0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 400 000

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, korejská vozidla, typ vozidla, osobní, volná diskuze
LouskaCZek
počet příspěvků7
datum registrace19.05.2015
Středa 20.05.2015 21:10, Zafira
Zafira vypadá taky moc pěkně, ale nevím jestli bych jí za 400 K sehnal, ale nějakou předváděčku třeba jo.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Středa 20.05.2015 21:44, RE: k
LouskaCZek napsal:
kristian2 napsal:
tak auris je dobre auto ale podle mě pokud planujete rodinu tak bude asi malé.urcitě pokud možno bych volil nove auto fabia není špatna ale spíše ne. pro mě největší ne jsou benzínové motory a prostor taky nic moc.pokud mate problem s prostorem, asi budete většího vzrustu co nějake mpv ?renault scenic by byl zaty peníze 1,6 benzín pěkný. nebo toyota verso nebo ford b nebo c max tam nevím jestli koruny stačí s hiundajem nemam skušenosti ale nebal bych se .prostě si obejděte salony sedněte si do toho či onoho a vyzkoušejte at se prodejci snaží.
Líbí se mi Váš klid v odpovědi:D mpv mě taky láká, ale to bych si asi vzal např. Quashqai, ale tam už se asi se 400 K nevejdu.


Quashqai není MPV ani omylem, je to crossover se vším všudy. Má sice vyšší posaz jako MPV ale prostorem posádky, variabilitou interiéru ani velikostí kufru se na pravá MPV nechytá. Není to vůbec špatné auto, ale MPV to opravdu není, pojetím je mnohem bližší SUV. U výše doporučeného Scénicu 1,6 benzín pozor, motor je to sice velmi spolehlivý, ale na poměrně těžký scenic je slabý. Do města dobré, ale ideální rychlost pro tento motor je do 100km/h, výše výrazně roste spotřeba. Pokud MPV, podíval bych se na benzínový Auris Verso nebo dieselový Scenic (výkonově stačí v pohodě 1,5 DCi).
PS: pro rodinu s 1-2 dětmi stačí kombi nižší střední třídy (octavia, megane, auris, civic, atd.), a podíval bych se na nový Nissan Pulsar - prostorově mě hodně překvapil...
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Čtvrtek 21.05.2015 07:08, RE: k
LouskaCZek napsal:
kristian2 napsal:
tak auris je dobre auto ale podle mě pokud planujete rodinu tak bude asi malé.urcitě pokud možno bych volil nove auto fabia není špatna ale spíše ne. pro mě největší ne jsou benzínové motory a prostor taky nic moc.pokud mate problem s prostorem, asi budete většího vzrustu co nějake mpv ?renault scenic by byl zaty peníze 1,6 benzín pěkný. nebo toyota verso nebo ford b nebo c max tam nevím jestli koruny stačí s hiundajem nemam skušenosti ale nebal bych se .prostě si obejděte salony sedněte si do toho či onoho a vyzkoušejte at se prodejci snaží.
Líbí se mi Váš klid v odpovědi:D mpv mě taky láká, ale to bych si asi vzal např. Quashqai, ale tam už se asi se 400 K nevejdu.


to chce klid a udělat si cas obejít si dílery nespěchat oni potom spětně kontaktuji z lepší nabýdkou.moje skušenost opravdu sednout si do toho jak se vam leze do auta kolik mate místa prostě jaky stoho mate pocit- a je jedno co to bude za značku,400 000 nejsou špatne peníze ale neco za ne jde a neco ne .napište si prioryty co ma auto splnovat
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 21.05.2015 14:26, RE: Co jete?
zeneva napsal:
A co ojete auto? Vyssi trida, silnejsi motor, vetsi kufr? Nezvazoval jste dvoulete, najeto do 50 tis, daji se sehnat pekne kousky. a neprodelate na nem tolik v ramci amortizace. Mel jsem velke stesti a koupil jsem 5 let starou Mazdu 6, najeto jen 26 tis km (nestocene!!!!) za 220 tis. Mam ji 5 let, najel jsem 95 tis km a bez problemu. u noveho auta mate sice zaruku, ale podminena navstevami autorizovanych servisu - zjistete si i tyto naklady,at nejste rozcarovany dalsi vec je pojistka (havarijni) - na auto za 400 tis je urcite vyssi nez na auto za 200. Jestli neni lepsi koupit dvakrat ojete nez jednou nove.... Ale je to volba kazdeho. Co se tyka kocarku, doporucuji dojit do autosalonu a vyzkouset, pokud nemate preferenci znacky. A idealne si vybrane auto pujcit na vikend a jezdit s nim. V praci jsme meli sluzebniho Fluence, na prvni pohled OK, ale cestou do Bratislavy a zpet a hlavne v noci jsem zjistoval, ze mi nektere detaily dost otravuji zivot (vzdalenost pacek na blinky a sterace od volantu, nelogicky tempomat nutny ovladat dvema rukama, radio blbe pristupne za radici pakou, odrazejici se lampicka vnitrniho osvetleni ve zpetnem zrcatku... U sluzebniho si zvyknete, ale u sveho bych byl dost otravenej. Drzim palce, at dobre vyberete.


Můžete se prosím ohledně zkušeností s Renaultem trochu více rozepsat zde? http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 21.05.2015 15:37, RE: Auto do 400 000
LouskaCZek napsal:
Petr S napsal:
LouskaCZek napsal:
Zdravím všechny,potřeboval bych poradit s výběrem vozu do 400 tis. Pro přiblížení mého využívání auta je to tak, že jezdím denně po Praze do práce cca 20 km tam i zpět. Často jezdím na víkendy do Liberce 200 km tam i zpět. Myslím, že za rok najedu tak 15-20 tis km. Čím víc se výběrem auta zabírám tím víc si nejsem jistý jestli mám jít do combi, nebo do něčeho jiného. Je mi 28 a plánuju rodinnu, tzn. že chci něco kam se vejde vpohodě kočárek a budu schopnej ukurtovat děti do sedaček. Přemýšlel jsem nad Fabia 3 combi, ale příjde mi že za stejné peníze se dají sehnat hezčí a lepší auta např. H-I30, nebo Mitsubishi ASX. Pak jsem taky narazil na Toyota Auris Touring Sport. Vzhledem k dennímu využívání na jízdy do práce bych bral spíš benzínový motor. Parkovací senzory, GPS, kamery a pod mi jsou spíše ukradený. Víc bych ocenil třeba tempomat, nebo rovný nákladový prostor v kufru po sklopení sedaček. Těším se na Vaše rady, postřehy a kritiku. Díky
O ASX jsem taky uvazoval, ale nakonec koupil Auris Touring Sports. Jednak ma ASX horsi crash test nez Auris (auta vazi pritom stejne 1300 kg). Kufr ma ASX mensi bez rovne nakladaci hrany. A pak interier co je o 10-15 let zpet me moc neoslovil. Koupil jsem Auris TS 1,6 benzin lehce pres 400 tis. Byly v tom i zimni pneu na alu diskach v cene. Tempomat to ma i parkovaci kameru, vcetne automatickeho parkovani do rady aut, bezklicove otevirani dveri, automaticke svetla a sterace. Celkem rychle se na tyhle veci zvyka.
Zajímalo by mě jak je na tom ten Auris co se výkonu týká. Přeci jenom je to celkem větší auto a tak abych s tim byl schopnej někde někoho předjet. :D Díky za odpověď


V nizkych otackach pusobi slabe, pri predjizdeni je potreba motor vytocit. Zrychleni 0-100 zvlada za 10,5 sec. takze zrychlovat urcite umi.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 21.05.2015 15:48, RE: k
kristian2 napsal:
tak auris je dobre auto ale podle mě pokud planujete rodinu tak bude asi malé.urcitě pokud možno bych volil nove auto fabia není špatna ale spíše ne. pro mě největší ne jsou benzínové motory a prostor taky nic moc.pokud mate problem s prostorem, asi budete většího vzrustu co nějake mpv ?renault scenic by byl zaty peníze 1,6 benzín pěkný. nebo toyota verso nebo ford b nebo c max tam nevím jestli koruny stačí s hiundajem nemam skušenosti ale nebal bych se .prostě si obejděte salony sedněte si do toho či onoho a vyzkoušejte at se prodejci snaží.


Auris kombi ma kufr velky 530L, a rovnou nakladaci hranu, takze zminovany kocarek se tam v pohode vejde. A 2 deti do sedacek se tam vejdou taky. 3 deti uz samozrejme ne, podobne jako do vetsiny aut.
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Čtvrtek 21.05.2015 16:47, RE: k
Petr S napsal:
kristian2 napsal:
tak auris je dobre auto ale podle mě pokud planujete rodinu tak bude asi malé.urcitě pokud možno bych volil nove auto fabia není špatna ale spíše ne. pro mě největší ne jsou benzínové motory a prostor taky nic moc.pokud mate problem s prostorem, asi budete většího vzrustu co nějake mpv ?renault scenic by byl zaty peníze 1,6 benzín pěkný. nebo toyota verso nebo ford b nebo c max tam nevím jestli koruny stačí s hiundajem nemam skušenosti ale nebal bych se .prostě si obejděte salony sedněte si do toho či onoho a vyzkoušejte at se prodejci snaží.
Auris kombi ma kufr velky 530L, a rovnou nakladaci hranu, takze zminovany kocarek se tam v pohode vejde. A 2 deti do sedacek se tam vejdou taky. 3 deti uz samozrejme ne, podobne jako do vetsiny aut.


no musim sebekriticky přiznat že mě uplně ušlo že auris esistuje v kombíku proto jsem napsal že pro rodinu je spíše malí.scenik jezdí dobře samozřejmě že to v 1,6 benzínu není dalniční dracev ale taky ktomu není určený - a napsat že je na ježdění do 100 km v hod. je blbost.samozřejmě při predjíždecím manevru je potreba na to slapnout v jakemkoli autě.
reagovat
Jakob
počet příspěvků6
datum registrace24.10.2013
Čtvrtek 21.05.2015 23:53, Chevy
Co Chevrolet, díky oficiálnímu odchodu z ČR ty auta hodně asi spadly (raději se nedívám) a servis je stále zajištěn Oplem.

Máme doma Orlando 1.8 LTZ (2012 koupeno nové) a osobně jsem spokojený. Máme dvě děti a bydlíme na vesnici takže kufr se hodí. Crastesty dopadly perfektně auto má pod plechama "klec" z pevnostní oceli a je znát, že na silnici se "nekroutí".

Na dovču kam jinam než do Chrorvatska 2 dospělí, děti a bagáž + tak 60-70% cesty klimatizace spotřeba kolem 7,5.

Jednoduchý a prověřený motor Ecotec (Opel) který, ale i přestože má 104Kw je na to auto jen tak tak, docela by se hodila šestka jelikož kvalty jsou kratší.

Jednoduchá zadní náprava, díky tomu, že motorový prostor je připraven i na větší diesel je ke všemu super přístup (obě žárovky za minutu vyměněné).

Na silnici překvapivě sedí - nehoupe se, ale je hlučnější na nerovnostech - daň za naladění podvozku a konstrukci zadní nápravy - na origo 17" pneu Continental 225.

Interiér ucházející, spousta odkládacích ploch (dveře, středová konzole schovka na doklady, palubka), odmontovatelná třetí řada sedadel a pokud se nepletu tak po sklopení druhé řady je prostor rovný, pecka velké elektricky sklopné zpětné zrcátka.

Dobrý výhled před vůz, ale horší do stran srkze široké sloupky, auto suprově svítí, sedačky pohodlné, mohlo by být lepší boční vedení, ale vážím 115kg a nejsem drobek takže menší postava víc zapadne.

Dnes už asi jen jako bazar, ale věřím, že s velice nízkým nájezdem se sehnat dá, osobně bych nebral diesel, spotřeba nic moc a citlivé vstřiky.
reagovat
Jarda.Z
počet příspěvků3
datum registrace02.09.2014
Pátek 22.05.2015 12:05, možná volba
Dobrý den, nedávno jsem řešil stejný problém , podmínkou bylo místo pro tři děti vzadu, měřím 190cm volby ford focus combi, motor 1.0 92kw,nejede špatně ,ale mám obavu z životnosti-vysoký výkon z malého objemu, golf variant 1.4,jede pěkně, byl nejdražší, ale vadí mi el. ruční brzda, octavia combi 1.6 tdi-drahá a tragická převodovka, ukrutně dlouhá 4 a 5, toyota auris touring, pěkná, ale uvnitř malá, nezvykle kolmá pal. deska a málo místa vzadu a 1.6 benzín slabá a odezva na plyn tragédie, přidám a auto cca po 1s teprve jede, uberu a cca 1s ještě jede, dle prodejce normální, podle mě blbost, nakonec jsem zkusil ceed sw 1.6 gdi a 1.6crdi,oba motory supr, místo vzadu také ,kufr menší, ale stačí,koupil jsem nakonec naftu, výbava anniversaly, metal, skladový vůz, cena 380tis. ,zatím najeto 2tis. km,na hodnocení je to málo, ale zatím nelituji. Auta předchozí octavia 1 combi tdi a manželka má octavia 2 tdi
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Pátek 22.05.2015 16:29, RE: možná volba
Jarda.Z napsal:
Dobrý den, nedávno jsem řešil stejný problém , podmínkou bylo místo pro tři děti vzadu, měřím 190cm volby ford focus combi, motor 1.0 92kw,nejede špatně ,ale mám obavu z životnosti-vysoký výkon z malého objemu, golf variant 1.4,jede pěkně, byl nejdražší, ale vadí mi el. ruční brzda, octavia combi 1.6 tdi-drahá a tragická převodovka, ukrutně dlouhá 4 a 5, toyota auris touring, pěkná, ale uvnitř malá, nezvykle kolmá pal. deska a málo místa vzadu a 1.6 benzín slabá a odezva na plyn tragédie, přidám a auto cca po 1s teprve jede, uberu a cca 1s ještě jede, dle prodejce normální, podle mě blbost, nakonec jsem zkusil ceed sw 1.6 gdi a 1.6crdi,oba motory supr, místo vzadu také ,kufr menší, ale stačí,koupil jsem nakonec naftu, výbava anniversaly, metal, skladový vůz, cena 380tis. ,zatím najeto 2tis. km,na hodnocení je to málo, ale zatím nelituji. Auta předchozí octavia 1 combi tdi a manželka má octavia 2 tdi


Date do Ceeda SW 3 detske sedacky? Veril bych, ze se tam vejde 1 sedacka a 2 podsedaky.

Jinak Ceed 1,6 GDI i Auris 1,6 maji podobne zrychleni 0-100 (10,2s a 10,5s). 1.6 CRDI/94 kW zrychluje na 100 za 11,2s. Auris 1,6 97 kW umi jet pokud se radne vytoci, je to proste benzinovy atmosfericky motor.
reagovat
Jarda.Z
počet příspěvků3
datum registrace02.09.2014
Pondělí 25.05.2015 19:48, Re.
Dvě sedačky a dcera 15 let v pohodě, šířka mezi dveřmi je 143cm,octavia 1 jen 133cm, motory jsem porovnával podle to, jak se chovají v běžných otáčkách, tam vede nafta (proto jsem si ji koupil), pokud se motor benzínový točí od nuly do červeného pole, tak je jasný, že tam ten výkon nahoře je, neříkám, že je auris špatná volba, ale v porovnáním s ceedem jsem byl s cenou o cca 50tis. výš a hlavně jsem ze zadních sedaček při své výšce nemohl vystoupit a v tu chvíli prodejce ztratil řeč.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Pondělí 25.05.2015 21:27, RE: Re.
Jarda.Z napsal:
Dvě sedačky a dcera 15 let v pohodě, šířka mezi dveřmi je 143cm,octavia 1 jen 133cm, motory jsem porovnával podle to, jak se chovají v běžných otáčkách, tam vede nafta (proto jsem si ji koupil), pokud se motor benzínový točí od nuly do červeného pole, tak je jasný, že tam ten výkon nahoře je, neříkám, že je auris špatná volba, ale v porovnáním s ceedem jsem byl s cenou o cca 50tis. výš a hlavně jsem ze zadních sedaček při své výšce nemohl vystoupit a v tu chvíli prodejce ztratil řeč.


No mozna bez pouziti ISOFIXu se tam 2 sedacky a jedno dite vejde. Podle http://www.vybermiauto.cz/porovnavac ty sirky co uvadite nesedi, navic je sirka minimalni a maximalni. No ale zalezi asi jak to kdo meri.

Pro 3 deti jsem koupil radsi MPV. Auris pouzivame jako 2. auto pro pripad kdy pojede 1 dospely a 3 deti (vsechny v sedackach). Nicmene tazatel resil 2 deti a 2 dospele + kocarek a pro to libovolny kombik nizsi stredni tridy vyhovi.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.