0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo - jaký motor k novému vozu?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 13:00, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Už mě to začíná pomalu s...át, ty články tady, furt dokola - samej Ford, Opel, Peugeot a další šlupky.
Co takhle trošku víc informací třeba o Japoncích a pod. Ono je značek jako sraček a je to pořád dokola to samý....... Je mi jedno, jak moc se ty Vaše VIP značky prodávají, je tady spousta lidí, který by si rádi přečetli taky o jiných autech než Ford....... Právě tady vedle vidim: ,,Již zítra na TipCars.com Ford Sierra - držák za pár tisíc" to by mi jeblo. Ford Ford Ford Ford..........
Řekl ...
Ono jde také o to, že odpovídáme na otázky, které čtenáři (resp. zájemci o ojetý vůz) položí. A velmi často se opakují zejména Fordy atd. Nejspíše je o ně velký zájem. Sám nejvíc vím o japoncích, a tak odpovídám především na dotazy týkající se těchto značek. Zkuste zapátrat v archivu, určitě jich najdete dost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 14:46, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
Ono jde také o to, že odpovídáme na otázky, které čtenáři (resp. zájemci o ojetý vůz) položí. A velmi často se opakují zejména Fordy atd. Nejspíše je o ně velký zájem. Sám nejvíc vím o japoncích, a tak odpovídám především na dotazy týkající se těchto značek. Zkuste zapátrat v archivu, určitě jich najdete dost.
Promiňte mi mou připomínku,ale to si z NÁS snad děláte srandu!!!! Asi před měsícem a půl,možná ještě dřív jsem Vás požádal o recenzi ojetého automobilu Honda Legend 3,2 V6 r.v.1991-1995,protože jsem si ho chtěl koupit. A víte co se dodnes stalo: NIC! NIC! NIC! Mockrát Vám všem v redakci TipCars děkuji za velmi vyčerpávající recenzi......

S pozdravem Petr Vošický
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 15:11, RE: Alex
anonym napsal:
...ford je hezké a kvalitní auto...bohužel cenová politika i této automobilky je taková, že bych si nové Mondeo v ČR nikdy nekoupil. Když jsem viděl hezky vybavené Mondeo s 1,8 benzín??? /možná 2,0 benzín/ as cena byla skoro 1 mio Kč, tak jsem nechápal co to má být...pravda, po slevě za vystavené auto chtěla firma "jen" cca 850 tis...:)))))))))))))))))
To neni tak pravda, nevim co podle´Vás je vybavené auto, ale pro mě to je už výbava Ghia či Titanium a s motorem 2.0 benzín (107Kw) v pětidvéřové variantě je cena 719tisíc korun. podle oficiálních ceníků Ford ČR a to už je trochu jiná cena než 1 milion
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 16:05, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Už mě to začíná pomalu s...át, ty články tady, furt dokola - samej Ford, Opel, Peugeot a další šlupky.
Co takhle trošku víc informací třeba o Japoncích a pod. Ono je značek jako sraček a je to pořád dokola to samý....... Je mi jedno, jak moc se ty Vaše VIP značky prodávají, je tady spousta lidí, který by si rádi přečetli taky o jiných autech než Ford....... Právě tady vedle vidim: ,,Již zítra na TipCars.com Ford Sierra - držák za pár tisíc" to by mi jeblo. Ford Ford Ford Ford..........
Řekl ...
Vážení,co je to s vámi,pán se ptal jaký motor zvolit do nového vozu ne?Mám zajímavý postřeh k tomuto tématu.Před třemi měsíci jsme vybírali do rodiny nový vůz do cca 700000kč.Vyzkoušeli jsme téměř všechny značky. Forda jsem nikdy nemusel.Do užšího výběru se dostal Passat a Mondeo. Zvolili jsme Ford Mondeo Combi 2,2 Tdci Titanium 175PS. Za tuto cenu s touto výbavou a motorem,který neslyšíte a který i slušně jede nebylo co řešit.Zpracování je velmi slušné a za ty kačky.Takže já doporučuji 2,2 TDci,jděte se svézt budete překvapeni,většinou tu diskutují jedinci,kteří zmińovaný vůz nikdy neviděli,natož aby se s ním svezli.Pro rejpaly, sám jezdím s BMW 530 Dse spotřebou kolem 8L ,ale občas s benzínem co má trochu větší rozsah otáček Porsche 911 ale spotřebu neměřím odhaduji 12-16 L.Nechci machrovat,to jen ,že už mám s vozy nějakou zkušenost a něco jsem najel s téměř vším co je na trhu.Na závěr zákonná pojistka+havárka a odcizení na toto mondeo 20000kč za rok u Generali.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 16:08, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Nee? Dnes mi od kšeftu odjížděl chlápek v 535D a alespoň zvenku bylo slyšet, že jde o dýzl. A to u mě byl asi tři minuty a na koloběžce předtím nepřijel Nevím, ten rušivý element "vznětu" tam prostě byl i když proti chrochtávce to bylo samozřejmě zlatý. Ale za mega a půl bych prostě čekal něco naprosto jinýho třeba sametový šelest, nebo temně bublavý šum, prostě ten traktor tam prostě byl... Ale jak říkám, mě je vcelku jedno kdo kolik za co dá, ale prostě mi jde o to, že objektivně (měř...
máš chrochtávku v makovici troubo. Zajímalo by mě v reále co jsi zač vidím to na kloučka .. lidi co mají přehled znalosti vydělávají peníze neopovrhují autem za x set tisíc.. Octavia toť stejné motory dieselové co jsou v Audi, VW, Seat pro tvoje info.. jdi do salónu Audi a ředni jim tam že A4 je chrochtávka zavolaj ti sanitu s chocholouškovi neboť nejsi zdravej. Diskuze o tom jestli diesel je hlučnější nebo má vibrace je naprosto o ničem . Znám benzínová auta co mají motor hlučný žes to neviděl a naopak jsou dieselové motory že nevíš co je pod kapotou .. viz lexus nevím jakej. V 535D jsi v životě neseděl protože co tam je za motor poznáš jen podle otáčkoměru, to samý E Mercedesy CDI motory.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 18:05, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
Ono jde také o to, že odpovídáme na otázky, které čtenáři (resp. zájemci o ojetý vůz) položí. A velmi často se opakují zejména Fordy atd. Nejspíše je o ně velký zájem. Sám nejvíc vím o japoncích, a tak odpovídám především na dotazy týkající se těchto značek. Zkuste zapátrat v archivu, určitě jich najdete dost.
Já už docela před dlouhou dobou posílal dotaz na ojeté Volvo V50 - poruchy, slabiny, i jeho silný stránky jako ojetiny (o novým si toho můžu zjistit hafo, ale ne jako o ojetině s 200tis na tacho) a pod., no a nic. Kdejakej Forďas dostane přednost, ačkoli se tyhle auta probírají furt dokola......... To samý je s Japoncema, ani nemá cenu posílat na ně dotazy, když se odpovědi nedočkam a stokrát slyšet o Passatu, Mondeu a pod. fakt nemusim. Samý Mondeo, samej Focus atd. To pak ty články vypadaj následovně: ,,jelikož Mondeo-Lagunu-Passat jsme podrobně probírali již dříve, shrnu vše podstatné do pár vět" no a pak následuje odkaz na starší článek. To je úroveň jak prase - má to cenu pak dělat na ty samý auta nějakej článek a dát ho jako novinku? Asi nemá, to si každej může tu starou recenzi najít rovnou, jak tady kdosi radil....... a nemusim vůbec číst ,,novinky"
Aut je jako sraček, tak se dá kurňa psát pokaždý o něčem jiném a taky ty diskuse nebudou patřit jen ,,škodovákům" ,,faulvéčkářům" nebo ,,forďákům". Pakliže autor článků nejvíce ví o japonských vozech, tak proč sakra nepíše některé články o těchto vozech bez ohledu na to, o co žádají čtenáři - pro mě to je jenom výmluva na čtenáře. Čtenáři totiž melou ty samý auta furt dokola. Dobrá, beru že je o ně zájem, ale kdejakej ,,Tonda", kterej se chudáček neumí jenom rozhodnout jaký auto si má koupit (a futr dokola, Astru? nebo Focus? nebo Octavii? a Lagunu? nebo Mondeo? nebo snad Vectru? atd....), dostane přednost před někým, kdo si žádá probrat ojetinu, o které se toho moc neví a nic se o ní nikde nedočte. O nových vozech nemá cenu mluvit, o nich jsou článků mraky..........
Jestliže se dotazy opakují, tak sakra neopakujte i ty samý odpovědi....... Jen ať tazatelé zkusí pátrat v archivu, určitě jich najdou dost, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 19:39, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Promiňte mi mou připomínku,ale to si z NÁS snad děláte srandu!!!! Asi před měsícem a půl,možná ještě dřív jsem Vás požádal o recenzi ojetého automobilu Honda Legend 3,2 V6 r.v.1991-1995,protože jsem si ho chtěl koupit. A víte co se dodnes stalo: NIC! NIC! NIC! Mockrát Vám všem v redakci TipCars děkuji za velmi vyčerpávající recenzi......

S pozdravem Petr Vošický
V redakčním systému máme již téměř 3000 dotazů a snažíme se je odbavovat podle možností. Rád bych Vám odpověděl, ale má zkušenost je pouze s nejnovější generací Hondy Legend .. určitě dotaz zodpoví některý z kolegů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 19:46, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Já už docela před dlouhou dobou posílal dotaz na ojeté Volvo V50 - poruchy, slabiny, i jeho silný stránky jako ojetiny (o novým si toho můžu zjistit hafo, ale ne jako o ojetině s 200tis na tacho) a pod., no a nic. Kdejakej Forďas dostane přednost, ačkoli se tyhle auta probírají furt dokola......... To samý je s Japoncema, ani nemá cenu posílat na ně dotazy, když se odpovědi nedočkam a stokrát slyšet o Passatu, Mondeu a pod. fakt nemusim. Samý Mondeo, samej Focus atd. To pak ty články vypadaj ná...
Osobně se snažím vybírat zajímavé poradny ve kterých preferuji japonské automobily. Bohužel příprava poradny zabere dost času, často se snažím získat informace z několika zdrojů atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 20:46, RE: bez předmětu
wendys napsal:
Vážení,co je to s vámi,pán se ptal jaký motor zvolit do nového vozu ne?Mám zajímavý postřeh k tomuto tématu.Před třemi měsíci jsme vybírali do rodiny nový vůz do cca 700000kč.Vyzkoušeli jsme téměř všechny značky. Forda jsem nikdy nemusel.Do užšího výběru se dostal Passat a Mondeo. Zvolili jsme Ford Mondeo Combi 2,2 Tdci Titanium 175PS. Za tuto cenu s touto výbavou a motorem,který neslyšíte a který i slušně jede nebylo co řešit.Zpracování je velmi slušné a za ty kačky.Takže já doporučuji 2,2 TDc...
tak to je velmi dobrá cena za havarijní s povinnym, nrmáte to s bonusama, protože je to opravdu málo? Jinak ta 2,2 tdci s mondeem dobrá volba, opravdu povedený motor narozdíl od 2,0tdci, mam pocit, že ta 2,2ka byla dělana společně s peugeotem a citroenem a v C5 taky šlapě skvěle
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.06.2008 20:58, RE: bez předmětu
Petr - TipCars.com napsal:
Osobně se snažím vybírat zajímavé poradny ve kterých preferuji japonské automobily. Bohužel příprava poradny zabere dost času, často se snažím získat informace z několika zdrojů atd.
Je mi jasný, že poradna taky musí někoho zajímat, ale lidi se ptají pořád dokola na Focusy, Mondea, Laguny a další, přitom tyhle auta už byly probraný stokrát. Dobrá, někoho zajímá třeba ta, či ona motorizace a potřebuje radu, jakou si vybrat, protože neví, jenomže tohle už není ani tak o recenzi automobilu, ale pouze toho, či onoho motoru a jelikož se ta auta povětšinou opakují, přestává být zbytečné je stokrát rozebírat. Jestli mohu, dovolím si malou radu:
Lidé se často ptají na to, jaký motor si k tomu danému vozu vybrat a je lepší diesel, nebo benzin a kolik to žere atd..... Tudíž, pakliže je takových dotazů mnoho, nesoustředil bych se pouze na jeden konkrétní (soudím tak dle otázky,která předchází každému článku), ale vybral bych zkrátka ty nejčastěji tázané vozy, respektive motory a udělal bych jednou za čas takový článek zaměřený spíše na tuto oblast. Nevěnoval bych se přitom ale pouze jednomu vozu a jednomu dotazu, ale myslím to tak, že by se udělal jakýsi seznam, třeba 10ti vozů a tam by bylo řečeno: tenhle a tenhle motor je dobrý, tenhle bych nedoporučoval, u tohohle vozu raději tento motor nežli tento, zmínit důvody proč atd........ Ale!!! Nezabýval bych se popisem vozu jako takového jeho ,,kufrem, komfortem, prostorností, kvalitou matrošů, atd........" - nešlo by totiž o recenzi ojetiny, ale pouze o jakési rady už kdysi probíraných vozů, konkrétně rady s výběrem motorizace, třeba právě těch oblíbených.
Zbylo by tak víc prostoru pro recenze vozidel, na které se jinak nedostane, přitom auta stárnou a ojetin je víc a víc i z řad vozů, které pro nás ještě před nedávnem byly pouhým snem. Tak proč opakovat Focus, Astra, Laguna, Mondeo, Octavia,...........
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.06.2008 11:32, RE: bez předmětu
anonym napsal:
A čímpak je německej? Protože evropská odnož má centrálu v SRN? To jsou mi věci... . Moc to těm pologramotnejm pitomcům v českejch časácích baštíte... .

Osel
Ti jsi vazne osel, ze?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 02:33, http://www.flickr.com/photos/30642098@N08/
Někomu to příjde "příliš", ale do velkého vozu střední třídy patří pořádný motor, je-li možno 6ti válec (a spotřeba nemusí být až tak zlá a jízdní výkony za to rozhodně stojí .. viz výše)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.01.2012 10:18, RE: bez předmětu
anonym napsal:
On někomu vyhovuje drnčící vibrující interiér, včetně vozu, chrochtavý zvuk zpodkapoty, čekání na žhavení, čekání na chladnutí turba, vybírání zimní a letní nafty a spousta dalších nepříjemností a starostí okolo dieselu? Já myslel, že odjakživa to byla jen lacinější a provozně výhodnější alternativa k benzínu? On si z takového sadomasa dělá někdo modlu? Těpic, záplavy newtonmetrů asi vyplachuje mozek z hlavy....
(:o) Jednostranný pohled.
reagovat
  1 ... 4 5 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.