0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaká je ojetá Kia Magentis?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 07:59, RE: Slušný
David V napsal:
Musím autora pochválit. Článek se mi líbil. Kdysi jsem také na korejská auta pohlížel s despektem, ale poté, co jsem několikrát Jižní Koreu navštívil, musel jsem trochu otočit.
Mě se teda nelíbila malinká afektovanost vůči "teplákovaným pirátům" silnic. Nepatřím mezi ně. Jsem ochoten toto snést zde v diskuzi, ale do odborné rady na dotaz čtenáře to nepatří.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 08:49, RE: Slušný
Valnoha napsal:
Mě se teda nelíbila malinká afektovanost vůči "teplákovaným pirátům" silnic. Nepatřím mezi ně. Jsem ochoten toto snést zde v diskuzi, ale do odborné rady na dotaz čtenáře to nepatří.
Domnívám se, že autor spíše chtěl poukázat na to, že mnoho lidí dokáže odsoudit výrobek, o kterém lautr nic neví. A jako reprezentativní vzorek vybral to, co bylo hned po ruce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 09:08, Po letech skvělá recenze!!!
Díky!!!
Od doby co sem nepíše M.Vaculík s T.Dusilem je to první pořádná recenze. Konečně se tazatel dozvěděl o vybíraném vozu úplně vše. A já taky.Díky Marku...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 09:31, fakt slušný
poučný, vtipný, pravdivý.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 10:21, RE: fakt slušný
Matka Kr napsal:
poučný, vtipný, pravdivý.
jo opravdu pěkná vtipná recenze autorovi patří pochvala díky :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 11:05, Automatická klimatizace
Automatická klima nefunguje správně ani v Ceedovi - neustále ji musím korigovat. V plně automatickém režimu je schopná zcela zastavit proudění vzduchu, což způsobí zamlžení oken.
Nevěřte tomu, že korejské auta konečně dohnaly evropu ... ještě ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 11:08, RE: Automatická klimatizace
Riccardo napsal:
Automatická klima nefunguje správně ani v Ceedovi - neustále ji musím korigovat. V plně automatickém režimu je schopná zcela zastavit proudění vzduchu, což způsobí zamlžení oken.
Nevěřte tomu, že korejské auta konečně dohnaly evropu ... ještě ne.
... ale abych byl objektivní - honda mi zase nohy zbytečně přehřívá
Prostě každé auto má svoje mouchy, jenom u některých jsou to jenom mušky octomilky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 13:27, Růžový stromeček na páčce blinkru...
hmm, vskutku originální
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 13:31, RE: Růžový stromeček na páčce blinkru...
Petr S napsal:
hmm, vskutku originální
jo už to vidím ) To auto měla asi ženská
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.01.2010 19:16, Převodovka
děkuji p. Oborníkovi za vysvětlení, proč mi v sonatě drhne řazení, jsem z toho silně nešťastný. Ano, někdy nadvakrát , z pětky na 4 je to téměř nemožné.....věděl jsem, že u korejců je to jejich slabá stránka, ale že až tak jsem netušil. No nic, takže opatrně, pomalu a jemně....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.01.2010 21:04, zima a korejci
Toto auto jsem měl možnost, spíše čest, řídit cca 350 km (P - Vsetín). Dálniční hrby d1 polyká podvozek výborně, auto je tiché a fakt pohodlné. Co ale nefunguje, je jednoznačné odmlžování oken v zimě!!! Přestože jedete v autě sám, za boha, ani při plném výkonu klimy vám boční okna plně nerozmrznou a to bylo venku jen pět pod nulou!!! Stěrače se jen velmi neochotně rozhýbávaly a jak říká autor - nastavit příjemných 22° vevnitř je téměř neřešitelný problém, tedy v zimě. Jindy jsem to auto neřídil. Při deseti a níže pod nulou z auta nebude ani vidět...
Možná je to mimo mísu, ale v té době jsem vlastnil O1 ve výbavě elegance. Ryclé srovnání - při nasednutí do Magentisu pocit komfortu, prostoru, ticha, elegance. Jízda a řízení - no tady má O1 navrch hlavně převodovkou a asi tím naštvu skalní odpůrce jízdních vlastností O1 stabilitou v průjezdu klasickými okreskami se O1 dostává také před Magentise. Dálnice P - Vyškov Magentis vítězí na plné čáře. Sedadla - nelze srovnávat - jsem prcek a tvrdá VW sedadla mi prostě sedí a neměnil bych.
Momentálně užívám MPV, ale Vašim požadavkům a přáním Magentis plně vyhovuje a určitě bych do něj šel. Docela pěkný byl nedávno v Kuníně...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 16.01.2010 21:40, Magentis a Sonata
Zdravim ctenare

Ackoliv dany vuz nevlastnim nebo jsem neridil, mam zkusenosti s jeji sestrickou Sonatou IV. generace - tu jsem parkrat ridil a alespon jednou tydne se v ni vezu. Otec ji vlastni jiz 11 rokem jak firemne, tak soukrome. Najeto priblizne 167 tis. km

Az na exterier jsou dle mne obe auta temer identicka. Vzdycky jsem si z korejskych vozu delal srandu, ze jsou smontovane ze sestrelenych letadel americke vyroby, ale musim trochu poobratit.

Zavady, o kterych vim. Nepocitam spotrebni material:
Prave predni spolujezdcovo elektricke okenko neslo zatahnout az na doraz (asi 1cm skvira zustala), takze nasledovala vymena celeho motorku, mohlo byt v najezdu 82000km.
Pri jizde hucelo od prednich kol, vymena naboje praveho predniho kola a hukot ustal, najezd okolo 121 tis. km
Tentokrat opet z prave strany - zadni svetlomet se nepatrne odchlipoval, byl dotmelen ci prilepen
Co otec neresi, je, ze mu motor posledni rok zhasina na volnobeh, kdyz dojizdi na neutral - nekdy. Je jasne, ze pak prestava fungovat posilovani rizeni a brzd. Zrejme vadny snimac otacek na klikove hrideli ci na vacce, lambda sonda?
Tot vse.

S recenzi se tedy stotoznuji (klimatizace a podchlazene nohy) a jeste bych pridal, ze jako sedan ma nevhodne reseny kufr. Viko drzi na dvou "pul hacich", ktere se zaviraji dovnitr. Znesnadnuji zavirani plneho kufru a predevsim vypadaji, jako by inzenyri z Koreje nevedeli, jak zavirani vyresit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.01.2010 09:06, MOJE skusenosti s MAGENTIS V6
na zaklade tejto "recenzie" som sa rozhodol kupit magentisa. A rovno V6, 2,5 liter s automatom.

Ake vsak bolo moje sklamanie, ked som si bol jedno vyskusat.. Skusal som V6, 2,5 liter s 4stupnovym automatom. Auto bolo na pohlad velmi zachovale, najazdenych 70 000km, prvy majitel, nehavarovane, poctivo servisovane, plna vybava EX.

a tu su moje postrehy:

Motor ezi pekne ticho, prevodovka radi hladko ALE prevody su kratke - pri 140kmh toci cez 4000 otacok (co je na automat a velky benzin velmi vela), zaroven ma veeelmi slabu pruznost (podla merania tento 2,5 liter benzin je zo 60 na 100kmh pomalsi ako 1,4 golf 5!!!!!)

tenky volant, slabe brzdy.

Na ceste sedi dobre a posilovac je ok - vyzer to na degresivny ucinok.

Veeeeelmi malo miesta - na sedackach i v kufri.


Zaver - pekne auto, motor V6 je velmi slaby, automaticka prevodovkaje dobra leda tak do mesta, na dialnicu uplne nevhodne - je velmi kratka). na pohodlne cestovanie velmi malo miesta v kabine.
Celkovo - hodnota toho auta je daleko nizsia ako ceny za ktore sa predava!!!

(a to nic nemam proti korejskym autam, objektivne Ceed je o milion percent lepsi) toto je este star korejska skola. Stoji za prd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.01.2010 09:03, RE: MOJE skusenosti s MAGENTIS V6
meky napsal:
na zaklade tejto "recenzie" som sa rozhodol kupit magentisa. A rovno V6, 2,5 liter s automatom.

Ake vsak bolo moje sklamanie, ked som si bol jedno vyskusat.. Skusal som V6, 2,5 liter s 4stupnovym automatom. Auto bolo na pohlad velmi zachovale, najazdenych 70 000km, prvy majitel, nehavarovane, poctivo servisovane, plna vybava EX.

a tu su moje postrehy:

Motor ezi pekne ticho, prevodovka radi hladko ALE prevody su kratke - pri 140kmh toci cez 4000 otacok (co je na automat a velky benzin velmi ve...
Vy ste si za dva dny stačil koupit popisované auto a ještě k tomu jste na jeho /slabé/ jízdní stranky prisel až po odvezení z bazaru a zaplacení? Nenechte se vysmát i osel vzdycky absolvuje nejakou zkusební jízdu. Z toho vyplyvá že celý váš /poznatek/ je jedna velká hovadina na entou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.01.2010 13:30, RE: MOJE skusenosti s MAGENTIS V6
Matka Kr napsal:
Vy ste si za dva dny stačil koupit popisované auto a ještě k tomu jste na jeho /slabé/ jízdní stranky prisel až po odvezení z bazaru a zaplacení? Nenechte se vysmát i osel vzdycky absolvuje nejakou zkusební jízdu. Z toho vyplyvá že celý váš /poznatek/ je jedna velká hovadina na entou
sorry, pisem, ze som chcel kupit!

BTW: ta kia je stale v ponke za 5300€, okres zilina.

A ano - stoji za PRD
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.