0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké vybrat auto - benzín, větší kufr, do 250-300 tis.?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Středa 08.02.2017 20:28, RE: berlingo
gepardo napsal:
PavelKeprt - copak v C-Maxu jsou jen ecoboosty ?? Jsou tam i 100 koňové 1.6 pravůvodem od Yamahy. Pokud vím, taky držák. Na těchto stránkách je r.v. 2013, najeto 82 tkm, za 265 t ? Původ CZ. Ale, jak jsem psal, chce to projet se ve všech a pak si vybrat. Lovu zdar


Jasně že tam nejsou jen ecoBoosty... ale když pán psal že se chce vlézt se spotřebou do 9l tak mě vůbec ani nenapadlo zmiňovat tak slabý motor, když do výše uvedené spotřeby se snadno vejde i s mnohem silnějšími benzíňáky... s atmo jedna-šestkou jsem řídil jen Mondeo MK4 (cca 110 koní) a byl to děs a trápení, takže v C-Maxovi který je ještě min. o 100 kilo těžší a má větší odpor vzduchu musí být 100 koní úplná tragédie !

C-Max se dá sehnat i s tím dvoulitrem co mám já v Mondeu (107 kW) - ale je jich jako šafránu - a montoval se tam i 2.5T pětiválec od Volva (těch je ještě míň), který má 163 kW a něco okolo 350 Nm, což už je poměrně slušná raketa ale spotřeba do 9l se s tím určitě nevejde !
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 08.02.2017 21:06, RE: líbí nelíbí
Papagelo napsal:
Reno věř mi, že i kdybych měl na auto 10 melounů, tak tak si něco takového nepořídím, bo tonepotřebuji. Uvažoval bych o tom, pokud bych žil někde na samotě v horách s rozbitou příjezdovoucestou. No asi bych raději investoval nějaký miliónek na novou cestu a zase bych offroad nepotřeboval. Znám rozumnější věci (z mého pohledu), než investovat prachy do auta jen pronějaké pochybné potěšení. Ale jak říkám, každý má jiné měřítko na svou potěchu...


já kromě žrádla a novin na přikrytí nepotřebuju taky nic. ale k smrti rád se rozmazluju:)
jednou jsem vezl statika, co mi dělal na baráku. měl pokažený auto a něco hořelo tak jsem pro něho jel do kanceláře. Starší pán, kolem 60ky. On povídá: "na co Vám je takový auto, stejně to nevyužijete ten výkon" - V8 4.8l. Dal jsem plný, auto zaburácelo a on to v okamžiku pochopil a líbilo se mu to dost, asi jako každýmu chlapovi.
Pro mně by nebylo lezení po skalách, ale ani na okamžik nepochybuju o tom, jak moc tě to může bavit...

reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Středa 08.02.2017 23:11, Berlingo
PavelKeprt - než něco napíšeš, tak se podívej po netu, ty 100 kg navíc. C-Max 1374 kg, Mondeo sedan 1435 kg, Mondeo combi 1455 kg. Užitná váha u C-Maxe 490 kg u Mondeí 600 kg. Vše klasické 1.6. Pak jsem koukal na Ford fórum, udávaná spotřeba 5,5 - 8,5 litru. A ano, umí i za 10, ale krátké pojížďky po městě a v zimě. K té váze, C-Max je vlastně fokus přifouklý nahoru. Mondeo má vetší rozvor. Ale chápu, že každému se líbí něco jiného.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 09.02.2017 08:20, RE: Reno
Reno promiň, ale když jsem četl to žrádlo a noviny.... Tak jsem si představil, jak se ráno vypotácíš z podchodu pod hlavákem, kde jsi pod těma novinama přespal a jdeš si rovnou sednout do svýho vyvoněnýho auta a od rána do večera jezdit...

Papangelo: investovat prachy do auta je pochybné potěšení, stejně pochybné, jako investovat spoustu peněz do vybavení pro lezení. Ale je to koníček a tak je na ty prachy třeba nahlížet. Já třeba v autě trávím docela dost času, takže ho musím mít rád. I tak mi pořád vrtá v hlavě myšlenka na druhý auto, jen tak pro zábavu.

Pro tazatele: Jelikož pracuju ve firmě, která zpracovává PUR pěny (takže molitan), tak se občas setkám s nutností nacpat nějakou desku, popřípadě matraci někomu do auta. V Zafiře B jsem bezproblémů vozil desky 1,5 na 1m. S 2m deskama to bylo trochu horší. Myslím, že v tomto ohledu velmi dobře poslouží jakýkoliv kombík střední třídy.
reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Čtvrtek 09.02.2017 14:46, RE: Berlingo
gepardo napsal:
PavelKeprt - než něco napíšeš, tak se podívej po netu, ty 100 kg navíc. C-Max 1374 kg, Mondeo sedan 1435 kg, Mondeo combi 1455 kg. Užitná váha u C-Maxe 490 kg u Mondeí 600 kg. Vše klasické 1.6. Pak jsem koukal na Ford fórum, udávaná spotřeba 5,5 - 8,5 litru. A ano, umí i za 10, ale krátké pojížďky po městě a v zimě. K té váze, C-Max je vlastně fokus přifouklý nahoru. Mondeo má vetší rozvor. Ale chápu, že každému se líbí něco jiného.


Jejda, já jsem si až teď jak jste napsal že ten C-Max je nafouknutý Focus uvědomil, že tady celou dobu mluvím o S-Maxovi nějak jsem si to popletl ... i všechny ty předchozí příspěvky se týkaly S-Maxe ... To se tada všem omlouvám, heh
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 09.02.2017 17:26, berlingo
Ještě je B.Max, nemá bé sloupky, ale to je tak Fiesta, ale na steroidech . Omluva se přijímá. Jsme nádoby omylné.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.