0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký benzín do Mondea kombi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 14:15, RE: bez předmětu
anonym napsal:
no, ona se rozsvítí a svítí, vymaže se jen diagnostikou na počítači po připojení - jízdu to neovlivňuje, jen je hodně citlivé čidlo a měří zřejmě i citlivější odchylky, vyměním ji, až bude potřeba anebo to ubere výkon, zatím to beru spíš jako výstřelek techniky...
Vas problem s lambda sondou me pripomina porobny problem u Punta se senzorem otacek, rozsviti se kontrolka tak diagnostiky, vymaze se chyba na pocitaci a je zase klid :) jizdu to neovlivnuje
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 14:16, RE: bez předmětu
anonym napsal:
no, ona se rozsvítí a svítí, vymaže se jen diagnostikou na počítači po připojení - jízdu to neovlivňuje, jen je hodně citlivé čidlo a měří zřejmě i citlivější odchylky, vyměním ji, až bude potřeba anebo to ubere výkon, zatím to beru spíš jako výstřelek techniky...
Aha...ve vašem původním příspěvku to vyznělo, jako by se po 5t rozsvítila kontrolka a musel jste měnit lambdu...
Některá čidla jsou opravdu zbytečně citlivá, u fabie např. čidlo hladiny vody : když jsem v létě nalil vodu po horní rysku, stačilo ranní ochlazení, a čidlo už ječelo, zmlklo zase až po ohřátí vody - opravdu otravná záležitost. U vás to asi bude obdobné, máte na výběr buď zaplatit za diagnostiku,nebo se nechat oslňovat kontrolkou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 14:55, Zkušenosti s motorem 1,8 SCI
Chtěl sem se zeptat, nemá tu někdo zkušenosti s motorem SCI? Jako nejsilnější osmnáctka s šestikvaltem to může být vinikající alternativa, je jich sice málo, ale to snad není důvod je téměř vynechat.
Díky, jestli někdo něco víte a podělíte se.
Honza
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 15:29, RE: 3700 otáček...
Tomáš napsal:
3700 otáček při 130km/h ??? To je na dvoulitra trochu dost. Nevíte někdo jak točí ta osmnáctka ???
Jestli se nepletu, tak 1800 ccm modeo předešlé řady (1996-2000) má při 130 na 5. rychlostní stupeň něco málo přes 3000 otáček. 3700 otáček má až tak mezi 150-160km/h.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 16:34, RE: Co si mam koupit?
Javes napsal:
Ahoj vsichni,

potreboval bych poradit s koupi ojeteho auta.

Mam 100 tisic.

Moje pozadavky jsou:
- 2 x airbag, ABS, Posilovac rizeni
- Diesel do 150 tis. najeto a s obsahem 1,4 - 2,0
- benzin kolem 100 tis. najeto a s obsahem 1,3 - 1,6
- rok vyroby nejstarsi 1998
Chtel bych neco podobneho jako Citroen Xara, Peugeot 306/406, Opel Astra, Ford Mondeo, VW Golf/polo.

Co by jste mi z Vasich zkusenosti doporucili za tuhle cenu...?

Diky moc Javes

ps: asi se ptam blbe tak to omluvte. dik
Nepocitej s tim ze 10 let stary auto stredni tridy bude mit najeto do 100 tisic. Do 200 tisic budes rad. I moje matka najede 8 tisic rocne (clio 1.2).
Jinak ja mam mondeo najeto 230 (rok 98) a v cajku.
Spis zkontrolovat podvozek, cepy etc. Na tom cesky tankodromu to odchazi jak drak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 16:49, bezin oro ¨Mondeo
tyhle starosi na mou hlavu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 17:02, RE: bez předmětu
stowaway napsal:
Aha...ve vašem původním příspěvku to vyznělo, jako by se po 5t rozsvítila kontrolka a musel jste měnit lambdu...
Některá čidla jsou opravdu zbytečně citlivá, u fabie např. čidlo hladiny vody : když jsem v létě nalil vodu po horní rysku, stačilo ranní ochlazení, a čidlo už ječelo, zmlklo zase až po ohřátí vody - opravdu otravná záležitost. U vás to asi bude obdobné, máte na výběr buď zaplatit za diagnostiku,nebo se nechat oslňovat kontrolkou...
S kontrolkou lambda sondy jsem si užil s firemní VW Bora 1.6: Bora většinou courala po městě - krátký jízdy se studeným motorem... A zejména v zimě dost často kontrolka výhružně svítila. Stačilo se ale projet trochu svižněji po dálnici, aby se lambda pěkně prohřála a bylo to zasejc OK.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 18:35, RE: Zkušenosti s motorem 1,8 SCI
anonym napsal:
Chtěl sem se zeptat, nemá tu někdo zkušenosti s motorem SCI? Jako nejsilnější osmnáctka s šestikvaltem to může být vinikající alternativa, je jich sice málo, ale to snad není důvod je téměř vynechat.
Díky, jestli někdo něco víte a podělíte se.
Honza
Napsat "vinikající", to chce opravdu vynikající a silný žaludek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 19:21, RE: Zkušenosti s motorem 1,8 SCI
anonym napsal:
Chtěl sem se zeptat, nemá tu někdo zkušenosti s motorem SCI? Jako nejsilnější osmnáctka s šestikvaltem to může být vinikající alternativa, je jich sice málo, ale to snad není důvod je téměř vynechat.
Díky, jestli někdo něco víte a podělíte se.
Honza
S 1.8 SCi v CR ma zkusenosti malokdo a tak nedoufej v zasvecenou odpoved uzivatele. Myslim, ze dobry test je na www.autorevue.cz a par testu je i na nemeckych serverech.Jako ojetinu jej do 250k nesezenes.
Osobne jsem mel 1.8 92kW (viz recenze) verzi, pak 2.0 TDCi (viz druha recenze) a ted mam 2.2TDCi. Obcas jezdim s 2.0 benzin. Jedine, co je (pro me) na benzinu lepsi byla hlucnost na volnobeh a teoreticka spolehlivost. Se vstriky jsem problemy (zatim) nemel a prestoze jsem na obou TDCi najel uz vice nez 100tis km, tak se zadny zavazny problem neobjevil.
Pokud benzin, tak 2.0- lip se sbira odspoda a o moc vic nezere.
Taky ale existuje 2.5l a 3.0:)

Doporuceni nakonec: Nekupuj auto v CR bazaru, ani si jej nenech dovezt z Nemecka pres prostrednika.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 19:44, RE: 3700 otáček...
anonym napsal:
Jestli se nepletu, tak 1800 ccm modeo předešlé řady (1996-2000) má při 130 na 5. rychlostní stupeň něco málo přes 3000 otáček. 3700 otáček má až tak mezi 150-160km/h.
Vážně uvažuji o mondeu 1.8 92kW GHIA rok 2001/2 (slabší 1.8 ne-e), ale nevíte někdo, kolik točí ta silnější 1.8 v těch 130???? Raději ve 160km/h, poslední dobou se cestovní rychlost nějak zvyšuje......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 19:47, RE: 3700 otáček...
anonym napsal:
Vážně uvažuji o mondeu 1.8 92kW GHIA rok 2001/2 (slabší 1.8 ne-e), ale nevíte někdo, kolik točí ta silnější 1.8 v těch 130???? Raději ve 160km/h, poslední dobou se cestovní rychlost nějak zvyšuje......
a k cemu ti bude vedet to???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 21:52, RE: 3700 otáček...
anonym napsal:
a k cemu ti bude vedet to???
zajdi si do bazaru a vyzkoušej Však René by to udělal určo stejně a ještě s železnou tyčí :D:D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.10.2007 22:32, MONDEO 2,5
jednoznacne Mondeo 2,5 litru.......rozdil ve spotrebe oproti 2,0 je 0,5-1 litr/100km....a kdo nemel alespon V6 nepochopi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 11:11, RE: 3700 otáček...
anonym napsal:
a k cemu ti bude vedet to???
kvůli hluku a spotřebě
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 13:56, RE: Motor
Koloděj napsal:
Jednoznačně dvoulitr. Sám jsem si koupil tento motor v pětidvéřovém modelu a nelituju. Auto mělo najeto 160000 km se servisní knížkou a po půl roce neubyla ani kapka oleje. Motor je tichý, snažím se jezdit kolem 2000-3000 otáček, pak o něm takřka nevíte. Na dálnici má při 130 km/h 3700 otáček (stejně jako Mondeo 1.8 z roku 1993), což je poměrně dost, šestikvalt bych uvítal. Oproti staršímu Mondeu je ale motor v těchto otáčkách znatelně tišší a i potichu puštěné CD v pohodě slyšíte. Spotřeba u ha...
Tak to teda prrr, Mondeo 1,8 i předchozí generace (r.v. 99) točí na pětku při 130 km/h jen něco málo přes 3000 otáček. Takže bacha na to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 14:07, RE: Co si mam koupit?
Javes napsal:
Ahoj vsichni,

potreboval bych poradit s koupi ojeteho auta.

Mam 100 tisic.

Moje pozadavky jsou:
- 2 x airbag, ABS, Posilovac rizeni
- Diesel do 150 tis. najeto a s obsahem 1,4 - 2,0
- benzin kolem 100 tis. najeto a s obsahem 1,3 - 1,6
- rok vyroby nejstarsi 1998
Chtel bych neco podobneho jako Citroen Xara, Peugeot 306/406, Opel Astra, Ford Mondeo, VW Golf/polo.

Co by jste mi z Vasich zkusenosti doporucili za tuhle cenu...?

Diky moc Javes

ps: asi se ptam blbe tak to omluvte. dik
Doporučil bych Ford Mondeo MkII. Já jsem sehnal zhruba před rokem a půl v autorizovaném salónu Ford ojetou osmnáctistovku r.v. 8/99 (provoz 6/00) s 82 tkm, servisní knížkou za 97 tKč. Nechal jsem to tam ještě všechno znovu prohlídnout a dát dohromady (rozvody, všechny náplně, diagnostika, kontrola podvozku, brzd atd) což mně stálo nějakých 16 tKč, ale dostal jsem auto v naprostém pořádku s doloženou minulostí a roční zárukou. Od té doby najeto cca 35 tkm a žádný problém. CHCE TO ALE SHÁNĚT A NESPĚCHAT...MI TO TRVALO SKORO ČTVRT ROKU.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 16:30, RE: MONDEO 2,5
anonym napsal:
jednoznacne Mondeo 2,5 litru.......rozdil ve spotrebe oproti 2,0 je 0,5-1 litr/100km....a kdo nemel alespon V6 nepochopi
rozdíl je trošku přes 2 litry, ale jinak souhlasím
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 17:14, RE: Motor
anonym napsal:
Tak to teda prrr, Mondeo 1,8 i předchozí generace (r.v. 99) točí na pětku při 130 km/h jen něco málo přes 3000 otáček. Takže bacha na to.
To vypadá spíš, jako že dost proměřuje tachometr. S těma 3000 by to totiž neutáhlo kopce na D1. Těch 3700 je realita, rok 99 se od roku 93 liší jen jinýma světlama, blatníkama, nárazníkama a kapotou. Je to jen facelift, i když opravdu dobrý.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.11.2007 12:06, RE: Motor
Koloděj napsal:
To vypadá spíš, jako že dost proměřuje tachometr. S těma 3000 by to totiž neutáhlo kopce na D1. Těch 3700 je realita, rok 99 se od roku 93 liší jen jinýma světlama, blatníkama, nárazníkama a kapotou. Je to jen facelift, i když opravdu dobrý.
Tachometr proměřuje jen minimálně (130 km/h - 124 km/h dle gps navi), takže Mondeo 1,8 benzín z roku 1999 točí opravdu max 3150 ot ve 130 km/h. 3700 je tam až zhruba ve 150-160 km/h. Takže přestaňte tady mást lidi. Navíc motor Zetec - E má dvě vačky a 16 ventilů a plynulý průběh točivého momentu s 90% výkonu prakticky v celém průběhu otáček takže kopce na D1 můžou zadýchat maximálně tak Fábie HTP, SDI atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.11.2007 16:31, RE: Motor
anonym napsal:
Tachometr proměřuje jen minimálně (130 km/h - 124 km/h dle gps navi), takže Mondeo 1,8 benzín z roku 1999 točí opravdu max 3150 ot ve 130 km/h. 3700 je tam až zhruba ve 150-160 km/h. Takže přestaňte tady mást lidi. Navíc motor Zetec - E má dvě vačky a 16 ventilů a plynulý průběh točivého momentu s 90% výkonu prakticky v celém průběhu otáček takže kopce na D1 můžou zadýchat maximálně tak Fábie HTP, SDI atd.
Souhlas, u mého benzínového Mondea 1,8 (mk.2 - rv 00) při 130 km/h jsou otáčky jen lehce nad 3000 a plynulý zátah a dostatek výkonu je již od cca 2300 otáček, výkonová špička je pak kolem 3800 až do 5500 a pak to do 6500 mírně klesne, ale zátah je za každých okolností dostatečný a málokteré i víceobjemové auto to zvládne. Je však rozdíl, jak s autem jezdíte, protože Mondeo má inteligentní režim řízení s učebním procesem, který vše nastavuje dle vaší jízdy. Takže pokud s autem jezdíte v klidu, tj. pomalé rozjezdy, málo zrychlení aj. tak se to prostě počítač naučí a nenechá se přesvědčit k nějakým heroickým výkonům. Testovali jsme s kamarádem pevný start mezi Oplem Vectra 2,0 benzín, Oktávií 1,9 tdi a Mondeem 1,8 benzín. Opla Mondeo deklasovalo takřka okamžitě a Oktávka mu nejdřív malinko poodjela, ale díky většímu rozsahu otáček benzínu ji Mondeo s přehledem deklasovalo taky.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.