0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo I - přepínání směru vzduchu ventilace

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 07.11.2011 22:20, Rozdílná teplota vzduchu spodní vs. čelní výdechy?
U Mazdy 6 (automatická klima, benzin) mám pocit že na nohy fouká teplejší vzduch než na obličej. Pokud nastavím teplotu na 25 st., tak na nohy mi teplota přijde už nepřiměřeně vysoká (jako z fenu), zatímco na hruď je OK. Tuším ale že automatická klimatizace snad schválně posílá chladnější vzduch na hlavu, protože to je snad přirozenější. Může to být závada v mixování vzduchu směr nohy? Nebo se mixuje vzduch do všech výdechů vždy stejně (centrálně)?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 07.11.2011 23:38, RE: Rozdílná teplota vzduchu spodní vs. čelní výdechy?
Petr S napsal:
U Mazdy 6 (automatická klima, benzin) mám pocit že na nohy fouká teplejší vzduch než na obličej. Pokud nastavím teplotu na 25 st., tak na nohy mi teplota přijde už nepřiměřeně vysoká (jako z fenu), zatímco na hruď je OK. Tuším ale že automatická klimatizace snad schválně posílá chladnější vzduch na hlavu, protože to je snad přirozenější. Může to být závada v mixování vzduchu směr nohy? Nebo se mixuje vzduch do všech výdechů vždy stejně (centrálně)?
U Vectry jsem to tak měl, prostřední výdechy byly vždy chladnější než na nohy a boční, či na čelní sklo. Teď v Mondeu se někdy s klimou nemůžu domluvit, co má vlastně dělat. Standardní procedura, kterou má nastavenou je:
- topení - ofuk čelního skla plus prostor nohou
- chlazení - všechno středem do vozu
Přičemž přechodové stavy jsou charakteristické tím, že klapky přepínání směru jsou rychlejší než klapka míchání teplého a studeného vzduchu. Čili, když AUTO mód nazná, že je vevnitř tepleji, než chtěl, tak přepne vzduch na výdechy do volného prostoru, ale ještě chvíli fouká teplý vzduch než postupně zchládne a pak zase naopak. Pokud je chladno, tak napřed chladným vzduchem ochlazuje nohy, než začne proudit teplý. Někdy mě to zlobí, že do toho šahám ručně, ale někdy mi přijde, že AUTO klima funguje dobře.
V těch přechodových stavech mi někdy jde teplo na nohy a současně chládek va xicht, ale neřekl bych, že je to programově.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.