0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 2,5 V6 a erudovaná zkušenost majitele

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 04:11, To je zkušenost, nebo co?
To co tam je napsáno, to je vyčteno pravděpodobně z netu. A dále ze zkušeností posbíraných kdesi.
Předchozí vozidlo Opel. Autor zde předkládá zkušenosti jakoby Mondea byla jeho jedinou vášní a nic jiného dosud nevlastnil. O nic jného nepečoval. A všechny předešlé do šroubku rozebral.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 07:04, recenze?
tohle ma byt recenze? prestal jsem to cist po 2 odstavcich, pak uz sem to jen rychle prohledl, pac je to spis prehled o mondeu,co kde jak.... recenze ma byt prehledna a jasna, tohle je jak gulas
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 07:55,
Temer profi recenze. Fakt moc dobre, David si s tim dal praci a je to znat. Palec nahoru
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 08:07, Navi Becker
Povedená recenze, která případné zájemce o vůz uvede do obrazu. Jen si dovolím dodat - moje spotřeba u monďase r.2001 2,5V6 kombi je 10l/100km. Otázka pro autora : pokud používáte navi ve voze jaké máte mapy?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 08:28, RE: Navi Becker
David S napsal:
Povedená recenze, která případné zájemce o vůz uvede do obrazu. Jen si dovolím dodat - moje spotřeba u monďase r.2001 2,5V6 kombi je 10l/100km. Otázka pro autora : pokud používáte navi ve voze jaké máte mapy?
Bohužel žádné mapy nemám, čili navigaci nepoužívám. A ani ji používat nehodlám, protože do neznámých míst jezdím velmi zřídka. A dnes už jsou ceny navigací tak nízké, že nemá smysl rozpohybovávat "parní stroj" v mém autě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 08:33, ta spotřeba...
je to dobré, víc než recneze mi to přijde jak návod pro případného zájemce o koupi tohoto auta. A pro zájemce je takto podrobný popis k nezaplacení!
Ta spotřeba mě překvapila, je příliš vysoká. S Accordem 2,4 se na 10 l po městě dostanu i při sprintech z křižovatky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 08:41, Vzduchac
Vzduchac po 30 tisicich? Mhmmmm....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 08:42, ses zblaznil??
kdo to ma cist??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 08:43, RE: Navi Becker
David V napsal:
Bohužel žádné mapy nemám, čili navigaci nepoužívám. A ani ji používat nehodlám, protože do neznámých míst jezdím velmi zřídka. A dnes už jsou ceny navigací tak nízké, že nemá smysl rozpohybovávat "parní stroj" v mém autě.
"Rozpohybovat parní stroj" znamená vložit CD, zadat cíl a jet Pokud rozumím povelům v "Deutsch" dá se podle ní v poho jezdit. Vyzkoušeno s mapou v D a A. Jen displej není v zorném poli. Pokud má někdo k dispozici náhodou mapu ČR prosím o kontakt.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 09:07, RE: ses zblaznil??
rudastraka napsal:
kdo to ma cist??
Já to nechtěl psát tak dlouhý, ale tak to vyšlo, a to mi tam chybí zmínka o měkčených plastech a tak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 09:12, RE: Navi Becker
David S napsal:
"Rozpohybovat parní stroj" znamená vložit CD, zadat cíl a jet Pokud rozumím povelům v "Deutsch" dá se podle ní v poho jezdit. Vyzkoušeno s mapou v D a A. Jen displej není v zorném poli. Pokud má někdo k dispozici náhodou mapu ČR prosím o kontakt.
Rozpohybovat parní stroj znamená sehnat CD....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 09:35, RE: ses zblaznil??
David V napsal:
Já to nechtěl psát tak dlouhý, ale tak to vyšlo, a to mi tam chybí zmínka o měkčených plastech a tak.
Jednu V6 2,5 v cougaru jsem zadřel a od té doby mám hrůzu z benzínových motorů a kupuju jen dieselové
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 09:45, RE: ses zblaznil??
Reno napsal:
Jednu V6 2,5 v cougaru jsem zadřel a od té doby mám hrůzu z benzínových motorů a kupuju jen dieselové
to je smůla, narazit na motor, který je notoricky známý problémy s mazáním a kvůli němu opustit benzín... přece se nenecháš lacině tlačit do sedačky 2 vteřiny turbem a pak nic :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 09:51, Recenze
Chtělo by to zkrátit a doplnit. Chybí mi tu to nejpodstatnější, vaše osobní hodnocení. Toto mě rozčiluje protože.... Toto je super proto ...... Víc vědět nepotřebuji. Pak se může rozpoutat stejně subjektivní debata. No a souhrn těchto postřehů a názorů mi pomůže při výběru. Můžu přemýšlet nad tím, zda to na co ostatní nadávají mi taky bude vadit, či zda to co je chváleno je opravdu pro mě plusem. V bazaru se pak na to můžu zaměřit. Vyzkoušet si to. Uvědomit si to. Tady jsem pouze pochopil, že 2,5 moc žere a proto ho nechci a že 1,8 je slabý. Takže brát dvoulitr a vypreparovat ty nesmysly ze sání. Jo a super je to vyhřívání kde čeho. To by se mi líbilo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 09:51, RE: ses zblaznil??
Reno napsal:
Jednu V6 2,5 v cougaru jsem zadřel a od té doby mám hrůzu z benzínových motorů a kupuju jen dieselové
To mě zajímá, napiš podrobnosti. Jak k tomu došlo, co byla příčina a co se zadřelo. Já jsem narazil na netu jen na jeden případ a tam majitel lil nevhodný olej, respektive to už poškozené koupil a nevhodný olej maskoval hluk...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 10:06, RE: Recenze
Kačud napsal:
Chtělo by to zkrátit a doplnit. Chybí mi tu to nejpodstatnější, vaše osobní hodnocení. Toto mě rozčiluje protože.... Toto je super proto ...... Víc vědět nepotřebuji. Pak se může rozpoutat stejně subjektivní debata. No a souhrn těchto postřehů a názorů mi pomůže při výběru. Můžu přemýšlet nad tím, zda to na co ostatní nadávají mi taky bude vadit, či zda to co je chváleno je opravdu pro mě plusem. V bazaru se pak na to můžu zaměřit. Vyzkoušet si to. Uvědomit si to. Tady jsem pouze pochopil, ž...
Moje hodnocení není podstatné. Snažil jsem se přinést souhrn informací bez emocí. Ať si každý vytáhne, co je pro něj přijatelné. Navíc mám vůz 4 měsíce a nevím, jak se bude chovat v zimě. Co je super, tak to je opravdu trakce a co je super, tak to je motor a brzdy. Na prd je nedělený sedák a absence průvlaku. Co zpříjemňuje život je AUTO mód klimatizace a parkovací asistent. Ostatní věci ve mě žádné emoce nevyvolávají. Ale to tam všechno je.
Jinak rozdíl mezi mojí a tátovou spotřebou je na dálkách tak litr (možná něco přes) podle našich měření a ten rozdíl potenciálu je na těch autech hodně poznat - ten litr na dáklách a 2 ltr ve městě mně za to stojí. U dvoulitru bude všechno napůl cesty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 10:10, Mondeo 2004
Chvalim recenzi a jen bych napsal par poznatku tohoto starsiho tyu s V6 a naseho 2004 s 2.0 benzinem. Nas 4 valec je naopak velmi hlucny, na nutral o nem ani nevim, ale za jizdy je slyset (chybi na kapote decka, nikdy tam ani nebyla) Dale u nasi klimy uz mame tlacito ECO takze stiskem jednoho tlacitka vypnu klimu na tvrdo. Jinak mam podobny problem pri startovani. Nekdy startuji okolo 3 vterin a motor se priserne klepe a pak naskoci a neni tam sebemensi zakolisani. Dela to jednou za cas. Treba jednou az 2 krat za mesic. Jinak vzdy nastartuje okamzite.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 10:13, zavada
Chtel jsem se zeptat majitelu mondea jestli jim take pri vyrazeni klesaji otacky pomalu a jestli treba pul vteriny nebo vterinu dokonce zustanou takove jake byli pred vyrazenim.....takze priklad: jedu na 3 tis otacek a dam neutral, chili mi zustanou otacky na teto hodnote i presto ze noha na plynu neni a spojka vyslapnuta a pak klesaji otacky pomaleji nez u jakehokoliv jineho auta ktere jsem v zivote ridil.....a druhy dotaz smeruje k tomu samemu, stalo se mi ted (zatim jen jednou) ze po vyrazeni se dokonce otacky zvysili o tisic otacek kde na okamzik (asi necela vterinka) zustaly viset a pak teprve zacali kleasat, nevite nekdo co s tim?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 10:20, RE: Recenze
David V napsal:
Moje hodnocení není podstatné. Snažil jsem se přinést souhrn informací bez emocí. Ať si každý vytáhne, co je pro něj přijatelné. Navíc mám vůz 4 měsíce a nevím, jak se bude chovat v zimě. Co je super, tak to je opravdu trakce a co je super, tak to je motor a brzdy. Na prd je nedělený sedák a absence průvlaku. Co zpříjemňuje život je AUTO mód klimatizace a parkovací asistent. Ostatní věci ve mě žádné emoce nevyvolávají. Ale to tam všechno je.
Jinak rozdíl mezi mojí a tátovou spotřebou je na dálká...
Jeste dodam spotrebu naseho 2.0 ve stejnem modelu. Je to okolo 10 ve meste a cca 8 dalnice, zalezi ak se jede. Vetsinou se pohybuji s kombinovanou spotrebou 8 - 10 litru, je tam hodne velky podil Prahy. Jinak cesta ve 4 do chorvatska s 6 hodinovou kolonou (nedal se vypnout motor, protoze to behem kazdych 5 minut popojelo o kousek), zapnutou klimatizaci na cca 50% cesty a plny kufr plus vylety po ostrove me vysla spotreba 9.3. Dalnice byla tempomat na 140. Rakousko a CR se projizdelo v noci cca 150 - 160. Jinak Slovinsko a Chorvatsko podle predpisu. Jinak co se tyce vykonu motoru nas 2l vypada papirove dobre 147 koni, ale jakmile se jede ve vice jak 2 lidech tak se nad 100kmh uz spatne predjizdi. Volil bych faceliftovany 2.5, ktery ma 6ti kvalt a bud ozelel spotrebu a nebo prestavel na LPG.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 10:38, RE: zavada
mufik.martin napsal:
Chtel jsem se zeptat majitelu mondea jestli jim take pri vyrazeni klesaji otacky pomalu a jestli treba pul vteriny nebo vterinu dokonce zustanou takove jake byli pred vyrazenim.....takze priklad: jedu na 3 tis otacek a dam neutral, chili mi zustanou otacky na teto hodnote i presto ze noha na plynu neni a spojka vyslapnuta a pak klesaji otacky pomaleji nez u jakehokoliv jineho auta ktere jsem v zivote ridil.....a druhy dotaz smeruje k tomu samemu, stalo se mi ted (zatim jen jednou) ze po vyrazeni...
Benzínovým motorům moc nerozumím, ale tohle může být spojkou nebo škrtící klapkou. Nebo ještě něčim dalším .
reagovat
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.