0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký je ojetý Hyundai Getz?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 17:08, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
anonym napsal:
Ale jezdím. Jen mne po nějaké době to blikání začíná rušit (narozdíl od toho pohodáře co se "řítí" 110 km/h kilometry v levém pruhu). A to nové české pravidlo, že přednost na dálnici má vůz co v pravém pruhu dojede kamion, to mi taky příliš nevyhovuje. Ale úplně nejvíc miluju kamiony v levém, nejlépe třetím pruhu. Též hodně sexy je, když mi se svou o tři kilometry vyšší rychlostí než dva kamiony před ním, vjedou do předjížděcího pruhu (nejlépe v dlouhé pravotočivé zatáčce - když už tak už), já p...
Ano, to pravidlo je velice zpomalující. Já ho sice respektuji, ale troubím a blikám. Kamiony mi až tak nevadí, protože kolem sebe vždy vidím řidiče, kterým to vadí víc a bavím se jejich rozčilováním. K pumpě musím po 1000 km, protože mám malou nádrž.
Subaru SVX (myslíš tohle:http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Alcyone_SVX.jpg)se mi moc nelíbilo - neber to osobně. Mělo vepředu úzká světla jak laguna a zajímavě řešená boční okna - vypadají jak okénko o McDrive. Z profilu bylo hezké.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 17:11, RE: poraďte, kde berete naftu?
anonym napsal:
hele ty už ani nepiš co máš za motor, to už tu totiž vědí všichni!
Všichni ne - dnes tu byli dvá, co mysleli že mám nějaký "koncernový Tdi" ve Vochcávce. Mám přeci 1,9 TDi 66 Kw s rotačním čerpadlem (tedy ne PD) v Polu Classic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 17:29, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
anonym napsal:
Jasná páka bratře! U mě je rozhodnuto!
Mě se líbí Kylie (i s C5)
M - M
Mě se taky líbí Kylie a to i bez C5 s trojlitrem. Jirka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 17:53, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
anonym napsal:
Mě se taky líbí Kylie a to i bez C5 s trojlitrem. Jirka
To proto, že se vyzná v autech a nenechá si nic líbit?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 17:59, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
anonym napsal:
Také jsem měla Subaru (Legacy 2.5). A vím že to není běžné, ale ještě v záruce (ve 30 000 km? už nevím přesně) mi odešel motor (výrobní vada).
Jaký motor jste si do nové Imprezy vybral a co jste měl v Legacy? Z nové Imprezy jsem trochu nesvá, nevím co si myslet - jaká je v provozu?
Kylie
Dobrý den Kylie,
tak to jste měla na Legacy opravdu pech, ale to se stává u každé značky. Do nové Imprezy jsem zvolil atmosferický 2,0 110kW, nedávno jsem na Tipcars psal zkušenosti po 7 měsících provozu, tak se to tady brzy objeví. Suma sumárum nějaký mouchy to má, ale pořád je to hlavně auto "o ježdění" V Legacy jsem měl také 2,0 mějte se.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 18:01, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
Muroň napsal:
Dobrý den, Kylie. Chápu, že jste se neptala mne, ale s Vaším dovolením přidám svůj dojem z nové Imprezy. Působí na mně korejsky (nepřipomíná mi nějaký konkrétní model, ale celkově). Ze Subarů se mi nejvíce líbilo Legacy z 2. pol 90. let.
Muroňi,
máte pravdu ten design není zrovna špičkový, na druhou stranu v reálu vypadá o 200% líp než na fotkách. Když někde zastavím tak celkem dost lidí kouká. Je ovšem otázkou jestli se zájmem a nebo se zděšením... :o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 18:17, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
figo napsal:
Muroňi,
máte pravdu ten design není zrovna špičkový, na druhou stranu v reálu vypadá o 200% líp než na fotkách. Když někde zastavím tak celkem dost lidí kouká. Je ovšem otázkou jestli se zájmem a nebo se zděšením... :o))
Neříkám, že je ošklivý. Ale dojmy z něj mám smíšené. U nás v ulici jedna stojí, vídám jí denně. Z profilu se mi velice líbí, něco mezi BMW 1klasse a Seatem Leon. Zadek je nevýrazný, nebýt toho chromu, je to jak hundaj. Dojem z čumáku kazí ta vlnovka pod světly, ta mi připomíná různé korejské zaobleniny. Předchozí Imprezy měly takovou dravou eleganci, přitom design byl dost konzervativní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 18:35, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
Muroň napsal:
Neříkám, že je ošklivý. Ale dojmy z něj mám smíšené. U nás v ulici jedna stojí, vídám jí denně. Z profilu se mi velice líbí, něco mezi BMW 1klasse a Seatem Leon. Zadek je nevýrazný, nebýt toho chromu, je to jak hundaj. Dojem z čumáku kazí ta vlnovka pod světly, ta mi připomíná různé korejské zaobleniny. Předchozí Imprezy měly takovou dravou eleganci, přitom design byl dost konzervativní.
tak to máte naprostou pravdu, s tím se nedá než souhlasit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 18:38, RE: poraďte, kde berete naftu?
anonym napsal:
koupil jsem si nafťáka CR (D5 od Volva), a když to tak všude slyším, nechce se mě ani tankovat... Do fčíl sem bral u Shellky, a celkem spokojen. Máte někdo nějaký zkušenosti? Jako kde ANO a kde rozhodně NE?
No nevím jestli se to dá paušalizovat, ale říká se že do moderních dieslů je vhodné lít povýrobně aditivovaná paliva, na našem trhu to prý dělají společnosti Benzina, Shell, OMV a částečně u některých pump Čepro (Euro Oil)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 18:42, RE: poraďte, kde berete naftu?
Muroň napsal:
Všichni ne - dnes tu byli dvá, co mysleli že mám nějaký "koncernový Tdi" ve Vochcávce. Mám přeci 1,9 TDi 66 Kw s rotačním čerpadlem (tedy ne PD) v Polu Classic.
tak si typ svýho aute dej místo nicku, aspon ušetříš čas při příštím psaní;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 20:52, RE: poraďte, kde berete naftu?
anonym napsal:
koupil jsem si nafťáka CR (D5 od Volva), a když to tak všude slyším, nechce se mě ani tankovat... Do fčíl sem bral u Shellky, a celkem spokojen. Máte někdo nějaký zkušenosti? Jako kde ANO a kde rozhodně NE?
Shell je dobrý , tankuju jen u značkových pump a nikdy u supermárketu asi třikrát jsem to zkusil i když už je to pár let a vždy jsem byl zklamaný. Teda jezdím jen na benál ale s ropou to bude patrně stejné
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 21:19, Palivo
V česku palivo (ať nafta nebo benzín) kvalitní není. Vzhledem k tomu, že rozdíl je poznat při běžné jízdě, budou kvalitativní rozdíly asi větší než si připouštíme. Daní za tankování v česku je vyšší spotřeba, hlučnější motor a bonus navíc - zanesené ventily. Když jedu do a ze zahraničí, dělám to obráceně než většina, tankuju z tý druhý strany hranic. I když tu máme nekvalitnější naftu i benzín, skoro nepoužíváme aditiva. Docela dobrý zkušenosti mám s STP a Wynns - doporučuju a to i Muroňovi do jeho TDi - Polo bude lítat jak letadlo a jezdit za 4.
M-M
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.08.2008 23:14, RE: poraďte, kde berete naftu?
anonym napsal:
koupil jsem si nafťáka CR (D5 od Volva), a když to tak všude slyším, nechce se mě ani tankovat... Do fčíl sem bral u Shellky, a celkem spokojen. Máte někdo nějaký zkušenosti? Jako kde ANO a kde rozhodně NE?
Lepsi mate brat naftu z Parama (cerpaci stanice Paramo, Benzina, EuroOil, PapOil, je sice drazsi, ale stoji to za to). K tomu doporucuji aditivum VIF v predepsanem pomeru. Vice nejspis pro motor v CR delat nemuzete. Je drazsi a i trochu lepsi nez nafta z Cepra.
Doporucuji procist prislusnou cast fora na www.oleje.cz a pak jeste na www.vif.cz najdete srovnani aditiv z ustavu paliv a maziv.
Ja to takhle delam a jsem spokojen. Ten vif motoru vykonuneprida a ani nesnizi spotrebu, ale motor stichnul a pokud se da verit testum, tak i motor osetri. Vsak vyzkousejte.
Petr
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.08.2008 07:05, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
Muroň napsal:
Samozřejmě výkon je na straně báwa, zvuk mají krásný obě a spotřeba na straně Tdi s rotačkou.
Jak si počítal tu spotřebu?
Mě teda vyšlo v poměru na jeden koník 90/204 že ti to veme 0,051111 a bmw 0,032
A s tim zvukem ti taky nevim nevim............
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.08.2008 11:08, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
Muroň napsal:
Ano, to pravidlo je velice zpomalující. Já ho sice respektuji, ale troubím a blikám. Kamiony mi až tak nevadí, protože kolem sebe vždy vidím řidiče, kterým to vadí víc a bavím se jejich rozčilováním. K pumpě musím po 1000 km, protože mám malou nádrž.
Subaru SVX (myslíš tohle:http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Alcyone_SVX.jpg)se mi moc nelíbilo - neber to osobně. Mělo vepředu úzká světla jak laguna a zajímavě řešená boční okna - vypadají jak okénko o McDrive. Z profilu bylo hezké.
jé, tady ještě někdo pamatuje SVX, to bylo krásný kupátko, spolu s 300ZX a 3000GT můj dětský sen...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 09:23, Petr
Doporučíte koupi automobilu Crysler Pacifica 4x4 3,5l stáří 3-4 roky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 11.09.2008 19:25, RE: 1.5 CRDi 60 kW, 3 válce
anonym napsal:
Tenhle motor mám v Accentu a šlape jako hodinky. Pravda, spotřebu má v průměru jen lehce pod 6 (ten nový 4válcový model prý bere tak o půl litru - litr míň a asi bude fakt lepší), jenže většinou s ním nejezdím dálku (a když, tak po dálnici). Zvýšené hlučnosti jsem si rozhodně nevšiml - ve srovnání s předchozí Felicií motor tišší, jen větší hluk od kol, snad jen aerodynamický hluk je tak kolem 130 km/h patrný (ovšem samozřejmě nelze srovnávat třeba s tichou Mazdou), vibrace žádné, spotřeba oleje ...
Koupil sem Getz 3valec 1.5 CRDi 2003 v 74000km. Zatim najeto za pul roku 6000km hlavne po meste a okoli a zatim naprosta spokojenost. Motor tedy opravdu vybruje a ty vibrace se prenasi do kabiny pri volnobehu, pri jizde a udrzovani optimalnich otacek zcela bez problemu. Hlucnost byla ze zacatku hodne traktorova, ale po pridavani aditiv a cerpani kvalitni nafty se to hodne zlepsilo!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 13.09.2008 13:19, RE: poraďte, kde berete naftu?
anonym napsal:
koupil jsem si nafťáka CR (D5 od Volva), a když to tak všude slyším, nechce se mě ani tankovat... Do fčíl sem bral u Shellky, a celkem spokojen. Máte někdo nějaký zkušenosti? Jako kde ANO a kde rozhodně NE?
verim benzinkam, co prosil kontrolou ustavu paliv a maziv http://www.dobrapumpa.cz/cs/obsah/drzitele-peceti-kvality osobne beru nejvic na benzine
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.