0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké zimní pneu po celý rok?

kategorie zařazení tématu: poradna, pneu a disky
otava5
počet příspěvků6
datum registrace04.01.2017
Středa 18.01.2017 14:48, Jaké zimní pneu po celý rok?
Zdravím. prosím předem o zdržení se zimní na léto ne apod.....
Takže ..Žena najede do práce a na nákupy po městě cca 3x100 x 12 měsíců km=3600 km /rok
Jaká zimní pneu 175/65 R14 na celo rok hlavně asi břečka a mokro vlastnosti.....
Sava / Riken apod. levné.... Díky....
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 18.01.2017 15:37, RE: Jaké zimní pneu po celý rok?
otava5 napsal:
Zdravím. prosím předem o zdržení se zimní na léto ne apod.....Takže ..Žena najede do práce a na nákupy po městě cca 3x100 x 12 měsíců km=3600 km /rokJaká zimní pneu 175/65 R14 na celo rok hlavně asi břečka a mokro vlastnosti.....Sava / Riken apod. levné.... Díky....


Celoroční Nokiany weatherproof nebo Michelin Crossclimate stojí do 1500Kč/ks. Obě mají dle euroštítku hodnocení na mokru B. Zimní nokiany se stejným hodnocením jsou asi o 200-300 Kč levnější... Zimní Savy stojí do tisícovky. Má to smysl?
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Středa 18.01.2017 16:24, RE
souhlasim s celorocnima, tech par kilometru po meste v zime zvladnou dobre a pres zbytek roku budou mit lepsi vlastnosti nez ciste zimni. taky mnohem dele vydrzi nez zimni.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Středa 18.01.2017 18:05, Geolandar
Mám na Outbacku. Když napadnul první sníh, čekla jsem, že auto pojede, projede a pod. Bohužel, zázrak se nekonal. Nasadil jsem zimní Michelin a rozdíl jako blázen. Ovše, co Geolandarům nemohu vytkmnout - je chování v létě: tiché a spotřeba z říše snů. Na utě je cíti, jak volně a lehce se odvalují, proto i ta níkzá postřeba. Foukám na 2,5. Za mě - radši si připlatí,m pár peněz a koupísm si novou zimní sadu - já mám rád bzepečnost a v zimě je jí potřeba o dost více. Univerzál je univezál protože, že nevynikají ani v jedné disciplíně, ale jsou průměrné ve všech. A to je na zimu dost o ničem.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 18.01.2017 19:08, RE
Na couracku po meste (tzn 30-50-60kmh) bych ty celorocni vubec neresil a klidne koupil. Navic pri tom najezdu ty 2 sady gum budou driv zterely nez sjety...

Pokud nejste z hor, a bude to vylozene mestsky pouziti, klidne celorocni. S nokianem mam super zkusenosti, ale ne s celorocnima. I tak bych se te znacky vubec nebal.
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Středa 18.01.2017 21:40, RE: Jaké zimní pneu po celý rok?
otava5 napsal:
Zdravím. prosím předem o zdržení se zimní na léto ne apod.....Takže ..Žena najede do práce a na nákupy po městě cca 3x100 x 12 měsíců km=3600 km /rokJaká zimní pneu 175/65 R14 na celo rok hlavně asi břečka a mokro vlastnosti.....Sava / Riken apod. levné.... Díky....


Klidně bych koupil zimní Savy. Za tu cenu jsou to slušné gumy a na ten nájezd naprosto dostatečné. Léto ve městě zvládnou.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 18.01.2017 23:08, Klidně Savy
Na ten nájezd je to stejně jedno. To dřív umřou stářím než, že by se sjely.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 20.01.2017 09:27, RE: Klidně Savy
brin napsal:
Na ten nájezd je to stejně jedno. To dřív umřou stářím než, že by se sjely.


přesně tak, osobně bych koupil Barum Polaris 3, jsou za stejnou cenu jako Savy, vyzkoušel jsem oboje minulou zimu a Barumky na sněhu/kluzku líp držely
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 20.01.2017 18:38, RE: Klidně Savy
Humusus napsal:
brin napsal:
Na ten nájezd je to stejně jedno. To dřív umřou stářím než, že by se sjely.
přesně tak, osobně bych koupil Barum Polaris 3, jsou za stejnou cenu jako Savy, vyzkoušel jsem oboje minulou zimu a Barumky na sněhu/kluzku líp držely


Podle testů ADACu jsou barumky lepší pouze na suchu a v pomalejším opotřebení. Na sněhu mají savy výrazně navrch (mají v dané třídě nejlepší známku). To jsem si svého času vyzkoušel sám. Problém je u sav stáří - čtvrtý rok už je směs docela tvrdá a více klouže. Ale u nových pneu jsou barumky znatelně horší.

http://www.testpneumatik.eu/zimni-175-65-R14
http://www.testpneumatik.eu/zimni-165-70-R14

Pod tabulkou na stránkách jde vždy rozkliknout detailní hodnocení.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pátek 20.01.2017 22:18, .
já mám osobně s Barumkama Polaris 3 výborný zkušenosti, dobrý poměr cena/výkon. Na sněhu opravdu perfektní. Moc mě nezajímají testy ADAC apod., protože podle mých zkušeností nemají s realitou moc společnýho.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 21.01.2017 06:26, RE: .
Zvirak napsal:
já mám osobně s Barumkama Polaris 3 výborný zkušenosti, dobrý poměr cena/výkon. Na sněhu opravdu perfektní. Moc mě nezajímají testy ADAC apod., protože podle mých zkušeností nemají s realitou moc společnýho.


Podle mých zkušeností jsou barumky po matadorech snad největší odpad (čínské výrobky pod mě na auto nepatří vůbec), savy mi subjektivně přišly výrazně lepší na sněhu i na mokru. Srovnání mám u těch dvou pro 13", 14" a 15". Poslední 15" vzorek je z loňska. V poměru cena : výkon u mě vedou nokiany, pak se mi osvědčily i bridgestony a continentalky, ale to jsou už dražší gumy. Rozdíl na ceně mezi nokiany a barumkami bude na sadě 14" do tisícovky, což prostě musí umět dát každý, kdo chce provozovat auto - vždyť to není ani jedna plná nádrž.
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Sobota 21.01.2017 12:17, RE: .
Giorgio napsal:
Zvirak napsal:
já mám osobně s Barumkama Polaris 3 výborný zkušenosti, dobrý poměr cena/výkon. Na sněhu opravdu perfektní. Moc mě nezajímají testy ADAC apod., protože podle mých zkušeností nemají s realitou moc společnýho.
Podle mých zkušeností jsou barumky po matadorech snad největší odpad (čínské výrobky pod mě na auto nepatří vůbec), savy mi subjektivně přišly výrazně lepší na sněhu i na mokru. Srovnání mám u těch dvou pro 13", 14" a 15". Poslední 15" vzorek je z loňska. V poměru cena : výkon u mě vedou nokiany, pak se mi osvědčily i bridgestony a continentalky, ale to jsou už dražší gumy. Rozdíl na ceně mezi nokiany a barumkami bude na sadě 14" do tisícovky, což prostě musí umět dát každý, kdo chce provozovat auto - vždyť to není ani jedna plná nádrž.


Nemůžu souhlasit, na autě mám Good Yeary a jsou dobrý tak akorát na cestu po městě do divadla. Zlaté Polaris 3 a o některých čínských drapácích v hlubokém sněhu si mohou nechat zdát i známé značky. Testy jsou k ničemu, jen mají nalákat zákazníky. Kvalita zimní gumy se ukáže , když napadne sníh, mrzne a v kopci stojej kamiony. Pak se teprve láme chleba...

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 21.01.2017 13:04, RE: .
Roman AX napsal:
Giorgio napsal:
Zvirak napsal:
já mám osobně s Barumkama Polaris 3 výborný zkušenosti, dobrý poměr cena/výkon. Na sněhu opravdu perfektní. Moc mě nezajímají testy ADAC apod., protože podle mých zkušeností nemají s realitou moc společnýho.
Podle mých zkušeností jsou barumky po matadorech snad největší odpad (čínské výrobky pod mě na auto nepatří vůbec), savy mi subjektivně přišly výrazně lepší na sněhu i na mokru. Srovnání mám u těch dvou pro 13", 14" a 15". Poslední 15" vzorek je z loňska. V poměru cena : výkon u mě vedou nokiany, pak se mi osvědčily i bridgestony a continentalky, ale to jsou už dražší gumy. Rozdíl na ceně mezi nokiany a barumkami bude na sadě 14" do tisícovky, což prostě musí umět dát každý, kdo chce provozovat auto - vždyť to není ani jedna plná nádrž.
Nemůžu souhlasit, na autě mám Good Yeary a jsou dobrý tak akorát na cestu po městě do divadla. Zlaté Polaris 3 a o některých čínských drapácích v hlubokém sněhu si mohou nechat zdát i známé značky. Testy jsou k ničemu, jen mají nalákat zákazníky. Kvalita zimní gumy se ukáže , když napadne sníh, mrzne a v kopci stojej kamiony. Pak se teprve láme chleba...


A kdo potřebuje drapáky na cestu po městě? Vždyť právě město je zadání tazatele. Do barumek bych už nešel ani na příměsto. Na mokru v zatáčkách a na ledu jsou prostě otřesné. Ta směs je tvrdá z výroby, což je fajn na suchu, na spotřebu, na výdrž, ale určitě to nevyváží ty bídné vlastnosti za většinových zimních podmínek (hlavně na tom mokru). OK jsou tak na dálnici (ale jsou hlučné). I když na druhé straně, pořád lepší barumky než klébery. ty jsou ještě horší než matadory. :)
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 21.01.2017 18:06, RE: .
Giorgio napsal:
Zvirak napsal:
já mám osobně s Barumkama Polaris 3 výborný zkušenosti, dobrý poměr cena/výkon. Na sněhu opravdu perfektní. Moc mě nezajímají testy ADAC apod., protože podle mých zkušeností nemají s realitou moc společnýho.
Podle mých zkušeností jsou barumky po matadorech snad největší odpad (čínské výrobky pod mě na auto nepatří vůbec), savy mi subjektivně přišly výrazně lepší na sněhu i na mokru. Srovnání mám u těch dvou pro 13", 14" a 15". Poslední 15" vzorek je z loňska. V poměru cena : výkon u mě vedou nokiany, pak se mi osvědčily i bridgestony a continentalky, ale to jsou už dražší gumy. Rozdíl na ceně mezi nokiany a barumkami bude na sadě 14" do tisícovky, což prostě musí umět dát každý, kdo chce provozovat auto - vždyť to není ani jedna plná nádrž.


chachá:) letošní zimu jezdím na číně, jejíž jméno nedokážu ani přečíst, natožpak vyslovit. Jel jsem do pneuservisu za známým a povídám mu, že chci gumy v 18ce a že na tom rozhodně nemíním šetřit. nějakýho vítěze testu a tak:)
a von povídá: "objednám ti ty co jezdím já. jedna guma 1200. jestli nebudeš spokojenej, vrátím ti komplet peníze. budeš mít trakci jak čtyřkolka". já jsem z principu takový šunt nechtěl, ale tak dlouho do mně hučel, ačkoliv by měl na těch drahých nepochybně větší marži, že jsem se nechal ukecat.
nemůžu říct, že jsem pozoroval nějakej rozdíl. totíž nepozoroval jsem žádný rozdíl proti letním gumám na suchu. vyjel jsem všechno, ale přikládal jsem to dobře prosoleným cestám atd. Jen do té doby, než se u mně zastavil kamarád a zaparkoval na zámkové dlažbě tam kde já stojím každej den. Vytlačoval jsem ho asi deset minut. V tu chvilku mi začalo hlodat, že možná až tak nekecal:)
Možná jsem ještě nejel takovou pilu, abych je dostal do úzkých, ale tak moc se mi riskovat nechce abych to zjišťoval. Ovšem mám pocit, že ty gumy jsou opravdu minimálně dobrý.
a měl jsem skutečně špatný pocit, když jsem celý zimní obutí koupil za pět tisíc, za tolik jsem řadu sezón předtím kupoval jednu gumu.


reagovat
otava5
počet příspěvků6
datum registrace04.01.2017
Sobota 21.01.2017 18:57, polaris 3
Děkuji za reakce .... Půjdu do Polarisů 3 a v létě přefouknu na 2,5
reagovat
Ondra 111
počet příspěvků22
datum registrace23.04.2016
Sobota 21.01.2017 20:44, To Reno: jaká značka pneu?
Výrobce prosím? :)
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 22.01.2017 06:47, RE: .
Reno napsal:
Giorgio napsal:
Zvirak napsal:
já mám osobně s Barumkama Polaris 3 výborný zkušenosti, dobrý poměr cena/výkon. Na sněhu opravdu perfektní. Moc mě nezajímají testy ADAC apod., protože podle mých zkušeností nemají s realitou moc společnýho.
Podle mých zkušeností jsou barumky po matadorech snad největší odpad (čínské výrobky pod mě na auto nepatří vůbec), savy mi subjektivně přišly výrazně lepší na sněhu i na mokru. Srovnání mám u těch dvou pro 13", 14" a 15". Poslední 15" vzorek je z loňska. V poměru cena : výkon u mě vedou nokiany, pak se mi osvědčily i bridgestony a continentalky, ale to jsou už dražší gumy. Rozdíl na ceně mezi nokiany a barumkami bude na sadě 14" do tisícovky, což prostě musí umět dát každý, kdo chce provozovat auto - vždyť to není ani jedna plná nádrž.
chachá:) letošní zimu jezdím na číně, jejíž jméno nedokážu ani přečíst, natožpak vyslovit. Jel jsem do pneuservisu za známým a povídám mu, že chci gumy v 18ce a že na tom rozhodně nemíním šetřit. nějakýho vítěze testu a tak:)a von povídá: "objednám ti ty co jezdím já. jedna guma 1200. jestli nebudeš spokojenej, vrátím ti komplet peníze. budeš mít trakci jak čtyřkolka". já jsem z principu takový šunt nechtěl, ale tak dlouho do mně hučel, ačkoliv by měl na těch drahých nepochybně větší marži, že jsem se nechal ukecat.nemůžu říct, že jsem pozoroval nějakej rozdíl. totíž nepozoroval jsem žádný rozdíl proti letním gumám na suchu. vyjel jsem všechno, ale přikládal jsem to dobře prosoleným cestám atd. Jen do té doby, než se u mně zastavil kamarád a zaparkoval na zámkové dlažbě tam kde já stojím každej den. Vytlačoval jsem ho asi deset minut. V tu chvilku mi začalo hlodat, že možná až tak nekecal:)Možná jsem ještě nejel takovou pilu, abych je dostal do úzkých, ale tak moc se mi riskovat nechce abych to zjišťoval. Ovšem mám pocit, že ty gumy jsou opravdu minimálně dobrý.a měl jsem skutečně špatný pocit, když jsem celý zimní obutí koupil za pět tisíc, za tolik jsem řadu sezón předtím kupoval jednu gumu.


Budu rád za tip. Na dvou ze tří aut, co používám přes zimu, jsou nokiany. Na tom třetím právě ty děsné trojkové polarisy - dostal jsem je k autu a to auto najezdí za celou zimu 5 000 km hlavně po dálnici, tak mi coby škrtovi bylo líto ty barumky vyhodit a koupit místo nich něco normálního. Ale pokaždé, když jedu k domu nebo od něj, tak je to v porovnání s nokiany (W+ a WR D4) utrpení. U nás se kvůli potoka nesolí, je to v kopci a nedosvítí tam mezi domy slunce, takže led na cestě zůstává, i když je jinde sucho. Protože už mě to nebaví, byl jsem na příští sezonu rozhodnutý pro jakékoliv nokiany, co vyjdou v danou dobu nejlevněji.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pondělí 23.01.2017 08:40, Tak si sypu popel na hlavu.
Hmmmm jsou to tyhle:
http://www.pneumatiky.cz/info/cinske-pneumatiky-neberte-je-ani-zadarmo.html
v článku zmiňované win turi hifly
Už po prvních zatáčkách bylo zřejmé, že se auto s Hifly HF201 hůře ovládá
Oproti značkovému plášti ztrácí „Číňan“ přilnavost na mokru mnohem rychleji
Do očí bije i (ne)schopnost profilu z Asie odolávat aquaplaningu
Vozidlo na čínských gumách je daleko více náchylné ke smyku

a dále:

V momentě zastavení testovacího Golfu VII s prémiovými plášti brzdil jeho kolega na čínském obutí ještě rychlostí 30 km/h.

Říká se, že informace je toxická. Vsadím se, že po přečtení se do týdne vysekám:)
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Pondělí 23.01.2017 09:00, RE: Tak si sypu popel na hlavu.
Reno napsal:
Hmmmm jsou to tyhle:http://www.pneumatiky.cz/info/cinske-pneumatiky-neberte-je-ani-zadarmo.htmlv článku zmiňované win turi hiflyUž po prvních zatáčkách bylo zřejmé, že se auto s Hifly HF201 hůře ovládáOproti značkovému plášti ztrácí „Číňan“ přilnavost na mokru mnohem rychlejiDo očí bije i (ne)schopnost profilu z Asie odolávat aquaplaninguVozidlo na čínských gumách je daleko více náchylné ke smykua dále:V momentě zastavení testovacího Golfu VII s prémiovými plášti brzdil jeho kolega na čínském obutí ještě rychlostí 30 km/h.Říká se, že informace je toxická. Vsadím se, že po přečtení se do týdne vysekám:)


Nejlepší samozřejmě je, si všechno otestovat sám, ale kdo má tolika času a peněz a hlavně, vždyť dneska je vše tak dynamické, že kvalitní ověřený výrobek je během pár let nahrazen inovovanou verzí a může se začít od začátku.
Kdysi byly tímto stylem vedeny testy, kde se porovnávaly zimní a letní pneumatiky. Zimní měly měřitelnou výhodu, jestli si dobře pamatuju, pouze při jízdě na sněhu. Ve všem ostatním byly letní srovnatelné nebo dokonce lepší.
Takže klidně může být čínská značka záměrně poškozovaná a přitom výrazně horší není, ale ono se to musí dostat lidem do palice, a to jedině přes reference a osobní zkušenosti...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 23.01.2017 10:11, RE: Tak si sypu popel na hlavu.
Reno napsal:
Hmmmm jsou to tyhle:http://www.pneumatiky.cz/info/cinske-pneumatiky-neberte-je-ani-zadarmo.htmlv článku zmiňované win turi hiflyUž po prvních zatáčkách bylo zřejmé, že se auto s Hifly HF201 hůře ovládáOproti značkovému plášti ztrácí „Číňan“ přilnavost na mokru mnohem rychlejiDo očí bije i (ne)schopnost profilu z Asie odolávat aquaplaninguVozidlo na čínských gumách je daleko více náchylné ke smykua dále:V momentě zastavení testovacího Golfu VII s prémiovými plášti brzdil jeho kolega na čínském obutí ještě rychlostí 30 km/h.Říká se, že informace je toxická. Vsadím se, že po přečtení se do týdne vysekám:)


Teď se dívám na ten odkaz co jsi tu dal a docela mě pobavilo, že místo Hifly Win-Turi 212 doporučují nějaké Starfire W200*, které jsou dle obchodu lepší a kvalitnější, ale když se podívám na obrázky pořádně, tak je tam úplně stejný vzorek, jen zrcadlově otočený (je to vidět i podle nápisu na bočnici u té starfire) když se rozklikne odkaz STARFIRE : " Ať vozovku pokrývá sníh nebo bláto, Starfire W200 vás spolehlivě doveze do cíle. V produkčních testech dezén exceloval i na mokrém asfaltu. Inženýři zaslouží obdiv za vynikající brzdný výkon. Při vývoji využili bohatých zkušeností z celé skupiny Cooper, do které značka Starfire spadá."
Takže gumu, kterou eshop doporučuje - vychvaluje dezen, který je stejný a nevěřím, že má jinou směs, ale má jen jiný potisk a je z asie taky, takže nechápu proč haní Hifly, když prodávají ty samé s jiným potiskem, oni si v tom obchodě asi myslí, že jsou lidi pitomci. PS: žádné číny zatím nemám a neberte to jako obhajování Hifly, jen jsem chtěl upozornit na nesrovnalosti a tahy eshopu
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.