0
zpět
 

diskuze k tématu: Honda Civic 1.5i VTEC - lepší než Astra?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 18:30, RE: zase spotřeba
anonym napsal:
Musim ta sklamat. Je to hodnota udavana vyrobocm.
Konkretne az tak vysokootackova nieje. Je to 1.5 VTEC-E (econom) SOHC.

Ma dokonca nizsiu spotrebu ako 1.4S 66kw
Ak neveris tvoj problem.
Je to tak to auto na ten výkon jezdí za hrozně málo, Já mám dlouhodobou kombinovanou spotřebu 6.7 litru, ale civica opravdu nešetřím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 18:51, RE: zase spotřeba
anonym napsal:
Je to tak to auto na ten výkon jezdí za hrozně málo, Já mám dlouhodobou kombinovanou spotřebu 6.7 litru, ale civica opravdu nešetřím.
To je prostě ono, kdo nezkusil kvalitní japonské motrory, tak prostě nevěří spotřebě kolem 6 litrů. Já měl Mitsubishi carisma 1,8 GDI a jezdila mi kolem 6,5l benzínu. Spousta lidí si klepala na čelo, ale kdo se trochu vyzná, tak ví, že je to běžná hodnota na tento motor. Nemá smysl se tady dohadovat o spotřebě, ale myslím, že kdo je trochu normální, tak říká pravdu, stejně vám nikdo nepřidá na benzín, tak proč něco vymýšlet?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 18:54, RE: zase spotřeba
Šakal napsal:
To je prostě ono, kdo nezkusil kvalitní japonské motrory, tak prostě nevěří spotřebě kolem 6 litrů. Já měl Mitsubishi carisma 1,8 GDI a jezdila mi kolem 6,5l benzínu. Spousta lidí si klepala na čelo, ale kdo se trochu vyzná, tak ví, že je to běžná hodnota na tento motor. Nemá smysl se tady dohadovat o spotřebě, ale myslím, že kdo je trochu normální, tak říká pravdu, stejně vám nikdo nepřidá na benzín, tak proč něco vymýšlet?
Jo a pro toho anonyma: Můžeš nám vypsat v čem je ta Astra H o 100% lepší, než Civic? Nespletl ses tlosicku? (čekám citace a odkazy)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 19:18, RE: zase spotřeba
Šakal napsal:
Jo a pro toho anonyma: Můžeš nám vypsat v čem je ta Astra H o 100% lepší, než Civic? Nespletl ses tlosicku? (čekám citace a odkazy)
Mam civica 1998 1.5 VTEC 84kw spotreba dlhodobo 6.5lita
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 20:39, RE: zase spotřeba
anonym napsal:
Mam civica 1998 1.5 VTEC 84kw spotreba dlhodobo 6.5lita
mám taky tento motor , spotřeba do 7l dlouhodobě... předělal jsem jej na lpg, spotřeba nyní mezi 8-9l.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 08:25, Koroze ?
Lidi, kdo máte tohle auto....jak je na tom s antikorozní úpravou?
Uvažuji o ročníku 99
Samozřejmě 1,5 VTEC
Díky Imp.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 08:49, RE: airbag
David V napsal:
Kontolka airbagu může klidně svítit jen z důvodu špatného kontaktu například pod volantem. Tam jsou někjaké "sběrací" kroužky, které časem zoxidují a kontrolka se rožne. Po vyčištění může být zas na nějakou dobu klid. Třeba švagr to měl na Focusu, abych byl konkrétní.
Kontrolka se může také rozsvítit díky vyššímu napětí, alternátor (a regulátor) dávají vyšší napětí do sítě a airbag to pozná jako první.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 10:35, RE: zase spotřeba
anonym napsal:
mám taky tento motor , spotřeba do 7l dlouhodobě... předělal jsem jej na lpg, spotřeba nyní mezi 8-9l.
Tak teď jste se kloboučníci sami přiznali: mimo obec na tachometru max .70 kvůli tomu aby jste mohli psát tyhle blbosti do diskuzí. A ještě se divíte že vás předjíždíme i přes plný čáry.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 11:19, RE: zase spotřeba
anonym napsal:
Tak teď jste se kloboučníci sami přiznali: mimo obec na tachometru max .70 kvůli tomu aby jste mohli psát tyhle blbosti do diskuzí. A ještě se divíte že vás předjíždíme i přes plný čáry.
Nízká spotřeba není daná především rychlostí, ale hlavně plynulostí. Ve městě se jezdí do 70-ti prakticky pořád, ale spotřeba je tam nejvyšší. Mám v autě benzínový motor z poloviny 90. let o obsahu 1,8 l a letos na dovolené po rakouských dálniciích a Alpách si řekl o 6,6 l/100. A rychlosti? Rakouské dálnice 130 a státní 100 dle tacho. A předloni jsme takhle absolvovali francouzské Alpy, ale bylo plný auto (4 lidi a 550l kufr) a po cestě místy jela klimatizace a spotřeba 6,9 l/100.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 11:56, RE: zase spotřeba
Šakal napsal:
Jo a pro toho anonyma: Můžeš nám vypsat v čem je ta Astra H o 100% lepší, než Civic? Nespletl ses tlosicku? (čekám citace a odkazy)
To šakal: nejsem sice "ten" anonym, ale jiný :), přesto: dotyčný u bezpečnosti nepsal o Astře H. Napsal, že astra z toho roku (tím je myšleno 1998,1999) je o 100% bezpečnější než tehdejší Civic. A to sedí (EURONCAP z r. 1998 Astra G 4 hvězdy, Civic 3 hvězdy, jednu pak ještě sebrali, takže 2). Ty starší Hondy jsou fakt papíráky..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 12:37, RE: airbag
edmund napsal:
kontrolka nejspíš svítí proto, že chce pravidelnou kontrolu. rozpojovat kontakty nemá smysl, je to naprogramované jako pravidelný servisní úkon. Buďto se smiř s tím, že to svítí, nebo to nech zkontrolovat a případně vyměnit patronu.
Civic rozhodně nemá nic naprogramované jako servisní úkon na airbagu. Pravděpodobně se jednotka airbagů špatně zaktivovala při výměně baterie a nebo při velkém vybití baterie třeba při startování. Občas se to stává, dá se to odstranit přes servisní konektor airbagů. Je to uvedené v servisním manuálu, který se dá najít na Hondaclubu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 12:45, RE: zase spotřeba
anonym napsal:
Proč má většina uživatelů nutkání psát nesmysly o spotřebě svého auta?
Vysokootáčková benzínová 1.5 vyladěná na 84 kW, navíc v kombíku, prostě nemůže jet za 6 litrů. Vítek nevítek.
vidim, ze niektorí tu vedia o hondach a dokonca o valutových kurzoch "vela"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 12:48, RE: Koroze ?
anonym napsal:
Lidi, kdo máte tohle auto....jak je na tom s antikorozní úpravou?
Uvažuji o ročníku 99
Samozřejmě 1,5 VTEC
Díky Imp.
Všechny Civicy 6.generace mají celopozink, pouze u ročníků do 97 roku občas hnijí zadní lemy. A co se týká 1,5 VTEC, tak budeš mít docela problém se sháněním. Moc jich v bazarech v dobrém stavu není.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 15:17, RE: airbag
edmund napsal:
jenže takhle často zjistíš, že na nejlevnějších pokusech jsi utratil cenu generálky a stále nic.
Jelikož šlo hned o 1. pokus (úspěšně), navíc první "závada" po 4 letech a 100 tkm. Na fr. auto dobrý výsledek, cena 50 Kč, fakt mě to nezruinovalo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 16:39, RE: zase spotřeba
Šakal napsal:
Jo a pro toho anonyma: Můžeš nám vypsat v čem je ta Astra H o 100% lepší, než Civic? Nespletl ses tlosicku? (čekám citace a odkazy)
www.euroncap.com
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 19:29,
Na stejném civicu z motorem 1.4 66kw jsem měl 340tis. za celou dobu se měnil jen termostat.byla to 97 a trochu kvetl lem,ale výfuk jsem doma látal a komplet byl originál.U těch 340tis. jsem ho prodal a koupil accorda coupé,který má stejný počet km jako prodávaný civic a to je ještě o 2 roky starší autům Honda plně důvěřuji.Pozor na bazary.málo která honda má pod 200tis.km na kontě.Když se mrknu do bazarů tak údaje na rychloměrech jsou okolo 150tis.Mluvím o ročnících 1995-2000
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 21:49, RE: kvalitní opel
anonym napsal:
Autor je trochu mimo, když porovnává starou ne moc povedenou Astru (výroba od 1991) s daleko novějším civicem.. Srovnatelná s uvedenou Hondou je Astra G - 2. generace (1998-2004, v Polsku se dělá Clasic doteď). Nejsem zaujatý proti japoncům, spíš naopak, ale k těm statistikám: Astra G si v dlohodobých testech (Autobild) vede nadprůměrně dobře
Není Astra G jako Astra G, ty co se teď vyráběj v Polsku stojej už za ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.11.2007 21:52, RE: kvalitní opel
David V napsal:
Mám tady pře sebou TUV reporty z roku 2006 a Civic je opravdu spolehlivější než Astra pro všechny kategorie, avšak Astru bych jako krále shitů neoznačoval, neboť v tomto roce je ve všech kategoriích hodnocena, jako nadprůměrně spolehlivá. Rozhodně ji v žádném roce nepředstihl třeba Passat - etalon spolehlivosti a mezi staršími ročníky (rok výroby 1995-1998) ani druhý etalon spolehlivosti Golf. A rozhodně se do průměrného hodnocení nevešly ani výrobky z Francie a Itálie (čest asi dvěma výjimkám).
Golf a etanol spolehlivosti??? Tak to byl možná naposledy dvojkovej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.02.2008 12:34, Honda je skvělá značka
Měl jsem H Civic 3dv 1,3l - je to taková ta nízká placka.
Stáří 18 let, tachec okolo 190tis.
Staré vyježděné auto.

Klady:
Tichý živý motor.
Na silnici v točkách sedí jak přišitá, nenaklání se.
Spotřeba nízká, podobná naťákům.
Naprostá spolehlivost (i při tom stáří - takřka bez závad).
Pořizovací cena rovnající se 2-3 průměrným platům.
Naprostý nezájem zlodějů.

Zápory:
Nevalná tuhost karoserie (stáří).
Velmi nízký a tvrdý podvozek.
Malý kufr.

To je vše, ahoj
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.04.2008 19:42, RE: zase spotřeba
anonym napsal:
Tak teď jste se kloboučníci sami přiznali: mimo obec na tachometru max .70 kvůli tomu aby jste mohli psát tyhle blbosti do diskuzí. A ještě se divíte že vás předjíždíme i přes plný čáry.
nebyloby pro tebe lepší,kdyby jsi měl něco v mozkovně
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.