0
zpět
 

diskuze k tématu: Jake benzinove sedmimistne MPV?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
Petr S
počet příspěvků1245
datum registrace28.11.2008
Středa 22.04.2015 22:36, RE: k
kristian2 napsal:
zase si rypnu - to je sice hezke co si píše TUV ale stale jsem se nedozvěděl včem že to jsou nespolehlive značky, oproti jiným.To jako že to nikam nedojede nebo ze tomu upadne kolo nebo motor nebo jako včem že je ta nespolehlivost???


Do reportu se zahrnují vážné závady viz. např.
http://www.tipcars.com/magazin-tuv-report-2014-nova-metodika-hodnoceni-spolehlivosti-6662.html
http://www.tipcars.com/magazin-jaky-vybrat-spolehlivy-vuz-napovi-statistiky-spolehlivosti-6511.html
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 22.04.2015 23:30, hodnota TUV
TUV má vypovídající hodnotu nula...

pokud chcete něco opravdu o značce vědět,tak doporučuji diskuzní fóra.
Ale spíše ta americká,protože tam lidé netrpí mentálními poruchami aby si museli nadávat a vyvšovat se nad ostatní jak je zvykem v ČR...
reagovat
Petr S
počet příspěvků1245
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 23.04.2015 00:14, RE: hodnota TUV
stréc od piva napsal:
TUV má vypovídající hodnotu nula...pokud chcete něco opravdu o značce vědět,tak doporučuji diskuzní fóra.Ale spíše ta americká,protože tam lidé netrpí mentálními poruchami aby si museli nadávat a vyvšovat se nad ostatní jak je zvykem v ČR...


Každý se samozřejmě rozhoduje jinak jak své vlastní peníze nakonec investuje. Sám se rozhoduju podle více zdrojů informací současně. Částečne sleduju diskuse, recenze, ale kromě toho i koukám na výsledky Euro NCAP, TUV Reports, Spritmonitor.de apod. Zajímá mě i jak si auto, které kupuju zachovává hodnotu v čase. A samozřejmě na prvním místě se řídím podle vlastní zkušennosti s autama/značkama, které jsem dosud vlastnil.
reagovat
LGreg
počet příspěvků7
datum registrace20.04.2015
Čtvrtek 23.04.2015 14:22, Reakce
Petr S. - tak nejak jsem si to myslel, poohlidnu se teda po te 1,8. Diky!

Valnoha + kristian2 - TUV report pro me neni jediny stezejni meritko kvality auta, ale pokud si mam vybrat znacku/model ktery se dlouhodbe pohybuje v dolni nebo horni polovine reportu tak se priklonim samozrejme k te horni. Proc kupovat auto, ktery ma mnohem vetsi pravdepodobnost poruchy (a nemusi zrovna upadnou motor)? Mel jsem takhle jedno auto, s kterym jsem zakazal jezdit dal nez 20km od baraku, protoze bylo imrvere nejaky posrany a vecne sme ho tahali na lane domu. Nejednalo se o nejaky zavazny zavady (podle mechanika bezny vady teto znacky), ale holt je to neprijeny kdyz manzelka s detma nekde vytuhla na cestach a ja je musel nahanet po kraji a tahat domu. Vim ze se to obcas muze stat u jakyhokoliv auta, ale nechci aby se to stavalo 6x do roka, nebo abych se pokazde nervoval jestli dojedu/nedojedu do cile...

Strejcek od skopku - jasny, vzhledem k tomu, ze jsem napsal svuj dotaz na diskuzni forum, tak je videt, ze i diskuzni fora jsou pro me zajimavy zdroj informaci. Nicmene, bez urazky, pokud mi nekdo radi americka fora i pres to, ze se v americe neprodava ani jeden z mnou hledanych modelu (trochu mi to pripomina hledani aluminiovyho klicku od Felixe Holzmanna), nebo mi radi at si koupim auto, ktere se v cechach neprodava, tzn. nahradni dily bych shanel buhvikde, tak tyhle informace maji pro me nulovou informacni hodnotu.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Čtvrtek 23.04.2015 16:59, verso atd pekny ale....
To Verso ja fakt moc pekny ale doporucuju hlavne vyzkouset nacpat tam tech 7 lidi. Verso a jemu podobne velky auta jsou super ale pro 5 lidi strop. Ty dve dalsi mista budou hodne nouzova a zavazadlo tam patrne nedas uz zadny. Mam taky tri deti tak vim o cem mluvim. Otazka je jak casto budes v 7mi lidech jezdit.....
reagovat
Jirka_78
počet příspěvků14
datum registrace14.08.2014
Čtvrtek 23.04.2015 17:38, S-Max
Řešil jsem stejný problém a nakonec skončil u S-Maxe s motorem 2,3 benzin, je to atmosferický motor který je zatím opravdu spolehlivý a podle servisu to opraví i každej prvák na učňáku . Ale zatím jsem nemusel opravy řešit, s automatickou převodovkou jsem také neměl žádný problém a s autem jsem naprosto spokojený. Pokud ale potřebujete těch 7 sedaček, radši bych šel do Galaxy, v zadu je opravdu větší.Jen jak říkáte ten výběr...., já pro auto musel až do Holandska.
reagovat
LGreg
počet příspěvků7
datum registrace20.04.2015
Pátek 24.04.2015 14:32, 7 mist
Tak do Versa jsem zkousel narvat tri autosedacky a v pohode, dokonce pasy sly zapinat lepe nez v me Mazde Premacy. V 7 lidech budu jezdit asi jen minimalne, ale obcas to potreba bude. Moje situace je takova, ze mam sice 3 deti, ale 2 z toho ve stridave peci, takze je mam jen kazdy druhy tyden. Tudiz pul na pul jezdim ve trech a pul na pul v peti, a pak obcas v sedmi kdyz prijedou rodice na navstevu a budeme se muset nekam presunout. A to na tech zadnich sedackach budou sedet pravdepodobne dve deti a rodice plus treti dite na sedackach za ridicem. Co jsem zkousel Verso tak by takovehle osazeni nemuselo byt problem….
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 24.04.2015 15:59, RE: Reakce
LGreg napsal:
Petr S. - tak nejak jsem si to myslel, poohlidnu se teda po te 1,8. Diky!Valnoha + kristian2 - TUV report pro me neni jediny stezejni meritko kvality auta, ale pokud si mam vybrat znacku/model ktery se dlouhodbe pohybuje v dolni nebo horni polovine reportu tak se priklonim samozrejme k te horni. Proc kupovat auto, ktery ma mnohem vetsi pravdepodobnost poruchy (a nemusi zrovna upadnou motor)? Mel jsem takhle jedno auto, s kterym jsem zakazal jezdit dal nez 20km od baraku, protoze bylo imrvere nejaky posrany a vecne sme ho tahali na lane domu. Nejednalo se o nejaky zavazny zavady (podle mechanika bezny vady teto znacky), ale holt je to neprijeny kdyz manzelka s detma nekde vytuhla na cestach a ja je musel nahanet po kraji a tahat domu. Vim ze se to obcas muze stat u jakyhokoliv auta, ale nechci aby se to stavalo 6x do roka, nebo abych se pokazde nervoval jestli dojedu/nedojedu do cile...Strejcek od skopku - jasny, vzhledem k tomu, ze jsem napsal svuj dotaz na diskuzni forum, tak je videt, ze i diskuzni fora jsou pro me zajimavy zdroj informaci. Nicmene, bez urazky, pokud mi nekdo radi americka fora i pres to, ze se v americe neprodava ani jeden z mnou hledanych modelu (trochu mi to pripomina hledani aluminiovyho klicku od Felixe Holzmanna), nebo mi radi at si koupim auto, ktere se v cechach neprodava, tzn. nahradni dily bych shanel buhvikde, tak tyhle informace maji pro me nulovou informacni hodnotu.

auto které strejček doporučil-VW Routan-je rebrandovaný Voyager. auto které rozhodně stojí za zvážení. a na každé US auto zde seženete cokoliv nejpozději do týdne (denker, simix) a spousta je toho skladem v PL. z tohoto důvodu doporučoval US fóra kvůli relevantním informacím. samozřejmě, pro krátkozrakého čecháčka tohle není.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pátek 24.04.2015 20:22, voyager atd v nevyhode
Nevim jak ten Routan ale pokud se nepletu tak voyager ma usporadani sedacek 2/2/2 coz jednak nesplnuje pozadavek vozit babicku s dedou a tri deti najednou a druhak mit jedno dite v zadu ve treti rade standartne taky neni idealni.....
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 24.04.2015 20:45, RE: voyager atd v nevyhode
Valnoha napsal:
Nevim jak ten Routan ale pokud se nepletu tak voyager ma usporadani sedacek 2/2/2 coz jednak nesplnuje pozadavek vozit babicku s dedou a tri deti najednou a druhak mit jedno dite v zadu ve treti rade standartne taky neni idealni.....


podle varianty, 2/2/2, 2/3/3, 2/2/3. 2/3/2, nehledě na to že v uspořádání 2/2/3 které je podle mě ideální se díky naprosto rovné podlaze dá ´´dojít´´ zepředu dozadu i za jízdy.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 24.04.2015 21:06, Dacia Lodgy
Měl bych dotaz, proč byla vyřazena Dacia Lodgy, protože ta se dá za 300 kkč v benzínu sehnat nová s 5letou (pravda, za příplatek) zárukou. Nepředpokládám, že si chcete auto nechat déle...
reagovat
Albi1
počet příspěvků91
datum registrace26.01.2009
Sobota 25.04.2015 09:38, S-Max - Galaxy
Jen tak pro zajímavost: Galaxy je zvenku jen o 5,2 cm delší než S-Max. Ten optický rozdíl dělá spíše ten design.
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Sobota 25.04.2015 10:07, RE: Dacia Lodgy
brin napsal:
Měl bych dotaz, proč byla vyřazena Dacia Lodgy, protože ta se dá za 300 kkč v benzínu sehnat nová s 5letou (pravda, za příplatek) zárukou. Nepředpokládám, že si chcete auto nechat déle...


Protoze TUV. Pan si radsi koupi nejaky stoceny svarenec. Ale bude to Ford. Proti gustu...

reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Sobota 25.04.2015 17:46, k
ta dačia by vubec nebyla spatna volba vypada tak nejak divně ale za ty koruny bude nova a se zárukou a službu udělá . a nebo holt třeba transportera za mega-holt každý na co má.a pokud sy chce někdo hrát na značky ta, k stejně ve finále automobilky se spojují do velkých korporací a dělají auta společně -protože holt jde zase a jenom oto aby se vydělalo.příklad takzvaně ohromě nespolehliví renauld dělá auta s ohromě spolehlivím mercedesem???
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Sobota 25.04.2015 21:38, RE: k
kristian2 napsal:
ta dačia by vubec nebyla spatna volba vypada tak nejak divně ale za ty koruny bude nova a se zárukou a službu udělá . a nebo holt třeba transportera za mega-holt každý na co má.a pokud sy chce někdo hrát na značky ta, k stejně ve finále automobilky se spojují do velkých korporací a dělají auta společně -protože holt jde zase a jenom oto aby se vydělalo.příklad takzvaně ohromě nespolehliví renauld dělá auta s ohromě spolehlivím mercedesem???


Je tomu tak 2 roky, co jsem okukoval Mercedes Citan a neprisel jsem na to, cim se to lisi od Lodgy. Pokud pominu, ze to neni tak hnusne a misto otviraku to ma na kapote zamerovac.
Dovedu pochopit, ze si nekdo hraje na znacku u vyssi stredni, nebo hodla balit baby v bawu wole, ale sedmimistny autobus...tam by mel nastoupit uplne jiny styl uvazovani.

reagovat
LGreg
počet příspěvků7
datum registrace20.04.2015
Sobota 25.04.2015 23:00, Dacia
K VW Routan, ja si fakt nemuzu dovolit auto, kde budu tyden cekat na nahradni dil z Polska, to mam pak decka do skoly vozit na kole na nosici? Potrebuju auto, kde bude nejpozdeji druhy den nahr. dil k dispozici, coz u bezne prodavanych aut v CR neni problem. Proste v tomhle aute nevidim zadnou vyhodu, nekde neco prehlizim?

K Dacii Lodgy - priznam se, ze jsem vubec netusil, ze se da nova poridit za 300 tisic. Pak to samozrejme stoji za prehodnoceni. Ja si na zadny znacky nehraju, prece nechci BMW nebo Mercedes, ale potrebuju spolehlivy auto, a zatim mi zde nikdo nenapsal argument, proc jako jedno z meritek nemam pouzivat TUV testy? Vsechny Dacie se pohybuji v posledni dvacitce hodnoceni, jak mam vedet ze Lodgy na tom nebude stejne? Sportovne teda musim uznat, ze v poslednim testu jsou i mnou vybrany Fordy na tom bidne. Jeste by me teda zajimalo par veci:
- Jak je mozny, ze je MPV od dacie o cca 200 tisic levnejsi nez vuz stejne kategorie od Reanultu? Obecne, Dacia je za 300 a MPV ostatnich znacek zacinaj nad 500 (spis jsou jeste drazsi), jak je to mozny? Uz jste me odhalili, ze jsem kratkozrakej cechacek, ve me to nevzbuzuje moc duveru, proc je to tak moc levny?
- Nikdy jsem nekupoval novy auto, moc nevim jak to chodi se servisem v zarucni dobe, predpokladam ze budu muset v zarucni dobe jezdit do autorizovanyho zarucniho servisu. Nedam za tento servis vic penez nez za servis pozarucniho auta? (chapu, ze kdyz se pokazí neco vetsiho, tak zde je velka vyhoda zaruky).
- Dejme tomu, ze si prikoupim petiletou zaruku a pak budu chtit auto prodat. Bude to auto po zaruce po peti letech vubec prodejny za jeste rozumnou cenu? Jde mi o to, aby nebylo prodejny treba jen za tretinovou cenu.

Prosim o konstruktivni prispevky, idealne podlozeny fakty. Pokud mi nekdo napise, ze TUV je na nic tak bych rad vedel proc.
Btw sem se nikdy nechystal kupovat stocenyho svarovance, o tom bych musel neco vedet ;)
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Neděle 26.04.2015 08:15, k
to je tady normalní že se někdo na něco zepzá a potom se to zvrhne v diskuzi pár lidi o něčem jinem.
taže kvěci muj nazor na spolehlivost dačie mame ve firmě logany a min. tř iroky jezdí bez problémů.proč je to tak levne je to už použitá a vyskoušená technologie-tudíž funguje, zabalená do jednoduchého dizajnu kde je vše podřizeno praktičnosti a samozřejmě se taky platí za značku jako takovou a konkretne lodgy se vyrábi někde v maroku kde je jaksi levna pracovní síla.vy máte nelehké zadání chcete sedmimistne spolehlivé auto v benzínu to vám pri vašem nájezdu schvaluji a máte nato cca 300 000 což teda náročný ukol.u ojeteho je to vždy but a nebo a vždy koupě ojetého rovnáse okamžitá další investice pneu ,olej rozvody brzdy atd. standartni spotřební zboží ale nemusíte to dělat ale to vám taky potom může brzo dojed.u nové dáčie máte všechno nové za 300 000 a záruku na sto 100 000 km nebo tři roky.ale musíte zkousnout dizain značku a více plastu v interieru oproti calounení .Zbytková cena u ojetiny za pět let provozu z dětma - interier dostane zabrat bude mit najeto cca 250 000 stáří min 8let jaká asi bude cena nic moc tam si asi moc nepomůžete.A za pět let provozu zde mužete napsa vaše zkušenosti které budou mít hodnotu. http://autosalon.iprima.cz/videa/testy-vozidel/archiv?page=49
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Neděle 26.04.2015 08:58, RE: Dacia
LGreg napsal:
K VW Routan, ja si fakt nemuzu dovolit auto, kde budu tyden cekat na nahradni dil z Polska, to mam pak decka do skoly vozit na kole na nosici? Potrebuju auto, kde bude nejpozdeji druhy den nahr. dil k dispozici, coz u bezne prodavanych aut v CR neni problem. Proste v tomhle aute nevidim zadnou vyhodu, nekde neco prehlizim?K Dacii Lodgy - priznam se, ze jsem vubec netusil, ze se da nova poridit za 300 tisic. Pak to samozrejme stoji za prehodnoceni. Ja si na zadny znacky nehraju, prece nechci BMW nebo Mercedes, ale potrebuju spolehlivy auto, a zatim mi zde nikdo nenapsal argument, proc jako jedno z meritek nemam pouzivat TUV testy? Vsechny Dacie se pohybuji v posledni dvacitce hodnoceni, jak mam vedet ze Lodgy na tom nebude stejne? Sportovne teda musim uznat, ze v poslednim testu jsou i mnou vybrany Fordy na tom bidne. Jeste by me teda zajimalo par veci:- Jak je mozny, ze je MPV od dacie o cca 200 tisic levnejsi nez vuz stejne kategorie od Reanultu? Obecne, Dacia je za 300 a MPV ostatnich znacek zacinaj nad 500 (spis jsou jeste drazsi), jak je to mozny? Uz jste me odhalili, ze jsem kratkozrakej cechacek, ve me to nevzbuzuje moc duveru, proc je to tak moc levny?- Nikdy jsem nekupoval novy auto, moc nevim jak to chodi se servisem v zarucni dobe, predpokladam ze budu muset v zarucni dobe jezdit do autorizovanyho zarucniho servisu. Nedam za tento servis vic penez nez za servis pozarucniho auta? (chapu, ze kdyz se vysere neco vetsiho, tak zde je velka vyhoda zaruky).- Dejme tomu, ze si prikoupim petiletou zaruku a pak budu chtit auto prodat. Bude to auto po zaruce po peti letech vubec prodejny za jeste rozumnou cenu? Jde mi o to, aby nebylo prodejny treba jen za tretinovou cenu.Prosim o konstruktivni prispevky, idealne podlozeny fakty. Pokud mi nekdo napise, ze TUV je na hovno tak bych rad vedel proc.Btw sem se nikdy nechystal kupovat stocenyho svarovance, o tom bych musel neco vedet ;)

TUV je k ničemu, protoze nerika nic o tom, kolikrat ty "zivotunebezpecne" sroty nechaly svoje majitele na ceste. Nerika nic o tom, kolik stoji opravy tech zavad a jak se promitaji do provoznich nakladu.
Dacia stoji 300 zejmena proto, ze pouziva nekolikrat zaplacene technologie Renaultu.
Navstevy autorizovaneho servisu podminuje pouze smluvni prodlouzena zaruka. Neni to samozrejme samospasitelne a temer vzdy vam budou vykladat, ze to je normalni a ze to neni zavada. Me treba vymenili termostat az napodruhe. Vtipne je, ze v tom termostatu nakonec problem nebyl a problem vyresila vymena cidla za 250 Kc (to uz bylo po zaruce). Zaruka se taky nevztahuje na loziska, brzdy, tlumice a podobne. Netusim teda, jak by se k tomu postavili, pokud by vyse zminene odeslo treba po 10000, mozna by se vas snazili presvedcit, ze jste vymetl nejakou diru, ale to je spekulace.
Nove Sandero jsem si koupil predevsim proto, ze o tom aute tim padem vim vse. Mam 1,6 8V benzin na LPG, najeto 53000 (na LPG 47000), do provozu to slo 09/11. A jak rikam, menil jsem to cidlo a jinak olej, filtry, asi 3 zarovky v potkavacich (mimochodem prace na 3 minuty) a sterace. Za par mesicu me ceka STK, tak jsem zvedav, co mi reknou. Ale mam takovy pocit, ze STK technici taky obcas trpi zatizenim na nejake svoje osobni preference.
Na druhou stranu v tom aute budete jezdit nejakou dobu a koupit si neco jen proto, ze je to levne a pak do toho lezt s odporem, to asi taky neni dobry napad. Nicmene ja uz jsem ojetymi auty natolik vyskolen (nejen osobni zkusenost), ze ta nova Dacia je pro me k nezaplaceni. Za ojete auto nepovazuji nejaky rodinny poklad, o kterem je mozne zjistit a vedet vsechno.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 26.04.2015 16:12, RE: Dacia
LGreg napsal:
K VW Routan, ja si fakt nemuzu dovolit auto, kde budu tyden cekat na nahradni dil z Polska, to mam pak decka do skoly vozit na kole na nosici? Potrebuju auto, kde bude nejpozdeji druhy den nahr. dil k dispozici, coz u bezne prodavanych aut v CR neni problem. Proste v tomhle aute nevidim zadnou vyhodu, nekde neco prehlizim?K Dacii Lodgy - priznam se, ze jsem vubec netusil, ze se da nova poridit za 300 tisic. Pak to samozrejme stoji za prehodnoceni. Ja si na zadny znacky nehraju, prece nechci BMW nebo Mercedes, ale potrebuju spolehlivy auto, a zatim mi zde nikdo nenapsal argument, proc jako jedno z meritek nemam pouzivat TUV testy? Vsechny Dacie se pohybuji v posledni dvacitce hodnoceni, jak mam vedet ze Lodgy na tom nebude stejne? Sportovne teda musim uznat, ze v poslednim testu jsou i mnou vybrany Fordy na tom bidne. Jeste by me teda zajimalo par veci:- Jak je mozny, ze je MPV od dacie o cca 200 tisic levnejsi nez vuz stejne kategorie od Reanultu? Obecne, Dacia je za 300 a MPV ostatnich znacek zacinaj nad 500 (spis jsou jeste drazsi), jak je to mozny? Uz jste me odhalili, ze jsem kratkozrakej cechacek, ve me to nevzbuzuje moc duveru, proc je to tak moc levny?- Nikdy jsem nekupoval novy auto, moc nevim jak to chodi se servisem v zarucni dobe, predpokladam ze budu muset v zarucni dobe jezdit do autorizovanyho zarucniho servisu. Nedam za tento servis vic penez nez za servis pozarucniho auta? (chapu, ze kdyz se vysere neco vetsiho, tak zde je velka vyhoda zaruky).- Dejme tomu, ze si prikoupim petiletou zaruku a pak budu chtit auto prodat. Bude to auto po zaruce po peti letech vubec prodejny za jeste rozumnou cenu? Jde mi o to, aby nebylo prodejny treba jen za tretinovou cenu.Prosim o konstruktivni prispevky, idealne podlozeny fakty. Pokud mi nekdo napise, ze TUV je na hovno tak bych rad vedel proc.Btw sem se nikdy nechystal kupovat stocenyho svarovance, o tom bych musel neco vedet ;)


Spolehlivost Dacie bude dlouhodobě možná lepší než Renault protože v těch autech skoro nic neni. A kde nic neni nic se nerozbije. Ovšem z vlastní zkušenosti bohužel vím že když je něco lepší než Renaul neznamená to automaticky že je to dobrý.
Každopádně jediná Dacia co si jakžtakž drží dcenu se duster a i tam to jde dolu rychle. U MPV v základní výbavě (za 300t) to bude sešup jako blázen, prodejní cana po 5 letech bude k pláči. Stačí se podívat na poměrně oblíbené Logany MCV.
TUV mě nikdy nezajímalo, takže to fakt nevím.

reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 26.04.2015 21:46, Arctica
Tak to MPV tedy rozhodně není v základní výbavě. Za 300 kkč se s mírnou slevičkou (kterou dostanete) dá pořídit ve výbavě Arctica, kde má palubní počítač, tempomat, mlhovky, denní svícení, manuální klimu, centrál s dálkovým, přední okna v elektrice, zrcátka v elektrice, za 4000 kč dostanete záruku na 5 let/100000 km, případně za 14300 Kč to máte i se servisními prohlídkami v ceně na 5 let - za tu dobu tedy nic dalšího nezaplatíte. A dostanete taky motor 1,2 TCe od renaultu s nějakými 80 kW. Prostě solidní kus auta za naprosto minimální cenu.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.