0
zpět
 

diskuze k tématu: Je nefunkční klima skrytá vada?

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 02:11, Dotaz?
Pánové nemáte prosím někdo kladnou zkušenost s klima servisem okr. Šumperk?? Klimu mám funkční (BMW E36),ale vozidlo mám již 2 roky a tak bych rád provedl kompletní výměnu náplně, tak prosím poraďte kam zajet,kde mě neokradou a odvedou slušnou práci.Nejlépe na Šumpersku,Zábřežsku.Mohelnicku. Díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 07:52,
Pokud jste koupil auto v bazaru, tj. od podnikatele platí, že jste chráněn jako spotřebitel. V tomto případě je úplně jedno jestli o této vadě bazarista věděl či nikoliv, ale pokud se vada vyskytla do půl roku od prodeje, má se zato, že tam vada byla v době prodeje a vy máte právo na opravu, výměnu nebo odstoupení od smlouvy. VIZ §616 občanského zákoníku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 07:55, RE: Dotaz?
anonym napsal:
Pánové nemáte prosím někdo kladnou zkušenost s klima servisem okr. Šumperk?? Klimu mám funkční (BMW E36),ale vozidlo mám již 2 roky a tak bych rád provedl kompletní výměnu náplně, tak prosím poraďte kam zajet,kde mě neokradou a odvedou slušnou práci.Nejlépe na Šumpersku,Zábřežsku.Mohelnicku. Díky
Zkus malý servis s prodejnou ND v Šumperku v Nerudově ulici hned za vjezdem do nemocnice. Slyšel jsem na něj jen chválu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 09:10,
Všem chytrákům a vysrá....! Do bazaru nechoďte ! Kupujte nové !! Nemůžete čekat že auto koupené v ČR před 10 lety bude fungovat jak nové ! Prostě to tak je vše má svoji životnost i vaše péra !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 09:21, RE: Dotaz?
anonym napsal:
Pánové nemáte prosím někdo kladnou zkušenost s klima servisem okr. Šumperk?? Klimu mám funkční (BMW E36),ale vozidlo mám již 2 roky a tak bych rád provedl kompletní výměnu náplně, tak prosím poraďte kam zajet,kde mě neokradou a odvedou slušnou práci.Nejlépe na Šumpersku,Zábřežsku.Mohelnicku. Díky
Chlape, jestli ti klima funguje, tak radím do ní nevrtat, nanejvýš pohledem zkontrolovat. Jenom málo servisů to opravdu umí udělat ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 09:22, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Všem chytrákům a vysrá....! Do bazaru nechoďte ! Kupujte nové !! Nemůžete čekat že auto koupené v ČR před 10 lety bude fungovat jak nové ! Prostě to tak je vše má svoji životnost i vaše péra !
j, jo, taky se děsím okamžiku, kdy budu chtít rodat své auto - jaký vychcánek si pro něj přijde. Asi do kupní smlouvy doplním větičku - "Na náhradní díly" ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 09:37, RE: Dotaz?
anonym napsal:
Pánové nemáte prosím někdo kladnou zkušenost s klima servisem okr. Šumperk?? Klimu mám funkční (BMW E36),ale vozidlo mám již 2 roky a tak bych rád provedl kompletní výměnu náplně, tak prosím poraďte kam zajet,kde mě neokradou a odvedou slušnou práci.Nejlépe na Šumpersku,Zábřežsku.Mohelnicku. Díky
Měnit náplň v klimatizaci nemá podle mě smysl. Jedině snad její doplnění v případě, že se výkon chlazení snížil. A co se týče čištění, tak se mi osvědčilo vypnout klimu pár km před dojezdem, aby se všechno hezky prohřálo a nemám problém se zatuchlým zápachem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 09:46, skrytá vada
Na použité zboži se vztahuje záruka 12 měsíců na vady skryté-a vada skrytá je ta kterou mělo zboží v okamžiku prodeje, nikoli ovšem vada která vznikla použitím či opotřebením výrobku. O vadě skryté nemusí prodávající vědět, to je ptákovina, a pokud se prokáže že o vadě věděl a zamlčel ji tak se jedná o podvod.
To že přestane chladit klima je vada způsobená použitím či opotřebením, tedy pokud chladila v okamžiku prodeje, a pokud po pár dnech přestane fungovat kompresor, tak je na kupujícím aby prokázal že měl vadu která vedla k jeho nefunkčnosti ještě před prodejem, což je v praxi téměř nerealizovatelné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 10:12, RE: skrytá vada
tomaskrtek napsal:
Na použité zboži se vztahuje záruka 12 měsíců na vady skryté-a vada skrytá je ta kterou mělo zboží v okamžiku prodeje, nikoli ovšem vada která vznikla použitím či opotřebením výrobku. O vadě skryté nemusí prodávající vědět, to je ptákovina, a pokud se prokáže že o vadě věděl a zamlčel ji tak se jedná o podvod.
To že přestane chladit klima je vada způsobená použitím či opotřebením, tedy pokud chladila v okamžiku prodeje, a pokud po pár dnech přestane fungovat kompresor, tak je na kupujícím aby pr...
No, je to ještě jinak. Do půl roku od prodeje je důkazní břemeno na prodejci, to jest, že musí dokázat, že vada tam při prodeji nebyla a po půl roce se to otáčí.
Skrytá vada je vada, která je skrytá i prodejci, a ne, že ji zamlčel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 11:20, RE: Dotaz?
anonym napsal:
Zkus malý servis s prodejnou ND v Šumperku v Nerudově ulici hned za vjezdem do nemocnice. Slyšel jsem na něj jen chválu...
Jj díky za info zkusím se tam zastavit a uvidím.A mají tam teda zařízení ná plnění klimy? Když říkáš že to je malej servis...?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 11:24, Dotaz ....Co na to redakce ....?
Tak teda nevím, když se tu píše že do ní nevrtat když funguje.Ten výkon už se mi zdá slabší,ale pořát chladí, tak jsem to chtěl vypustit a znova napustit protože už před 2 lety na jaře jsem to doplňoval a udajně jednou za 2 roky se to má měnit komplet.... tak jestli někdo máte nějakou jinou zkušenost tak poraďte.... díky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 11:59,
Tady je každý chytrej jak radio !!! Samé co ? kdo ? jak ? Zeptejte se chlaďaře jaká je životnost kompresoru . Za jak dflouho začnou hadice propouštět a co se má každý rok na soustavě dělat ! Jsme jen češi každej to ojede a do auta nevrazí ani korunu , pak se to nemá srát ! Na novém to je přece v pohodě !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 12:56, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Tady je každý chytrej jak radio !!! Samé co ? kdo ? jak ? Zeptejte se chlaďaře jaká je životnost kompresoru . Za jak dflouho začnou hadice propouštět a co se má každý rok na soustavě dělat ! Jsme jen češi každej to ojede a do auta nevrazí ani korunu , pak se to nemá srát ! Na novém to je přece v pohodě !
Přesně tak, tady každej chytrej jak rádio. Jak často měníš chladivo v ledničce, u které běží kompresor i 12 hodin denně nepřetržitě po dobu několika let?
Jestli zpuchří hadice, tak na to výměna chladiva 1x za 2 roky nemá vliv, to stejné, co se týče poruch kompresoru. Je to uzavřený oběh, takže by k žádné zásadní degradaci média nemělo docházet, pokud zařízení pracuje správně. Pokud časem dojde k netěsnosti, tak to není způsobeno provedenými/neprovedenými výměnami chladiva, ale nedostatečným dimenzováním soustavy. Pokud se v tomto pletu, tak prosím nějakého chlaďaře, ať mi napíše v čem se pletu. Rád si poslechnu názor odborníka.
A o kvalitě vozového parku: mam starý auto, tím pádem bylo levný, a proto, když na něm sem tam potřebuju něco vyměnit (rozvody, tlumiče), není mi za těžko zajet do autorizovaného servisu, kde na to mají normovaný čas a mám to se zárukou. Ovšem servisní prohlídky, včetně výměn kapalin dělám sám a má to několik důvodů:
- nemusím čekat až mají volno
- ušetřím za balastní práce, jako je kontrola gumiček stěračů, což zvládám zkontrolovat v garáži
- při těchto činnostech celkem detailně shlédnu stav auta, takže si všimnu dalších věcí, které budou potřeba řešit (opotřebené kotouče, destičky) a dopředu se připravím
- koupím si olej, jaký chci a nestane se mi, že bych měl přes rysku
- to, že na tyto činnosti záruku nemám mě netrápí, protože jsem je už dělal tak často, že jsou pro mě rutinou
- docela mě to baví
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 13:44, RE: Dotaz ....Co na to redakce ....?
anonym napsal:
Tak teda nevím, když se tu píše že do ní nevrtat když funguje.Ten výkon už se mi zdá slabší,ale pořát chladí, tak jsem to chtěl vypustit a znova napustit protože už před 2 lety na jaře jsem to doplňoval a udajně jednou za 2 roky se to má měnit komplet.... tak jestli někdo máte nějakou jinou zkušenost tak poraďte.... díky
Při celkové údržbě klimy se okruh s chadivem napojí na přístroj, který odsaje všechno chladivo a olej. Pak se pustí čistící cyklus, naleje olej a napustí předepsané množství chladiva. Sprejem se vydesinfikují rozvody vzduch v autě. Celé to trvá cca 1/2 hodiny.
Pepe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 15:34, RE: bez předmětu
Riccardo napsal:
j, jo, taky se děsím okamžiku, kdy budu chtít rodat své auto - jaký vychcánek si pro něj přijde. Asi do kupní smlouvy doplním větičku - "Na náhradní díly" ...
máte pravdu, poslední dva vozy jsem takhle prodával, pravda je, že jim pomalu táhlo na druhý křížek .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 16:14, RE: Dotaz?
anonym napsal:
Jj díky za info zkusím se tam zastavit a uvidím.A mají tam teda zařízení ná plnění klimy? Když říkáš že to je malej servis...?
Nevím, zkus se zeptat, maximálně ti doporučí někoho dalšího, který by měl být také solidní...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 17:21, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Pokud jste koupil auto v bazaru, tj. od podnikatele platí, že jste chráněn jako spotřebitel. V tomto případě je úplně jedno jestli o této vadě bazarista věděl či nikoliv, ale pokud se vada vyskytla do půl roku od prodeje, má se zato, že tam vada byla v době prodeje a vy máte právo na opravu, výměnu nebo odstoupení od smlouvy. VIZ §616 občanského zákoníku.
Není to tak úplně přesně, do půl roku Vám musí dokázat prodejce že tam ta případná vada nebyla, pokud to dokázat nebude chtít, tak se pak automaticky bere že tam ta závada byla už při převzetí věci. Jinak záruka je i na starý auto 2 roky na skryté vady, ale po tom půl roce už to musíte dokazovat vy a ne prodejce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 17:23, RE: skrytá vada
David V napsal:
No, je to ještě jinak. Do půl roku od prodeje je důkazní břemeno na prodejci, to jest, že musí dokázat, že vada tam při prodeji nebyla a po půl roce se to otáčí.
Skrytá vada je vada, která je skrytá i prodejci, a ne, že ji zamlčel.
Přesně tak, do půl roku to musí dokazovat prodejce, po půl roce kupující.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 19:24, RE: bez předmětu
David V napsal:
Přesně tak, tady každej chytrej jak rádio. Jak často měníš chladivo v ledničce, u které běží kompresor i 12 hodin denně nepřetržitě po dobu několika let?
Jestli zpuchří hadice, tak na to výměna chladiva 1x za 2 roky nemá vliv, to stejné, co se týče poruch kompresoru. Je to uzavřený oběh, takže by k žádné zásadní degradaci média nemělo docházet, pokud zařízení pracuje správně. Pokud časem dojde k netěsnosti, tak to není způsobeno provedenými/neprovedenými výměnami chladiva, ale nedostatečným dime...
No, ale přece srovnávat ledničku a klimatizaci? Lednička příkon 100 W (vše zapouzdřeno, stálé prac. prostředí) je přece něco jiného než ta klima, která má příkon od 3 do 8 kW. A tlaky v té klima, oběh množství chladiva, pracovní prostředí, jenom to horko od motoru, pracuje společně s topením. Nesrovnával bych.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.04.2008 21:31, RE: bez předmětu
anonym napsal:
No, ale přece srovnávat ledničku a klimatizaci? Lednička příkon 100 W (vše zapouzdřeno, stálé prac. prostředí) je přece něco jiného než ta klima, která má příkon od 3 do 8 kW. A tlaky v té klima, oběh množství chladiva, pracovní prostředí, jenom to horko od motoru, pracuje společně s topením. Nesrovnával bych.
Já klidně, protože to zařízení je na to dimenzované, to jest okrajové podmínky jsou známy, a to jak u ledničky tak u A/C. Jakákoliv porucha před dovršením návrhové životnosti (u auta beru 15 let), z důvodu materiálové degenerace je chybou, a ne běžným jevem. A co se týká údržby A/C, tak dle mého se mění kabinové filtry, čistí (dezinfikuje) se výparník a může se kontrolovat tlak v systému a podle toho třeba doplnit chladivo. Výměnu celého chladiva považuji za zbytečnou, a to i z důvodu náhlého poklesu tlaku v systému, který může být zdrojem následné poruchy (možná se pletu a chladivo se vymění bez výrazného poklesu tlaku) v podobě uvolněného těsnění.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.