0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak si dovézt auto z USA?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.04.2006 11:48, US vozy v Evropě
Jeden z mých známých si těsně po Plyšáku dovezl z tehdejší NSR z bazaru minivan, pětilitr s automatikou, prodal ho tam jeden z US-boys, co si ho dovezl z domu a nechtěl platit zpáteční dovoz do států. Auťák nádherný, cena příznivá - vyšel ho na něco málo přes 100 000 tehdejší měny Kčs. Kalvárie začala, když ho chtěl otypovat, homologovat a přihlásit "na čísla". Americká auta mají jiné brzdy, jiné pneumatiky, jiná světla, jinak zapojenou elektriku a spoustu dalších blbinek jinak, než evropská. Důvodem je především jiná rychlost, kterou se může v Evropě a v USA jezdit - tam je povoleno max 80 MPH, což je kolem 130km/h, a na to tam mají dimenzované plochy i materiál brzdových obložení a destiček i pneumatiky, ne jako my, šílení evropané, s maximálními rychlostmi daleko výše. Takže ale úpravy na evropské předpisy ho celkem vyšly na dalších téměř 100 000!!!! Ano, pokud se vůz objedná přímo k odvozu do Evropy, dostane už při montáži evropské konstrukční prvky, pak se homologace dá pořídit za zmíněných cca 25 000. Ale pokud jde o vůz už provozovaný v USA, bude to pravděpodobně mnohem mnohem dražší.
reagovat
AlešTer
počet příspěvků9
datum registrace22.06.2018
Pondělí 02.07.2018 21:58, RE: US vozy v Evropě
citace:
reakce na: -, 07.04.2006 11:48 (Jeden z mých známých si těsně ...)
Já tomu pořád nerozumím. Proč se chce někomu procházet tím složitým procesem, když jsou tady lidé, kteřís tím živí a je to jejich práce. Strýc si veterána domů dotáhl a mě stačilo jen vidět to množství zařizování. Připadá mi jednodušší koupit třeba od https://www.veteran-prodej.cz/ a vůz navíc uvidím ještě před jeho koupí.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.