrácí dech. Interiér je příjemný, není přeplácaný. Prima je polohování zadních opěradel, sklopná sedačka spolujezdce na stolek. Výhled z vozu je dobrý, zpětná zrcátka jsou velká, bohužel i přední sloupky jsou dost robustní. Na couvání jsem přidal couvací senzory, bez nich to není moc dobré. Tahám za autem vozík a je to bez problémů. Zadní dveře se buď dají vyklopit celé, nebo jen horní část (super věc!). Přední světla by mohla být lepší, ale přidal jsem mlhovky a je to v pohodě. Ovládací prvky jsou všechny dobře dostupné. Sedačky jsou příjemné. Autorádio jsem pořídil Pioneer s intergovanou hadsfree sadou Parrot a paráda. Topení, ventilace i klimatizace fungují také velmi dobře. Když jsem auto kupoval, tak jsem se Korejce bál, ale auto auto předčilo má očekávání.


Dobrý den, vložte prosím své zkušenosti s Kiou do recenze http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.