Kia Sportage II. - koupit či nechat být?
 
 
 
 
 
 

Kia Sportage II. - koupit či nechat být?

již zítra na TipCars.com

Jaký je nejhorší a nejlepší motor pro starší Citroën C5?
nejčtenější články
1. Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?
2. Ojetina za 300 tis. Kč. Koupit Golf, nebo Passat?
3. S jakým benzínovým motorem koupit Octavii II?
 
Kia při výrobě druhé generace kompaktního SUV Sportage spojila síly se sesterským Hyundaiem. Díky tomu mohl vzniknout konkurenceschopný vůz, který i po letech patří k dobrým volbám za rozumné peníze.
ODBORNÉ RECENZE, 07.06.13 | 00:00
hodnocení článku 3.9 b / 13x
vaše hodnocení: 1 b.
z naší nabídky:
Kia Sportage

Jak šel čas?
První generace Kia Sportage byla postavena na podvozkové platformě nákladní mazdy série E a některé mechanické skupiny sdílela s fordem. V nabídce automobilky vydržela celých devět let (1993-2002). Modely určené pro evropský trh kompletovala známá karosárna Karmann z německého Osnabrücku. Druhá generace se objevila v roce 2004, přičemž se jednalo o technicky příbuzný vůz s modelem Hyundai Tuscon. Od toho se Sportage odlišovala především designem a pozměněným naladěním podvozku. Po dvou letech na trhu přišla modernizace techniky a o rok později drobné omlazení, se kterým se výroba pro Evropu přesunula do žilinského závodu. Skutečný facelift přišel až v roce 2008, kdy Sportage dostala hranatější přední světla s vykousnutím, oblejší nárazník, novou masku chladiče, více chromu a větší logo, přičemž nesměla chybět nová zadní světla, volant se širším věncem, upravená středová konzole nebo nové rádio s osmi reproduktory.

Karoserie:
5dv. SUV

Motorizace:

(zážehový čtyřválec)
2.0 16V/104 kW (od 09/2004)

(zážehový šestiválec)
2.7 V6/169 kW (od 09/2004)

(přeplňovaný vznětový čtyřválec)
2.0 CRDi/83 kW (od 09/2004)
2.0 CRDi/103 kW (od 01/2006)
2.0 CRDi/110 kW (od 09/2008)

Stručná historie:
2004 – zahájení výroby druhé generace
2006 – modernizace techniky, diesel posílil na 103 kW a dostal filtr pevných částic (Euro4)
2007 – drobné omlazení, nová šestistupňová převodovka pro diesel CRDi, zahájena výroba na Slovensku
2008 – výraznější facelift
2009 – výkon dvoulitrového dieselu zvýšen na 110 kW
2010 – ukončení výroby a představení třetí generace

Co je zač a jak jezdí?
V roce 2004 přišla Kia Sportage i Hyundai Tucson s dvoulitrovým benzínovým motorem v základní výbavě shodně na 599.000 Kč (stejně stála například Toyota RAV4). Ve srovnání s tehdejším Freelanderem to však bylo o nemalých 100.000 Kč méně. Za lépe vybavenou verzi EX jste zaplatili o 649.000 Kč více, kdežto naftový motor přišel ještě o 20.000 Kč dráže. I přes poměrně vysokou cenovku (na dnešní poměry) byla Sportage v Česku oblíbeným vozem, jelikož zákazníci dovedli ocenit líbivý vzhled, slušnou prostornost a bohatou výbavu (ve srovnání s konkurencí). Majitelé oceňovali vyšší posed, dobrý výhled, slušnou prostupnost terénem a praktické otevírání skla pátých dveří. V bazarech proto nalezneme dostatek vozů koupených v Česku.

Interiér je strohý, ale vcelku praktický. Přístrojový štít je dobře čitelný a nechybí v něm ani teploměr chladicí kapaliny. Každá Sportage měla elektricky ovládaná všechna boční okénka, centrální zamykání, elektricky stavitelná zpětná zrcátka nebo manuální klimatizaci. Na straně druhé však v nabídce chyběly některé moderní prvky výbavy, které nebylo možné objednat ani za příplatek (např. dvouzónová klimatizace, bezklíčkový vstup atd.).

Díky dostatečné výšce Sportage poskytovala (při rozvoru běžného vozu nižší střední třídy 2 630 mm) dostatek místa i pro cestující vzadu. Stejně jako vpředu je to dáno vyšším vzpřímeným posazem, díky němuž není potřeba tolik místa v podélném směru. I za dvoumetrového řidiče si sedne běžně vysoký cestující bez větších problémů. Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60:40. Sedák je pevný a při sklápění opěradla zajíždí do podlahy. Po sklopení tak vzniká zcela rovná plocha bez schodků.

Jak a za kolik jezdí?
Námi testovaný dvoulitr disponuje výkonem 104 kW při 6 000 ot./min a maximem točivého momentu 184 Nm v 4 500 ot./min, což jsou vcelku slibné hodnoty. V reálném provozu je však realita jiná. Pro téměř 1,6 tuny těžký vůz se výkonu často nedostává. Dynamika dvoulitru je omezená a čtyřválec nemá žádnou výkonovou špičku. V nižších otáčkách se chová líněji a hodí se tak jen pro klidnou jízdu. Pro předjetí je nutné motor dostatečně vytočit (nejlépe přes hranici 4 000 ot./min), přesto ani tam příliš neoslní. Při jízdě na pátý rychlostní stupeň při ustálené rychlosti téměř vždy poznáte i mírné stoupání. Dostat se na rychlostní maximum je vcelku těžké. Maxima dosáhnete jen na rovince a ještě k tomu na čtvrtý rychlostní stupeň (kromě vyšší hmotnosti za tímto faktem stojí relativně značný odpor vzduchu, který je daní za vysokou stavbu karoserie, své hrají i obuté široké pneumatiky, často o rozměru 235/60 R16). Otáčky motoru padají velmi pomalu. Samotný zvuk benzínového čtyřválce je v nízkých otáčkách dobře utlumen, nad hranicí 3 500 ot./min se začíná více projevovat v kabině. Automobilka Kia udávala průměrnou kombinovanou spotřebu 8,2 l/100 km, což vzhledem k poskytovanému výkonu by byla zcela odpovídající hodnota. My však jezdili v průměru za 12 l/100 km. Majitelé tak uvítají 58litrovou nádrž a v případě šestiválce dokonce 65litrovou.

Samotné řízení je lehce přeposilované, ve vyšších rychlostech příliš netuhne, ale celkově ho mohu pochválit, jelikož zprostředkovává slušný kontakt s předními koly a je vcelku přesné. Pokud chcete jezdit alespoň trochu svižně, musíte tedy sáhnout po zážehovém vidlicovém šestiválci disponujícím výkonem 129 kW. Ten se však dodával pouze s automatickou převodovkou HIVEC od Hyundai, která zrovna příliš neoslní a navíc vyžaduje kvalifikovaný servis. Na všechno má totiž dostatek času a občas je až příliš rozvážná. Útěchou může být fakt, že sametově jdoucí šestiválec si v praxi říká jen o litr více než zkoušený dvoulitrový čtyřválec.

Nejlepším řešením v případě Sportage je sáhnout po jednom ze tří postupně nabízených dvoulitrových dieselů CRDi. Při uvedení na trh byl k dispozici čtyřválec o výkonu 83 kW, který poháněl například Kiu Carens. Zkraje výroby se diesely s výkonem 83 kW obešly bez filtru pevných částic, což neplatí pro vozy po modernizaci v roce 2006, kdy se objevil inovovaný dvoulitr CRDi, který přinesl celou řadu změn. Oproti původnímu dieselu dostal inovovaný motor nové turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek nebo dvouhmotový setrvačník, který nahradil tlumič torzních kmitů. Řada technických vylepšení tak přinesla lepší momentovou charakteristiku a celkově kultivovanější projev. Ve výsledku je tak čtyřválec tišší, úspornější a téměř zbaven turboefektu. Rok 2007 přinesl spojení dieselu s novou šestirychlostní manuální převodovkou. O dva roky později došlo k dalším změnám a výkon stoupl z původních 103 kW na 110 kW. V praxi ale rozdíl 7 kW znát není a údaje o dynamice se nezměnily ani v technické dokumentaci výrobce. Přesto maximální točivý moment 304 Nm zaručuje slušný zátah už od nízkých otáček, jeho maximum leží mezi 1 800-2 500 ot./min. Ve vyšších otáčkách ale motor ztrácí dech. Při dálničních 130 km/h pak motor točí téměř 3 000 ot./min, což nevede k zrovna nízké spotřebě paliva. Ve výsledku se tak nejčastěji budete pohybovat mezi 8-9 l/100 km.

Kia nabízela model Sportage s pohonem všech kol nebo pouze s pohonem předních kol, který byl spojen výhradně se čtyřválci a základní výbavou. Systém pohonu 4x4 sází u Sportage na elektroniku. Při běžné jízdě jsou poháněna jen přední kola, zadní se přidají v případě nutnosti, tedy prokluzu předních kol. Sotva se přední kola jen nepatrně protočí, zaberou kola zadní a rozjezd je plynulý i na mokru nebo blátě. Celý systém je řešen elektromagnetickou lamelovou spojkou umístěnou v bloku s rozvodovkou zadní nápravy. O systém pohonu všech kol se postarala americká společnost Borg Warner. Celkově systém funguje spolehlivě, v případě potřeby lze pohon všech kol zamknout tlačítkem a točivý moment je rozdělován mezi nápravy v poměru 50:50. Po dosažení rychlosti cca 35 km/h nebo při plném rejdu se uzávěra automaticky deaktivuje a systém přejde do režimu „Auto“, což zabraňuje poškození systému a hnací soustavy.

TIP: Kia Sportage III - koupit s dieselem?

Servis a co se kazí?
U obou zážehových motorů se mění rozvodový řemen po 90 000 km nebo po šesti letech provozu, přičemž po 60 000 km se doporučuje provést vizuální kontrolu řemene. U vznětových motorů plnících emisní normu Euro3 je interval výměny stanoven na 120 000 km nebo šest let provozu. U dieselů s Euro4 je interval prodloužen na 150 000 km nebo deset let provozu. Od modelového roku 2008 se mění řemen až po 160 000 km nebo osmi letech provozu. U vozidel vyrobených v Koreji je stanoven interval výměny motorového oleje po 15 000 km nebo jednom roce provozu. U vozidel mladších a vyrobených na Slovensku se olej mění po 20 000 km nebo jednom roce provozu. U dieselů vybavených filtrem pevných částic je nutné používat kvalitnější olej plnící normu ACEA C3. Samočinná převodovka si žádá výměnu oleje po 90 000 km nebo šesti letech provozu.

Časté závady
Podvozek je vcelku odolný. Přední spodní rameno robustní konstrukce je uloženo v pomocném rámu. Spodní čep ramene je možné snadno oddělit a vyměnit. U naftových motorů je dobré udělat test vstřikovačů před koupí vozu. Mezi nejčastější závady patří úniky nafty z vysokotlaké části čerpadla nebo vadný regulátor tlaku. První diesel 2.0 CRDi/83 kW je vybaven systémem Common Rail Bosch CP1, který se již stačil proslavit svými vrtochy (zejména u modelu Carens či konkurenčních vozů koncernu PSA). V Kie Sportage funguje obvykle bez problémů. Daleko častěji však můžeme narazit na uvolněný náboj tlumiče torzních kmitů spojky, který je řešen zcela netradičně (místo tangenciálních pružin jsou zde použity atypické gumové špalky). Při zkušební jízdě si proto dejte pozor na hluk a vibrace v rozmezí 1 500-1 800 ot./min a na chrčení při akceleraci (v důsledku podcenění může dojít až k uvolnění ložisek hnacího hřídele převodovky). U nejmladších dieselů vyrobených po roce 2009 se objevoval prasklý olejový chladič, díky němuž docházelo k průniku oleje do chladicí kapaliny. Vozy vyrobené na Slovensku také postihovalo vrzání zadního stabilizátoru nebo odchlipující se teflonová vrstva z boků pístů, což se projevilo klepáním (nutností pak byla výměna pístů, někdy dokonce bloku motoru).

Co vybrat?
Většinou u ojetých automobilů doporučujeme atmosférické benzínové motory, které s odstupem času fungují bez větších potíží a z nových majitelů netahají peníze. V případě Sportage však musíme udělat výjimku a doporučit vznětové čtyřválce CRDi vybavené vstřikováním Common Rail Bosh a rozvodem OHC. Čtyřválce ve verzi 103 nebo 110 kW se k charakteru tohoto vozu hodí nejvíce. Benzínový dvoulitr není špatný, ale je užraný a na poměrně těžký vůz s velkým čelním odporem prostě nestačí (benzínový motor můžeme doporučit jen velmi nenáročným řidičům). Všichni ostatní nechť sáhnou po vcelku rozšířených dvoulitrových dieselech CRDi, které nejsou nikterak úsporné, avšak dovedou poskytnout odpovídající dynamiku. Problém jim nedělá ani tažení přívěsu.

Plusy
slušná prostornost
dostatečně dimenzovaná sedadla
pohodlné nastupování
bohatá výbava
výklopné sklo pátých dveří
velká zpětná zrcátka, výhled z vozu
dovednosti v lehkém terénu
řízení s hydraulickým posilovačem
účinné brzdy
nezájem zlodějů

Minusy
strohost palubní a přístrojové desky
použité plasty působí levně
dlouhé dráhy řazení
vyšší spotřeba paliva u všech motorizací
menší objem zavazadlového prostoru
nemožnost axiálního nastavení volantu
chybějící prvky moderní výbavy (dvouzónová klimatizace atd.)
horší komfort odpružení na nerovnostech, zejména při pomalé jízdě
průměrné řazení šestistupňové manuální převodovky
rozvážná samočinná převodovka

AAA Auto logo 

Automobil k testu zapůjčil autobazar AAA Auto

 
Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
plechi - 11.06.2013 20:46 
Mám 2.0 CRDI, 4WD, 2006, šestikvalt, najeto 130 000km, jezdí s tím manželka kombinaci dlouhých i krátkých tras (do 10km). Prozatím bez vážných závad, motor šlape bez problémů, nic nerezaví, podvozek drží, interiér až na popraskanou kůži na sedadle řidiče stále OK.
Motor je výkonově akorát (spotřeba pod 8 litrů), pár koní navíc by bodlo. Podvozek mně moc nevyhovuje kvůli velkým náklonům a hlučnosti v zimě (ztuhlý gumy), naopak na dobré silnici dokáže být auto jako celek velice tiché.

Údržba: všechny žhavící svíčky (110tkm), 2x destičky a 1x kotouče na všech kolech (120tkm). Každý rok olej a filtry. V 90tkm navíc výměna oleje v rozvodovce a zadním diferenciálu.
Závady: nefunkční senzor airbagu spolujezdce, sporadicky svítí kontrolka check motoru - oboje zatím nevyřešeno, jsou to čerstvé závady.

Letos mě asi nemine údržba podvozku - tyčky stabilizátoru, uložení, tlumiče.

V zimě leju aditiva a jednou za cca 5tkm používám čistič do nafty - motor má lepší chod a lépe se sbírá z nízkých otáček.

Obecně můžu Sportage doporučit. Žádný kundolap to není, ale funkčně naprosto vyhovující.
rojack - 13.06.2013 12:00 
auto koupit, zajímalo by mě i porovnání očima odborníka například s RAV4kou. Zejména co se týká kvality provedení a spolehlivosti.
Dubonnet - 18.10.2014 09:25 
Koupil jsem si před rokem Sportage rv 2008 v benzinovém dvoulitru a nevím jským způsobem při testu jezdili, ale rozhodně ne takovým jako jezdí běžný uživatel. Za 12 litrů jezdím tak v zimě ve městě a ještě v hustém provozu. Když jedu delší trasu pohodovou jízdou okolo 100km/hod, jedu za 7,4 litru. A že by byl dvoulitr slabý? No závodní vůz to není, ale pokud potřebuji předjet, žádný problém, ano musím podřadit a motor více vytočit, ale dvoulitr je znát jede to. Mám takový dojem jestli autor nepopisoval jízdu ve Spotagi s obsahem motoru 1,6 l. Ten je asi na takové auto slabý, ale benzinový dvoulitr je ok.
Lukáš Vaňura - 22.09.2015 16:29 
V roce 2012 jsem koupil KIA Sportage 2.0CRDI 103kW z roku 2007 s najetými 120tis.km. Potřeboval jsem 4x4 za zrušené Mondeo v ceně původního vozu. KIA stála 160tis.Kč a to odpovídalo. Byla koupená v ČR a kupoval jsem ji od prvního majitele. Do dneška jsem najel 60tis.km a zatím dobrý. Trochu byl problém s citlivostí plynu na 1ku, ale pomohlo přečipování motoru. Auto je živější a spotřeba nižší. Musel jsem vyměnit spojku a dvouhmoťák, přední a zadní brzdové kotouče s obložením, rozvody a repasovat dva vstřiky. Pokud mohu porovnat dílenské provedení, je to zatím to nejlepší, co jsem viděl. Na autě mám univerzální pneu Pirelli Scorpion STR a jsou super. Vytáhli mě z jakékoliv situace. Trochu problém je na ledu, ale to je se vším. Letos budu přezouvat na Falken AS200. Jinak co se týče vozu, zrychlení parádní, spotřeba v průměru 7,8litru/100km. Motor je tichý a má zátah. Zpřevodování je dobré, ale velké mezery mezi 1-2 a malé mezi 4-5-6. Auto jede příjemně kole 120km/h, kdy točí na 6ku cca 2500ot/min. Maximálka je kole 180km/h. Celkem v pohodě jede 160km/h, pak už ztrácí dech. Interiér je příjemný, není přeplácaný. Prima je polohování zadních opěradel, sklopná sedačka spolujezdce na stolek. Výhled z vozu je dobrý, zpětná zrcátka jsou velká, bohužel i přední sloupky jsou dost robustní. Na couvání jsem přidal couvací senzory, bez nich to není moc dobré. Tahám za autem vozík a je to bez problémů. Zadní dveře se buď dají vyklopit celé, nebo jen horní část (super věc!). Přední světla by mohla být lepší, ale přidal jsem mlhovky a je to v pohodě. Ovládací prvky jsou všechny dobře dostupné. Sedačky jsou příjemné. Autorádio jsem pořídil Pioneer s intergovanou hadsfree sadou Parrot a paráda. Topení, ventilace i klimatizace fungují také velmi dobře. Když jsem auto kupoval, tak jsem se Korejce bál, ale auto auto předčilo má očekávání.
danet - redakce TipCars - 23.09.2015 10:23 
Lukáš Vaňura napsal:
V roce 2012 jsem koupil KIA Sportage 2.0CRDI 103kW z roku 2007 s najetými 120tis.km. Potřeboval jsem 4x4 za zrušené Mondeo v ceně původního vozu. KIA stála 160tis.Kč a to odpovídalo. Byla koupená v ČR a kupoval jsem ji od prvního majitele. Do dneška jsem najel 60tis.km a zatím dobrý. Trochu byl problém s citlivostí plynu na 1ku, ale pomohlo přečipování motoru. Auto je živější a spotřeba nižší. Musel jsem vyměnit spojku a dvouhmoťák, přední a zadní brzdové kotouče s obložením, rozvody a repasovat dva vstřiky. Pokud mohu porovnat dílenské provedení, je to zatím to nejlepší, co jsem viděl. Na autě mám univerzální pneu Pirelli Scorpion STR a jsou super. Vytáhli mě z jakékoliv situace. Trochu problém je na ledu, ale to je se vším. Letos budu přezouvat na Falken AS200. Jinak co se týče vozu, zrychlení parádní, spotřeba v průměru 7,8litru/100km. Motor je tichý a má zátah. Zpřevodování je dobré, ale velké mezery mezi 1-2 a malé mezi 4-5-6. Auto jede příjemně kole 120km/h, kdy točí na 6ku cca 2500ot/min. Maximálka je kole 180km/h. Celkem v pohodě jede 160km/h, pak už ztrácí dech. Interiér je příjemný, není přeplácaný. Prima je polohování zadních opěradel, sklopná sedačka spolujezdce na stolek. Výhled z vozu je dobrý, zpětná zrcátka jsou velká, bohužel i přední sloupky jsou dost robustní. Na couvání jsem přidal couvací senzory, bez nich to není moc dobré. Tahám za autem vozík a je to bez problémů. Zadní dveře se buď dají vyklopit celé, nebo jen horní část (super věc!). Přední světla by mohla být lepší, ale přidal jsem mlhovky a je to v pohodě. Ovládací prvky jsou všechny dobře dostupné. Sedačky jsou příjemné. Autorádio jsem pořídil Pioneer s intergovanou hadsfree sadou Parrot a paráda. Topení, ventilace i klimatizace fungují také velmi dobře. Když jsem auto kupoval, tak jsem se Korejce bál, ale auto auto předčilo má očekávání.


Dobrý den, vložte prosím své zkušenosti s Kiou do recenze http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

RECENZE OJETIN: Audi Q7

13.července 2017
Je obrovské, váží téměř 3 tuny, rozvor náprav má 3 metry, a přitom se nehodí nikam jinam než na kvalitní cesty. Navíc jeho údržba stojí tolik, co provoz tří automobilů střední třídy. Přesto si jej může někdo zamilovat i jako dostupnou ojetinu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 548) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Dacia Duster

6.července 2017
Jako nový se Duster prodával a prodává za velmi slušnou cenu. A vévodí i mezi nejlevnějšími ojetými čtyřkolkami v kategorii SUV.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (2 090) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Renault Scénic III

29.června 2017
Hledáte praktické a zároveň spolehlivé auto pro rodinu? Máme pro vás tip na ojetinu s velmi dobrým poměrem ceny a přidané hodnoty.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 979) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Nissan X-Trail II

22.června 2017
Velké a pohodlné SUV si i po letech nachází příznivce. Hlavně díky příznivé ceně ojetin a úsporným dieselovým motorům. Bez chybiček ale tohle auto není.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 488) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Renault Latitude

1.června 2017
Na trhu ojetin se vyskytuje už sedmým rokem a jeho ceny jsou velmi lákavé. Přesto se jich v tuzemských bazarech mnoho neprodává.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 750) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Seat Ibiza III

18.května 2017
Třetí generace Seatu Ibiza se představila v roce 2002. Mezi ojetinami dodnes boduje atraktivním vzhledem, nepotěší však nabídkou spolehlivé motorizace.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (1 367) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: BMW X3 E83 (2003-2010)

4.května 2017
Jako ojeté se prodává za zlomek původní ceny. A přitom má pověst spolehlivé prémiovky. To je model X3 v generaci E83.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 255) | komentářů (5) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Škoda Yeti

22.března 2017
Na svém prvním SUV si Škoda dala docela záležet. Ukazuje se to hlavně po letech, kdy si i ojetější kousky dobře drží cenu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 869) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 308

7.února 2017
Je jednu z nejrozšířenějších ojetin v Evropě. I to byl důvod, proč jsme se modelu 308 podívali na zoubek v naší recenzi.
hodnocení: 1.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 212) | komentářů (0) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Mercedes-Benz třídy C (W204)

10.ledna 2017
Tahle generace céčkového mercedesu se postupně dostává do bazarů, což může řadu zájemců o komfortní svezení a prestižní vůz s trojcípou hvězdou na masce lákat.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (5 550) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: KIA Sorento (2009-2014)

14.prosince 2016
Druhá generace velkého SUV je poměrně spolehlivou ojetinou. Velkou měrou se na tom podílejí povedené dieselové motory.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 708) | komentářů (3) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Peugeot 5008 (2009-2016)

15.listopadu 2016
Za minulý rok byl tento model dvanáctým nejprodávanějším mezi novými vozy. I přesto, že je na trhu už šest let. I z tohoto důvodu jsme ho proklepli jako ojetinu.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (8 257) | komentářů (12) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Citroën C4 Picasso (2006-2013)

5.října 2016
C4 Picasso první generace je pohodlné, praktické a všestranné auto. Nabízí skvělý poměr výkon/cena, ale než si jej jako ojeté pořídíte, zkontrolujte, že na něm vše funguje tak jak má.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (4 883) | komentářů (3) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Volvo S60 (2010 - nyní)

21.září 2016
Je pohodlné, dobře vybavené, a protože si obvykle neudrží svoji cenu jako jiné prestižnější modely, může mezi ojetinami nabídnout skvělý poměr výkon/cena.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (3 794) | komentářů (1) otevřít článek...

Recenze ojetiny: Chrysler Voyager (2008-2015)

3.května 2016
Zatím stále aktuální generace by mohla být ideální ojetinou pro vícečetnou rodinu. V dnešní recenzi se na tento model zaměříme detailně.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (7 550) | komentářů (5) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010: 1.4 16V 59 kW, 79 000 km (2.díl)

7.července 2014
Golf 6 z roku 2010 a 79 tisíci kilometry na tachometru s benzínovým čtyřválcem 1.4 16 V 59 kW ve výbavě Trendline jsme trápili v městském provozu i na přesunech mezi městy. Jestli vás to táhne ke golfu, nasbírali jsme nějaké dojmy, které vám možná pomohou rozhodnout se pro benzín, nebo pro naftu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (18 471) | komentářů (12) otevřít článek...

VW Golf 6. generace z roku 2010 jako ojetina: motorizace, výbavy (1.díl)

18.června 2014
Šestá generace golfu byla uvedena na český trh v roce 2008 a výroba byla ukončena v roce 2013. Od svého předchůdce golfu páté generace se vzhledem příliš nelišil, ale přinesl na palubu nové technologie z vyšších tříd a nové přeplňované motory.
hodnocení: 2.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (24 514) | komentářů (2) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010 - 2014? (2. díl)

9.dubna 2014
Ve druhém pokračování přinášíme uživatelské a jízdní dojmy nasbírané v nejzastoupenější specifikaci c-maxu na českém trhu ojetých aut. Jedná se o model s motorem 1.6 TDCi Duratorq 85 kW ve výbavě Trend.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (10 072) | komentářů (0) otevřít článek...

SERIÁL: Jaký je Ford C-Max druhé generace 2010-2014? (1.díl)

27.února 2014
Už od zahájení výroby první generace v roce 2003 většina recenzí vyzdvihuje jeho jízdní vlastnosti. Můžeme potvrdit, že i s druhou generací si dynamický řidič užije pocitu stability ve stopě a přesnosti řízení v míře u vozidla kategorie MPV nečekané.
hodnocení: 4.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (16 138) | komentářů (8) otevřít článek...

Mitsubishi Outlander - jaká je druhá generace jako ojetina?

6.prosince 2013
Outlander pochází z trojčat, přičemž jeho interiér působí nejméně luxusněji a je nejméně vybavený. To však nic nemění na faktu, že i přes sebevědomou cenovku se dobře prodával a na trhu ojetin je žádanější než sourozenci z Francie.
hodnocení: 3.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (30 982) | komentářů (2) otevřít článek...

Kia Sportage II. - koupit či nechat být?

7.června 2013
Uvažuji o koupi druhé generace KIA Sportage. Můj roční nájezd je na hranici mezi benzínem a dieselem, ale u SUV se přikláním vzhledem k hmotnosti vozu spíše k dieselu. Máte s tímto autom někdo nějaké zkušenosti?
hodnocení: 3.9 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (50 617) | komentářů (5) otevřít článek...

BMW řady 5 (E60/E61) - Úspěšné dítě velkého reformátora

5.dubna 2013
Pátá generace BMW řady 5 z let 2003 až 2010 je typickým představitelem bavoráku „Bangleho éry“. Charakterizoval ji přelomový, ale pro někoho také velmi kontroverzní design, a hlavně množství technických inovací.
hodnocení: 4.4 b. (30x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (62 923) | komentářů (12) otevřít článek...

Ford Mondeo (2007 - 2013): Prostornost i rozpaky

22.února 2013
Mondeo třetí generace (někdy provázené matoucím označením MK4) je čerstvě dosluhující největší model „evropské“ nabídky Fordu. Cenově i motoricky spadá do střední třídy, rozměrově a prostorností pak na její horní hranici.
hodnocení: 4.6 b. (28x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (114 957) | komentářů (21) otevřít článek...

BMW řady 1 - nepraktické, ale zábavné

8.února 2013
Svět se mění a motoristé žádají stále úspornější a univerzálnější automobily. Naštěstí stále existuje několik nepraktických modelů, které umí pobavit řidiče i posádku na úkor prostoru a jejich komfortu. Jedním takovým vozem je BMW řady 1, které má robustní základ a především zaručuje zábavné řízení.
hodnocení: 3.8 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (38 436) | komentářů (8) otevřít článek...

Opel Corsa D - jaký motor vybrat?

18.ledna 2013
Rád bych koupil menší auto na popojíždění po městě. Zaujala mne Corsa D. Máte s ní někdo zkušenosti? Jaký motor bude podle vás nejlepší volbou?
hodnocení: 3.2 b. (19x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (32 939) | komentářů (4) otevřít článek...

Mercedes Benz třídy C (W203) - průšvih nebo výhra?

7.prosince 2012
Německá automobilka si na přelomu tisíciletí pošramotila pověst, když začala snižovat výrobní náklady. Byla nahrazena řada osvědčených subdodavatelů sázejících na kvalitu produktů, což vedlo k úpadku renomé třícípé hvězdy včetně vyššího počtu dosud nevídaných závad. A nás zajímalo, jak je na tom baby Mercedes vyráběný v letech 2000-2007.
hodnocení: 4.5 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (55 807) | komentářů (36) otevřít článek...

Volvo S60/V70 (P24/P26) - Dravé pětiválce ze severu

30.listopadu 2012
Typová řada S60 (1. generace) a V70 (II.) byla přímým nástupcem hranatých modelů 850- později S/V70. Rozměry spadá do střední třídy, původní pořizovací cenou i technikou však útočila hlavně na prémiové zástupce této třídy- BMW 3, Audi A4, Mercedes C.
hodnocení: 4.0 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (42 143) | komentářů (23) otevřít článek...

Volkswagen Transporter T5 - populární užitkáč

19.října 2012
Desítky let opouštějí brány německé automobilky Volkswagen užitkové modely nazvané Transporter. Ty si pořizují nejen firmy a živnostníci, ale také rodiny s dětmi či cestovatelé jelikož se vyrábějí i v osobních verzích. A nás zajímalo, jak je na tom se spolehlivostí pátá generace vyráběná od roku 2003.
hodnocení: 2.8 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (38 380) | komentářů (31) otevřít článek...

Škoda Superb II. - dvojka vylepšuje pověst

5.října 2012
Je to k nevíře, ale z prvních modelů druhé generace Škody Superb se postupně stávají slušné ojetiny, které svými rozměry karoserie konkurují prémiovým modelům z Německa. Jaký motor je pod kapotou Superba nejvhodnější a jak je na tom kompakt křížený s limuzínou po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 4.0 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (67 573) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz A - po druhé a lépe

14.září 2012
Přestože se automobilka Mercedes-Benz svým nejmenším modelem třídy A trefila do černého, pvní generace nebyla bez chyb a hned po uvedení na trh zažila téměř zničující porážku. Druhá generace se snažila vše napravit.
hodnocení: 4.3 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (26 582) | komentářů (13) otevřít článek...

Renault Clio III. - pověstem navzdory

3.sprna 2012
Clio třetí generace má francouzská automobilka ve výrobním programu dlouhých sedm let. Za tuto dobu první kousky ujely velké množství kilometrů a dnes většinou stojí v bazarech nebo mají druhého či třetího majitele. Jakou ojetinou je tedy Clio?
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (22 675) | komentářů (12) otevřít článek...

Fiat Panda II. (2003-2012)

13.července 2012
Nejmenší Fiat v podobě Pandy odveze v pohodě čtyři dospělé a nějaké to zavazadlo. Již základní pohonná jednotka Pandě zaručí dostatečnou dynamiku a po stránce spolehlivosti patří Panda díky své celkové jednoduchosti k nejlepším mini automobilům. Má tedy nějakou chybu?
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (23 190) | komentářů (22) otevřít článek...

Volkswagen Polo 9N - lepší Fabie

25.května 2012
Možná Vás nikdy nenapadlo si pořídit místo Škody Fabie sesterský Volkswagen Polo. Na první pohled téměř identická auta téměř stejných parametrů však odlišuje řada drobností hovořící ve prospěch Volkswagenu.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (27 640) | komentářů (19) otevřít článek...

Škoda Roomster - MPV po česku

11.května 2012
Na rozdíl od zbytku produkce automobilky Škoda není Roomster technicky provázán s žádným jiným vozem mateřského koncernu, jelikož se jedná o křížence v domácích podmínkách.
hodnocení: 3.7 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (36 237) | komentářů (49) otevřít článek...

Opel Zafira B - druhé pokračování

6.dubna 2012
Zafira se proslavila jako první velkoprostorové auto, které mělo třetí řadu sedadel sklopnou do podlahy. První generace Zafiry tak zaznamenala díky důmyslnému sklápění na trhu velký úspěch. Druhá generace přišla v roce 2005 a musela se poprat s novými konkurenty, a proto Opel musel vylepšovat řadu věcí.
hodnocení: 4.1 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (50 286) | komentářů (15) otevřít článek...

RECENZE OJETINY: Audi A6 (C6)

30.března 2012
Audi A6 třetí generace je mezi mnoha řidiči obdivovanou ojetinou. Právě nyní se její příznivci dočkali doby, kdy je automobil s původní pořizovací cenou hodně přes milion korun cenově dostupný pro daleko širší spektrum lidí.
hodnocení: 4.0 b. (7x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (86 784) | komentářů (60) otevřít článek...

Volkswagen Touran - žádaný a vrtošivý

9.března 2012
Rodinný Touran s tvary dodávky se zdá být ideálním rodinným automobilem. Je prostorný, podvozkově povedený, má variabilní interiér a nerezne. Navíc jako nový lámal prodejní rekordy. Bohužel se Touranu nevyhnuly výrobní nedostatky, fatální poruchy, ani selhávající technika.
hodnocení: 3.2 b. (15x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (93 556) | komentářů (56) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy E (W211)

17.února 2012
Mercedes-Benz nikdy nenechal nic náhodě a vše před uvedením do provozu náležitě otestoval. V případě řady E bylo technických inovací tolik, že automobilka musela po uvedení na trh řešit řadu nedostatků, které odhalil až tvrdý provoz.
hodnocení: 3.9 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (47 606) | komentářů (39) otevřít článek...

Renault Espace IV. gen. - vrtošivý král prostoru

29.července 2011
Přestože se model Espace prodává od roku 1984, je na trhu teprve jeho čtvrtá generace, na kterou se dnes zaměříme. Espace je přesvědčivým velkoprostorovým vozem, který však trápí nepovedený diesel a řada problémů zejména s elektrickou výstrojí.
hodnocení: 3.3 b. (8x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (44 284) | komentářů (42) otevřít článek...

Mazda 6 - první generace

1.července 2011
Když se poprvé objevila, všichni byli jejím vzhledem doslova okouzleni. Radost panovala i při první jízdě. Čas však ukázal vady na kráse, přesto ji někdo miluje a někdo zatracuje.
hodnocení: 4.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (77 473) | komentářů (39) otevřít článek...

Renault Megane Grandtour

10.června 2011
Francouzské automobilce nikdo nemůže upřít jistou dávku drzosti a odvahy při uvádění nových generací na trh. Dvojkový Mégane toho může být jen a jen důkazem.
hodnocení: 4.0 b. (12x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (50 391) | komentářů (80) otevřít článek...

Ford C-Max

13.května 2011
Náruživí řidiči to mají při požadavku rodinného vozu kategorie MPV velmi těžké. Často se musí vzdát zábavy za volantem a řídit neohrabanou krabici, která převeze fúru věcí ale nedokáže být ani trochu jízdně zajímavá. Ford C-Max je čestnou vyjímkou. I po 150.000 km slouží dobře.
hodnocení: 3.8 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (114 331) | komentářů (19) otevřít článek...

Toyota Avensis - vychytaná druhá generace

15.dubna 2011
Toyoty jsou synonymem spolehlivosti. Avensis druhé generace se navíc poučil z chyb svého předchůdce a byl vyvinut na míru evropským požadavkům. Jaký je jako ojetina?
hodnocení: 3.9 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (68 882) | komentářů (24) otevřít článek...

Mazda3 - spolehlivý kompakt

25.března 2011
Japonská automobilka Mazda ukončila modelem 3 dlouhou éru "tři-dva-trojek". Novinka přinesla velmi atraktivní vzhled, výborný podvozek a nové motory. Bohužel se ji nevyhnuly problémy, které byly řešeny svolávacími akcemi.
hodnocení: 4.2 b. (9x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (56 860) | komentářů (27) otevřít článek...

VW GOLF V

18.března 2011
VW Golf IV přinesl výbornou protikorozní ochranu, což s legendami o skvělém dílenském zpracování utvrdilo zákazníka v myšlence, že si kupuje osvědčenou kvalitu. To platí i u páté generace, která kvalitativně pokročila ještě více tím správným směrem.
hodnocení: 4.4 b. (5x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (55 592) | komentářů (34) otevřít článek...

Ford Focus II - nadprůměrný kompakt

25.února 2011
Dnešní recenze ojetiny dokazuje, že i doporučená verze nemusí být vždy nejideálnější volbou. Na příkladu Focusu si nejlépe ukážeme, že nelze bez důkladného vyzkoušení kupovat ojetý vůz.
hodnocení: 3.8 b. (10x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (160 654) | komentářů (53) otevřít článek...

Honda Civic sedan - dvojče ufouna

14.ledna 2011
V dnešní recenzi ojetiny se zaměříme na nenápadný sedan, který se oproti hatchbacku se stejným jménem chlubí sofistikovanější technikou a méně výstředním designem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (8 795) | komentářů (17) otevřít článek...

Peugeot 407 SW, 2004-2010

26.listopadu 2010
Peugeot 407 SW je výjimečným vozem v mnoha směrech. Je velmi elegantní, působí zvenku jako velké auto budící respekt, které Vám při usednutí za volant či na sedadlo spolujezdce tento dojem potvrdí.
hodnocení: 4.3 b. (19x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (71 978) | komentářů (20) otevřít článek...

Opel Astra H – překročila vlastní stín

12.listopadu 2010
Opel Astra klesá s léty na ceně vždy trochu víc, než oba hlavní němečtí rivalové od VW nebo Fordu. Je to hlavně zásluha špatné pověsti tohoto modelu, na které se v různé míře podepsaly první dvě generace. U Astry H je ale vše jinak.
hodnocení: 4.7 b. (13x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (76 964) | komentářů (14) otevřít článek...

Honda Accord 7G (2003-2008)

29.října 2010
Sedmá generace Hondy Accord si našla své místo na trhu. Orientovala se na řidiče milující řízení a poskytovala posádce dostatečný cestovní komfort, přičemž po letech se ukazuje jako vysoce spolehlivá a výborná volba mezi ojetými vozy střední třídy.
hodnocení: 4.5 b. (11x) | sekce: odborné recenze | počet přečtení (41 343) | komentářů (33) otevřít článek...
 
/ 4 (159)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Kia Sportage ...