0
zpět
 

diskuze k tématu: Mondeo 2.0 TDCi nebo 2.2 TDCi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 11:56, rada
Mám přes 2 roky Mondeo 2.2TDCi Ghia X z D v plné výbavě mimo DVD a obrazovek v opěrkách (včetně navigace apod.), dokoupil jsem si i 18 palcová kola z ST, Dunlop SP SportMaxx 225/40 R18 - a je to super! - sedí opravdu skvěle, občas mi problikne ESP. Dlouhé trasy jezdím do 5 litrů (Chorvatsko loni na tempomat 70% cesty cca 130 km loni i za 4.8!), ve městě s lehkou nohou je to 6-7. Mohu jen doporučit... skvělý zátah pro předjíždění, hlavně trojka je překvapující, do kopců ujedu snadno kdejakému snaživci s 250k benzínem. Motor 2.0TDCi je také dostatečný, ale na "svezení" a rezervu při předjíždění - rozhodně jděte do 2,2TDCi. Těch 114kW mne dost překvapilo, před tím jsem měl 2.5V6 benzín, byl lepší jen v zimě - rychleji topil. Proto mám v tom teď nezávislé webasto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 12:04, rada
Lagardo: Už z dotazu je zřejmé, že tazatel se ptá na předchozí generaci do roku 07, s posledním faceliftem, tedy u hatchbacku se stříbrnými pruhy v zadních světlech.
Dotaz bych měl já - proč je u 2.2 TDCI nutné mít 17" a raději 18"? U Mk III je totiž paradoxně vůz s motorem 2.2 TDCI lehčí než 2.0 TDCI, kombík o 13 kilo, hatchback dokonce o 36 kilo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 13:23, rada
to Vlasta: ...do kopců ujedu snadno kdejakému snaživci s 250k benzínem.... ))
Kriste pane, co se tady clovek nedozvi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 13:36, rada
Mám 2.0 tdci 96 kw r.v. 04 a musím říct že sice stačí ale na lepší svezení jednoznačně 2.2 tdci. jezdí za hubičku a hlevně se mnění akorát náplně.2.0 a2.2 tdci jsou vlastě uplně stejné akorát 2.2 je převrtaná na větší objem jinak vstřikování je stejné a když budete jezdit na benzinu tak vám i dlouho vydrží takže jednoznačně 2.2 .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 14:13, rada
Odpoved pro Koloss: dik za upozorneni. Posledni facelift jsem opravdu nechapal jako predposledni generaci. Take Vlasta s dva roky starym uz asi nema predchozi, ale neve Mondeo. Takze omluva, odpovidal jsem asi na jiny dotaz.. Ty kola jsou zasadni 128 kW u 2,2 TDCi (CR) je opravdu sila a 17 a 18 jsou dodavany na nizkych profilech. r17 na 45 a r18 na 40. Pak auto opravdu sedi a lze s nim jet zatacky pod plynem. Uvazuji original kola, samozrejme lze dodat cokoliv vlastniho.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 14:19, rada
takže co jsem se tady dozvěděli:že tohle mondeo(2.2TDCi) je vlastně rychlejší než ST220!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 14:54, rada
Neblaznete! Jedine 2.5l V6 !!! Dieslu se kazdej smeje )))) Nekazte Mondu traktormotorem!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 15:30, rada
Je to furt dokola. Už to nebaví ani mě. O Mondeu se tady dá najít všechno, netřeba dávat separátní dotaz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 15:45, rada
Ja jsem si koupil 2.0 130 koni a zezacatku jsem byl stastny jak to proti 2.0 benzinu hezky jede i ve vyssich rychlostech, ale hned jsem si zvykl a par koniku by se hodilo navic, do chipu nejdu a nechce se me auto uz menit, ale pokud sezenete 2.2 za rozumne penize oproti 2.0 tak do ni jdete, ja bych dneska volik uz 2.2 TDCI kdybych mohl...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 16:36, rada
Mam 2.0 TDCi Ghia, r.v. 2004 a jsem spokojen. Obecné vlastnosti Mondea jsou známé a i tady v hojné míře popsané - jde hlavně o nadprůměrné jízdní vlastnosti (na danou třídu a poháněnou nápravu). Těch 96 kW stačí v 90% případů, ale jak tady už někdo psal, občas by se hodilo víc Newtonmetrů. Takže pokud vám to dovolí finance, rozhodně bych šel do 2.2ky. Já bych ještě zvolil výbavu Titanium, protože "hliník" v interiéru se mi líbí víc než "dřevo" ve výbavě Ghia.
Ještě poznámku k diskuzi, která se tu určitě povede - diesely po faceliftu co se poruchovosti týče nijak nevybočují ze standartů srovnatelných značek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 16:54, rada
Chtěl bych doplnit původní dotaz a zároveň reagovat na několik příspěvků.
Posledním faceliftem jsem myslel modely od roku 2007 do současnosti. Chápu, že sehnat 3-4 roky (nejdu ho kupovat zítra) staré auto do 50 tis km je problematické ale na zahraničních trzích možné (pokud pomineme stažený tachometr).
Šlo mi spíše o poruchovost těchto motorů, několik nezávislých lidí mě od 2.2 TDCi odrazovalo pro poruchy na motoru??? Jinak všem zatím díky za komentáře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 17:00, rada
No přeji vám aby jste sehnal ten auťák s maximem 50tisíc km. K naftě vám nic neřeknu jelikož mám Mondeo 98 a 09 obojí benzín LPG.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 17:02, rada
Od roku 07 se nejedná o facelift ale nový model.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 17:07, rada
Ano to je pravda, moje chyba. Mluvime tedy o modelu Mondeo III generace.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 17:21, rada
Tedy aktualni nove mondeo: nize jsem psal, mam 2,2 TDCi a 100% spokojenost. Poruchovost motoru: ano, byl jsem asi 4x v servisu. Svitila kontrolka motoru, poprve v cca 20 tisicih km, pak opakovane asi do 45 tisic a pak uz klid. Ale auto vzdy jelo a melo plny vykon. Neslo o fatalni chybu, ale doporuceny servis. Menili nejdrive cidlo, pak ladili pocitac, pak nejake okapavani oleje z turba - sel dovntr smrad ze spaleneho oleje, jednou ten filtr castic. Docela me to na ten motor (ale to je mimochodem PSA motor, nikoliv Ford) mrzelo, ale jak nekdo nize pise - neni to nic mimoreadneho. Navic vse vyreseno v zaruce a jiz zadny dalsi problem. Nevybocuje to proste z normalu a standardu na trhu. Hodne lidi doporucuje 2,2 TDCi hodne tocit a jezdit ostre (tedy rezignovat na 6,5 litru spotrebu a akceptovat 7,0 - 7,5, coz je mj. na danou kategorii auta a vykon velmi slusne). Pravdou je, ze tez auto honim a problemy jiz nejsou. Proste ten motor potrebuje makat a ne se dusit na magistrale u Muzea. JInak ten novy 2,2 TDCi se dava do Mondei az od jara 2008, realne prvni objednane z vyroby prisli nekdy v cervnu, predvadecky na sklad v kvetnu ? (hadam, resp. situace u aut koupenych v CR), ale urcite nelze koupit 2,2 TDCI s rokem vyroby 2007 ci leden/unor 2008
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 18:55, rada
Myslíte že motory 2,2 TDCI se nedávaly do starších Mondei? Ale dávaly 2,2TDCI 114Kw od roku 2005. Jinak mrkněte na mobile.de tam jich pár najdete.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 18:56, rada
Sakra misto abych tam napsal pro Lagarto tak jsem napsal jméno Lagarto sorry.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 19:25, rada
S motorem 2.2 TDCi před rokem 2007 lze koupit pouze mondeo II generace. S Mondeem III gen má Lagardo zřejmě pravdu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 19:34, rada
No ono je to těžký jelikož se fandové a jiní nějak neumí shodnout s Fordem. Jelikož Mondeo 96 až 00 je někdy označováno jako facelift Mk I jindy jako MkII a z toho vzniká problém kdy je Mondeo 07- označováno jako MkIII ale i Mk IV.Ten problém je totiž i v tom že dodavatelé autodílu zásadně Mondeo 00 - 07 označují jako MkIII. Tolik tedy ke zmatení pojmu ale nic to nemění na tom že již od roku 2005 se dodávalo Mondeo s motorem 2.2TDCI o výkonu 114 Kw, v současném modelu 129Kw. Pokud jsem správně pochopil původní dotaz šlo tedy o Mondeo s motorem 114Kw 2.2 TDCI.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 26.04.2010 22:50, rada
Pro Pitrisek.
Prosím Vás kolik stála přestavba Mondea 09 na plyn, jaký motor, aktuální spotřeba s plynem? Díky
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.