0
zpět
 

diskuze k tématu: KIA Cee´d SW 1.4i - chalupářský ideál?

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.02.2008 18:20, RE: ceed proti megane
anonym napsal:
Pred vianocami som sa rozhodoval medzi maganom a ceedom kombi. Nakoniec som v cene ceedu 1,4 kupil megane 1,6 s klimou navyse a v cene bola zadara uprava na N1, takze nebolo co riesit.
Teraz som velmi rad ze som sa takto rozhodol. Navyse KIE maju N1 mrezu pevnu, megane sklopnu a posuvnu, s otvorm. Tiez spotreba je u ceedu vyssia aj ked vyrobca uvadza nizsiu.
V cechach na servroch je strasna kampan proti renaultu a celkovo francuzskym vozom. Pred kupou som zistoval spolahlivost u mechanikov ktori robia hlavne renaulty a megane II po facelifte je vraj uplne bez problemov. (nehovorim o lagune). Osobne este stale mam citroen bx s hydraulikou - vseobecne zatracovyny voz, Rok vyroby 93 - 300 000 km, a uplne v pohode, keby sa dl kupit novy, hadam by som ho opat kupim. Zena thaliu robenu v turecku, a akurat na skore opotrebenie brzd v pohode. Otec citroen AX - pohoda. Tak isto statistiky TUV nehovoria nic o katastrofe. sice miesto az okolo 60 tky, ale rozdiel oproti vychvalovanym VW len 1% cca 6%. Kia suverejne (carnival) posledna ale chyb cez 20%.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 08.02.2008 22:43, RE: Předsudky a zase jen předsudky ..
anonym napsal:
Můžete napsat název obcí kde není kanalizace a voda?Jezdím po republice hodně,ale takový jsem ještě neviděl.
kanalizace? ty troubo těch je dost třeba Jirčany Praha-Západ !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.02.2008 05:42, RE: Předsudky a zase jen předsudky ..
anonym napsal:
kanalizace? ty troubo těch je dost třeba Jirčany Praha-Západ !!!
V Jirčanech není kanalizace jo??Ani voda jo??Proto tam má každý druhý na zahradě bazén vid?!Sorry,ale to ti nežeru.....Napsal si,že je plno obcí kde není ani voda ani kanalizace-tak sem s nima!Jen jestli si vidíš do pusy!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.02.2008 12:16, RE: ceed proti megane
anonym napsal:
V cechach na servroch je strasna kampan proti renaultu a celkovo francuzskym vozom. Pred kupou som zistoval spolahlivost u mechanikov ktori robia hlavne renaulty a megane II po facelifte je vraj uplne bez problemov. (nehovorim o lagune). Osobne este stale mam citroen bx s hydraulikou - vseobecne zatracovyny voz, Rok vyroby 93 - 300 000 km, a uplne v pohode, keby sa dl kupit novy, hadam by som ho opat kupim. Zena thaliu robenu v turecku, a akurat na skore opotrebenie brzd v pohode. Otec citroen ...
Nielen v Čechách, na Slovensku je to podobné. Proste tu sú "in" nemecké vozy, hlavne koncernové.
Skor sa vždy pozastavím nad tým, čo sa pri týchto vozoch berie ako "spotrebný materiál" - váha vzduchu, lambda sonda, dokonca som už čítal aj o prevodovke!
Zatial čo frantíkom sa najviac vyčítajú poruchy elektroinštalácie. Tak neviem čo je horšie - svietiaca kontrolka airbagu alebo váha vzduchu v pr....?
Kazia sa všetky autá. Keď človek narazí na nepodarok, može to byť kludne aj japonec a má smolu.
My máme v rodine Megana II, 2x Citroen, a staré Punto 1 a všetky slúžia bez problémov. Dostávajú pravidelný servis ako je to predpísané, jazdí sa s nimi slušne a všetko je v poho.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.02.2008 17:24, Diesel nebo benzín???
Prosím poraďte mi někdo zda se při koupi vozu zajímat spíš o dieselový nebo benzínový motor??? Všude kolem čtu recenze v takové podobě, že dieselový motor se vyplatí až v případě, že ročně najedu cca 30000 km a více. Zajímalo by mě proč tomu tak je když spotřeba u benzínových motorů je vyšší než u nafty a ani cenou se obě pohonné hmoty od sebe výrazně neliší. Pro úplnost bych chtěl koupit BMW 530 o obsahu 3.0 buďto diesel nebo benzín rok 2003-2004, kdy pořizovací cena obou vozů je takřka totožná. Já osobně ročně najedu tak 15000 km. Tak mi prosím někdo vysvětlete proč se nafta vyplatí až při najetí tak vysokého počtu km. Dík!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.02.2008 21:04, RE: Předsudky a zase jen předsudky ..
anonym napsal:
Milý Pepe, komunistickou Čínu a např. Šanghaj jsem záměrně nezmiňoval, jak sis jistě nevšiml. Taiwan ano, byť je součástí nechá se brát jako samostatný funkční celek který jede podle trochu jiných pravidel hry než pevninská komunistická Čína. Jsi demagog, přečti se ještě jednou pozorně co jsem napsal a pak buď chytrý.
V jakém smyslu slova jsme "opice na stromech" my není jasné . Že by to bylo jenom proto že bydlí ve vyšších domech , jezdí lepšími auty a koukají na větší televize?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 09.02.2008 21:24, RE: Diesel nebo benzín???
anonym napsal:
Prosím poraďte mi někdo zda se při koupi vozu zajímat spíš o dieselový nebo benzínový motor??? Všude kolem čtu recenze v takové podobě, že dieselový motor se vyplatí až v případě, že ročně najedu cca 30000 km a více. Zajímalo by mě proč tomu tak je když spotřeba u benzínových motorů je vyšší než u nafty a ani cenou se obě pohonné hmoty od sebe výrazně neliší. Pro úplnost bych chtěl koupit BMW 530 o obsahu 3.0 buďto diesel nebo benzín rok 2003-2004, kdy pořizovací cena obou vozů je takřka totož...
protože servis na naftě stojí víc. Zkus uvidíš. Rozdíl roste s najetými kilometry
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 10.02.2008 07:48, RE: Diesel nebo benzín???
anonym napsal:
Prosím poraďte mi někdo zda se při koupi vozu zajímat spíš o dieselový nebo benzínový motor??? Všude kolem čtu recenze v takové podobě, že dieselový motor se vyplatí až v případě, že ročně najedu cca 30000 km a více. Zajímalo by mě proč tomu tak je když spotřeba u benzínových motorů je vyšší než u nafty a ani cenou se obě pohonné hmoty od sebe výrazně neliší. Pro úplnost bych chtěl koupit BMW 530 o obsahu 3.0 buďto diesel nebo benzín rok 2003-2004, kdy pořizovací cena obou vozů je takřka totož...
Vyser se na všechny doporučení, ať najedeš cokoliv. Svez se ve vobou (všech) motorech a kup si ten, kterej se ti líbí víc. Já jsem se teď u kia ceed sw rozhodoval mezi 1.6 benál a dehet a po prvním svezení to bylo jasný pro naftalín, i když ročně taky najedu tak 15-20k. No a? Život není jen vo počítání výhod/nevýhod, ale i vo malejch radostech, no ne? Nebo si hoď kačkou a modli se.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 10.02.2008 18:13, RE: ceed proti megane
kuko napsal:
Nielen v Čechách, na Slovensku je to podobné. Proste tu sú "in" nemecké vozy, hlavne koncernové.
Skor sa vždy pozastavím nad tým, čo sa pri týchto vozoch berie ako "spotrebný materiál" - váha vzduchu, lambda sonda, dokonca som už čítal aj o prevodovke!
Zatial čo frantíkom sa najviac vyčítajú poruchy elektroinštalácie. Tak neviem čo je horšie - svietiaca kontrolka airbagu alebo váha vzduchu v pr....?
Kazia sa všetky autá. Keď človek narazí na nepodarok, može to byť kludne aj japonec a má smolu.
M...
...at to tak zůstane,my budem levněji kupovat za poloviční cenu německé konkurence raději naše frantíky a smát se opotřebené nápravě třeba na pasátu,za což my raději dvakrát navštívime Chorvacko,nebo jinou zem podle libosti každého....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 11.02.2008 14:42, RE: Diesel nebo benzín???
anonym napsal:
Vyser se na všechny doporučení, ať najedeš cokoliv. Svez se ve vobou (všech) motorech a kup si ten, kterej se ti líbí víc. Já jsem se teď u kia ceed sw rozhodoval mezi 1.6 benál a dehet a po prvním svezení to bylo jasný pro naftalín, i když ročně taky najedu tak 15-20k. No a? Život není jen vo počítání výhod/nevýhod, ale i vo malejch radostech, no ne? Nebo si hoď kačkou a modli se.
)
Mluvíte mi z duše a máte stejný přístup k životu )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.02.2008 09:30, RE: Diesel nebo benzín???
anonym napsal:
Vyser se na všechny doporučení, ať najedeš cokoliv. Svez se ve vobou (všech) motorech a kup si ten, kterej se ti líbí víc. Já jsem se teď u kia ceed sw rozhodoval mezi 1.6 benál a dehet a po prvním svezení to bylo jasný pro naftalín, i když ročně taky najedu tak 15-20k. No a? Život není jen vo počítání výhod/nevýhod, ale i vo malejch radostech, no ne? Nebo si hoď kačkou a modli se.
Je to sice pravda, ale dnes je nutné vycházet z toho jak to auto člověk využívá. Také mi nikdo nevymluví od kolika najetých km se nafta vyplácí. Ale z vlastní zkušenosti vám mohu říci toto: jezdíte-li denně případně několikrát týdně vzdálenosti přesahující jednorázově 20 km, je to s naftou v pohodě. Potíž nastane tehdy, když třeba odjedete na delší dobu, případně onemocníte. A nikdo s autem nejezdí. To vám potom moderní nafťák s CR může na opravě pořádně provětrat peněženku. Jde o případné zarezivění tlakových čerpadel, případně usazení humusu v tryskách. Záruky se na to nevztahují. Prostě to nezbouráte nikde. Vyčištění stojí přes 40 tis. Kč, opravy systému CR s výměnami dílu mohou dosáhnout až 145 tis. Kč. Zeptejte se některého z majitelů třeba nejlevnějšího Renaultu Thalia. Neptejte se ve značkovém servisu. Tam všichni chválí a lžou. Zeptejte se těch co odešli. Ti vám řeknou v co se může proměnit moderní CR za finanční zlořád. Je to dobré zejména pro důchodce.!!!!!! Co málo jezdí, nebo jezdí jenom pár km na nákup. No a jinak, víte co mají do nafty přidávat za humáč. Sice málo, ale???? Najezdíte-li ročně 6 tis. km, jděte od moderní CR nafty pryč. Největším problémem je, že ti poškození zatvrzelí nepřiznají co jsou za blbce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 12.02.2008 11:01, RE: Chudák nižší střední třída
mastercar napsal:
Tak pardon, nějak jsem to nepochopil a tímto se omlouvám, nepostřehl jsem, že šlo spíše o citaci. Myslel jsem, že jste zase jedním z mnoha, co kritizují něco, co nestihli ani poznat, ale už na to mají názor Příště budu pozornější a méně ukvapený,
Nic si z toho nedělejte. Nejste sám. Spousta lidí nechápe psaný text i když ho umí přečíst.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.02.2008 18:02, RE: Předsudky a zase jen předsudky ..
anonym napsal:
V Jirčanech není kanalizace jo??Ani voda jo??Proto tam má každý druhý na zahradě bazén vid?!Sorry,ale to ti nežeru.....Napsal si,že je plno obcí kde není ani voda ani kanalizace-tak sem s nima!Jen jestli si vidíš do pusy!!
já jsem nenapsal, že tam není voda...Kdyby jsme tady nepostavili v psárech satelitní městečko jak se tomu říká tak by tady plyn nebyl zaveden snad ještě 20let! a co se týče vedle ve vesnici v Jirčanech tak pokud vím ještě před 5-7lety tam kanalizace a zduraznuji ''vsude'' nebyla zavedena. A takových vesnic je víc to se na mě nezlob..A nesrovnávám to s asii kde v některých oblastech opravdu nemaj nic..Ale neusíme chodit tak daleko stačí se podívat na východ SK......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.02.2008 18:08, RE: Diesel nebo benzín???
anonym napsal:
protože servis na naftě stojí víc. Zkus uvidíš. Rozdíl roste s najetými kilometry
mno já teda nevím ale na naftáckém motoru jsem ještě nic neměnil ani tolik zminované turbo,váha vzduchu...jediné co měníš je olej a pokud nemáš řetěz tak rozvodák..Pokud je mi známo tak naftové motory jsou vyráběny pro jejich spotřebu, učinnost, robustnost-spolehlivost=dlouhá životnost. Argument benzínové motory jsou tak jednoduché a nenáročné teda neuznávám. Mám BMW 3.0TDi E46 a pohoda..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.02.2008 18:08, RE: Diesel nebo benzín???
anonym napsal:
Vyser se na všechny doporučení, ať najedeš cokoliv. Svez se ve vobou (všech) motorech a kup si ten, kterej se ti líbí víc. Já jsem se teď u kia ceed sw rozhodoval mezi 1.6 benál a dehet a po prvním svezení to bylo jasný pro naftalín, i když ročně taky najedu tak 15-20k. No a? Život není jen vo počítání výhod/nevýhod, ale i vo malejch radostech, no ne? Nebo si hoď kačkou a modli se.
taky souhlasím !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.02.2008 18:11, RE: Diesel nebo benzín???
anonym napsal:
taky souhlasím !!!
a já zas nesouhlasím. ten humáč jak píšeš nevidím tak katastrofálně. Faktem je, že když auto jen stojí není to ok. A jezdit jen na nákup 6km a konec tak tam je to taky jasný..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.02.2008 10:08, RE: Předsudky a zase jen předsudky ..
anonym napsal:
já jsem nenapsal, že tam není voda...Kdyby jsme tady nepostavili v psárech satelitní městečko jak se tomu říká tak by tady plyn nebyl zaveden snad ještě 20let! a co se týče vedle ve vesnici v Jirčanech tak pokud vím ještě před 5-7lety tam kanalizace a zduraznuji ''vsude'' nebyla zavedena. A takových vesnic je víc to se na mě nezlob..A nesrovnávám to s asii kde v některých oblastech opravdu nemaj nic..Ale neusíme chodit tak daleko stačí se podívat na východ SK......
Já měl za to,že původně jste to právě s Asií srovnával,že u nás (já to chápu v ČR) je PLNO vesnic bez VODY a kanalizace.(ještě teď v současné době-to já chápu jako rok 2008).Jirčany vám neprošly,ikdyž jste mě v tu chvíli nazval troubou,tak zkuste názvy jiných vesnic.Aspoň pět,lépe deset,když jich je plno...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.03.2008 20:41, RE: ceed proti megane
anonym napsal:
tragický omyl při koupi - nervy v kýblu při provozu - oči pro pláč při prodeji
Jeee, to je pekne, to jste nekoho citoval nebo umite skladat epigramy sam ? Bravo !!!
Osobne jsem nikdy Renault nevlastnil, ale snad to nemuze byt tak nespolehlive auto.
Ceed se mi libi, ale nerozumim filozofii automobilky proc nechce vybavit benzinovou 1.4 tempomatem.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.