0
zpět
 

diskuze k tématu: Jake auto na denni dojizdeni s co nejnizsi spotrebou a provozem

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
amigo
počet příspěvků14
datum registrace03.01.2016
Středa 11.10.2017 10:56, Jake auto na denni dojizdeni s co nejnizsi spotrebou a provozem
Dobry den,dostal jsem se do situace,kdy jsem nucen jezdit cca 100km do prace a to same zpet.Mam auto,ktere je sice bezpecne,ale jeho spotreba v nafte je cca 7,5litru a to na denno dojizdeni neni,teda ne s mym prijmem.Zvazoval jsem nad necim,jako smart fortwo,jelikoz spotreba je udajne kolem 3litru nafty a budu jezdit sam,take pneumatiky jsou male,takze to nebude stat svet.V pripade zimny jsem schopen jet autem,ktere nema problem se snehem.Nepotrebuji velky obsah,abych mel vysoky vykon,ktery se da predelat na LPG,nebo CNG...(kvuli dtahe pojistce)Muze byt i benzin,podotykam starsi kousek s cenou kolem 50 000,- Jde opravdu jen o auto na ekonomicke jezdeni do prace a zpet,ale aby jeste neco malo...aspon min.3 roky vydrzelo...dekuji predem za rady...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 11.10.2017 11:26, Rozpočet je malý :-)
Ahoj, ten rozpočet na funknční diesel je malý, musel bys pohledat udržovaný vůz. U nás na vesnici jsou chlapi spokojeni v této cenové relaci s
- Ford Fiesta 1.4 TDCi
- Peugeot 206 1.4 HDI
- jinak kolega v práci nedá dopusit na 1.9 JTD ať už ve Fiatu Punto nebo Stillo, ale tohle fakt nemůžu nějak potvrdit, možná sem napíše někdo o tomto motoru více.

Mě jen zaráží, že máš tak vysokou spotřebu nafty, nevím o co jde, ale to máš snad 6-ti válec?
Nejlepší je samozřejmě si nechat svůj udržovaný vůz, ale jestli tě tak tlačí finance....
Pro zajímavost na dojíždění do práce jsem měl pár let, Peugeot 206 r.2002 s ben. motorem 1.1 44kw, denně 2x40km po dálnici a mě fakt stačil, spotřeba byla 6,6l, ale jezdil jsem opravdu 130, žádné šetření... Nejvíce mě překvapilo jak levný servis 206 má, díly z druhovýroby za ceny jak u Felicie , přitom vůz nesrovnatelně lepší a s pozinkovanou karosérií...
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Středa 11.10.2017 11:35, RE:
Chtít za 50 000Kč auto na roční nájezd 50 000km ročně je samo o sobě trochu nesmysl...
Pokud ta vzdálená práce nestačí ani na to, aby pokryla spotřebu 7,5 litru/100km, tak asi nedává smysl v ní setrvávat...
Jako upřímně, vykašlal bych se na shánění smartů a malejch aut - který při tomhle nájezdu zvládnou tak možná zničit záda a tělo... Podle mě je nejlepším východiskem stěhování, nebo jiná práce...
reagovat
David V
počet příspěvků2049
datum registrace16.05.2007
Středa 11.10.2017 11:47, RE:
KoobaS napsal:
Chtít za 50 000Kč auto na roční nájezd 50 000km ročně je samo o sobě trochu nesmysl...Pokud ta vzdálená práce nestačí ani na to, aby pokryla spotřebu 7,5 litru/100km, tak asi nedává smysl v ní setrvávat...Jako upřímně, vykašlal bych se na shánění smartů a malejch aut - který při tomhle nájezdu zvládnou tak možná zničit záda a tělo... Podle mě je nejlepším východiskem stěhování, nebo jiná práce...


Přesně tak, ale pokud nebude zbytí, tak bych pro tyto účely sháněl Fábii SDI, pro svou jednoduchost a robustnost. Ano, bude to prehistorické auto, ale jako jediné splní náročné požadavky na nájezd, spolehlivost a nízkou spotřebu při ještě jakž takž zachovaném komfortu jízdy.
A při úspoře 3 litry/100 km, což není nedosažitelné, se investice vrátí za rok, tedy pouze v palivu, ale počítejte s tím, že i když je to SDI, že to bude chtít nějaké peníze.
Sežeňte nějakou papírově čistou, i když bude mít najeto. Změřte tlaky, a když budou OK, tak budete vědět, že motor ještě není unavený. Možná přijdou vstřiky, možná 2-hmoťák, ale to Vás může potkat všude. Tady bude ale jistota, že už se Vám to po výměně nebude opakovat.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 11.10.2017 14:00, RE:
KoobaS napsal:
Chtít za 50 000Kč auto na roční nájezd 50 000km ročně je samo o sobě trochu nesmysl...Pokud ta vzdálená práce nestačí ani na to, aby pokryla spotřebu 7,5 litru/100km, tak asi nedává smysl v ní setrvávat...Jako upřímně, vykašlal bych se na shánění smartů a malejch aut - který při tomhle nájezdu zvládnou tak možná zničit záda a tělo... Podle mě je nejlepším východiskem stěhování, nebo jiná práce...


Kde se to dá podepsat?
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 12.10.2017 08:19, RE:
Pepe napsal:
KoobaS napsal:
Chtít za 50 000Kč auto na roční nájezd 50 000km ročně je samo o sobě trochu nesmysl...Pokud ta vzdálená práce nestačí ani na to, aby pokryla spotřebu 7,5 litru/100km, tak asi nedává smysl v ní setrvávat...Jako upřímně, vykašlal bych se na shánění smartů a malejch aut - který při tomhle nájezdu zvládnou tak možná zničit záda a tělo... Podle mě je nejlepším východiskem stěhování, nebo jiná práce...
Kde se to dá podepsat?


Za stovku ti napíšu mail a můžeš mi napsat něco hezkýho
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 12.10.2017 16:43, RE:
KoobaS napsal:
Pepe napsal:
KoobaS napsal:
Chtít za 50 000Kč auto na roční nájezd 50 000km ročně je samo o sobě trochu nesmysl...Pokud ta vzdálená práce nestačí ani na to, aby pokryla spotřebu 7,5 litru/100km, tak asi nedává smysl v ní setrvávat...Jako upřímně, vykašlal bych se na shánění smartů a malejch aut - který při tomhle nájezdu zvládnou tak možná zničit záda a tělo... Podle mě je nejlepším východiskem stěhování, nebo jiná práce...
Kde se to dá podepsat?
Za stovku ti napíšu mail a můžeš mi napsat něco hezkýho


A není to málo, Antone Pavloviči?
reagovat
amigo
počet příspěvků14
datum registrace03.01.2016
Čtvrtek 12.10.2017 17:06, Vysoka spotreba auta
Ne,nemam setihrnek,ale petihrnek od svedu... Dnes mne kolega vezl v jeho smartu,je to,jako motokara,ale snad preziju tech 120 do prace a to same zpet.Bral bych i benzin s mensim obsahem a prepoctu spotreby na cca 3-4 litry PHM... Nazory,ze se mam stehovat za praci...vim,ze ta prace bude cca na 3 roky,pak bych se mel presunout blize domu a to bych uz jezdil i s tim svedskym tankem...
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Čtvrtek 12.10.2017 17:31, Nnnnnn hhhhh ccccc
Nemyslim si ze by se rentoval pomer nakup ojetiny byt s malou spotrebou ale s jistymi investicemi a na strane druhe zustat v soucasnem voze byt s udavanou spotrebou 7,5 litru
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 12.10.2017 18:02, RE: Vysoka spotreba auta
amigo napsal:
Ne,nemam setihrnek,ale petihrnek od svedu... Dnes mne kolega vezl v jeho smartu,je to,jako motokara,ale snad preziju tech 120 do prace a to same zpet.Bral bych i benzin s mensim obsahem a prepoctu spotreby na cca 3-4 litry PHM... Nazory,ze se mam stehovat za praci...vim,ze ta prace bude cca na 3 roky,pak bych se mel presunout blize domu a to bych uz jezdil i s tim svedskym tankem...


Když si spočtu jen spotřebu a ztracenej čas (využitelnej pracovně jinak, než za volantem), tak jsem na 20 tKč/měs, o které ta vzdálená práce musí být lépe honorovaná, než nějaká u komína, abych byl na nule. A to zanedbávám takové věci, jakou je amortizace vozidla, riziko fatální nehody, únava, zdravotní komplikace... No nic, každej svého štěstí strojvůdcem...
reagovat
amigo
počet příspěvků14
datum registrace03.01.2016
Čtvrtek 12.10.2017 19:09, Aaaaa cccchhhhh jjjjjjj ooooooo
Jsem statni zamestnanec a bohuzel si nemohu vybirat,kde budu pracovat,takze proto resim,jak se vyrovnat s tim,ze soucasnym vozem bych projezdil majlant,ktery byl primarne zakoupen pro ucely dopravovani cele rodiny...Sporeba je kolem 7,5 - 8litru,coz je vlastne cca 12 000Kc projezdenych... Se smartem neco kolem 4 000,za necely rok dojizdeni se auto zaplati a pak defacto dalsi dva roky"setrim".Kdyz se auto pak posle ze skaly,nebude mne tolik mrzet...Proto resim co nejlevnejsi auto na denni dojizdeni,diskomfort nevadi...
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Pátek 13.10.2017 08:10, RE:
Pepe napsal:
KoobaS napsal:
Pepe napsal:
KoobaS napsal:
Chtít za 50 000Kč auto na roční nájezd 50 000km ročně je samo o sobě trochu nesmysl...Pokud ta vzdálená práce nestačí ani na to, aby pokryla spotřebu 7,5 litru/100km, tak asi nedává smysl v ní setrvávat...Jako upřímně, vykašlal bych se na shánění smartů a malejch aut - který při tomhle nájezdu zvládnou tak možná zničit záda a tělo... Podle mě je nejlepším východiskem stěhování, nebo jiná práce...
Kde se to dá podepsat?
Za stovku ti napíšu mail a můžeš mi napsat něco hezkýho
A není to málo, Antone Pavloviči?


Občas mám charitatvní náladu

Ale teď vážně a pro tazatele:
Na smarta bych se upřímně vykašlal, to auto za 4 litry stejně po dálnici jezdit nebude. Cestování bude únavný a to auto prostě není stavěný na 50tkm ročně... Do 50tkč to bude chtít vybírat asi něco trochu míň tradičního... Mohla by to vydržet Lancia Lybra 1,9jtd, Peugeot 306 HDI, možná třeba Punto II 1,9jtd... Asi nejlepší volba je Davidem zmíněné SDi od koncernu...
Ale pořád je třeba počítat s tím, že i když motor ten zápřah vydrží, zbytek auta se dost pravděpodobně bude hlásit - podvozek, brzdy budou v tomhle případě spotřebák...
reagovat
amigo
počet příspěvků14
datum registrace03.01.2016
Pátek 13.10.2017 09:32, Mensi rychlost to mozna vyresi
Diky za info..je to take mozna varianta jit do neceho z koncernu,nebo ropu a punto...apd. Pokud pojedu po dalnici a tak cca kilo,tak bych si mohl sahnout na lepsi spottebu...cca 3litry,ale to je jen vize(mysleno smart fortwo).Je mne jasne,ze veci,jako podvozek,brzdy atd se budou muset resit,ale porad to vyjde levneji a nebudu zbytycne nabihat s kilometrama s rodinnym autem,to je skoda...chci jej mit jeste hoodne dlouho.Partnerka ma hyundaje,ten potrebuje na litani po meste s prckem,takze defacto bude to treti auto v rodine a proto resim co nejlevnejsi a klidne "stara vydra,ktera jeste neco vydrzi" toliko k blizsimu vysvetleni,proc nechci neco novejsiho,co ny dlouho vydrzelo..jeste by mozna slo,ale to uz je vetsi a o neco drazsi..honda jazz,kdyby se sehnala v LPG...ale to uz rozsiriji dost cenu a nevim jak je to s provozem LPG,teda financne revize a tak...mozna levnejsi,nez pak resit vstriky,zhavicky...
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Pátek 13.10.2017 12:01, RE: Mensi rychlost to mozna vyresi
amigo napsal:
Diky za info..je to take mozna varianta jit do neceho z koncernu,nebo ropu a punto...apd. Pokud pojedu po dalnici a tak cca kilo,tak bych si mohl sahnout na lepsi spottebu...cca 3litry,ale to je jen vize(mysleno smart fortwo).Je mne jasne,ze veci,jako podvozek,brzdy atd se budou muset resit,ale porad to vyjde levneji a nebudu zbytycne nabihat s kilometrama s rodinnym autem,to je skoda...chci jej mit jeste hoodne dlouho.Partnerka ma hyundaje,ten potrebuje na litani po meste s prckem,takze defacto bude to treti auto v rodine a proto resim co nejlevnejsi a klidne "stara vydra,ktera jeste neco vydrzi" toliko k blizsimu vysvetleni,proc nechci neco novejsiho,co ny dlouho vydrzelo..jeste by mozna slo,ale to uz je vetsi a o neco drazsi..honda jazz,kdyby se sehnala v LPG...ale to uz rozsiriji dost cenu a nevim jak je to s provozem LPG,teda financne revize a tak...mozna levnejsi,nez pak resit vstriky,zhavicky...


Ani ten naftový smart nepojede při dálniční stovce za 3 litry/sto... To by to auto mohlo zvládat při nedálničním mimomšstským provozu... Stačí mrknout na spritmonitr... Pokud se nepletu, tak se naftový smart dělal jenom s robotizovanou převodovkou... Takže se oklikou dostáváme zase k tomu, že spotřeba není všechno...
Jasně, "stará vydra co něco vydrží" se dá nají, ale za pade nebude ani v naftě, ani v plynu... Malý auta mají malou spotřebu, to je pravda. Obvykle jsou ale taky nakrátko zpřevodovaný a na dálnici ta spotřeba letí nahoru...
reagovat
duch
počet příspěvků57
datum registrace16.12.2008
Pátek 13.10.2017 14:53, Smart
U Smartu jsou vpředu deformační zónou kolena a vzadu záda, zvlášť na dálnici je to auto vzhledem k předpokládané rychlosti 100km/h skoro nebezpečné. Hodí se tak maximálně do města, ale na dlouhé trasy po dálnici ????
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 13.10.2017 16:25, RE:
já bych se mrkl ještě po Fiatu stilo s JTDčkem s 85kw motorem, jsou to nezmary, takže když se pohledá, tak by se mohl nějaký kousek najít, ale ta fábie v sdičku bude asi jistota. Sice bude mít 2 miliony na hrbu, ale furt bude jezdit
reagovat
homola.pav
počet příspěvků2
datum registrace12.09.2017
Pátek 13.10.2017 16:43, Octavia I 1,9 SDI/1,9 TDI.........
Pokud to má jezdit 200 km denně, tak bych vzal min. nižší střední a třeba Octavii I 1,9 SDI. Jak už je zde psáno ten motor je nezničitelný. Když budete mít štěstí,tak najdete i 1,9 TDI, což je stejný motor bez turba. Za 50t to bude otloukánek, ale když pán píše, že to za 2 roky hodí ze skály, tak mu to službu ještě udělá. Jízdní vlastnosti nadprůměrné, spotřeba mimo město slušná, náhradních dílů plná vrakoviště.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pátek 13.10.2017 20:47, .
je mi divné, že by 5-tiválcová nafta ve Volvu při tempomatových 130km/h brala 7,5-8 l/100km.. Ta spotřeba pujde dolu a člověk bude mnohem míň rozlámanej než z oktávky - to bych řadil k "pasivní bezpečnosti" Volva. ... o smartu nemá smysl uvažovat ...
Ta únava tě bude s prominutím srát, je to jen otázka času, z oktávky nebo podobných aut budeš mít záda v hajzlu. Vím o čem mluvím, sám jsem několik let jezdil denně do práce 2 x 140km.
A to mě přivádí k dalšímu aspektu, pokud na tom nebudeš vydělávat, tak to vážně nemá smysl, jak psal Pepe výše.

Dle mých zkušeností je provoz na LPG bezkonkurenčně nejlevnější, ale pokud máš doma Volvo v naftě, je nejekonomičtější jezdit s ním. Zvlášť pokud říkáš, že prachy navíc moc nebudou.
reagovat
amigo
počet příspěvků14
datum registrace03.01.2016
Pátek 13.10.2017 20:49, Jeste varianta maly benzin
Jeste mne napadla toyota yaris,delal se nejaky litr...socka,co nema ani posilovac rizeni...gumy tak 13ky a toyota je prece etalon kvality...to by slo,ne? Neni riziko vstrikovacu,dvojhmoty,zhavicek....

Bude to znit mozna blbe,ale nechci krosku ohrkat na jezdeni do prace...radeji neco poridim a nalitam 180 000 km na jezdeni do prace za 3 roky s nejakou vydrou,kterou pak pustim ze skaly..dobre,ne 180,ale 150,kdyz vezmu cerpani dovolene...v prubehu 3 let...
Jo a bere 7,5-8 litru,je to D5 ka v automatu....mam to jako rodinny vuz na dovolene,vetsi nakup,nebo spolecna jizda,kdyz vezu rodinku...
reagovat
Michal 22
počet příspěvků51
datum registrace09.10.2008
Pátek 13.10.2017 21:14, Možnosti
1. Jezdit ve Volvu 100 km/hod, to by mohlo spotřebu hodně srazit. Nemusíš přikupovat 3. auto, jehož historii neznáš a nevíš, v čem je past. Navíc, v případě nutnosti, můžeš do práce / z práce valit 160 km/hod.
2. Naftové JTD v Puntu nebo Stillu. Vozí to sem kde-kdo a "je to Fiat", takže levný. Vcelku rozumně servisovatelné.
3. Fabia I v prehistorickém 1,4MPI a to předělat na LPG. V podstatě každý den tankovat

Uvědom si, že jezdit jen 100 km/hod na dálnici tě za chvíli přestane bavit. Sám, když nespěchám jedu na spotřebu do 110, ale občas musíš splynout s davem a rozpálit to, aby si ten vláček kamionů předjel a minimálně omezoval okolí. Ono se občas nějaký debil, co to nevydrží, podjede tě a pak zastaví v levém pruhu, najde. Takže takhle se courat lze jen o víkendech nebo v noci a ne, když všichni jedou do/z práce. Na Smart zapoměň. Není to nic extra spolehlivého a jako bonus je tam ke všemu přístup jak k penězům. Např. přestane dobíjet a musí se vytáhnout motor, aby se dalo dostat k alternátoru...
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.