0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké koupit auto do 60 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:02, RE: bez předmětu
Banjo napsal:
Co se týká nákupu auta přes internet, chce to především nekupovat od soukromníků - ti co nabízejí cca poloviční ceny jsou většinou podvodníci. Čili rozšířené podmínky vyhledávání a "Nur Händler". Vyzkoušet se to dá, ale HLAVNĚ neposílat žádné peníze nikam, dokud si to auto pořádně neprohlédnete. No a taky počítat s tím, že než si vyberete, můžete jet do Německa třeba 5x...
Ty levnější značky, které uvádíte, nejsou u ojetiny zrovna zárukou kvality. Spíš bych šel na auto o dva roky starší a japons...
Zajimava myslenka- predevsim nekupovat od soukromniku..
Ja se drzim presne obracene myslenky- predevsim nekupovat od prekupniku a drzet se v realne cenove hladine, a zatim mi to asi dvacetkrat vyslo:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:19, RE: Se ten člověk pomátl ne??? :-)
anonym napsal:
jasně, takže k tomu co jste napsal je logické, ale pozor: pán má PŘECE zájem o spolehlivost (pochybuji), spotřeba (pochybuji), solidní dynamika motoru (možná), pěkný nadčasový design (vyloučeno dobrá prodejnost (už nikoliv). Takže???? Za 60.000 Kč je to vše absolutní nesmysl..
dobrá odpověď (pochybuji), jste normální (vyloučeno)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 18:37, RE: bez předmětu
Krkovicka napsal:
Zajimava myslenka- predevsim nekupovat od soukromniku..
Ja se drzim presne obracene myslenky- predevsim nekupovat od prekupniku a drzet se v realne cenove hladine, a zatim mi to asi dvacetkrat vyslo:)
Já si koupil v Německu za 2,500E starýho japonce jako druhé auto do rodiny a hlavně na zimu (4x4). Bylo to přes internet ale z autorizovaného servisu jako tzv.gebrauchtwagen.Nepotřeboval jsem žádného šoféra ani plaťák.Auto jsem si zamluvil,dovezl mne tam známý co jel na služebku, auto jsem vyzkoušel, behem hodiny na příslušném úřadě mi prodávající pomohl vyřídit odhlášení,převedení a pojištění + výrobu SPZ.Na 14 dní to stálo 148 Euro + 50 Euro na benzin domů a tady bez protekce za 4500 technická,evidence a výroba značek.Mám ho už 18 měsíců a jezdím s ním i v létě a je v pohodě.Pouze 2 závady vyžadující servis (cca 6000Kč)Asi jsem měl štěstí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 20:04, RE: Povinne ruceni
anonym napsal:
Povinne ruceni bych dneska nevidel jako zasadni problem - na dvoulitrovy motor vcetne pojisteni celniho skla platim rocne 5005 kc. A to zcela bez bonusu.
mám 2.3T (176kW) a i s pojištěním všech skel platím 4500Kč/ročně (generali). Je fakt, že je to již s nějakým bonusem, ale stále ne tím nejvyšším (tak dlouho nevlastním řidičák)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 21:27, RE: Povinne ruceni
anonym napsal:
Jj, Triglav, ČPP apod jsou levný, ale plnění to je taky radost ... chudák ten koho Vy potom nabouráte, když nemá vlastní havárku u nějaké slušné pojišťovny je v ... Vím o čem mluvím, dělám likvidátora ...
Souhlas, nakonec to řešilala Kooperativa nějakým regresem. A likvidátor od Triglavu byl najednou u nás třikrát jen abych ten regres stáhl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 21:31, RE: Se ten člověk pomátl ne??? :-)
anonym napsal:
Tak spolehlivost mají tihle Japové odost lepší než stejně stará Evropa. Spotřeba úplně nejnižší asi nebude, ale zase nežerou olej a právě na servisu věcí, které by u evropana odešly, se u japonce zase něco ušetří. Vizáž Toyoty (nebo Subaru) bývá děsná, ovšem Micubiši nebo Nissany jsou dle mého celkem pohledná vozítka. A co se týká zůstatkové hodnoty - ta mu za 5 let klesne téměř k nule u všeho (pokud to nebude dobře udržovaný veterán).
Pokud někdo čeká za 60 úplně dokonalý vůz, je asi mimo. Co navrhujete lepšího?
já navrhuju šlapací kolo, za 60 000,- se koupí celkem slušný..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.08.2008 23:25, 600.000
Pán je asi roztržitý a zapomněl připsat jednu nulu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.08.2008 01:12, VIkuk
anonym napsal:
Pán je asi roztržitý a zapomněl připsat jednu nulu.
jel jsem do D pro neco za tu samou cenu bylo mi jedno co pozadavek byl akorat klima a dobrý stav

obešel jsem 10 bazarů a z nekolika aut vybral renault megan rv.97 pekny stav 103 000 s potvrzenou serviskou pri 95000 za 2200 ukecano na 2000 momentalne ujeto 7000 a vse ok jen jsem vymenil rozvody a naplne takze
celkova cena i s rozvody prepisem a vsema proprietama cca 63000


pro rejpaly jo asi jsem koupil spatne ale ja jsem spokojenej
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.08.2008 06:25, RE: bez předmětu
Krkovicka napsal:
Zajimava myslenka- predevsim nekupovat od soukromniku..
Ja se drzim presne obracene myslenky- predevsim nekupovat od prekupniku a drzet se v realne cenove hladine, a zatim mi to asi dvacetkrat vyslo:)
Tím "ne od soukromníků" jsem myslel soukromé zadavatele inzerátů na serveru mobile.de. Protože tam je plno různých takových, co mají akorát fotku auta, a z vás chtějí jenom vytáhnout zálohu předem - že pak auto pošlou - a zmizet.
Co se cenové hladiny týká, to je dobrá myšlenka. Ale pro člověka jako vy - který už koupil v DE asi 20 aut a tím pádem ví, která bije. Takový se ovšem nebude ptát, jaké auto má koupit do 2500 eur / 60000 Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.08.2008 08:10, RE: dovoz SRN
anonym napsal:
Tak si zadej rok 2000 , palivo, cena 60000 kč a třeba punto na tipu a pak na mobile
no kdyť o tom píšu,Punto 2000 5.dv z SRN vyjde na 50-55tis,náklady na cestu dle vzdálenosti kam jedeš,doklady v SRN,čistopis u nás,přihlášení = 65-70tis celkem.Takže jsme skončily na ceně,která je bežná i u nás.Výsledek ztráta času a lítání po úřadech na 2-3 týdny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.08.2008 09:38, RE: Prodejnost
Kolodмj napsal:
Rozvodový řetěz je u straších aut vzácnost a tristní výsledky Almery v crashtestu jsou pod úrovní ostatních aut té doby.

Jak napsal DavidV - vy ho za tu cenu neprodáte a tazatel ho za 60 nekoupí ve stavu, jaký máte vy. Pokud bych chtěl auto, kterému můžu věřit, musím koupit fakt dobře (od známého nebo tak), nebo koupit levněji s tím, že si tu údržbu zaplatím sám a pak vím na čem jsem. Sám jsem dvakrát sháněl ojeté auto a vím, že auta, která jsou nabízena na spodní hranici své cenové relace, tak...
Naprosto s Váma souhlasím, to auto má opravdu špatné výsledky v crashtestu. To jediné mi na něm vadí. Pravdou je, že ho již používám jako druhé auto v rodině, t.j. cesty na krátké vzdálenost (zahrada - s přívěsným vozíkem, občas manželka na nákup). Ale vím, že je spolehlivé a minimálně náročné na finance (povinné ručení, meziroční pokles ceny...) Jsou ale lidé, kteří taková auta prodávají, je to o tom hledat zachovalé kousky se servisní knížkou. Luboš
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.08.2008 13:11, Mazda 323F
Co tohle? Mam 1,5 jede slusne, da se sehnat se slusnou vybavou, prostorny uvnitr, kufr(cca 350 l) by mohl byt o neco vetsi, spotreba do 6,5, pri lehky noze 5,7, spolehlivost super
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.08.2008 09:58, RE: Se ten člověk pomátl ne??? :-)
anonym napsal:
Tak spolehlivost mají tihle Japové odost lepší než stejně stará Evropa. Spotřeba úplně nejnižší asi nebude, ale zase nežerou olej a právě na servisu věcí, které by u evropana odešly, se u japonce zase něco ušetří. Vizáž Toyoty (nebo Subaru) bývá děsná, ovšem Micubiši nebo Nissany jsou dle mého celkem pohledná vozítka. A co se týká zůstatkové hodnoty - ta mu za 5 let klesne téměř k nule u všeho (pokud to nebude dobře udržovaný veterán).
Pokud někdo čeká za 60 úplně dokonalý vůz, je asi mimo. Co navrhujete lepšího?
Mě se podařilo přivézt si osobně ze zahr. nebouraného Mitsubishi Lancer kombi z roku 1996, najeto 160.000 km (z toho do 80000 km vedená serviska) (celkově to vyjde asi na 45 tis). Po umytí, vyčištění vypadá celkem dobře a nejezdí uplně špatně (1,6 113 koní, vícebodový vstřik). Není to žádná designová bomba ale za cenu dobrého kola mi to přijde slušné. Chudý brácha je s tím moc spokojený.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.08.2008 15:13, celica
kup si Celicu a jeste ti zbyde na opravy... nadcasovej design tam je;)

http://www.sportovnivozy.cz/index.php?auto=toyota-celica&idvyrb=2117&akce=detail
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 10:27, RE: Se ten člověk pomátl ne??? :-)
anonym napsal:
Jo a najeto pri koupi cca 125.000
Haaaaaaaaaa, 125 tis při koupi?...ty jsi osel /promiň osle/....civica jsem také měl...kupoval jsem ho cca 7 let starého...cca 150 tis km...po užívání /2 roky/ jsem ho prodával se 140 tis km...ehm hm a to jsem najel cca 70 tis km.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.